Fórum

Bérleti szerződés felmondása 

Létrehozta: gejza, 2009-11-17 09:21:24

Új hozzászólás Frissítés
  • Válasz » #37 Szabi. | 2012-07-19 21:44:29

Válasz #33. hozzászólásra

A "Gyarmat"-i 80 hekiről van szó vagy a többi is vissza lenne véve ???????smile scaredsmile sweatdrop

• Válasz » #36 Ezermester | 2012-07-19 11:33:05

Válasz #35. hozzászólásra

Mi meg majdnem elvettünk a bérleti jogát, mert 3 éven át nem akarta fizetni... És a 3. évben végre már kifizette a 3 éves bérleti pénzt... smile karateka

Utoljára felhívtunk... apám meg mondta neki, hogy mi lesz majd a következménye aztán megdöbbent, és este 9 kor már nálunk volt pénz nélkül... azt mondja hogy holnap kifizeti majd... és aztán apám kijelentette, hogy hozzunk elő a papírt, és írjatok bele fontos adatokat, és ha holnap nincs pénz az asztalon, akkor fel fogunk jelenteni... Aztán meglett a pénz... és kitéptünk a papírt.
    (Évente kb 10 ezret(6800m2) kellene volna kifizetnie.)

• Válasz » #35 Gábor0(Claastra) | 2012-07-19 10:38:20

Válasz #34. hozzászólásra

a föld a tulajdonosé ,jobb ha visszaadják,mert sokminden lehet,nekem se adták vissza,kétszer gazosnak találtam aztán,elvettem tőle mert nem gondos gazdaként művelte,mert a földtörvény második bekezdésében ott van ,hogy köteles gondos gazdaként művelni(igaz papir volt hogy megqurták parlagfű végett)

• Válasz » #34 rongyos | 2012-07-19 10:19:11

Válasz #33. hozzászólásra

Nehéz ügy!! szinte lehetetlen.....Arról a bérlő nem tehet, hogy a bérbeadó anyagi problémákkal küzd. Ha a bérlő is felvett közben hitelt, amit ennek a földnek a megművelésével szeretne törleszteni?? Én is jártam így..nem adtam vissza a földet. Az autókereskedéshez sem visszük vissza a kocsit, hogy bocs, de gyengült a forint...

• Válasz » #33 Mf-es  | 2012-07-19 08:58:43

#1. hozzászólás, gyula küldte be 2012-07-19 07:44:47-kor
    Üdvözlök mindenkit egy jó tanácsot szeretnék kérni a családi szántóföldünket haszon bérletbe adtuk de sajnos én munkanélküli lettem és szeretnék ebből a földből megélni mert nincs semmi jövedelmem a föld 2014-ig van szerződésbe adva van e lehetőségem arra hogy a bérleti szerződést megszüntessem kérem aki tud felvilágositást adni tegye meg előre is köszönöm Gyula

• Válasz » #32 gejza | 2009-11-19 14:19:33

Válasz #19. hozzászólásra

nem én vagyok a tulajdonos aki megunta hogy 8 év óta igen keservesen fizetgetnek most meg semmit

• Válasz » #31 gejza | 2009-11-19 14:18:18

Válasz #17. hozzászólásra

a bérleti szerződésben benne van hogy nem fizetés esetén egyoldalúan felmondható

• Válasz » #30 gejza | 2009-11-19 14:13:07

Válasz #8. hozzászólásra

igen miután nem fizet

• Válasz » #29 gejza | 2009-11-19 14:11:45

Válasz #3. hozzászólásra
    köszi stlivia@freemail.hu

• Válasz » #28 gejza | 2009-11-19 14:10:22

Válasz #2. hozzászólásra

Nem értem, mit nem fizetek? Van másik bérlő de nem lehet simán felmondani /aföldhivatal szerint/ ha a bérlő nem egyezik bele

• Válasz » #27 rongyos | 2009-11-18 18:28:49

Válasz #26. hozzászólásra

na ebben biztos Te vagy a profi! Én eredetileg nem földművesnek indultam, ilyent sajnos nem tanultam :)

