Gázolaj árak 647 Ft Benzin árak 650 Ft EUR 394.32 Ft USD 369.96 Ft CHF 406.34 Ft GBP 457.67 Ft

Fórum

Becenév: keriac
Csatlakozott: 2010-02-24 10:09:51
Utolsó belépés: 2022-11-10 11:35:45
Fórum hozzászólás: 32

Fórumhozzászólásai

Sok helyen lassan vége, a ma leesett eső komoly gombafertőzési hullámot hozhat el, főleg figyelembe véve a szűkített növényvédelmet a bizonytalan piac és jövedelmezőség miatt.

Odavág? Minek? A meggytermés a béka feneke alatt van mennyiségben, aztán az ára mégsincs sehol. Mit várok a bodzától az akg-t, aöp-öt, intenzív gyümölcstámogatást, meg a területalapút. 100ft/kg-ért egy fillér műtrágyát, minimum gombaölőt, meg nincs gazban az ültetvény, de ennyi. Mostani eszemmel 2 vesszőnél többet nem hagytam volna metszésnél. Ha nem érik be egyben, hagyom lefolyni a fákról. 20 éve többet kaptunk érte, a boltba meg lassan aktatáskányi pénzzel kell menni tejért meg kenyérért. Vicc az egész. Kívánom, hogy bejöjjön az intenzív hozzáállás, egy tisztességes árral, de elég szkeptikussá váltam az évet tekintve. Sok eső volt eddig, majd a vadat megveszik 200-ért, a termesztettért meg kínálnak 70-et, nem ez lenne az első ilyen év. Cáfoljon valaki, én örülnék neki a legjobban.

Előzmény: (csaba) #12552 hozzászólása



Lehet más perspektívából is meg kéne vizsgálnod ezt a kérdést. A saját környezetben látok példát pro és kontra eleget. A költséghatékonyság csupán egy tényező. A nagyoknál annyira megy a matek, hogy minimalizálják az emberi erőforrást, kihegyezik a gépek teljesítményét. Aztán jön a természet és közbeszól. Ha leszűkül az időtartam, amikor dolgozni lehet mennek a nagy gépek és semmi sem számít, sem szél, sem eső (permetezés). Olyan talajtaposásokat sehol nem látni, mint a hatékony nagy gazdaságnál. Minden fasor kivágva, óriási táblák útig művelve, sehol egy fűszál. Ha meg jön szél viszi a földet a jó ég tudja hova. A következőt látom: A kertészetekben a legmodernebb technológiát felvonultató 10-15 millió forintos hektárköltséggel telepítő ismerős gazda most szedi ki a gyümölcsösét, mert mégsem jöttek ki a számok még támogatással sem. A másik meg összevásárolt zártkertekből (1ha alatt) éli világát főállásban nem magyar átlagfizetéssel támogatás és szakmai előképzettség nélkül. Talán le kéne szállni az egyszerű pornép közé és észre lehetne venni, hogy attól, hogy valaki alatt nem egy hilux van még meg lehet élni. Sőt sokan, ha csak annyit keresnek, mintha elmennének egy gyárba dolgozni, de mindenféle cseszegetés meg 3 műszak nélkül, már jobban élnek. Valamit csak nagyüzem tud hatékonyan csinálni, de hogy mindent? 1000 ha-on nagygazdaságot megcsinálja USA-ban 1-2 ember, nagyjából annyi is él meg belőle (gazdagodnak a bankok, meg a gépkereskedők), itthon nagygazdaság 5-6 embernek ad fizetést. Vagy 10 család megél belőle. Ez nem csak politikai kérdés. 50 ha meg lehet csinálni egy MTZ-vel, használt gépparkkal, kis ügyességgel, normális integrátorral és hiteles szaktanácsadóval. Van gyümölcs itthon csak te azzal nem fogsz találkozni, mert kiviszik mint a pinty a jó minőséget. Átlag magyar meg eszi a nagyon hatékonyan megtermelt nagygazdasági spanyol, olasz gyümölcs íztelen, ehetetlen, korán szedett, agyonpermetezett, kiválogatott legalját.

Sziasztok! Akinek 4110-ese van írna róla pár szót, mondjuk 2000 óráig és felette, hogy alakultak a problémák? fogyasztás, szervíz költségek (annak megbízhatósága), mit húzkodtok velük? 100 ha szántóra nézegetünk gépeket, de lassan elsírom magam, amilyen gondokat hallani az új gépekről. Lehet sokra vágyom, egy gépre, ami hosszú éveken át szolgál, és nem kell rettegni a garancia lejárta után, hogy kiesik a kereke. Valahogy keserűség fog el egy 10-en milliós gép mellett, amikor azt hallgatom a kereskedőktől, hogy 1 év garancia jár hozzá, a mosógépemen meg van 5!

