Gázolaj árak 645 Ft Benzin árak 641 Ft EUR 394.17 Ft USD 365.36 Ft CHF 405.02 Ft GBP 461.04 Ft

Fórum

Becenév: Kenéz
Csatlakozott: 2009-08-30 18:23:02
Utolsó belépés: 2014-03-06 13:34:08
Fórum hozzászólás: 90

Fórumhozzászólásai

Előzmény: #48 hozzászólása


Az alakor önmagában nem nyomja el a gyomokat. Legfőképp kezdeti fejlődése során. "Segíteni" kell neki gyomfésűvel az elején. Ha már elég fejlett az újonnan kelő gyomokhoz képest, akkor azokat már többé-kevésbé képes leküzdeni. Új vagy gyomosan visszakapott földterületek bio gyommentesítésére nem alkalmas.
Vetőmagjának "szabványos" minőségben (idegenmag menetesen) történő előállítása külön művészet, ezért a vetőmag ára lényegesen magasabb lehet, mint a tönkölybúzáé. A vetőmag normája egyébként 25 AK felett 90-110 kg/ha, gyengébb körülmények között 140-150 kg/ha. Termesztési tapasztalok alapján érezhetően igényesebb a talajra, mint a tönkebúza. Ez utóbbi a rozzsal is felveszi a versenyt.

Előzmény: #183 hozzászólása


A Mv Mazurka stabilabb minőségben, termés mennyiségre az Mv Toldi tud valamivel többet.

Előzmény: #186 hozzászólása


Elitmag Kft. Martonvásár
http://vetomag.elitmag.hu/vetomagok/zab/oszi_zab/mv_hopehely

Előzmény: #125 hozzászólása


Üdv. A CÁT nem fajtatulajdonos (jogosult), csak licencszerződéses használó. Betartja, amit előírnak neki a nemesítőintézetek:
Az UPOV egyezmény és az azzal teljes mértékben harmonizáló, a találmányok szabadalmi oltalmáról szóló 1995. évi XXXIII. törvény (Szabadalmi Törvény) és módosításai alapján a növényfajtával kapcsolatos következő cselekményekhez szükséges a fajtajogosult
hozzájárulása:
(i) előállítás vagy újbóli előállítás (többszörözés);
(ii) szaporítás céljából való előkészítés;
(iii) forgalomba hozatalra való ajánlás;
(iv) forgalomba hozatal;
(v) országból való kivitel;
(vi) országba való behozatal;
(vii) az (i)-(vi) pontokban említett bármelyik
cselekmény céljából való raktáron tartás.

Előzmény: #109 hozzászólása


Nem ismeretség kell hozzá, hanem guruló forint. Sokba kerül, de mindenki maga dönti el, hogy önmaga csinál biológiai II. fokot és vállalaja az ezzel járó macerát vagy inkább keres egy vetőmag-előállítót aki jóminőségű II. fokot biztosít évről-évre. Egyébként mindig a kívánt fajta nemesítőjénél vagy hazai képviselőjénél érdemes érdeklődni az aktuális lehetőségekről.

Előzmény: #291 hozzászólása


Netán még hiányzik nekünk egy újabb EU-botrány?
Mert arra itt nem lehetne, hivatkozni, hogy van másik "bezzeg ország", aki számunkra jó és védhető példa.
Az Állam meg nem jogosult, illetve nincs is rá anyagi kerete - egyenlőre - hogy ezt az összeget évről-évre, mint kutatás-fejlesztés kiváltsa a jogosultak felé.

Előzmény: #287 hozzászólása


???

Előzmény: #282 hozzászólása


és a Diesel jobb mint a benzines. smile thumbup

Előzmény: #279 hozzászólása


Ha nem lehetne visszavetni, már amen is lenne a vége.
Az a baj és ezért érthető a sokak és általad képviselt fizettem, felejtsük el elképzelés, mivel előbb volt utánvetés, mint jogszabály arról, hogy ezt szabad, viszont fizetni kell érte. Ez egy szokásjog, amiről most kimondták, hogy díjköteles. Rossz volt a sorrend, de erről nem tehet senki. Így alakult.

