Fórum

Fiatal agrárvállalkozók induló támogatása c.... 

Létrehozta: Helianthus, 2008-05-14 15:25:14

Új hozzászólás Frissítés
  • Válasz » #7287 stamas | 2015-07-31 11:56:51

Válasz hosearmando #7286. hozzászólására
    Ennyi! Olyat kell vállalni,ami működik...mielőtt kezdem,már tudom,hogy mit,hol,mennyiért vesznek,vásárolna fel,lehetőleg szerződéssel...ha van egy,vagy kettő ilyen dolog,akkor már van egy biztosabb pont...mellette kötelező a kisérletezgetés ! :)

• Válasz » #7286 hosearmando | 2015-07-31 10:23:05

Válasz Balázs82 #7282. hozzászólására

Helló!Szerinted akkor föl kellett volna h adjam a munkámat az iskola miatt 2 évig hogy tisztességesen elvégezzem?A munkám miatt nem tudtam volna 2 évig iskolába járni,a pályázatban sem vállaltam a BSC-t,mivel nem tudnám elvégezni és semmi olyat nem vállaltam amit ne tudnék teljesíteni önállóan(lepapírozás nélkül), azt szeretném csinálni amit eddig is csak saját magamnak,nem másnak.Ha nyerek,akkor nem félek h nem tudom teljesíteni,mert csak olyat vállaltam ami tudom hogy működik már 15 éve.

• Válasz » #7285 hali79 | 2015-07-30 18:47:11

Válasz stamas #7284. hozzászólására

Szia!

Én nem kertészetre írtam,hanem kimondottan a szántóföldi növénytermesztésre.
    ..mert arra még kezdésre sem elég,mert szerintem kb 10 évente termeli ki a föld(jó esetben)a vételi árát,tehát teljesen nulláról induló embernek a 12 millió is csepp a tengerben...

,de nem is ez volt az írásom lényege,inkább az,hogy azért mert kaptam már támogatást,kizárnak egy ilyen lehetőségből,mások meg "papíron gazdák" és ők meg megkapják...

További jó munkát neked!