• Válasz » #26 Petya2 | 2009-11-18 15:28:45

Válasz #25. hozzászólásra
    Pihentetéskor -meg máskor is-a talaj felvehető tápanyagtartalma ingadozhat.Amikor van növény és felnő,letárcsázod,ásványosodik,akkor nő a felső(A) szintben az ásványianyag-tartalom.Ugyanekkor pedig csökken a B szint felvehető tápanyagtartalma.Viszont ha egy kiadós csapadékos tél után nézzük,akkor igencsak nyoma vész a N-nek az A szintből.
    Saját tapasztalatomból állítom,hogy az a legjobb,ha az ember nem ad kis és nem bérel földet,de mást sem.

• Válasz » #25 rongyos | 2009-11-18 05:43:25

Válasz #24. hozzászólásra

Hello !

Majdnem jó az elmélet, de az csak visszterhes vagyonátruházásoknál áll meg. A bérletnél nem fog menni.
    Ez a laesio enormis ( feltűnő értékaránytalanság, vagy felén túli sérelem ) tehát 50% nál nagyobb mértékű különbségnél lehet alkalmazni. Ha valaki 2o %-kal kevesebbet fizet a szomszédoknál akkor az még rendben van. Pláne azért, mert amikor megkötötték a szerződést gondolom az utolsó pontban ez szerepelt.
    "a jelenlévő felek a szerződést elolvasás és értelmezés során, mint akaratukkal mindenben egyezőt a mai napon aláírják"

Fontos még az elévülési idő is. Szerintem egyikünk sem örülne, ha most pl. a nemzeti vagyonkezelő zrt. benyújtaná a számlát, mert 1993-1994-ben 500-1000 Ft/ AK - ért vettük a földet, most meg sok esetben 30-50 ezer forintot is ér......
    Meg ilyen esetekben, nagy pofont lehet adni a szarnak, mert a bíróságok a környékbeli árakat nézik, a nagyokét TSZ, RT, KFT-k stb.♠

Gesztenye: a földet a tápanyagvisszapótlás elmaradásával is lehet rongálni. Ez kimutatható. Kihívod a földkóstolókat most ( bázis év ) meg jövőre is. Ha romlik a föld termőképessége, akkor az illető rongálta a talajt. ha több évben megcsinálod akkor folyamatos jogsértő magatartást tudsz bizonyítani.....bár óvatosan, mert az ugaroltatás is egy művelési mód!!!!!

• Válasz » #24 gabesz | 2009-11-17 22:47:28

Szerződést meglehet támadni bíróságon oly módon, hogy az nem értékarányos. Ha például a szomszédos földet 20%-al többért adták ki. DE ez nagyon macerás több éves bírósági pereskedés.
    Egy régebbi történet adás-vételi szerződénél: Ismerősöm eladott egy földterületet (házhely) egy ügyvédnek. Az ügyvéd évek múlva megvette a szomszédos házhelyet kb. feleannyiért. Majd beperelte az ismerősömet, hogy a vele kötött szerződés nem értékarányos és bontsák fel a szerződést vagy fizessen vissza x összeget. Az ügyvéd megnyerte a pert.

• Válasz » #23 gesztenye | 2009-11-17 21:36:35

Válasz #22. hozzászólásra
    Minden,ami szerződésszegés.Ez már csak így van egy szerződés kapcsán...szerintem,persze vannak olyanok,akiknek semmit sem jelent,ha valahova odakarmolják a nevüket.

• Válasz » #22 Június Cézár | 2009-11-17 21:31:32

Válasz #20. hozzászólásra

Na hát gratulálok smile lolsmile lolsmile lolsmile lol
    Ennyi erővel minden meg1ezik a felmondással

• Válasz » #21 gesztenye | 2009-11-17 21:28:43

Válasz #17. hozzászólásra
    Szia Barátom!Rég találkoztunk.
    A földet rongálni lehet.Vegyi anyagokkal,stb,vagy pl a nitrátérzékeny területeken a 170 kiló N hatóanyagtól többet kijuttatva,meg millió más módon.
    A termőföld védelméről :
    http://www.fvm.hu/main.php?folderID=1762&articleID=11528&ctag=articlelist&iid=1

• Válasz » #20 gesztenye | 2009-11-17 21:24:43

• Válasz » #19 rongyos | 2009-11-17 21:02:12

Válasz #1. hozzászólásra

Gejza! Te vagy a bérlő akit ki akarnak túrni???