Előzmény: #275 hozzászólása


Nem és nem is igényelem. Viszont Nonprofit Kft. előtt sokat foglalkoztam a témával, hivatalból. Megtapasztaltam, hogy mennyi nyűggel jár. Nekem szívügyem a kalászos vetőmag és természetesen a hazai, ezért próbálok hasznos információkat adni és kapni. Fiatalnak mondanak, s van amiről csak az "öregek" tudnak mesélni. Megismerni a véleményeket, s képet nyerni az ország több szegletéből. A durva megnyilvánulásokat hagyjuk. Én sem teszem. A jó szándék ültet itt a gép előtt. Szavazzatok ki, ha nem érdekel titeket, amit írok. Nem sértődöm meg.

Előzmény: #273 hozzászólása


A vetőmag élő anyag. A szavatosság egy évre szól. Utána már csak a gazdálkodó tudja magának szavatolni, hogy a vetőmagja vetésre alkalmas, érdemes-e. Itt már csak a genetikára lehet garancia a "gyártótól".
Az autóból nem tudsz egy év alatt több autót csinálni, amit szétoszthatsz a családban karácsonyra ezzel csökkentve a gyártó piaci eladási lehetőségét és életben maradásának esélyeit. Egyébként nem volt rossz ötlet.

Előzmény: #268 hozzászólása


Érdekes volt amit leírtál. Azért a "felénk"-et ne általánosítsuk, mert pl. mifelénk nincs béraratás és a mai napig piszok sok pénzbe kerül a idegenelés.
Ki az a tökéletlen nemesítő aki a szuper elitet béraratja?
Aratott már valaki bérbe külföldön vetőmag előállítást? Mert hiányzik a mérleg másik oldala.

Előzmény: #265 hozzászólása


"mi közötök hozzá hányszor"
Miért? Mondta valaki, hogy hányszor vetheted vissza?
Ahányszor csak jólesik és van értelme, eredménye.smile rolleyes

Előzmény: #262 hozzászólása


Nem azért fizetsz, amit már egyszer megvettél és ez igaz a 90% külföldire is. Kívánom, legyen benne sikered, eredményed.

Előzmény: #260 hozzászólása


Nem mind vetőmag, amit annak mondanak. Legfeljebb ők azt tervezték vetőmagnak..maguknak, meg akit még bepaliznak.

Előzmény: #258 hozzászólása


Igen, mindazon nemesítőházak vagy képviselőik nevében, akik őt szerződésben megbízták, hogy helyettük járjon el (átruházott jogkör), és mindarról, amit a jogszabályok megengednek, illetve nem tiltanak számára.

Előzmény: #254 hozzászólása


A FAJTA vetőmagról minden mondható, csak az nem, hogy drága, viszont az igen, hogy sokba kerül. És ez minden évre igaz, nem csak 2010-re. Miért kerül sokba? Mert a fémzárolt jóminőségű FAJTA (búza, árpa stb.) vetőmagot jobbára már csak jól felszerel, profi gazdaságok csinálják az előírás szerint minél jobb földön, drága technológiával, számtalan hatósági díjtétel és humán erőforrás macera mellett. Ezek jórésze egy közönséges malmi búza előállításnál elő sem fordul, ezért egy learatott vetőmagnak alkalmas alapanyag már elve bekerülési értékben többe van, mint a malmi búza. No és akkor még csírázzon, 10-15-20% tisztítási veszteség, mely rostálási melléktermék a malmi búzához képest már 40-50%-kos értékcsökkenés szenved el. Csávázás, hatósági fémzárolási díj és akkor még mindig csak a vetőmag termelői árnál vagyunk. Még nem kereskedett vele senki (kereskedelmi árrés), még nem számították fel a nemesítő licencdíját, mint a benzinnél a jövedéki adót, ja és akkor még ki fizeti ki a fuvarost, hogy oda is vigye? Sokkal nagyobb baj, hogy 25%-kos Áfa-kulcs alá tartozik, ami őstermelőnek elég nagy szomorúság tud lenni. A fémzárolt FAJTA-vetőmag eredményességéhez képest az 25% Áfa brutálisan nagy összeg.
Mint legelején írtam, a FAJTA vetőmag nem drága, DE TÉNY, hogy sokba kerül.
Drága az, ami ár-érték arányban az ár javára torzít.
A FAJTA-vetőmagra ez nem igaz. Az ár-érték arány ebben az esetben inkább az értékben erősebb, mint az árban. Sajnos.
Nem véletlen, hogy a HIBRID-vetőmag kereskedelemben sokkal nagyobb a kereskedői hajlandóság. No ez utóbbinál már el lehet gondolkodni a drága megjelölés létjogosultságán, de ezt már másokra hagyom.