Hol milyenek a búzák? Felénk eddig 45q-65q körül vágtak jó földeken, jó technológiával... Eddig bizakodó voltam, holnap kezdünk, most már izgulok. Annyi-amennyi, az árpa jó lett 8+-os, de ez nem jelent semmit a búza még ettől lehet halovány.

Előzmény: bendix #1882 hozzászólása



Jó három hónap még benne van abban a napraforgóban. :) 3 hét lenne jó, akkor normálisan beérne és nem aszalódna össze a szem valami kellemetlen hőgutában.

Termelői tapasztalat volt a termékkel kapcsolatban az elmúlt időkben, lassan állandósul az aszálykár csökkentésére irányuló nyitottságom.

Előzmény: halihó #53 hozzászólása



Ha így állsz hozzá, akkor csak földed van, tudásod hozzá nem sok. Már az körbehatárol, hogy hol van a 2 ha, milyen a földed, milyen a fekvése, tájolása, évi hőösszege, átlagos csapadékviszonyok, környékbeli felvevőpiac. Mennyi pénzt szánsz rá. Milyen segítségre számíthatsz, milyen gépparkod van. Milyen minőségű, tápanyagtartalmú a talajod. Van-e lehetőséged feltölteni szervestrágyával (400-800q/ha). Tudsz-e öntözni, vagy egyáltalán akarsz-e majd. Minek szánod az ültetvényt zsebpénznek munka mellett, vagy meg szeretnél élni belőle? Mennyi a ráfordítható időd? Milyen a közbiztonság, kell-e kerítés, esetleg őrzés (jelentősen befolyásolja majd a jövedelmezőséget)? Egy 2 ha-os ültetvény jelenlegi árakon 3-4 milliótól indul aztán 3 évig egy még dolgozol vele bevétel nélkül, jobb esetben a támogatás fedezi a költségeket, de általában nem... Természetesen elhivatottsággal, rengeteg munkával és szorgalommal lehet előrébb jutni, de ez nem tőzsde, hogy valaki megsúgja a tutit, aztán onnantól kánaán.

Adtuk el 10 éve is 200Ft-ért. Nem érzem elrugaszkodottnak. 80ft-nál akg nélkül a láncfűrészt élezném, nagyon sok másik emberrel együtt. Miért ne kaphatnánk normális árat? Ha valaki egy éve előre elmondja az áralakulásokat nem lett volna senki, aki hisz neki. A kiadások fixek, reálértéken számolva 20 éve többet hozott a bodza, mint a tavalyi kiugróan jó évben.

Érdekes módon a gabonaszektorban már előre lehet szerződni hosszú évek óta. Bodzában meg megy a hazárdjáték. Miért nem lehet kijönni egy próbaárral szerződésben. A kereskedőknek sem hiszem, hogy olyan jó a licitháború, meg a folyamatosan változó napi ár. A készlet egy részét előre le lehetne foglalni, a termelőknek meg lenne egy fix tervezhető bevétele. Hektáronként 2-3t termést lekötnék 11-es brix-szel, meg 250-300-as árral. De mindig csak a tapogatózás megy. Elég nehéz technológiát beállítani egy 100-450Ft/kg-os piaci átvételi ár hullámzásra. A napszámosok meg előre szóltak, hogy 1200Ft-tól indul az órabér aztán onnan felfelé 1500ft-ig munka függő, ez 20-50%-os áremelkedés 1 év alatt. A legnagyobb költséget kitevő élőmunkabérben. Nem az emberektől sajnálom a pénzt, csak jó lenne a bevételi oldalon is tudni tervezni.

