Gázolaj árak 647 Ft Benzin árak 650 Ft EUR 394.32 Ft USD 370.51 Ft CHF 406.01 Ft GBP 460.62 Ft

Fórum

Becenév: erdifefe
Csatlakozott: 2014-08-16 18:48:20
Utolsó belépés: 2023-08-24 18:47:50
Fórum hozzászólás: 124

Fórumhozzászólásai

Előzmény: Gandhy #11582 hozzászólása



Bizony bizony vannak olyanok is akik nem csak sírni tudnak smile thumbup
És pont az ilyeneket fogalmazzunk úgy közösíti ki meg hülyézi le a társadalom.
Ha csak itt rinyálnék lépten nyomon megbecsült tag lennék mint te pl. smile rolleyes

Előzmény: Bekre Pál #11581 hozzászólása



Valaki mint pld te mindig akad aki megmagyarázza hogy miért mindig a kereskedők meg a feldolgozók a hibásak akik csak tönkre akarják tenni a parasztot... A hazai igényeket ki lehetett volna elégíteni hazai forrásból, mint ahogy eddig mindig. Senki nem mondta hogy mindenkinek minden egyes kg terményt el kell adni.
Van kereskedő a rokonságban,nem egyszer mondta hogy szó szerint kilincselt a gazdáknál akikkel korábban kapcsolatba került hogy adja már el a gabonáját,a legföbb helyről megkapta hogy fog ő fizetni még többet is nemcsak a nemzetközi piaci ár felett 15-20 ezerrel. Mondhatod a rizsát de azért nem vették tavaly a magyar terményt mert nem volt eladó.... Ilyen a kereskedelem. Ha nem innen szerzik be akkor máshonnan... De ezt a gazdák nagyon nagy többsége el is ismeri hogy tökön lőtte magát.... Szal nem kell a rizsa

Előzmény: boldizsár1988 #289 hozzászólása



Az ukrán áru az eddig is jött.
Ezután is fog. Majd esetleg Románoknál vagy Horvátoknál átcímkézik azt jön vissza ide.Brutál túltermelés van Európában.
Mindenki mondja hogy tárolni és nem eladni. Szerintetek mi fog történni ha megint nem lesz gabona a piacon itthonról??
Behozzák külföldről.
Aztán lehet megint mindenkit hibáztatni csak azt kellene felfogni hogy a kereskedők feldolgozók nem fognak a magyar parasztra várni.....

Előzmény: Szlovákiából #122 hozzászólása



Amit a támogatásokért csinálni kell az papírmunka. Ha parlagon van hagyva a földem ugyanúgy mindenfélefajta támogatást megkapom rá. Kétszer rámegyek lekaszálom azt csók.

Előzmény: ZsocaJD #117 hozzászólása



Evvel egyet értek.Az öntözés csak egy része a kirakósnak. Nem az egésze. Az sem mindegy mit öntözünk.
És nem hogy öntözni nem kell hanem még termelni sem mert annyi féle fajta támogatást belehet zsebelni hogy termelni sem kell azért hogy az ember megéljen.
70 hektárra össze lehet szedni 100ezer Ft támogatást/ha. Ha csak a madarak repkednek a terület felett akkor is meglehet belőle élni.
De ez megint egy másfajta beszélgetés hogy mennyire elkényelmesíti az embereket a támogatás, és így zéró elkötelezettség van az emberekben az innováció iránt, a fejlődés iránt stb. Az elmúlt 20 év sok ezer milliárd forint támogatásának java része az belföldi külföldi nyaralókban meg új traktorokban meg második harmadik lakásban meg Toyota Hiluxokban van.
Mindenki arra költi a pénzét amire szeretné nem is ez a baj.
Az viszont hogy a mezőgazdaság az elmúlt 20 évben nem tett hozzá a hazai GDP hez 1% pluszt sem az viszont sokat elmond mi értelme van ezeknek az ezermilliárdos támogatásoknak. Ez megint egy más téma szal lehetne találni hány ezer sebből vérzik ez az egész....

Előzmény: Szlovákiából #114 hozzászólása



"Az öntözésfejlesztés a magyar mezőgazdaság versenyképességének megtartásához és további növeléséhez elengedhetetlen –"
Kb az egésznek a lényege. Nah ezt vakerászom itt már két napja. De egyesek szerint csak ülnünk kellene a langyos vízben és ne csináljunk semmit. ... Akkor lesz kellemetlen amikor kihűlt.....