Előzmény: #242 hozzászólása


"nem tudni hogy miért fizet a gazda és meddig"
Azért fizet, mert egy más személy vagy szervezet által évek során sok pénzért kifejlesztett (nemesített) terméket használ. Ezt a terméket a gazdálkodásban felhasználva a használójának gazdasági haszont eredményez - különben nem vetné -, s a használatból eredő licencdíj vagy jogdíj térítés az az összeg, aminek az évek során vissza kell hozni nemcsak az adott fajta kinemesítésének költségét, de azon fajtákét is, melyek az előkísérletekben elbuktak, illetve a jövő generáció fajtáinak kezdeti költségeit is. Egy piacos fajta kinemesítése 9-12 évig is eltart, illetve 100 fajtajelöltből legfeljebb 5-10 lesz igazi befutó. Nos piszok sok pénz kell hozzá. Az állami támogatás ehhez nem jár, ezért ez a rendszer önfenntartó.
A gazdának mindig is támogatni kell a fajták nemesítőit, legalább saját hazájáét. Ez utóbbi pénz itthon marad. Az, hogy melyiket, melyikeket azt a fajtaválasztásával dönti el.
Hogy meddig kell fizetni? Normális esetben mindaddig, amíg vannak nemesített növényfajták, azaz unokáink is ismerni fogják. Az, hogy ez a fizetés milyen arányban történik licencdíj formájában (fémzárolt vetőmag használat esetén), illetve farm saved seed-ként (visszavetett saját mag) az ELSŐSORBAN az adott ország mezőgazdaságában DOLGOZÓK "szakmai öntudatosságán" múlik.

Előzmény: #252 hozzászólása


Melyik múlt évben, illetve 9500 Ft/q bruttó vagy nettó?
Nyugodj meg. Nem teszik be a fajtát, ha eddig nem tették be, mivel ha a vetőmag-piacra történő kikerülés első két évében (ekkor II. fokú vetőmag még általában csak kipróbálásra van) nem szabadalmaztatják, akkor utána már nem is lehet és nincs kivétel. Amennyiben nincs szabadalom (növényfajta oltalom)a fajtára, akkor nem is kerülhet bele a listába. Egyébként a növényfajta oltalom, ha évente fizetik a fenntartási díját 25 évig érvényes. Egy fajta átlagos piaci életútja ezzel szemben cca. 6-8 év.
Egy dolog lehet, ami esetleg felrúghatja az előzőeket: Ha olyan fajtát használsz, ami ugyan növényfajta oltalommal védett, azaz szerepelhetne a listán, viszont a szabadalmasa (nemesítőház vagy annak hazai képviselője) nem kötött - még - szerződés a Fajtaoltalmi Nonprofit Kft-vel, ezért az ő nevében még nem járnak el Magyarországon, kivéve, ha a nemesítő saját magát működteti a Nonprofit Kft-hez hasonló módon. Nos ezen esetben előfordulhat, hogy felkerül a listára. Ezt úgy tudod ellenőrizni, ha tudod, ki a fajta nemesítője és szerepel-e a www.fss.hu honlapon a megbízók között.