Üdv:hali79

• Válasz » #7284 stamas | 2015-07-30 18:23:42

Nem szoktam sok reakciót produkálni itt a fórumokon...most amit írok,az tény...nálunk a környéken nem 10 meg 100 milliós indulásról beszélnek,álmodnak,vagy akinek sikerül az meg is tudja ezt tenni...általános,napi szinten,ha téma szóba kerül ez a válasz: Kell EGYmillió forint az induláshoz!!! Abból vagy a telkén,vagy bérel,de azért itt valamilyen módon,például rokon,barát,de tényleg szinte mindenkinek van mondjuk legalább 5000 m2 szántója,kertje...ebből a pénzből ez járja az indulás gyanánt: trágya,vetőmag,vagy palánta és az "Istene" a dolognak az öntöző berendezés...ezen felül ,mivel ezeknek nincs általában még gépparkja,jobb esetben van egy rotátora...hozzá kell adni a gépmunkák árát is(szántás,tárcsázás...)...25.000 egy szóró trágya(szórással együtt),ebből egy holdra be kell rakni 4-6 szóróval...az öntözés egy holdra szivattyúval együtt körülbelül 250 ezertől 500000 ezerig(ezt csak egyszer kell megvenni),a vetőmagok,palánták is 10 ezertől a 100.000 ig terjedhetnek...itt mindenki tudja mit kell vetnie,és abból körülbelül mire számíthat...ZÖLDSÉG termesztésről,szabadföldi verzióról beszélek...tehát vetésforgóban kihasználják a földet...első,másod,harmad vetéssel,szezonba napi 8-15 óra befektetett saját munkával(a kezdők általában a munkahelyen ledolgozott 8 óra MELLETT)...szóval aki 100 hektáron akar gazdálkodni,és itt ezt benyögné,hogy kevés a 10 milla,mert neki 30 millás traktor kell,azt meglincselnék! XD
    Hozzáteszem akik főállásban ezt csinálják és családjukat eltartják már belőle,azoknak is a legtöbb esetben 2-3-4-5 hold földjük van ,meg szezonban már ehhez kell annyi napszámos,amennyi hold...meg vannak a saját kultúrájához megfelelő minimális gépek,termelési eszközök...állattartás? Kicsit drágább indulás,mert erre a kacsa a menő(az első sátor a drága)...ahhoz nem elég az 1 misi,de 3 misivel már bele lehet vágni...a kacsások mindig "sírnak",de az életszínvonaluk a kezdést követően,látványosan szokott megugrani...a legsivárabb homok területeket hasznosítják...tehát telephelyet olcsón vesznek...Kiskunsági vagyok...nem a pénz a minden,igaz elengedhetetlen az elinduláshoz,de itt a rettentő sok hozzáadott saját munka és akaraterő a mérvadó...ezt még a szaki és agyas vitához tenném hozzá: helyi családi gazdaság 4 kor kezdik szedni a barackot(10 hold van nekik)13-14 óra mire végeznek a szedéssel,válogatással,ládázással és gyakorlatilag indulnak is a Bp. nagybanira...MINDEN nap! Májustól Szeptember végéig! % tagú család! A legnagyobb gyerek ORVOS,a másodikat,mesterre vették fel most a corvinusra,a legkisebbet a műszaki egyetemre ...és az orvos is ott szedi a barackot,vezeti a traktort(a kettő nagyobb gyermek NŐK!)...ő munka után segít a szülőknek...dolgoznak és tanulnak is mellette...na mennem kell basszus szedni a cukkinit,mert még csak a felét szedtem le...minden nap szedni kell...holnap szállítás van...hetente 3 szállítás van... nekem eddig még az egymillió sem volt meg...csak a saját önerő és egy 4 hektáros(ebből 6000m2szántó,többi telek és legelő)tanya ,amit nagyapámtól örököltem meg a halála után....8 embert kellett kifizetni belőle...még mindig nem fejeztük be a felújítást,mert mindent a gazdaságba tolunk...várjuk a csodát! :D

• Válasz » #7283 bodorkos79 | 2015-07-30 17:55:46

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon.

Én azt kérdezném,hogy (lehet irigység is van bennem:)!),az mennyire igazságos szerintetek ,hogy ebből a fiatal gazda körből ki vagyok zárva több társammal együtt,mert volt a nevemen föld(vele járó támogatással-ráadásul csak a nevemen volt..-szülők használták) és ezért nem számítok(számítottam)kezdő embernek...
    Ez 2000 történet nem mai.

..de azóta se értem...

Szerintem az igazságos az lenne,ha mindenki aki a feltételeknek megfelel kaphatna(végzettség,stb-a volt már támogatása kivételével),de természetesen csak egyszer...
    12 évig tartottam évi 500-600 sertést,szerintem 12 éve több pénzem volt:(
    (fejlesztés csak saját pénzből és hitelből történt-támogatás nélkül- és mivel tudjuk milyen volt ez az ágazat,nem termelte ki a kamatokat sem..http://www.agroinform.com/forum?act=addAddon&tid=680#
    Viszont,egy hasonló embernek(hasonló tevékenységgel),aki kapott támogatást(nem tudom akkor mennyi volt-legyen 4-5 millió-),annak nem kellett mondjuk hitelt felvenni és így kamatot fizetni,ami más alapokat jelentett...

Nem beszélve arról,hogy nem egy embert ismerek,aki a gyereket elküldte tanfolyamra(gazdasszony,stb) soha nem foglalkozott azóta se a mg-al,de a nevén felvették a támogatást(lehet a szülőktől vett földet-egyik zsebből a másikba)...

Igazságos ez a rendszer szerintetek?
    Szerintem nem.

Az meg tényleg nevetséges kategória,hogy ,ah valakik szántóföldi növénytermesztésből akarnak megélni újonnan(esetleg pár anyanyúllal kombinálva-a látszat kedvéért és a pontokért..),amikor a mai árakon kap belőle mondjuk 8 hektár földet..
    ..de gépet már nem tud venni még egy kapát se...
    Ahhoz,hogy valaki a szántóföldi növ.term. megéljen min 80-100ha kell+legalább 100millió gépekre(nem újakra),az összesen nulláról kb.200-300millió forint!!!