Előzmény: envagyok2 #107 hozzászólása



Semmit se adnék? Nem is értem ez a fajta gondolkodásmód ez mi? Ennyire csak nem vagy buta? Hmmm. Az államapparátus lehúz mindenkit elég rendesen így is . Meg a jó magas adóbevételek. Hozzájárulunk mi elég rendesen az egész dologhoz.Az hogy mire van elverve az más kérdés. Fizessek az autópályák építéséért?
Fizessek külön egy óvoda iskola építéséért? Fizessek külön hogy felhúztak egy Lidl-t a városban?
Adják már be 5 milliót Paks2 be? Mert onnan fogom kapni az áramot?
Nem is értem ezt a hülye felfogásodat honnan jön. Fizetünk annak a használatáért amit az állam létrehozott az adóforintokból. Igen. Fizetünk azért hogy öntözhessünk. Már aki tud. Az állam létrehoz az adóforintjainkból, mi meg fizetünk a használatáért,fenntartásáért adóforintok,meg ilyen olyan használati díjak formájában. Ilyeneket kell elmagyarázni????
Az ötleteim nemcsak a magyar parasztok érdekeit szolgálná hanem ugyanúgy az országot. Magasabb előállított érték,több bevétel,több adóforint.
Az elkövetkező évtizedek stratégiai fegyvere nem az atombomba lesz hanem a Víz meg az Élelmiszer.
Drága kormányunk meg cirkuszi előadásokra veri ki belőlünk a forintszázmilliárdokat.
Ahogy más is írta ki lesz még belőlünk verve egy olimpia rendezése is sok sok százmilliárdért.
Nah de Mind1 is.
Szóval az elmúlt 2 nap tanulsága számomra ugyanaz mint eddig.
Sajnállak egyébként nagyon az jôn át hogy egy pesszimista, csalódott ember vagy. Aki csak elevickél a langyos vízben amíg ki nem hűl. Mondjuk nem a te hibád hanem az elbaszott elmúlt xy évtized politikája.
Szép napot.

Előzmény: envagyok2 #101 hozzászólása



Hogy mennyit dobnák be? Az öntözôrendszert kiépíteném ha lenne csatorna a közelben.
jah és csak a hülye stadionok árából ki lehetett volna építeni nem kellenne se az enyém se a te pénzed. De gondolom ez sem jutott el a fejedbe hanem csak a ner meg a mindenki téged akar lehúzni meg kisemmizni.... Nem erôltetem. Csak remélem minél hamarabb eljön az a generáció minden téren aki hajlandó is lesz váltani nem csak nyavalyogni...

Előzmény: envagyok2 #101 hozzászólása



Te már soha nem is fogod megérteni azt amirôl beszélek nem is erôltetem nah de mind1. Vannak itt elegen akik értik, hogy itt nem csak öntözésrôl van szó ,hanem felfogásbeli különbségrôl. Arról hogy mit lehetne.Sokan értik te sajnos soha nem fogod akárhogy magyaráznám el. De ezt betudom annak hogy már 40 éve is így csináltad..
Pénz az van apám. Menj azt tapsikolj a kedvenc csapatodnak a frissen felhúzott sok milliárdos stadionban... Jah hogy pl öntözésfejlesztésre emellett nem jutott bocsi csak apró....Cirkuszt a népnek. Az kell.

Előzmény: ZsocaJD #79 hozzászólása



Illetve erre mondtam azt hogy nem búzában meg kukoricában kellene CSAK gondolkodni. Mert nem tudunk és nem is fogunk soha tudni versenyezni Ukránokkal. És a másik lényeges dolog amit írtál és amit írtam hogy Ukrajna így is úgy is része lesz az agrárúnióak. Továbbá ezért kellene a feldolgozóipart erősíteni.
De ez egy olyan téma amit végtelenségig lehetne nyúzni hogy miért vérzik ezer sebből...
Én véleményem hogy szemlélet váltással kell kezdeni. És elindulni. De a Te írásodban is rengetegszer megjelenik a nem lehet hozzáállás.Ezért nem lehet.Azért nem lehet. Érzem a teljes elkeseredettséget, csalódottságot.Amit ahogy írtad az elmúlt 30-40 év elbaszott agrárpolitikája okozott.
Nah de a legjobb kérdés.Másnak máshol lehet?Csak itt nem?? Szokták mondani a Magyar a 10 millió pesszimista országa. Sajnos igaz.
Itt részemről befejeztem a témát mert ahogy itt a hozzászólásokban is látszik hogy Nem lehet Nem lehet nem lehet a szemlélet... Majd ha eljutunk oda kormányzati meg minden szinten hogy igenis lehet, nah akkor majd látni fogjuk a változást
További szép napot

Előzmény: Joco7211 #78 hozzászólása



Pontosan erre gondolok. Ez a lényeg. De ezt csak ahogy írod félremagyarázzák.