Előzmény: #249 hozzászólása


Az egy dolog, hogy ezt mondta. De mire gondolhatott közben?! Gondolom te nem panaszkodsz arra, hogy "túl sok a fajta". Neked csak egy van: búza! smile thumbup

Előzmény: #248 hozzászólása


Akkor meg minek veted vissza. Azért kérik utána a díjat, mert Te azzal, hogy elvetetted mégis csak amellett döntöttél, hogy már pedig neked megéri, hogy gombás, gyomos stb. Egyébként, amiket leírtál szerintem éppen a nem szakszerű vetőmag-előállítás, feldolgozás és kezelés (pl. csávázás) és nem a fajta hibája. (A rosszul tartott jószág is előbb utóbb, de beteg lesz.) Ezt azért gondolom, mert akkor ugyanazon fajta fémzárolt vetőmagja, melyet megbízható vetőmag-előállítótól származik miért nem vagy olyan mértékben problémás. Ha meg már fémzároltként problémás kikopik a piacról és jön helyette az új és jobb. Egyébként ahhoz, hogy jöjjön az új és jobb, kell a nemesítő intézeteknek az a kifogásolt pénz, melyet farm saved seed-nek hívnak. Ezzel járul hozzá a kutatáshoz az a termelő, aki nem a fémzárolt vetőmag vásárlása során, annak árában fizeti meg az egyszeri utánszaporítása szóló licencdíjat, hanem a saját visszavetett vetőmagja után. Tegyük hozzá 50%-kal kevesebbet, mint a fémzárolt esetében ha már a saját magfogás minőségi problémáit boncolgatjuk.

Előzmény: #246 hozzászólása


Csak akkor, ha vetőmagként használod, elveted. Éppen ez a lényeg. Senki nem kötelez arra, hogy III. vagy ennél alacsonyabb fokot vessél. Ha viszont szabad akaratból úgy döntesz, hogy ezt vetsz el és a fajtát szabadalom (növényfajta oltalom) védi, akkor anyagi kötelezettséged keletkezik a szabadalmas felé.

Előzmény: #240 hozzászólása


Elvileg nem kell közölni a listán nem szereplő fajta nevét. Szerintem viszont megnyugtatóbb neked is, nekik is, ha odaírod, hogy ezt a fajtát vetetted, s így nekik is evidens, hogy mentes vagy.
Nem ismert a fajta: Neked mindegy, hogy mit vetsz, csak pl. búza legyen? Honnan fogod tudni, hogy annak a valaminek milyen az agronómiai igénye, milyen betegségre érzékeny, mikor számíthatsz arra, hogy arathatod és milyen minőséget várhatsz tőle?

Előzmény: #239 hozzászólása


Telefonos segítség: Főoldal bal felső sarok. Nem véletlenül van odaírva. smile rolleyes

Előzmény: #236 hozzászólása


Ezt megmondja az MSZ 7145:2007 és a 48/2004. (IV. 21.) FVM rendelet. Kalászosok esetében a fémzárolt biológiai II. fok után véget ér a minősítés. A nem minősíthető III. foktól a termelőé a kockázat. Már ami a vetőmag minőségét illeti.

Előzmény: #231 hozzászólása


Az, hogy külön ezt is alaposan megvizsgálta az erre megbízott "2/3-os" hivatalos személy és nem talált semmi kivetnivalót benne. Meg EU példát sem erre a cirkuszra, amit Kis Hazánkban keltettek egyes, nem éppen alaposan felkészült "szakemberek".

Előzmény: #230 hozzászólása


Illene már válaszolni rá...smile smile

A Fajtaoltalmi Nonprofit Kft. a honlapján is közzétette az FVM Értesítőnek 2010.06.28-án már megküldött 2010 ŐSZI jogdíj tájékoztatóját.