Három Mtz-t hajtottam 550, 80, meg 1025.3-ast. Ami jó, nem tilt le a difit sem taposni sem megállni nem kell szétkapcsol (a legtöbb nyugati még mindig nem jutott el eddig). Az első Nyugati gépnél neccesebb résznél ki kellett volna szedni szélre, mert limányos volt a difi meg bent tartotta, mire megálltam és úgy is maradtam. A régi gépek jók műszakilag 90-es évek végéig. Meg is látszik az árukon. A műanyag vázasokról sok jót nem hallottam. 10 000üó-rát egyik sem megy el. Nem a fenntartása drága, hanem a rászánt idő, amikor mennie kéne. 40-50 ha-ig rendben van, felette érdekes. Lett új Hürlimann, drága baromságai vannak kirepült hűtőlapát 100 000Ft-os nagyságrend, de 2 nap alatt megvan és lehet dolgozni tovább. Évi pár nap szerelés a 70 éves Öregem meg alig lehet kiszedni a gépből, mert kényelmesen tud benne dolgozni, az is szempont. Mindenkinek a saját lehetőségei szerint. Régen volt 3-4 ember a családban, aki gépre ült 2 Mtz-vel 160 ha-t műveltünk, most már nem menne nincs ember és a műveletek száma majdnem a duplája.

Előzmény: Dvili #388 hozzászólása



Egy tőlünk nem messze lévő pusztán (cirka 300 lakos) nitrit-nitrát szennyezett az ivóvíz. Vízzáró réteg alól volt helyben ivóvíz kivétel, amíg az uniós ivóvízszabályok szigorítása miatt el nem zárták a csapokat. A TSZ idején annyi szervestrágy volt, hogy gondolt egy nagyot az akkori vezetőség ástak egy nagy lyukat és belehordták a szervestrágyát 1000 tonnaszám. 30 év alatt leszivárgott az ivóvízbázisig. Adott területen belül nem lehet tudni mi történt 10-20-30-50 évvel ezelőtt. Bár a saját véleményem is az, hogy a legtöbb felszíni és felszín alatti víz szennyezésért az emberi butaság okolható hiába bármiyle szabályozás, ha valaki 2 ft-ért beleereszti a szennyvízet a kútba, a fáradt olajat a nyílt vízbe. Már több ezer éve az ivóvízszennyezés/mérgezés büntetése egy méhekkel teli kas fejre húzása volt...

Na ezt hívják innovációnak, külön szellőztető rendszer az ültetvénynek smile thumbup

Jelenleg nem nagy történet a bodza. Lassan ott tartok, hogy jobban járnék, ha kihúznám az ültetvényt és elmennék napszámba metszeni, meg pakolni, mint saját ültetvényt fenntartani. Amortizációs költséget már évek óta nem merek számolni, lassan órabért sem magamnak. Szeretem az ültetvényt, de reckírozni minden évben milliós nagyságrendben, hogy bejöjjön rajta pár 100EFt plussz. Amíg van AKG meg intenzív még csak-csak, de utána?

Előzmény: csizmás kandúr #3760 hozzászólása



A nagy kérdés mekkora területről beszélünk és a bodza árbevétele megélhetés vagy kiegészítés. Van szántó is, annak is a költségei 150-200EFt/ha körül mozog. Mondjuk idén 33EFt/t ár mellett az árpa sem volt nagy kaland 5-6 tonnás termésátlag mellett. Ott a géppark a kemény dió, felépíteni fenntartani, ahhoz kevés 20ha föld. A baj a költségek visszavételével az, hogy sosem tudod előre mikor lesz jó év árak szempontjából és mikor lesz rossz. A hektikus tápanyagutánpótlás az ültetvény életkorát rövidíti meg, valamint a gombás betegségekre való nagyobb hajlamot is növeli. Régen valóban elég volt egy rovarölő tetü ellen aztán kész, tavaly 2 gombaölő mellett augusztus végére a fákon a lombfelület felén nem volt levél, nem tartom kizártnak, hogy máshol el lehet játszani, de nálam biztosan nem. A jó árbevétel micsoda? 200-300EFt/ha minden költség levonása után támogatás nélkül (ez kb az amortizáció). A támogatásból lehet csak 3 év van hátra, amennyiben az angolok behúzzák a kéziféket, meg Merkel mama, majd kitalálja, hogy az agrár pénzek tökéletes pénzalapot képeznének a migránsok integrációjához. Ez túlélni elég, de megélni belőle...

Árakról valaki halott konkrétumot? Felénk (Dunántúl) 41-43 között jelenleg.