Előzmény: ZsocaJD #79 hozzászólása



Leírtad a lényeget. KURVA nagy lemaradásban vagyunk. Erre viszont a megoldás pont az hogy amit írsz lengyel példa. El kell kezdeni. Szemléletváltás. És lehet hogy 20-30 éves lemaradásban vagyunk. Ők is elkezdték valahol.Nekünk is el kellene.

Előzmény: hashtag #73 hozzászólása



Nagyjából ez lenne a lényeg. Csak ugye itt kellene szemléletváltásnak bekövetkezni

Előzmény: envagyok2 #61 hozzászólása



Az hogy mennyi víz van a folyókban az nem attól függ hogy esett e nálunk az eső vagy sem. A hazai felszíni vizek 99% a külföldről jön. Lehet hogy nálunk aszály van de ha a Kárpátokban vagy az Alpokban leesik egy jelentősebb csapadék az nálunk árhullám formában fog jelentkezni. Attól még lehet nálunk aszály. Hányszor vannak nyár eleji,közepi,végi árhullámok. .... És sokadszorra is.. A talaj a legjobb víztározó nem a mesterséges .. igaz hogy a csatornákban sok víz elpárolog elszivárog, de az is hova? A talajba. ergo A talaj vízkészletét gazdagítja.

Előzmény: envagyok2 #66 hozzászólása



Látod ez a másik. Amit még kellene érteni. Ezt már korábban leírtam, nem a búzával meg a kukoricával kellene versenyre kelni mert azt Ukrajnában negyedannyiból megtermelik. És ne higgye azt senki hogy ide nem fog bejönni az Ukrán áru a jövőben. Az ukrán termékek megkerülhetetlen részei már most is az Úniónak, a jövőben pedig méginkább azok lesznek és ugye itt van ez a hülye Green Deal meg ilyen fasságok, nah ha nem tudunk eljutni oda hogy diverzifikáljuk a mezőgazdaságot ,és nemcsak búza kukorica napraforgóból fog állni akkor fog tudni versenyképes lenni. Mert jelenleg csak az EU támogatás tartja életben. De ez igaz egész Európában. Illetve az sem ártana ha lenne normális feldolgozóipar mert jelenleg nyersáru exportőrök vagyunk és feldolgozott termék importőr.Nah ezt kellene megfordítani. És nem csak búza kukorica napraforgóban gondolkodni. Soha nem fogunk tudni versenyezni az Ukrán dömpinggel.
Ez is egy rákfenéje a Magyar mezőgazdaságnak

Előzmény: envagyok2 #62 hozzászólása


Nem tudom merre vagy de a helyes gazfálkodás az nem sok helyen megy. Több helyen van csupasz feketére művelve a föld mint ahol nincs. Hogy 80% ban áttértek a nem feketére műveljük a talajt?? A mesében max. Eljárhatnál sok helyre az országban hát megváltozna a véleményed.
Másik hogy nincs pénz meg hú mennyibe kerülne kiépiteni egy hálózatot milyen drága lenne fenntartani stb . Hülye stadionokra van 700Milliárd?? Azt bejelentik hogy az öntözésfejlesztésre jövőre van 15 milliárdos keret. Nah itt kezdődik a probléma.....