Előzmény: #226 hozzászólása


Mármint kié? A Nonprofit Kft-é? Ezt szerintem tőlük kérdezd meg.
Ha a maszek véleményemet kérded, szerintem nem. Legfeljebb akkor, ha minden jogosult beleegyezését adja, aminek esélye csekély. Már csak azért sem, mert egymásét sem tudják, tudhatják meg. Erről szól ez az egész, mindenkitől független szervezet...titokgazda.

Előzmény: #224 hozzászólása


Remek észrevétel, de ez már nem a mi problémánk, hanem azoké, akik szabadalmi díjából finanszírozzák: http://www.fss.hu/rolunk/megbizoink

Előzmény: #222 hozzászólása


No akkor azt biztos az állam, mint tulajdonos támogatja.
smile smile

Előzmény: #219 hozzászólása


GMO-s búza? Van már ilyen? Kinek?smile blink

Előzmény: #212 hozzászólása


Értem a felháborodásod, van alapja, de az állam az elmúlt évek során egyre kevésbé pénzelte a kutatásokat. Ha most ez változna mi alapján döntse el, hogy ki mennyire piacképes terméket (esetünkben fajtát) állít elő? Ezt mi gazdálkodók fajtaválasztása dönti el, amiről csak és kizárólag fajtára lebontott terület alapú nyilatkozat tud használható adatot biztosítani. Azaz infót valamely megbízott szervezetnek biztosan kell adni ahhoz, hogy akár állami támogatás, akár SAPS levonás, akár bármilyen meghatalmazott szervezet kezelni tudja a kérdést.
Jelenleg az az álláspont, hogy mi gazdálkodók használjuk üzleti haszonszerzés céljából az adott fajtát, ezért értelem szerűen minket terhel a jogdíj megfizetése. Állam Bácsi, ha gazdag lesz beszállhat a térítésbe vagy adjon más jogcím alatt életbenmaradási támogatást nekünk. Nagyon várjuk!

Előzmény: #214 hozzászólása


Én azt mondom, hogy a nemzeti támogatási részből vonják le !!!!!!

Sokak szerint ez lenne a célszerű, akkor viszont pl. a GAB01-et fajtákra kellene megadni az elektronikus bevallásnál. Mindenki eldöntheti, hogy az elektronikus MVH-s adatlap mennyivel lesz bonyolultabb ettől. Sajnos az MVH ezt nem kéri. Szerintem hanyatt is vágnák magukat, ha még ezt is kezelniük kéne.

Előzmény: #213 hozzászólása


Mert erre kapott felhatalmazást.

Előzmény: #214 hozzászólása


Hát, ha nekem minden beírás után keletkezne mondjuk 6000 Ft árbevételem, akkor egye fene. Üzlet az üzlet.smile rolleyes

Lenne egy idekapcsolódó kérdésem Urak!

Tegyük fel, hogy ha ezt az egész fajtahasználati díj kérdést a jogszabály nem egy alulról szerveződő Nonprofit Kft-re, hanem mondjuk egy konkrét állami hatóságra (pl.: APEH vagy MVH vagy MgSzH) bízta volna, s ők leveleznének velünk minden vetés után, számláznának és kezelnék a pénz beérkezését és elszámolását a növényfajta szabadalmasok felé.

Akkor is ilyen nagy cirkusz lenne az egész eljárási procedúra, illetve annak törvényességi volta körül?

Érdeklődve várom a véleményeket.

Előzmény: #207 hozzászólása


Külön-külön van őszi és tavaszi vetésű növényfajokra körlevél. Ezeket mindig az aktuális vetési szezon végén küldik ki. Ha nem kaptál őszit, akkor a 2009 évit már valószínűleg nem is fogod. Kivéve, ha pótlólag megigényeled tőlük. smile smile

Előzmény: #206 hozzászólása


Az észrevétel jó, csak az MVH ennyire nem folyik bele.
Egyébként sem az ő dolga, hogy a gazdálkodó ilyen témájú ügyeit intézze. Sajnos, ez egy állami szervtől nem várható el. Már megszoktuk. Azok még egymás között sem küldenek át minden adatot, hanem a termelővel leveleznek tértivevényesen és jó pénzért, hogy amit a társhatóságuk nem küldött meg neki, azt szíveskedjen pótlólag a kedves gazdálkodó megküldeni.

