Fórum

Haszonbérleti szerződés

Létrehozta: pepe, 2008-03-25 18:02:51

Új hozzászólás Frissítés
  • Válasz » #2019 Zsiráf | 2014-12-15 23:05:08

Sziasztok!
    Hol találok ilyen "szívességi megállapodást" vagy bérleti szerződést.Belterületről van szó, beépítetlen ingatlan.

• Válasz » #2018 smart | 2014-12-15 22:45:15

Válasz #2014. hozzászólásra

A haszonbérleti szerződés tárgyát képező földdel szomszédos földnek nem csak a tulajdonosa, hanem a használója is előhaszonbérleti jogot élvez.
    Ha mint a családi gazdaság vezetője te vagy a bejelentett földhasználó a feleséged nevén levő földön, akkor a te neveden is ki lehet függeszteni.

• Válasz » #2017 smart | 2014-12-15 22:38:09

A haszonbérleti szerződésben a feleségednek nyilatkozatban vállalnia kell, hogy a föld használatát másnak nem engedi át, azt maga használja.
    De nem minősül a használat átengedésének az, ha a földhasználati jogosultságot szerző fél a föld használatát földművesnek minősülő közeli hozzátartozója javára engedi át. (2013. évi CXXII. törvény 42. § (1)-(2) bekezdés)
    Földhivatalban tudakold meg, hogy a nyilvántartásba hogyan kerülhetsz be te, mint földhasználó.

• Válasz » #2016 Zoller | 2014-12-15 21:37:52

Földvételkor illetékmentességhez 5 év földhasználatot alá kell írni.

• Válasz » #2015 Kisvuk | 2014-12-15 21:32:57

Válasz #2013. hozzászólásra

Van,ha mindenképpen neked akarja kiadni olyan összeget írjatok rá hogy a többinek rögtön elmenjen a kedve az adott területtől.

• Válasz » #2014 halihó | 2014-12-15 20:48:37

a feleségem a családi gazdaság tagja és az ő tulajdonában lévő földterület melletti földet szeretnénk kibérelni. Mivel neki van előhaszonbérleti joga az ő nevén függesztenénk ki a földet, de utánna hogyan tudja nekem a földhasználatot átadni?????? segítségeteket előre is köszönöm!!!

• Válasz » #2013 stabilan | 2014-12-15 20:21:12

Kis segítség kellene nem egyenes ági családtagtól bérelnék földet a szomszéd faluban van a bérbeadó mindenképp szeretné nekem adni van e erre megoldás??

• Válasz » #2012 UE-28 | 2014-11-24 18:53:03

Válasz #2010. hozzászólásra

Ott kezdtem, iránymutatás van. 2 földhivatallal állok kapcsolatba, mert a szomszéd település ahol van egy kevés föld már a másikba tartozik és azt veszem észre, hogy az egyik így kéri, a másik úgy.

Válasz az is, hogy nagy a fejetlenség, és senki nem lát tisztán, sok az "úttörő" eset az új földtörvény miatt.

Azt fogom csinálni szerintem, hogy bemegyek a megyére, lejegyzetelem a lépseket, és kérek rá egy pecsétet aláírást, hogy ezt ők mondták és majd azok szerint járok elsmile laugh

• Válasz » #2011 Gorio | 2014-11-24 17:54:21

Válasz #2008. hozzászólásra
    Gratulálok, kemény dió lehetett. Én amibe benne vagyok értelmes méretü osztatlan közös területbe, amint tudom kiméretem aztán a többi csináljon amit akar.

• Válasz » #2010 Gorio | 2014-11-24 17:52:25

Válasz #2009. hozzászólásra
    Amit Én mondtam akkor még nem volt ez az új földtörvény, előtte volt kb 1 éve. Így nem tudom, körzeti földhivba kell érdeklődni.

• Válasz » #2009 UE-28 | 2014-11-24 17:45:43

Válasz #2004. hozzászólásra

Csak a hrsz változásnál gondoltam olyanra, hogy átvezetik a földhasználatot, ami érvényes haszonbérleti szerződésen ezáltal érvényes földhasználaton alapul, ami már a fh-ban be van jegyezve a régi hrsz alatt,sok sok utánajárást, költséget és fáradozást megkímélve (mindhárom fél esetében).

Ha az örökösökkel újra írok szerződést, akkor azt ismét ki kéne függeszteni??????

Európa közepén élünk 2014-ben...smile huh

• Válasz » #2008 benducino74 | 2014-11-24 17:42:28

Nem mindegy hogy TE küldöd el a megállapodás tervezetet, és ha arra nem reagálnak 30 napon belül, akkor elfogadottnak tekintendő, minthogy az ügyvéd hivja őket az irodájába? ugyanannyi a postaköltség? nem?