Előzmény: envagyok2 #66 hozzászólása



Hát apukám még erre mindig csak annyit tudok mondani hogy csak a kifogások hogy miért nem lehet. De nem is fogom próbálni elmagyarázni mert pont ez a baj a begyöpösödöttekkel hogy ők mindig mindent jobban tudnak hogy miért nem lehet. Megoldásokat kell keresni nem kifogásokat.
Kb ezért kellene egy teljes generáció váltás hogy legyen aki innovatív, optimista és aki tud gondolkodni. Ez lassan de biztosan azért be fog következni. Hány olyan gazdaságot ismerek ahol megvan az utánpótlás fiatal elkötelezett emberekkel csak az öreg baszik átadni a stafétát mert ugye jobban tud mindent és nem bízik senkiben. Persze tudás az van nem is evvel van a probléma csak a változtatásra való hajlam az nincs. Aztán ezektől az emberektől csak a panaszkodás jön még az ami tőled hogy miért nem lehet.....
Visszatérve az öntözésre. A Dunán illetve az összes másik folyón nem egy árhullám vonul le egy évben. Felkellene tudni fogni hogy öntözni nem csak a nyár közepén lehet amikor a földek már csont szárazak, hanem öntözni kora tavasztól lehet késő őszig.Nem fizikai víztározók kellenek, mert az okosak már rég megmondták hogy a legjobb víztározó maga a talaj. Fel kell tölteni a talajokat vízzel. Kora tavasztól késő őszig lehet locsolni. Nemcsak nyár közepén de ez is olyan hogy vannak nyár közepi árhullámok.Ez se olyan hogy nah csak kora tavaszi meg késõ őszi van. Addig meg nem egy árhullám vonul le a folyókon.Az hogy most mennyi a Duna vízhozama senkit nem izgat.Ha jön egy árhullám ,kívan vezetve a kiépített csatornarendszerbe, és az el van öntözve, ha tavasszal vagy kora nyáron fel vannak töltve a talajok vízzel, akkor apukám nem lenne gond a növénytermesztéssel.Ha egy növény feltöltött talajjal megy bele a nyárba és nem csontszárazzal akkor el tudod képzelni a különbséget.Egy feltöltött talaj nem fog kiszáradni 2 hét alatt,pláne nem 50cm-1m mélyen de ez már szimplán biólógia meg fizika. Nálunk az öntözés abból áll hogy bejön a meleg azt az alapból csont száraz talajokat locsolgatjuk hogy a felső 5 cm ben a növény felvegye.Ez csak simán talajtan.
Az a baj hogy ezt sem érted csak a jól megszokott berögzült dogmákat tolod hogy miért nem lehet.
Nem csak nyár közepén lehet locsolni.
Ettől függetlenül abban igazad van hogy egy duzzasztó a Dunára mindenféleképpen kellene valahol Paks felett . És akkor se a hűtéssel se a locsolással nyáron nem lenne probléma. De erről vannak is kormányzati elképzelések.

Előzmény: envagyok2 #52 hozzászólása



Nézz utána. Statisztikailag 7-8-10 köbkilométerrel több víz folyik innen ki mint ami bejön és lehullik. Ez 4-5 Balatonnyi víz évente. Most akkor gondolj bele hogy milyen jó helye lenne ott az Alföldön meg a Duna Tisza közén
Még hogy nincs víz.... HAHAHAHAHAHAHAH

Előzmény: Rabó001 #55 hozzászólása



Nyilván nem az egész országot kellene öntözni de annyi víz bejön hogy abból bôven lehetne locsolni és nem csak a Dunából. Továbbá azt a nagyon okosok már 100 szor elmondták hogy nem tározók kellenek hanem helyes földmûvelés, ugyanis maga a talaj a legjobb viztározo.
Kora tavasztól késô ôszig lehet locsolni,feltölteni a talajokat nemcsak nyáron . Ha egy talaj feltöltve megy bele a nyárba akkor ott sokhelyen nagyon öntözni se kell..
A spanyoloknál 4 millió hektárt öntöznek javarészt felszíni vizekbôl folyókból és ott elég magas a tisztított szennyvíz mezôgazdasági felhasználása. A 3 legjelentôsebb spanyol folyók vízhozama annyi mint a Dunáé egymagában. Es akkor hol a Tisza,Rába,Körös stb..
Szal víz az van. Meg sok hülye kifogás.Akarat az nincs.

Előzmény: envagyok2 #51 hozzászólása



Válaszoltam hogy mennyit lehetne . Es nem csak a DUna van ott hanem temérdek más folyó is....
Csak simán utána kellene nézni és 1 percet rászánni hogy kiszámold.Ha csak a külömbözetet elöntözöd mint ami bejön meg ami kimegy akkor a magyar mezôgazdaság 5 millió hektárját 100mm el meglehetne locsolni......Nyilván amit nem kell azt nemkell locsolni.De evvel egyutt annyival tobb jutna mashova.

Előzmény: mtz1221 #50 hozzászólása



Ugye átlagokat lehet írni hogy xy köbkilométer jön be illetve attól 7-8 köbkilométerrel több megy ki. Nah ez is egy jó leírása a dolognak hogy milyen az ország vízgazdálkodása. Mindent elmond .Szárazság,aszály,és több víz megy ki mint amennyi bejön. Nyilván nem minden négyzetcentiméter a lényeg az országban, mert pl Dunántúlon akkor is van értékelhetô mennyiségû csapadék amikor máshol kipusztul minden.Legfôképp a Duna Tisza kôze és ugy egészében az Alföld. Ott van a Duna,Tisza,Maros,Körösök stb.A Dunai árhullámoknak nagyon jó helye lenne ott az ország közepén ami már kb egy félsivatagra emlékeztet.A dunántúlon
Nagyon számszerûsíteni ezt ugye nem lehet de egy megközelítô èrtéket a statisztikából le lehet vezetni. Átlag 100ezer hektár van öntözve átlag 1400köbméter vízzel hektáronként. Ez ugye =140mm per hektár. Ez kb 140millió köbméter. Ez 0.14 köbkilométer. No szorozd meg 10el.
1 millió hektàr lenne öntözve 1.4köbkilométer vízzel. 140mm extra csapadék. És ez még mindig csak töredéke annak a víznek a különbsége ami bejön és kimegy. Szorozd fel az öntözhetô területet 2,5 el..... 2.5 millió hektár. Adj neki 280mm tert. Akkor fogunk ott tartani hogy annyi víz hagyja el az országot mint amennyi bejött.( felszíni vizek és csapadék formájában)
Találós kérdés. Miért mondják azt hogy Magyarország víznagyhatalom?? Pont ezért ami itt fel lett vázolva.... Szôval viz az van....Csak akarat nincs ahhoz hogy ésszerûen fel legyen használva......