Előzmény: csizmás kandúr #3749 hozzászólása



Nem hinném, a bodza termelésénél rengeteg a kézi munkaerő igény. Attól, hogy sokan mindent maguk csinálnak az még nincs ingyen. Eleve az ültetvény termővé válásáig bele kell ölni nem keveset (csemete, engedélyek, tisztán tartás, növényvédelem, tápanyagutánpótlás...stb). Ezt az összeget ki kell dolgoznia az ültetvénynek haszon formájában. A fenntartás sem egyszerű, ha tisztességesen csinálja az ember alsó hangon 400-500EFt/ha, de lehet ez még több is, ha öntözöl és tényleg el akarod érni a 10-12t/ha-t. Évek óta kirészletezem a költségeket, van saját géppark és a munkák jó részét magam csinálom. Ha órabért is számolok magamnak mondjuk 800Ft/óra áron, akkor az idei év keményen mínuszos, mindezt úgy, hogy a termésem 90%-át eladtam még elfogadható áron.

Üdv.

Kubota aste a15-ös gépem van, jelenleg gyümölccösben használom, csak sokat kell keresztbe járni. Lenne lehetőségem kitérős oldalkaszát venni, de sehol nem találok adatot a hidraulika percenkénti teljesítményére. Ötlet, esetleg megoldás? 1 pár hidraulikát ki lehet vezetni a tömbből az fix. Ha más nem lesz akkor valahonnan átfolyásmérőt szerezni és azzal mérni?

Nekiálltak csinálni és ez tiszteletre méltó. A kubota motor jó, a váza sem néz ki rosszul. Nem csak a több száz ha-os gazdaságokból áll ki az ország, meg ez nem is nekik készül(t). Ez egy kisebb méretű gép. Az MTZ új szériája olyan rossz, hogy minimum egy szerelői tanfolyam járna a géphez grátiszba, a motor felújítás pedig kiemelt anyagrészlet lenne. A Nyugati gépeknél meg nevetséges, hogy adnak 12 milliórt egy gépet, de nem szántásra való, meg a 100 lovas gépet megeszi erőben a 90 lovas MTZ (már, ha éppen működik).

Mindenki keresi az alternatívát, amivel előrébb lehetne lépni, de még ki lehetne fizetni és ne menjen tönkre 5 év alatt, meg nap végén ne úgy szállj ki a gépből, mint akit agyonvertek.

Javító szándékkal kéne hozzászólni. A 300 lovas Johnit a Rábával kell összehasonlítani. Ennek a gépnek a partnere a 80-as MTZ, a Zetor Major, az ih Farmal, kubota 9960... Na ezekkel versenyez.

A magam részéről kiváncsian várom milyen lesz, erősen szurkolok neki, A forma szokatlan, de attól még lehet jobb, mint az eddigiek, az orrnehéz konstrukció nem rossz dolog, ha műszakilag modern, belül kényelmes és elfogadható ára lesz, akkor miért ne? Már nagyon sokan unjuk, hogy egyre szarabbak a gépek műszakilag, a laptopos gyerek 100 000-ket gombol le rólad, mert hozzányúlni nem tudsz a hibakódokhoz, 5000 üó felett meg kuka a legtöbb új nyugati csoda, mindezt 10-en milláért. Kényelmes az, jó az csak nem egy átlag kis parasztnak, akinek már túl sokba lenne bérbe műveltetni, de 5 évente új gépet meg nem engedhet meg magának.

Arról már nem is ejtenék szót, hogy őrületes pénzeket költünk el traktorokra, ami mind külföldön köt ki, áramlik a pénz el az országból. Nem lenne rossz, ha egy kicsi része itthon maradna és teremtene pár száz új munkahelyet. Mi felhasználók vagyunk, tudjuk mi a jó egy gépben, vagy mi a rossz, amivel egy mérnök nem biztos, hogy tisztában ezzel tudunk segíteni, nem azzal, hogy elmagyarázzuk miért nem fog sikerülni.

A gép tankja legyen akkora, hogy kibírjon egy 12 órás műszakot, elvigye a 3-as váltvaforgató ekét, meg a 8 tonnás pótkocsit, legyen hangszigetelt a fülke, amiben van pótülés, szivargyújtó, rádió és klíma.

Mtz- kéne csinálni, méghozzá régit. Van egy 550-esünk és ki lehet békülni a 1994-es minőségével. Kell javítani, de nem rémálom. A 1025.3-as már egy rémálom. Akinek a környéken műanyagházas új van, az szinte csak szidja, többet szereljük, mint dolgozunk vele. Az ereje, meg a súlya rendben lenne, de messze van a stabil üzemtől. Az anyag minőségével van gond. Nem telik 15 milliós vezérgépre, a használtba, meg beleszaladva tönkre is mehet az ember, hisz sokan nem bírnánk ki egy pár milliós problémát a vásárlást követően. A 100ha közeli gazdaságoknak a 10 millió a vége, amit ki tudnak csengetni egy új gépért (nincs bérmunka plusszba és nem 45AK-s földön).