Előzmény: #198 hozzászólása


Azért, mert támogatott területnagyság alapján dolgoznak. Ha nem vetted a fáradságot, hogy jelezd nekik azt, hogy évek óta közös nincs a kalászoshoz, akkor csak magadnak köszönheted, hogy felszólítgatnak. Tudod, ez a "néma gyerek" tipikus esete. Senki sem gondolat olvasó, de lehet, hogy te kivétel vagy. smile flowers

Előzmény: #197 hozzászólása


Bőven? Mire gondolsz?

Előzmény: #192 hozzászólása


Egyébként lenne mi után fizetned vagy csak írni nem akarsz?

Előzmény: #192 hozzászólása


Ezt elvileg nem teheti meg, mert szembe menne az EU-val, ahol mindez jogszabályba van fektetve évek óta, minden tagállamra érvényes, csak itthon 2009-ben vezették be 5 év csúszással. Az állam a növényfajta szabadalmak fenntartásáért évről-évre díjat szed be a Magyar Szabadalmi Hivatalon keresztül a fajtajogosultaktól. Egy növényfajta szabadalom 25-30 évig érvényes! Ha eltörölnék a szabadalmas jogát a jogdíjának megkapásától, az olyan mintha megvetetnék veled évről-évre a vonatjegyet, de nem engednék meg hogy utazz a vonaton.

Előzmény: #190 hozzászólása


Sajnos, az a cikk minden, csak nem jó. Dilettánsok írták lektor nélkül. Úgy ollózták össze részben az Internetről. Sok benne a téves információ és semmire nem ad teljes körű, megbízható, értelmes választ, magyarázatot. Inkább azzal a cikkel "gyújtanék be", mint ahogy az az alcímben is szerepel. Ne vegyetek mindent "készpénznek", amit írnak. Ez nem tényfeltáról, s leginkább a való igazságra törekvő cikk, hanem inkább az igazságot elferdítő. Talán tudatos megrendelés alapján készült?

Növényfajta-oltalom

A növényfajta-oltalom a nemesített növényfajták (hibridek, vonalak, klónok stb) jogi oltalmát biztosítja. Növényfajta-oltalomba részesülhet bármely növénytani nemzetséghez és fajhoz tartozó fajta.

A növényfajta-oltalom tulajdonosának kizárólagos joga van a növényfajta hasznosítására, illetve arra, hogy másnak arra engedélyt adjon. Az oltalommal védett növényfajta jogosultja felléphet bárkivel szemben, aki engedélye nélkül hasznosítja a fajtát. Fontos rögzítenünk, hogy a Magyar Szabadalmi Hivatal által adott növényfajta-oltalom, mely a tulajdonosának kizárólagos jogot biztosít, nem tévesztendő össze az Országos Mezőgazdasági Minősítő Intézet által adott állami elismeréssel, amely a köztermesztésbe vétel feltétele és a Nemzeti Fajtalistán való feltüntetést biztosítja. Ebből következik, hogy nemesítői díj csak a növényfajta-oltalom esetén érvényesíthető.

A növényfajta-oltalom területi érvényessége és időtartama korlátozott, azaz az oltalom csak abban az országban, illetve nemzetközi szervezetben érvényes, ahol engedélyezték. A növényfajta-oltalom a megadásától számítva 25 évig, szőlő és fák esetén 30 évig tart.

A Magyar Köztársaságban érvényes növényfajta-oltalmat nemzeti vagy -az Európai Unió területére- közösségi fajtaoltalmi bejelentéssel lehet szerezni, amennyiben a növényfajta megfelel a jogszabályi előírásoknak, azaz, új, megkülönböztethető, egynemű, állandó és azonosításra alkalmas fajtanévvel látták el.