Előzmény: envagyok2 #43 hozzászólása



Öntözésre alkalmas a Duna vize? igen. Alkalmas mert most is abbol megy a Kunsági fôcsatornába a víz onnan meg Duna völgyi fôcsatorna stb.
Ez nem indok hogy miért nem lehet. Ugye az elmúlt években a legnagyobb gond nem csak a nyári szárazság volt hanem ugyanúgy a tavaszi,ôszi. A Dunában rekord alacsony vízállásnál is van annyi víz amivel Paks üzemképes úgy hogy nincs az elôvilágra káros hatással. Olyan rekord alacsony vízállás meg nem minden évben van.És akkor nem beszéltünk olyan dolgokról hogy a Duna vízgyûjtôn mennyi csapadék van. Lehet hogy Magyarországon aszály van de ha éppen Ausztriában leesik jelentôs csapadék akkor másnap ott az árhullám Magyarországon. Hányszor van árhullám a Dunán?? Még nyár kozepi árhullámok is vannak szal hogy nincs víz ez is egy nagyon hülye kifogás.Nincs megfogva a víz azért nincs..Jön egy árhullám minél gyorsabban vezessük ki innen.. Hurrá. Amugy milyen mellékfolyója van a Dunának Pest alatt pl ahonnan nem lehet vizet kivenni.? Semmi Magyarországon. Most a Siót ne számoljuk ide. Nah és a példádból kiindulva 20mm kéthetente. Az +40 mm egy hónapban. Az 120mm egy nyáron. Továbbá csont szárazak a tavaszok, nemcsak nyáron kell öntözni. Ha tavasszal elkezd az ember öntözni.ugye az megint plusz 100 mm. Nah ennyi kell ahhoz pluszban hogy rekordtermések legyenek az országban és ne a kiszáradt növényeket kelljen bámulni. Pont az ilyen hülye hozzáállás miatt nincs semmi elôrelépés mert mindig jön egy ilyen azt elôadja hogy miért nem lehet..... Hozzáállás és elkotelezettség kérdése az egész de az ilyen pesszimista mindenben csak a kifogást keresôk miatt nem lesz itt soha semmi

Másik nagy probléma ugye maga a kormányunk.
Ugye Magyarország éghajlati szempontból kiemelkedôen veszélyeztetett és kitett a szélsôségeknek.
Öntözés az egy olyan dolog amit jelentôsen fel kellene fejleszteni. Jön a duma mindig hogy nincs pénz fejlesztésre stb. Kéremszépen Puskás aréna 170 milliárd, Duna Aréna 100 milliárd, MVM Dome 150 milliárd, mindenféle stadionfejlesztgetés ahova kéthetente 1500 ember megy ki további 250 milliárd... Ennyi pénzbôl réges rég keresztbe kasul fel alá jobbról balra balról jobbra be lehetett volna csatornázni az országot újak létesítésével,meglévôk korszerûsítével stb.Ugye kellene egy normális vízgazdálkodási terv nem pedig olyan ami arra épül hogy minél hamarabb minden csepp vizet kivezetni az országból. Azokon a területeken mint pl homokhátság de a Duna Tisza köze nagy része gyengébb minôségû terület két jelentôs folyó között víz mindig van, nem a naprát meg kukoricát kell erôltetni hanem pl a zöldségtermesztést. Sok sok tízezernyi hektárt lehetne öntözni gazdaságosan ottvan a Duna pár kilométerre. Üvegházas fóliasátras szántóföldi stb termelêssel öntözve olyan sok sok tízezer hektárnyi területet lehetne létrehozni mint pl a Spanyoloknál az Almería régió. Az egész Alföldet becsatornázni öntözésre átállítani sok pénz igen,de víz az van, pénz is van csak buzi Orbán fasságaira megy el... Kezdenek létrejönni ezek az öntözési közösségek,jó dolog csak több kellene belôle.