Én így látom!

Mindenkinek,aki tisztességesen pályázik(nem falból) sok sikert és sikeres pályázatot!

Üdv:hali79smile angry

• Válasz » #7282 Balázs82 | 2015-07-30 15:43:11

Válasz hosearmando #7276. hozzászólására

Helló! Immáron nekem ez a 3. technikus képesítésem van egy diplomám is, de tanulmányaim alapján sehol nem találkoztam a GYORSTALPALÓ!!! kifejezéssel. (nem hivalkodás kép írtam tanulmányaim) 34 éves elmúlottam 2005 től gazdálkodom családiként, az iskolákat munka mellett végeztem szerintem hasonló napi óraszámban, mint te, nem vagyok nagygazda nulláról kezdtem és nagyon lassan fejlődöm. Minden elismerésem a kétkezű munkásoknak (kertész, állatos, szántóföldes) és az iskolákat végzetteknek is, nem teszek különbséget a kettő között, de Te dolgoztál keményen és volt pénzed sok pénzért vettél egy tech.bizit míg a másik ugyan ezt végig ülte tanulta tisztességgel erről írtam az előbb!!! Akinek van pénze megveszi ami kell és utána henceg a többivel szembe. Egyet értek a szakmai tapasztalattal semmi kivetni valóm nincs nekem a gyorstalpaló! kifejezéssel van problémám! Azért nem adtam be mivel májusi határidős pályázat volt a tisztességes tech vizsga júniusi volt és az első hirdetésnél magas ponthatár volt amit csökkentettek 90-92re a forráskiegészítés hatására. Elismerésem az állattenyésztésért én nem vállalom ilyen kiszámíthatatlan gazdasági körülmények közt. Azért Nulláról ruházzak be állatra, hogy nem tudom még félévre se biztosan a dolgokat, árakat, rizikós utána meg sírjak?! Vannak olyanok is h mindent bevállal aztán nem teljesíti utána visszafizeti a 60-70% és nem utolsó sorban kiszorítja leszorítja nyerési esélyét annak aki tisztességesen reális feltételekkel pályázna.

• Válasz » #7281 karsaianiko1986 | 2015-07-30 14:05:54

Nekem tanulni volt lehetőségem, gazdálkodni nem. Másnak pedig lehet hogy gazdálkodni kellet és nem tudott továbbtanulni... Tisztelni kellene egymást oda vissza akár nyerunk akár nem.főleg az emva forum kezd eldurvulni megy a köpködés mindenkire sajnos :(

• Válasz » #7280 karsaianiko1986 | 2015-07-30 13:54:36

Üdv!én most pályáztam először, diplomásként, mindent bevállalva. Nincs semmi hátterem, most szeretnék elkezdeni gazdálkodni ha sikeres lenne a pályázatom. De ha sikerül azért még nem fogom magam rosszul érezni mert diplomásként nyernék... Anno keményen megdolgoztam azért a papirért,eddig sajnos nem volt alkalmam meg penzem gazdálkodni, nekem is nagy lehetőség ez a pályázat. Pályázatiró szempontjábol pedig elutaztam az ország tulso felére hogy az általam itélt legjobb pályázatiró irja meg nekem, és eddig még reménykedve várom az eredményt. Sok sikert mindenkinek

• Válasz » #7279 danorsz | 2015-07-30 13:27:55

Ha valaki teljesíti, vagy akár túlteljesíti azt amit a pályázatban vállalt, munkahelyet is teremt, és működő gazdaságot hoz létre, sikeres egyéni vállalkozóként, szerintem teljesen mindegy hogy eddig mennyit dolgozott, tanult, iskolába járt, kínlódott stb.....ez az összeg hozzá is jó helyre kerül.
    Nem az eddigi munkát díjazza a 40eEUR, hanem a jövőben kell hasznosítani.smile smile

• Válasz » #7278 zoldseges10 | 2015-07-30 13:27:33

Aki nagyon akart felkészült mással is, arra nincs senki kihegyezve? Lakhely, gyakorlat, sokan asszonyt indították, hogy az a 2 pont is meg legyen. Vagy még jobb, tavaly ember, idén asszony, de sok házaspárról is tudok. S hogy miért ilyen sok az induló? Mert ez egy induló, ami után még vagy 5 pályázaton indulhatsz, uszkve 100 milliót bezsebelve...