Rossz minőségű gépből Dunát lehet rekeszteni, a nyugati gyárak is nekiálltak kommerszt gyártani és attól, hogy valami drága még lehet szar is. 18 milliós 100 lovas gépek 1 év 1000 üzemóra garancia? Nevetséges.

A nagy üzlet a jelenlegi MTZ-k modernizálásában lenne.

Kényelem: Komplett fülke felújítással, hangszigetelés, hőszigetelés, tisztességes rádió, pormentes légkör, normális klíma, szivargyújtó, italhűtő, kényelmes ülés, valami jobb fülke rezgéscsillapítás.

Hidraulika: egy tisztességes orrán-száján nem folyató vezérlőtömb, segédemelő szett, a hidraulika csatlakozók hátul középre illesztve, emelőkarok gyorscsatlakozósak.

Vontatáshoz állítható vonórész egy és két légkör szintén középre, a levegőrendszer finomítása (lépten-nyomon ne lazuljon vissza).

Az elektronikát át lehet alakítani az ifa rendszerére, mert a gyári katasztrófa volt az új gépnél. Cseh önindító, mert az tényleg jó.

Sebesség és fordulatszám kijelzése külön-külön digitálisan.

Erősített TLT.

A hűtőket lehessen lapozva tisztítani.

Az összes gázolajcső lecserélése, valami strapabíróra.

Csinálni egy listát, amiből lehet válogatni, szívtunk már eleget Szergejjel, van tapasztalat. Nagyon sokan ráköltenének 1-2 milliót a régire, ha az tényleg egy jó gép lenne utána éveken keresztül. Csak a minőséget kéne tudni garantálni...

Előzmény: #5028 hozzászólása



Persze lehet szerződni, aztán, ha jö egy keményebb aszály és 3 t/ha átlag, mellé meg 65 EFt/t-ás ár, akkor meg az ilyen okosságok elcsitulnak. Július közepéig lutri szerződni. Lehet nyerni is vele én nem vonom kétségbe, meg szívni is vele, mert keményen kötbéreznek aszályos, meg belvizes években is. Mondjuk nemrég hallottam, hogy az ország egyik legnagyobb feldolgozója visszalép a tavasszal kötött szerződésekből, akinek nem tetszik lehet pereskedni. Ennél a cégnél 26-ot mondtak most vizesen...

Elég régóta olvasom a fórumot, kevés hozzászólással. A bodza eladása és ára sosem volt egyszerű. Vittem már sok helyre eladni is A Végh Kft.-nek is. Szigorúak, de tartják a szavukat. Ha napi ár van, akkor az mehet le is, meg fel is. Ezt tudomásul kell venni. A minőséget évek óta elvárják, teszem hozzá mindenhol. A NAV meg nagy ívben tesz a bodza kérdésre, bizonyos szociális kérdések miatt. Elhiszem, hogy fájt sok embernek az idei év, nem volt egyszerű és egyre nehezebb lesz. Jelenleg több 1000 ha tör a csúcstermés irányába és a felvevőpiac egyre kevésbé van kiéhezve a nemes bodzára. Aki nem tud hatékonyan termelni, a piaci igényeknek megfelelő árut, annak nem lesz hosszú életű a pályafutása bodza fronton. A piac is hasonló kérdés, ha helyben nem tetszik, messzebb kell menni. Ha nem éri meg, nem szabad vele foglalkozni.

Előzmény: #977 hozzászólása



Itt az e-mail-em:
keriac@gmail.com

Előzmény: #966 hozzászólása



A Farmall 95-ös-ben már 4 hengeres motor van. Állítólag fel lehet húzni 110LE-ig, mert csak a beállítás az elektronikában a különbség.

Az 40 000EUR Annyiért már kapni egy Kubotát 3 év teljeskörű garanciával vagy ugyanez 3000 üzemóráig. 9960-as tulajjal beszéltem 28cm mélyen 110 fogással hasonló földön Gregoire Besson 3-as váltvaforgatóval megy szépen. 2800 üzemóráig hibamentes. Másik helyen kisebb gép 3 műszakban takarmánykeverő kocsit húz, meg kevertetnek vele és ott is hiba nélkül. Ha nem gond a 12 millió azt nézném a helyedben. A szomszédunkban van Zetor Proxima, de többször láttam már a tulajt kint éjszakázni a gép mellett, aztán összesen évi 40 ha-t művel vele. Mondjuk csak ezt a gépet láttam Zetorban a környéken.