A nemzeti növényfajta-oltalmi bejelentést a Magyar Szabadalmi Hivatalnál, míg a közösségi növényfajta-oltalmi bejelentést közvetlenül a Közösségi Fajtaoltalmi Hivatalnál (CPVO) vagy a Magyar Szabadalmi Hivatalnál - mint nemzeti kirendeltségnél - lehet benyújtani.

Az oltalom az illetékes szerv előtt folyó engedélyezési eljárás eredményeként keletkezik. Az oltalom megszerzését célzó eljárásban szabadalmi ügyvivőt, vagy ügyvédet lehet képviselettel megbízni.

A belföldi iparjogvédelemmel kapcsolatos jogvitás ügyekben megbízás vagy bírósági megkeresés alapján a Magyar Szabadalmi Hivatalban működő iparjogvédelmi Szakértői Testület ad szakértői véleményt.

A növényfajta-oltalom megadása után a dokumentumok bárki számára kutathatók.

http://mszh.hu/novenyfajta/

Előzmény: #175 hozzászólása


Az a levél, amit kaptál az csak azokra a fajtákra vonatkozik, amik ott fel lettek tüntetve.
Ez viszont nem jelenti azt, hogy ami nem szerepel a mellékletben az nem jogdíjköteles, csak éppen a szabadalmasa még nem kezdte meg annak a fajtának/fajtáknak a jogdíj elszámolását vagy önmaga vagy megbízottján keresztül.
A nemesítőházak a szabadalmi bevételeikből fejlesztenek újabb, jobb fajtákat az egyes országokban. E szabadalmat minden fajtára külön-külön engedélyeztetni kell. A szabadalmi jog szűkebb értelemben véve az adott fajta szaporítóanyagként történő használatának jogkörülményeire vonatkozik melynek két formája létezik:
a) fémzárolt vetőmag használat
b) nem fémzárolt (FSS) vetőmag használat
Mindkettő szabadalmi jogdíj köteles, csak más-más formában kerül elszámolásra. Az elsővel a vetőmag-kereskedőnek akad papírmunkája, a másikkal a gazdálkodónak.

Előzmény: #179 hozzászólása


Igen, jól gondolod.

Előzmény: #182 hozzászólása


Dicséretben részesülsz. smile thumbup

Előzmény: #184 hozzászólása


smile helpsmilie
Az a bizonyos Kft. a fajtajogosult szerződéses megbízása alapján jár el, s így keletkezik a joga. Mint független szervezet több ilyen fajtajogosultat (=fajtatulajdonos, szabadalmas stb.) is képvisel. Erről a honlapján (www.fss.hu) lehet tájékozódni.
A "szerződés" az adott fajta adott gazdálkodó által szaporítóanyagként történő felhasználásával jön létre.
Azaz a termelő kezdeményezi a jogügyletet. Nem kell hozzá papír.
Az MVH évről - évre, más EU tagországokhoz hasonlóan - közzéteszi a támogatásokban részesülők adatait, mivel közpénzről van szó, továbbá a vonatkozó EU-s jogszabályok értelmében jogában áll adataival segíteni az erre hivatott szervezet (esetünkben: Kft.) munkáját.


Előzmény: #4 hozzászólása



Szombaton zár.
http://www.babolnaigazdanapok.hu/

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Hirdetés
A tervezhető, megtérülő méhlegelő
A tervezhető, megtérülő méhlegelő
A folyamatos virágzás áthidalja a táplálékszegény időszakokat.
Ilyen szabályokra számíthatnak a termelők az egységes kérelemnél
Ilyen szabályokra számíthatnak a termelők az egységes kérelemnél
Vis maior, fiatal mezőgazdasági termelői támogatás, AÖP, alapszintű...
Gambetti TEV 2000 permetező
Gambetti TEV 2000 permetező

1.200.000 Ft

Omikron 6 soros sorközművelő
Omikron 6 soros sorközművelő

990.000 Ft

Hesston 5580 bálázó
Hesston 5580 bálázó

450.000 Ft

Hesston H5580
Hesston H5580

850.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]