• Válasz » #7277 zeller1 | 2015-07-30 12:49:32

Nem vagyok a téma szakértője, de miért gondolja mindenki hogy ennyire nagyon a végzettségen múlik? Csomó mindent pontoznak.
    Vagy én tévedek?

• Válasz » #7276 hosearmando | 2015-07-30 12:36:42

Válasz Balázs82 #7275. hozzászólására

Miért is vagy tulajdonképpen fölháborodva?Miért nem adtad be a tavaly?,akkor nyertél volna az aranykalászossal.Amíg te iskolába jártál én dolgoztam napi 16 órát,hétvégén is.Több mint 10 éve az állattenyésztésben dolgozom,erre is adtam be most a pályázatot,én is gyorstalpalón végeztem a technikusit,attól még tisztességes vagyok.Több mint 10 év alatt kitanultam a szakmát,nem kell 2 évig fölöslegesen az iskola padját koptatnom,mivel van elég sok gyakorlatom,tapasztalatom és hidd el ez a mezőgazdaságban többet ér mint az elmélet.

• Válasz » #7275 Balázs82 | 2015-07-30 11:51:21

Tisztelt Gazdatársak! Teljesen egyet értek azokkal, akik most kezdenék TISZTESSÉGGEL a gazda életet a pályázattal. Én is most pályázok. Pályáztam 2010 be aranykalásszal akkor elutasítottak, utána elhatároztam h elvégzem Tisztességgel a Technikust (2 év időt, energiát nem sajnálva tavaly végeztem). Sok - sok téves infót olvasok, itt a pályázat kapcsán azt ajánlom, akik, terjesztők mellőzzék feltűnési ingerüket. Annyit megjegyzésül engedjetek meg: Immár tudomásom szerint 4 pályázati ciklus volt ez az 5. az előzőekben (4.) is hasonló létszámú írások voltak, a tisztességes létszámnak csökkennie kell. Kérdezem én 1. Ahhoz képest h a mostani szigorúbb, (Pl kivették a TÉSZ tagságot, ami nekem cirka 100 e beugró) 2. Aki a 4 be beadta tisztes normális pontozással (mindenki) az aranykalászos is nyert köszönhetően h 90 volt a ponthatár. 3. kérdezem én ezek után 1 év alatt ennyi új 5-6 ezres MINŐSÉGI! Gazdajelölt lett? Azt lehetett olvasni a Nyíregyházi meg sorolhatnám, a szennyeseket 1 nappal a vizsga előtt jelentkezz utolsó esélyként! Szégyen h ilyen van!!! Hallani lehet a bizonyítvány hamisításokról is. Kitartást és bizakodást a Tisztességes pályázóknak!!!

• Válasz » #7274 zoldseges10 | 2015-07-30 10:17:21

Válasz Kosztolányi Tamás_6939 #7265. hozzászólására

Ilyen indoklást biztos, hogy nem kaptál. Max annyit, hogy a beugró 47 pont nincs meg. Ez nem mások hibája. A pályázatírónak tudnia kellett, hogy mennyi az, ami minimum szükséges, s ha nincs meg, akkor a beadás is felesleges.

• Válasz » #7273 zoldseges10 | 2015-07-30 10:13:45

Válasz Koszerator #7271. hozzászólására

Az a 2000, az egy megye volt. Vannak kiemelkedő megyék, pl Szabolcs...

• Válasz » #7272 paprikamágus | 2015-07-30 08:24:06

A 6800 pályázó biztos!