• Válasz » #18 Június Cézár | 2009-11-17 20:42:42

Válasz #15. hozzászólásra

Nem 1ezik, a felmondással, csak a felmondás 1ezik, amit Te írsz az csak ok a felmondásra.

• Válasz » #17 rongyos | 2009-11-17 20:26:26

Válasz #16. hozzászólásra

Sziasztok!

Tényleg nem egyszerű a jóhiszemű és jogos birtokost kivetni a birtokából. ha van jogcíme ( justa causa ) a birtokláshoz akkor mindenkivel szemben előnyt élvez:
    "A birtokost mindenkivel szemben megilleti a birtokvédelem, annak a kivételével, akitől a birtokot tilos önhatalommal szerezte meg. A birtokos azonban jogcíme szerint részesül birtokvédelemben azzal szemben is, akitől a birtokát származtatja, illetőleg akinek a birtokát időlegesen átengedte. " Ha jól tudom PTK 188/1.paragrafus.
    A rendkívüli felmondás esetén pedig bizonyítani kell, hogy a birtokos a dolgot rongálta, nem rendeltetésének megfelelően használta, vagy nem fizetett időben bérleti díjjat, vagy jogtalanul átengedte másnak a dolog használatát - magyarul alhaszonbérbe adta tulajdonos beleegyezése nélkül.
    Kérdés hogy, hogyan lehet a földet rongálni??? Lehet erre is van megoldás.....A lelépési pénznek ( úgymond bánatpénznek meg igen borsosnak kell lennie, és bizonyítani kell azt, hogy felajánlotta a tulajdonos. ) A fennmaradt évek * az átlagos haszonnal + támogatás.

• Válasz » #16 Mf-es moderátor | 2009-11-17 19:58:35

Válasz #12. hozzászólásra

Felbontható eggyoldalúan,rendkívüli felmondással,csakhát a földhívatal ezt nemigen fogadja el,mivel félnek az esetleges jogvitáktól,bérlő,földhívatal pereskedéstől.Ezért mindíg az erősebb változatot kérik,a bírósági végzést,ezzel védik magukat.

• Válasz » #15 gesztenye | 2009-11-17 19:32:59

Válasz #13. hozzászólásra
    Ha a bérlő nem teljesít,akkor az meggyezik a felmondással.

• Válasz » #14 gesztenye | 2009-11-17 19:31:54

Válasz #11. hozzászólásra
    Ha olyan eset miatt kellene felmondani a szerződést,aminek az oka váratlan esemény létrejötte,akkor ha a bérlő jóhiszemű simán kilép.Ha eladás miatt kellene felmondani,akkor vagy sikerül vagy nem a felmondás,főleg ha valamilyen pályázatba bevitte a területet a bérlő.
    Ha ilyen nincs és más módon nem megy,akkor érdemes a bérlőnek lelépési pénzt felajánlani,vagy megkérdezni,hogy mennyiért lép vissza a terület művelésétől.
    Egyébként pedig én egy jogászt keresnék meg már első körben,mert sokkal többet lehet veszíteni egy ,,magánakcióval",mint az a néhány ezer forint,amit a jogász elkér.

• Válasz » #13 Június Cézár | 2009-11-17 19:30:00

Válasz #11. hozzászólásra

Bérleti szerződést legalább 6 hónappal gazdasági év vége előtt írásban kell felmondani.