A jelenkor kihívásaira csak pozitív szemlélettel lehet válaszolni.Ezer sebbõl vérzik ez az egész mezõgazdaság. A legnagyobb probléma szerintem az elavult gondolkodásmód. A megszokásból gazdálkodás. A "20 éve is így csináltuk" gondolkodásmód.A minden évben belerakok 500 kg mūtrágyát egy hektárba gondolkodásmód mert ezeddig is bejött stb. Igaz hogy 20 éve tizedannyiba kerult mint manapság de akkor is bele kell tenni azt utána megy a hiszti hogy csôdbe mentünk meg a "rohadt állam" . Ez manapság nem megy...
És ez sajnos nem fog változni mert a változáshoz új szemlélet kell.Az ágazatban dolgozók java része 50-60+ éves.. Nah ôk mit fognak megváltoztatni?? Akárhányszor keveredek beszélgetésbe egy ilyen emberrel mindig az a végszó hogy ô jobban tudja mert már 30 éve is így csinálta..... Az egyik jóember képtelen volt felfogni hogy nem szántok. Mert szántás nélkül nincs mezôgazdaság. Szerinte..... Mondom jóvan akkor szántson továbbra is.. Majd ha eljön egy fiatal generáció akiknek más a szellemiségük felfogásuk majd akkor lehet valamiféle pozitív változás.
Másik legjelentôsebb probléma hogy az egész magyar mezôgazdaság abból áll hogy Búza,Kukorica,Napraforgó. Ennyi .Evvel a 3 szóval össze lehet foglalni az egészet. Néha becsúszik egy pici extra árpa vagy repce azt csókolom. Vicc. Termelôi,felvásárlói oldalról minden e 3 növény körül forog.És mi evvel a probléma az hogy ezekkel a növényekkel akarunk versenyezni az Ukránokkal,Brazilokkal stb?? Ahol negyedannyiból kihozzák ezeket.... Hol van a borsó,lencse,burgonya,hagyma stb lehetne sorolni . Én ezekben a növényekben látnám a jövôt.

Előzmény: Balázs. #23359 hozzászólása


Az egész terület ilyen.
Leggyengébb talajunk.
Kettesével a csövek van amelyiken 3 bár azokat már nem tudta kinevelni



Nem túl ideális talajon is terem szép kukorica csak kell egy kis csapadék

Előzmény: univerzum1 #3290 hozzászólása



Végül is mi let a történet vége?

A Michel késes lazítónak mik az elõnyei egy normál egyenes késes lazitóhoz képest? Illetve milyen hátrányai vannak? Ha vannak

Előzmény: .Richard. #14335 hozzászólása


Pont ezért kérdeztem. Ugye amerika a no till hazája de ott meg a glifozát meg a gmo ennek az egésznek az alapja.Most akkor ez mennyire jó is valojában? Persze a talaj szempontjábol jó de népegészségügyi szempontból mennyire?
Az a technológia aminek glifozát az alapja hát...... Nagyon ilyen amerikais a hozzáállás így.

Létezik No till glifozát nélkül? Vagy ez amolyan alap pillére a dolognak?

Nehogy megint úgy járjunk mint tavaly hogy tároljunk be és üljünk rajta mert "majd felmegy az ára"... Aztán majd mivel nem lesz a piacon elérhetõ kukorica meg gabona majd megint megnyitják az utat az ukrán áru elõtt...... A feldolgozóknak ,kereskedõknek kell az áru ha hazai szükségletbõl nem tudják fedezni majd behozzák külföldrõl. Nem azt mondom hogy gyorsan elkell adni 4000 ért mert az csak egy qrva nagy vicc.... De tavaly az hatalmas öngól volt hogy a 130-140 es kukoricán is csak ült mindenki mert majd megy feljebb.. Sírunk hogy külföldön drágábban megy el az áru mint itthon,nah tavaly a kereskedõ ismerõs modta hogya piaci áron felül +10-15 ezerrel többért akart venni kukoricát,gabonát és nem tudott hazai forrásból mert mindenki csak ült rajta. Hozott Szlovákiábol 10-20 ezerrel olcsóbban mint volt a magyar ár. Tavaly mindenki nagyon kapzsi volt.Én is.... Beszoptuk..... Nem szabad elfelejteni hogy a feldolgozóknak uzemelniük kell.. Ha nem tud itthonrol gabonát beszerezni akkor behozza máshonnan.Nemtudom ki hogyan tervez de ha felmegy esetleg 50ezerre az árpa én eladom.

Étkezési rozst termel itt valaki?
Mennyit terem hektàronként? Mennyire jövedelmezõ? Van e felvásárlói piaca?