Egy gazdafórumon mondta a szolnok megyei mvh kirendeltségvezető!smile sad

• Válasz » #7271 Koszerator | 2015-07-30 00:44:46

De gondoljatok már bele, a 6800 pályázó biztos? Tavaly 3500 körül adták be. Ehhez képest ekkora drasztikus növekedés lett volna? Számomra hihetetlen. Ez nagyon irreális szám. Én olyan infót is hallottam, hogy a beadás előtt 2 nappal 2000 pályázat érkezett be, szerintem utána nem küldtek be 5000-et. Én nem tudom elhinni ezt az adatot, bár lehet ez a valódi.

• Válasz » #7270 esze-lény | 2015-07-29 23:22:03

Válasz tanya álom #7269. hozzászólására

Sajnos abba a kalapba még forráshiány miatt elutasítandók bőven benne vannak.
    Gondoljunk bele közel 7000 pályázó a 800 helyett.
    Oké lesz keretemelés..... meg elutasítottak ezervalahányszázat már.. de még mindig sokan vannak a kalapban

• Válasz » #7269 tanya álom | 2015-07-29 22:50:49

Válasz stamas #7268. hozzászólására

Valahogy azt érzem, hogy neked meglesz most. Remélem azt is, hogy együtt fogunk itt ünnepelni. Még bent vagyunk egyenlőre a " kalapban" smile tonguep

• Válasz » #7268 stamas | 2015-07-29 22:25:52

Válasz tanya álom #7264. hozzászólására

csak nem nagyon érek rá...nem a bizonyost húzogatom...ebben a tempóban 100 év múlva sem lesz működő gazdaságom,mert nem tudok felülni a lóra...mindig lecsúszok a számlák,a rezsi,a földbe fektetett összegek miatt...a jelenlegi hasznot megesszük...minél előbb kellene az a bizonyos lendítés...

• Válasz » #7267 stamas | 2015-07-29 22:22:10

Válasz Kosztolányi Tamás_6939 #7265. hozzászólására

Következőre,talán több esély lesz...változnak a feltételek...

• Válasz » #7266 zeller1 | 2015-07-29 21:39:02

Szia!

Sajnálom. Mégis mit írtak a levélben?

• Válasz » #7265 Kosztolányi Tamás_6939 | 2015-07-29 21:12:01

Sziasztok!
    További sok szerencsét a felsőfokot végzetteknek,hisz úgy látom az egyszerű "parasztnak",földművesnek,aranykalászosoknak.....NINCS most esélye.Én ma kaptam az elutasító határozatot,indok magyarul: NINCS FELSŐFOKÚ végzettségem csak egy pár hektár földem,MTZ-m.... tehát nem földesúr és nincs John Deere.... Akinek nem inge....és további sok Sikert mindenkinek. Majd a következőnél..smile cowboy

• Válasz » #7264 tanya álom | 2015-07-29 18:19:55

Válasz stamas #7262. hozzászólására

A következő teljesíthetőbb is lesz.

• Válasz » #7263 paprikamágus | 2015-07-29 15:27:26

Üdv mindenkinek!

Nemrég beszéltem egy mvh-s ügyintézővel. Állítása szerint csak 1300 pályázat lett kiszórva a 6800-ból!
    Ponthatárt augusztus közepe előtt ne varjunk!

• Válasz » #7262 stamas | 2015-07-29 14:19:22

Válasz youngbond181 #7261. hozzászólására

Elméletben volt szó egy őszi indításáról is,de azt más feltételekkel...úgymond meglévő kisebb gazdaságnak kell lennie...tényleg nem nagy üzem méretet kérnek,mert az én gazdaságom pont indulhatna a következőn is,illetve én indulhatnék...4 hektáros területen van a tanyánk,ezen 6000 m2 szánt,5000 tanyatelek,tanyával,amiben lakunk,a többi legelő...van néhány állatunk...3 tehénke,pár vietnámi poca,tojótyúkok...szóval gyakorlatilag,ha valakinek van egy tök átlagos tanyája párhold földdel,meg pár jószággal és őstermelő,akkor a következőn indulhat...oda majd kevés lesz a diploma,meg a megvásárolt technikusi... ;) ... akkor legalább több esélye lesz az ilyen kicsiknek és "buta parasztoknak",mint én... :D ...azért még most sem adtam fel a reményt...