• Válasz » #12 gesztenye | 2009-11-17 19:26:08

Válasz #6. hozzászólásra
    Olyan esetre gondoltam,amikor a bérlő nem teljesített.pl nem fizetett időre,vagy nem a ,,jó gazda gondosságával" művelte a területet ,stb
    Az a legjobb,ha nincs kiadva terület,mert előbb utóbb csak a baj van belőle.

• Válasz » #11 feró | 2009-11-17 18:46:52

Válasz #3. hozzászólásra

Én ugytudom érvényes bérleti szerződést,ha egyébként minden rendben,tehát müvelve van,fizetik a bérleti szer.dést,a bérlet lejárta elött nemlehet felmondani.Akkor most mivan?VAlami jogtudor....

• Válasz » #10 gabesz | 2009-11-17 18:22:39

Agrárjog kérdés:
    Földhasználati jog felmondása a tulajdonos részéről, a bérlő fele.
    Öt éves bérleti szerződésből egy év járt le, szeretnénk visszavonni a további bérbe adást, de a bérlő nem járul hozzá. Nem megfelelően műveli a földet, nem szánt, nem gyomtalanít.
    Orlovits Zsolt szakértő válasza (Agrárjog témakör):
    Ha valóban nem műveli megfelelően a haszonbérlő a termőföldet, a tulajdonos élhet a rendkívüli felmondás jogával, azonban ennek törvényileg kötött a formája. Elsőként kötelezően figyelmeztetni kell a haszonbérlőt a föld megművelésére. Ehhez célszerű egy tértivevényes levelet írni a haszonbérlőnek, melyben felszólítják a művelésre, gyomtalanításra. Azért tértivevényes levelet küldjenek, mert ezzel egyértelműen bizonyítani tudják, hogy a felszólítás megtörtént. Ez után megfelelő időt kell biztosítani a haszonbérlőnek, hogy elkezdje a művelést. Ha ennek sem tesz eleget, szintén írásban, tértivevényes levélben közölhető az egyoldalú felmondás. Ha a haszonbérlő a felmondás kézhezvételétől számított három napon belül nem tiltakozik a felmondás ellen, a felmondás jogerőssé válik, ennek tényét a földhivatalhoz be kell jelenteni. Ha mégis tiltakozna, azaz nem fogadná el a felmondást, a tulajdonos 8 napon belül bírósághoz fordulhat és az ügyet peres eljárásban a helyi bíróság dönti majd el.

• Válasz » #9 gabesz | 2009-11-17 18:20:19

http://www.agraroldal.hu/jog-tulajdonos_online.html

• Válasz » #8 feró | 2009-11-17 16:44:36

Válasz #1. hozzászólásra

Te érvényes haszonbérleti szerződésröl beszélsz?Annak a felmondásárol?

• Válasz » #7 Június Cézár | 2009-11-17 16:30:38

Válasz #1. hozzászólásra

cirka 1 év, +- fél

• Válasz » #6 Június Cézár | 2009-11-17 16:29:26

Válasz #3. hozzászólásra

"Ajánlott levelet küldesz neki a bérleti jogviszony felmondásáról"
    ok!
    és ha nem fogadja el a felmondást?

• Válasz » #5 Géza | 2009-11-17 14:55:51

Válasz #2. hozzászólásra

hát én meg jól félreolvastam. smile biggrin
    azt hittem, hogy a bérlő akarja felmondani ha,ha,ha

• Válasz » #4 Mf-es moderátor | 2009-11-17 14:16:22

Válasz #3. hozzászólásra

Van itt is olyan,hogy egy 28 ha.-os táblában van 2 földhasználó,akiknek kb.12 ha van bejelentve mint földhasználat.Persze az egéssz területet művelik.A többiektől béreltem ki egy részt,8-10 tulajtól.A kifüggesztéskor az eggyik akinek saját tulajdona is van,ajánlatot tett az egész területre.Senki nem akar vele szerződést kötni,mivel 4 bírósági pert vesztett el az "úriember",nemlehet elérni,sőtt,mégha bérleti szerződést szeretnének vele kötni nemtudnának,mivel elérhetetlen.A földhívatal sem tud mit tenni.Azért van megoldás,de azt nem írom ide le.Az ilyen elítélteknek nemakarok tippeket.