Előzmény: fexco #4220 hozzászólása



Minõségileg mennyire vagy megelégedve a Nyúl Hollanddal?
Mennyire jó ár érték arányban?
Illetve van e annyival rooszabb mint amennyivel kevesebbe kerül mint pl John deere?

Fel lehet állítani egy amolyan minõségbeli sorrendet a CNH márkái között?
Nyilván hülye kérdés de van e bármi különbség a New Holland-Case IH- Steyr gépek között?
Papíron ugye ugyanazokból legózzák össze õket de ez mit takar a gyakorlatban?

Sziasztok.Véleményekre lennék kíváncsi.
Õszi árpa-Kukorica-Õszi árpa-Napraforgó-Õszi árpa vetésforgó mennyire életszerū ?
Áttérnék az árpára búza helyett....

Előzmény: .Richard. #5340 hozzászólása



No meg csapadék.Addig lehet. Csak ha nem javul a szemlélet akkor a mûkakiból is egyre több kell mert ahogy egyre romlik a talaj állapota annál többet kell belerakni mert ugye ahogy erodálódik a talaj annál inkább kerül a felszínre a vadföld alulról abban meg a sok mûkaki is kevésbé hasznosul. Ördögi kör ez.

Előzmény: Jd Jancsi #5339 hozzászólása



A pénz beszél tudom.. De most ôszintén hány olyan gazda van aki alkalomadtán elôbbre helyezi azt hogy ne pusztuljon szét a termôföld mint a saját zsebe meg a vadiúj pickup......
Most szigorúan hagyatkozzunk arra amiket láttunk ott személyesen illetve a videókban.
A termôföldek nagyon nagy többsége katasztrofális állapotban vannnak... És ez most nem politika meg megmondóember hanem tény..
De ahogy gondolom neked se jött át a lényege ennek az egésznek.Maga az hogy milyen állapotban vannak a talajaink.
Persze fogyasztói társadalomban élunk ahol az évszázad végére plusz 4 milliárd emberrel lesz több azoknak meg kell a kaja ugyhiogy termeljünk amennyit csak lehet mindegy milyen áron...
Dobos Endre meg csak egy a sok általad megmondóemberke kozül vannak ott többen is.Nekik semmi közük a pénztárcádhoz ôket az nem érdekli de az annál inkább hogy a talajaid milyen állapotban vannak..
Szòval csak maradjunk a tényeknél..

Előzmény: MrPoke #5307 hozzászólása


Dobos Endre nem mezôgazdász hanem földrajz meg földtanos meg talajtanos stb aki ugye avval foglalkozik hogy hogyan épül fel a talaj,hogyan képzôdik milyen hatások formálják stb.Egy talajszelvényvizsgálatnál is sajnos azt fogja tudni csak elmondani hogy milyen szinten van sz..á degradálódva a talaj... Illetve azt fogja tudni elmondani hogy mit nem szabadna csinálni illetve mit kellene hogy épüljön.
Ha megkérdezed tôle azt hogy mivel milyen eszközzel hogyan, akkor arra valszeg tuti nem fog tudni válaszolni mert nem azt tanulja hogy a Horsch Terrano az így meg úgy mûkodik...Az a gazda dolga hogy az elmondottak illetve a látottak alapján mikent fogja ezt a gyakorlatba építeni.Szántás elhagyása stb takarónövények alkalmazása stb..
Hiába mondja azt egy szántás szerelmesnek hogy az a mûvelet mennyire pusztítja. a talajt, az szántás szerelmes erre azt fogja mondani hogy az ô területén másképp nem megy......
Sokaknak volt érdekes hallani azt hogy hasznos e az eketalp,ugye azon a talajon ahol volt a bemutató azon a talajon hasznos mert azon a degradálódott talajon nem ereszti le a vizet... Viszont mennyire hasznos egy egészséges talajon? Azon viszont semennyire..... Ez gondolom világos.. Sok gazdának nehéz lenyelni azt hogy avval amit csinál csak pusztítja a talajt, de sajnos az ország 95 % a ilyen...
Az meg hogy milyen szakadt terepjáróval jelent meg Lajoskomáromban pl a gazdák 10+ milliós pickup jai mellett az meg kb annyit jelent hogy semmit mert ô csak azt elemzi hogy a nagytudású gazdák mikent degradálják szarrá a talajokat a túlmûveléssel......
Ha bármit mondanék a Dobos Endrére akkor a szektavezér lenne az utolsó.
Itt a baj az pont ez, hogy ahogy én láttam legalábbis,az ott megjelent nagytudású gazdáknak a legnagyobb részének kb semmi fogalma nem volt arrol hogy mit vakerászik a csávó ott. gödörben.Mert a gazdatársadalom legnagyobb részének fogalma nincs hogy mit csinál csak csinálja mert eddig is azt csinálta meg már a nagyapja is azt csinalta stb..... És ez kb elmond mindent a mai gazdatársadalomról...