• Válasz » #7261 youngbond181 | 2015-07-29 13:57:55

Off téma. Az idei pàlyàzatrol lemaradtam.nem tudja valaki , jövőre indul ilyen fiatal gazda pàlyàzat, mert azt hallotam az idei volt az utolsó, amihez nem kell önrész igazez?

• Válasz » #7260 isel44 | 2015-07-29 13:22:04

Válasz Mandi81 #7259. hozzászólására

Szia!

Ez legalább egy értelmes válasz, de a többiek azt sem mondják mit honnét tudnak! Köszi az infót!

• Válasz » #7259 Mandi81 | 2015-07-29 12:22:55

Válasz isel44 #7249. hozzászólására

Én az MVH-s ügyintézőtől tudom, mert minden általam írt pályázatnál én vagyok a kapcsolattartó és az egyik pályázómnak nem volt megadva bankszámlaszám az ügyfélkapuján- felhívott az ügyintéző,hogy pótoljuk, mert most jár az adott pályázó anyagánál... Nekem Ő mondta,hogy július vége, augusztus eleje a ponthúzás, mert csipkedni kell magukat, az új pályázat miatt.

• Válasz » #7258 esze-lény | 2015-07-29 08:42:42

Válasz stamas #7257. hozzászólására
    nem felújításra!
    De mi a kérdésed a felújítással kapcsolatban

• Válasz » #7257 stamas | 2015-07-28 20:02:59

Válasz esze-lény #7250. hozzászólására
    Szia!Felújításra pályáztál e?

• Válasz » #7256 tanya álom | 2015-07-28 19:54:32

Válasz stamas #7241. hozzászólására

A sok válaszból ítélve, mindenki az éven költözött tanyárasmile thumbup

• Válasz » #7255 danorsz | 2015-07-28 19:43:36

Válasz isel44 #7254. hozzászólására
    Akárhogy nézzük 12M "szabadfelhasználású" vissza nem térítendő támogatás mindenkinek nagy lökést adhat, függetlenül a jelenlegi helyzetétől.

• Válasz » #7254 isel44 | 2015-07-28 19:39:04

Válasz danorsz #7253. hozzászólására

Így van főleg, hogy mindenki alig várja az eredményhirdetést!

• Válasz » #7253 danorsz | 2015-07-28 19:14:13

Válasz isel44 #7252. hozzászólására
    Ez így van, sokan pánikba eshetnek egy-egy 110-es ponthatárról szóló kamurémhír miatt smile laugh

• Válasz » #7252 isel44 | 2015-07-28 19:02:33

Válasz danorsz #7251. hozzászólására

Igazad van, csak kár ennek a fórumnak a hitelességét tönkretenni ezekkel a fórumpletykákkal!!

• Válasz » #7251 danorsz | 2015-07-28 18:47:54

Válasz isel44 #7249. hozzászólására
    Amit én szoktam írni a pályázatíróm elmúlt éves tapasztalatai, neten olvasott cikkek. Rengeteg fórumpletyka terjeng, ezeket nem kell komolyan venni :)

• Válasz » #7250 esze-lény | 2015-07-28 18:47:36

• Válasz » #7249 isel44 | 2015-07-28 18:39:45

Válasz danorsz #7248. hozzászólására

Azt írjátok már meg,ki mit honnét tud? Mert ez is biztos meg azis, de az MVH mondta, vagy ki? Mindenki had tudjon már utána nézni!!!

• Válasz » #7248 danorsz | 2015-07-28 17:25:24

Válasz valakivagyok37 #7247. hozzászólására
    Nekem azt mondták a pénzügyi terv lényege, hogy a gazdaságod önnfenntartó, és folyamatosan bővülő, a nyereséget visszaforgatóan működő legyen. Ritka p.ü. terv a 8pontos, de a jól sikerültek is 7pontosak.
    Azt még megkérdezhetem, honnan az infók?