• Válasz » #3 gesztenye | 2009-11-17 13:30:15

Válasz #1. hozzászólásra
    Ajánlott levelet küldesz neki a bérleti jogviszony felmondásáról,amibe azt is bele kell írni,hogy ezután mindennemű a területen való ténykedése birtokháborítási eljárást von maga után.Azon kívűl pedig vissza fogod állítani (pl tárcsával) a neked megfelelő állapotot,bármilyen a birtokháborítás következtében megváltoztatott állapotról az eredetire.
    Ezzel az ajánlott levéllel ,vagy másolatával a kezedben besétálsz a földhivatalba és kéred,hogy a föld használójaként ezután Téged,vagy akinek odaadod jegyezzenek be.
    Csak azt ajánlom,hogy csakis magadat jelentsd be földhasználónak.
    Ha adsz egy emailt,akkor tárgyalhatunk bővebben a dologról.

• Válasz » #2 Géza | 2009-11-17 13:20:49

Válasz #1. hozzászólásra

hát ez a legegyszerübb
    nem fizetsz neki vagy keresel más bérlőt

• Válasz » #1 gejza | 2009-11-17 09:21:24

T Topiktársak!
    Jogban jártasak ill akik csináltak ilyet azok válaszát várnám! A földhivatalban közölték hogy a bérleti szerződés felmondását a bérlőnek tudomásúl kell vennie/amit nem fog megtenni/ különben bíróságra kell menni. Ez hogy zajlik és mennyi idő?köszönöma válaszokat

Önnek ajánljuk

Gép- és alkatrész kereskedők, gépgyártók

Lista megtekintése
A 10 Környezetvédelmi Zrt.
Agráció Kft.
Agratech Gépker Kft.
Agro-Alfa Kft
Agro-Boma Mezőgép Kft.
Agro-Krisz Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.
Agro-Roll 96 Kft.
Agro-Viko Kft.
Agrobazár
Agrofém71 Kft.
Agrogazda.hu mérőműszerek Kft.
Agroker Holding Zrt.
Agrolánc Kft.
Agromehanika Kft.
Agrosat Gépker
Agrospic Kft.
Agrotec Magyarország Kft.
Amazonen-Werke Kft
Auditker Kft.
Axiál
Balla Imre
Baumachinen Kft.
Berki Lászlóné
Bicsak Kft.
Bioenergia Massza Kft.
Bodzsár András Tibor
Bükkhegyi András
CHH Műszaki Kft.
Cont-Eco Kerítéstechnikai és Kereskedelmi Kft.
Crystal- Mezőtúr Kft
D+V 1999 Kft.
Dorker Kft.
Erőgép-Szervíz Kft.
Faragó Bt.
Forest Power Kft.
Für Gábor E.V
General-Agri Hungary Kft.
GG 55 Kft.
Handel Kft.
Hidro Master Kft
Homokháti Agrogép
HSC Motor Kft.
IG+JM Kft
Inter Plant Kft.
Invest Gépkereskedelmi Kft
Jászgép-2001 Kft.
Kaposgép Kft.
Kelet Agro Kft.
Két Kata Kft.
Kistata Agro Kft
Konzum Trade Kft.
Kühne Mezőgazdasági Gépgyár Zrt.
LGW Traktorcenter
Madarász Kft.
Malupe-Agro Kft.
Mega-LKW kft.
Mező-Gép Agro Kft.
Nagytraktor Kft.
Nyári Joker Kft.
Nyírhidraulik Kft.
Odisys Bt.
Omikron Kereskedelmi Gyártó, Javító és Forgalmazó Kft.
Pal-Tis Kft.
Pannonagri Kft.
Parts-Info Kft
Pintér László e.v.
Preciz Creator Kft
RapidAgro Kft.
Rexxon-Trade Kft.
Rotáció Kft.
S.C. Lorger S.R.L.
Sato-Gép Kft.
Schriffert Kereskedőház Bt.
Sheraton 2000 Kft.