Előzmény: #959 hozzászólása



Valami ilyesmitől tartottam. Úgy látom, amire kellene a gép az középkategória alja inkább a súlyozás miatt.

Előzmény: #955 hozzászólása



Invest-től, Nyuszira rögtön 125 LE-rős gépet ajánlottak 15-ért. Megköszöntem a lehetőséget az érdeklődésre. A kiindulás a Hattat volt, meg másik MTZ onnan győzködtem az Öregem az IH-ig. A Kubota tetszett nagyon, de az ár már 12 és nem fér bele.

2007-es műanyag burkolatos. Pedig nálunk, ha olajfolyás van valahol rögtön javítgatjuk. 2800 üó-nál, vacakolt az olajvisszajelző, szétszedték-összerakták minden OK. Aztán rá nem sokkal főtengelytörés, a nyugvócsapágyba, akkorát vágott, hogy a blokk is megrepedt. Komplett rövidmotor csere. Az elektronikáját szinte teljesen kicseréltük már 12V-ra, Lehetne sorolni még végtelenül...

Eddig 1025.3-as volt, csak sok a gond vele, lassan többet szereljük, mint dolgozunk vele. Lóerőben elég. Bővülésre esélyünk sincs, akkor meg minek a nagyobb gép. 3-as váltvaforgatót ha az MTZ viszi, elvárom a Nyugatitól is. A géppark adott, ahhoz vennénk a gépet. Csak nyugodtan szeretnék dolgozni vele, anélkül, hogy amiatt aggódna az ember, hogy megint mi száll el a gépen. Este kiszállva a gépből ne ordítva beszélgessek, és napközben több levegőt szívjak, mint port. Nincs bajom az MTZ-vel, a régebbi gépet semmi pénzért nem adnám, de ez az új egy rémálom, a minősége meg sem közelíti a régieket

Minden szántó. 15-30AK, nem kötött Mezőföld. Állat nincs.

Traktor vásárlás előtt állunk, de már teljesen belegabalyodtam. Farmall A 95-öst néztük. 100 ha-os kisgazdaság, normál terepviszonyok. Vezérgépnek kéne, az 50 lovas MTZ mellé, szántás, tárcsázás nehezebb munkák, de évi 300 óránál nem menne többet. Az ára a vége a lehetőségeinknek 11 milla, már így is keményen hiteles. Tipp, hogy jó-e ez nekem, vagy lessek mást? New Holland TD5.95 ugyanez.

2009-ben egy héttel kukorica vetés előtt 10l Azoter tárcsával sekélyen bedolgozva, vizes föld. Semmi mást nem adtunk, se alap, se nitrogén, semmit. 3 hónapig az eső felénk se nézett, aztán 3 hónapig szinte semmi. Mezőföldi terület 18-20 AK föld erősen homokos foltokkal tarkítva. Elővetemény triticale, ami nem sok mindent kapott 3*20kg NPK, 34 kg nitrogént. Nincs a taljban felhalmozódás, mert nincs miből halmozódnia. A termésátlag 30 ha-on 62q 15%-os víz mellett. A szomszédnak hasonló terület 3*40kg NPK, 102kg Nitrogén, 1* levéltrágya 55q termés 35 ha-on. Egy másik táblánkon, ami csak 8 ha, de alacsonyfevésű és jobb minőségű 95q 18%-os víz, itt se kapott mást csak ezt. Lehet mák volt, de ha-onként cirka 35EFt-ot spóroltunk rajta, idén csak ez elsz, aztán majd elválik.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


A Bayer dolgozik a glifozátot kiváltó gyomirtó létrehozásán
A Bayer dolgozik a glifozátot kiváltó gyomirtó létrehozásán
2028-ban meg akarják kezdeni a szer forgalmazását.
Hirdetés
Szerencsejáték-e a növénytermesztés? Avagy: lapot húzunk 19-re?
Eladó kettő darab indiai napos futókacsa
Eladó kettő darab indiai napos futókacsa

1.300 Ft

Eladó egy éves aktív kakas
Eladó egy éves aktív kakas

4.000 Ft

John Deere S670i Hillmaster (1995/3266 üzemórás)
John Deere S670i Hillmaster (1995/3266...

44.950.000 Ft

Claas Disco 2650 plus Diszkes Kasza
Claas Disco 2650 plus Diszkes Kasza

1.520.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]