• Válasz » #7247 valakivagyok37 | 2015-07-28 17:22:10

Válasz danorsz #7246. hozzászólására

Elvileg a pénzügyi terv egy matematikai képlet,akkor abból nincs mit levenni szerintem. Vagy nem fogadtak el valamit,de mit? Gyakorlati igazolást? Nem lehet vele gond. Nem vették figyelembe,hogy hátrányos helyzetű településen élek... Tegnap lezárták a pontozási mindenhol.

• Válasz » #7246 danorsz | 2015-07-28 16:42:02

Válasz valakivagyok37 #7245. hozzászólására

Az üzleti tervedből vontak le 12pontot, vagy a pénzügyi tervből is? Illetve honnan tudod ennyire biztosansmile smile?

• Válasz » #7245 valakivagyok37 | 2015-07-28 16:19:36

Én is tudok mesélni. Ma megtudtam, hogy én 102 pontot kaptam. A max.üzleti pontos tervel 114 pontom lett volna. Mindent vállaltam,tanyán lakom...,ennyit a szubjektív üzleti terv pontozásáról! Olyan pályázat írót választottam aki tavaly is csak nyertes pályázatot írt. Szerintetek???

• Válasz » #7244 valakivagyok37 | 2015-07-28 16:14:17

....

• Válasz » #7243 isel44 | 2015-07-28 16:11:01

• Válasz » #7242 veniger78 | 2015-07-28 16:00:30

Sziasztok! Új fórumozó vagyok De régóta olvaslak titeket. Megosztom veletek a ma szerzett infóm.smile wink

• Válasz » #7241 stamas | 2015-07-28 13:19:20

Sziasztok! Van itt olyan ,aki már nyert tanya fejlesztési programban? Érdekelne pár dolog...

• Válasz » #7240 kopi 1980 | 2015-07-28 08:22:19

Sziasztok. Most néztem meg az ügyfélkapun keresztül, az ügyeim listáját. A tavalyi elutasított pályázatomat mutatja csak. Az ideiről semmi........

• Válasz » #7239 hosearmando | 2015-07-28 08:19:26

• Válasz » #7238 galrenata0703 | 2015-07-28 07:10:26

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, h ha majd meglesz a ponthatár, akkor hol lehet majd megnézni a nyertesek listáját? Vagy meg kell várni míg levélben értesítenek?

Költségösszehasonlító
Költségösszehasonlító
Saját adatok
Tesztüzemi rendszer adatai

Önnek ajánljuk

Gép- és alkatrész kereskedők, gépgyártók

Lista megtekintése
A 10 Környezetvédelmi Zrt.
Agráció Kft.
Agratech Gépker Kft.
Agro-Alfa Kft
Agro-Boma Mezőgép Kft.
Agro-Krisz Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.
Agro-Roll 96 Kft.
Agro-Viko Kft.
Agrobazár
Agrofém71 Kft.
Agrogép 2004 Kft.
Agroker Holding Zrt.
Agrolánc Kft.
Agromehanika Kft.
Agrosat Gépker
Agrospic Kft.
Agrotec Magyarország Kft.
Alfa-Gép Kft.
Atra Kecskemét Kft.
Austro Diesel
BakayFarm
Bartifarm Kft.
Bedenek és Társa Bt.
Bezerédi Agro Kft.
Bihar-Express Kft.
Bodzsár András Tibor
Bükkhegyi András
CHH Műszaki Kft.
Cont-Eco Kerítéstechnikai és Kereskedelmi Kft.
Crystal- Mezőtúr Kft
D+V 1999 Kft.
Egyedi GépKer Kft.
Eu-GépKer Kft.
Földvári László
Forestdepo Kft.
General-Agri Hungary Kft.
GG 55 Kft.
Handel Kft.
Hergon Plus Kft
Hírös Mobile
HSC Motor Kft.