Sziasztok.
Egy 300 hektáros gazdaságba milyen új kombájnt lenne érdemes venni?
Legelsősorban Claas vonalon..

Előzmény: ÁdámZoltán #950 hozzászólása



Nálad van rosta a szárító elôtt? Illetve hány tonna terményt szárítotok egy évben?

Forgatás nélküli mûvelésben amikor tavasszal pl egy tavalyi kukorica után még "relatíve" elég sok a szármaradvány a területen akkor avval mit kell csinálni hogz ne bolygassuk szárítsuk a talajt vetés elôtt? Elég oda egy vetôgép sávtisztítóval? Vagy mindenképp van értelme valami rt nek esetleg? Illetve ha tavasszal mûtrágya kerül kijuttatásra akkor az bevan dolgozva vagy csak a felszínen hagyva várja a csapadékot? Pl karbamid esetében. Vagy elég oda a vetéssel egymenetben a péti esetleg?

Előzmény: horvath.agro #12362 hozzászólása


Nem láttad értelmét annak hogy pl folytatod ezt a sekélymûvelést és pl 3 évente húzol egy egyenes késes mélylazítót ? Az amúgy sem bolygatja nagon a talajt.

Előzmény: horvath.agro #12330 hozzászólása



Mi az ami nem működött evvel a kizárólag 5cm sekélymuveléssel?
Mik voltak a problémák?
Illetve mi javult azóta hogy elhagytad?

Elbír egy 240 lovas traktor középkötött talajon egy 3m TopDown-t húzni átlag 10km/h val? Vagy egy Opus-t bár abból a legkisebb 4m. Az lehet sok lenne neki.
Mik a vélemények a Cultusról akinek van? El kellene hagyni a szántást teljesen tervben van legalábbis. Milyen gruber lenne az ami egy 240 lovas gép mögé tehetô ?
No meg van e valakinek olyan tapasztalata hogy a gruber fel van szerelve mûtrágyakijuttatóval pl traktor fronttartályból így egy menetben lehetne pl kukorica után mûtrágyát szórni és ôszi alapmûvelést elvégezni.
Elboldogul a gruber ha sok a szármaradvány? Vagy kell mindenekelôtt egy tárcsa ? Ilyen és ehhez kapcsolatos dolgok lennének amikkel nincs tapasztalatom.
Mennyi munkamûvelet váltható ki ha csak gruberrel mûveljük a talajt.Amit tudunk sekély tarlóhántásra használni,akár 25-30 cm en mélymûvelni stb.

250 hektárra milyen traktort ajánlanátok? Mekkora teljesítményū gép kell ekkora területre.Talajmunkákhoz. Nehézkulti,lazító,rövidtárcsa elé. Vagy esetleg ekkora területhez már lehetne amolyan mindenes..

Valaki találkozott már az új Trionnal? Mennyivel jobban összerakott gép mint a Tucano volt?

Árban kb mekkora különbségek vannak ( új traktor esetén) az Agropark és a KITE között?
Van valakinek tapasztalata?

Preferálnátok az e23 helyett az IVT-t ?
Van valakinek itt negatív tapasztalata az egyikkel a másik kárára javára?
Csak talajozni jobb lenne talán az e23?

Előzmény: mtz1221 #1143 hozzászólása



Ekkora különbségek vannak minőségben ami japánban meg franciában készül?

Előzmény: petjozsa #1139 hozzászólása



Nem Franciában van a gyár? De amúgy lényegtelen.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Hirdetés
Hogyan változtatta meg a digitális átállás a gazdálkodást az Aranykalász Kft.-nél? +VIDEÓ
Sajtóközlemény
Az innováció élvonalába kerültek speciális mikrobiológiai talajoltó készítményeikkel
Az innováció élvonalába kerültek speciális mikrobiológiai talajoltó készítményeikkel
2024-ben az Agrova Kft. nyerte el „A Magyar Növénytermesztésért Termék...
MENGELE Doppel-Trumpf S520 VR trágyaszóró
MENGELE Doppel-Trumpf S520 VR...

1.650.000 Ft

Rétborona / rét borona 5 m hydro
Rétborona / rét borona 5 m hydro

370.000 Ft

Rétborona / rét borona 4 m
Rétborona / rét borona 4 m

270.000 Ft

Ziegler Frontkasza / front kasza
Ziegler Frontkasza / front kasza

140.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]