Végigcsináltam 110 tulajdonostársak a saját hányadom. 40 ember elhalálozott (tértivevény) 30 messze földön lakik (tértivevény) a maradék kb 15 km es körzetben lakik, őket felkerestem és bizonyitható módon átvetettem a megosztási iratokat.

2 család volt akik elutasították, de 3 nap múlva közölték "bizonyos javadalmazás ellenében" hajlandóak elfogadni, beleegyezni. Tulajdonképp megzsaroltak.
    A lényeg, : SIKERÜLT a megosztás

Nehéz móka sajnos az új földtörvénysem egyszerűsitett, inkább nehezitett a dolgon.
    Másrészt az emberek irigyek, főleg azok akiknek a legkisebb részük van benne, pár nm2....

Sok sikert!

• Válasz » #2007 abonyii | 2014-11-24 17:10:21

Válasz #2006. hozzászólásra

Tértivevényes levél..van olyan hrsz, amelyben 500-600 tulaj van!!

• Válasz » #2006 Gorio | 2014-11-24 17:02:33

Válasz #2005. hozzászólásra
    Akkor mi az eljárás az áltlam vázolt 150 tulajos történetben?

• Válasz » #2005 abonyii | 2014-11-24 17:01:32

Tényleg baromság...mármint az ötlet.

• Válasz » #2004 Gorio | 2014-11-24 16:58:05

Válasz #2002. hozzászólásra
    Osztatlan közösnél, hogy mindenkinek alá kell írni ez fene nagy b@romszág, mi van ha valaminek 150 tulaja van és van egy tulaj akié a nagy része és bérbe akarja adni? Ki a t@köm keresi fel a maradék 149 tulajt? Nekem is okoz ez fejtörést. Még nem jártam utána de lehet járható út hogy egy ügyvéd hivatalos úton kiértesítí az összes tulajt hogy xy időben jelenjen meg az ügyvédi irodában aláírni, ha nem jön el akkor az beleegyezést jelent. Lehet hogy b@romság, de kéne valami megoldás erre, ez engem is érdekel. Mi van ha van egy, mert mindig van, akinek nem tetszik a dolog és akkor megvétózza nagyon sok ember akaratát... smile hammer Mondjuk engem saját földnél érint, így meg ugye ha nem akarom keresgetni a tulaj társakat ki kell méretnem hogy 1/1 legyen. A halálozási témánál, az Én általam ismert esetben mikor az örökösök nevére került a föld, elmentek a bérlőhöz és teljesen új szerződést irtak, megállapodtak a bérleti díjba és 6 évre aláirták.

• Válasz » #2003 UE-28 | 2014-11-24 16:22:25

Ha meghal akivel haszonbérleti szerződést kötöttem (osztatlan), akkor az örökös(ök)-el szemben van e valamilyen papírmunkám teendőm, vagy autómatikusan megy tovább a haszonbérleti szerződés az ő nevük alatt?

Másik kérdesem is osztatlannal kapcsolatos, és nagyon bosszant...

2 éve béreltem egy darabot, idén a velem bérleti viszonyban állók közül 1 családnak kimérték az osztatlanból 1/1 re. Annak nyilván változott a hrsz.-a de változott a maradék osztatlannak is a hrsz.a. A földhivatal mivel csak a tulajdonosokat értesíti a változásról elvileg (vannak akik nem kaptak semmi értesítést), engem mint földhasználót nem, de a tulajoktól tudtam a dologról. Bementem érdeklődni, és mondták, hogy változás bejelentőt kell kitölteni, lényegében az összes bérbeadómmal (már 1/1, és osztatlan, illetve mivel máshova fog esni az osztatlanban a használatom ezért azokkal a tulajokkal is alá kell íratnom az alább említett térképet, akikkel nem állok bérleti viszonyban.

Emiatt rosszabb helyre kerülök (nem művel) és még egy csomó papírmunkám is van, plusz hiába van még 8 év földhasználatom, félek hogy nehogy valaki ne írja alá akár a térkép rajzot, akár a meglévő bérlők közül a hrsz módosító változásbejelentetőt...
    Ezt hivatalból nem kéne a fh-nak átvezetni?

Mi a helyzet, ha ilyenkor akadéskodik valaki és nem ír alá, de ugye még 8 évem van a földhasználatból, csak változozz a hrsz?

• Válasz » #2002 Ákos1 | 2014-11-16 08:48:18

• Válasz » #2001 belair | 2014-11-16 08:15:52

Üdv.

Másképp teszem fel a kérdést.

Indokolnia kell a bérlőnek ha 5 évvel a szerződés lejárta előtt már hosszabbítani akar?

• Válasz » #2000 Mézga | 2014-11-15 19:56:59

• Válasz » #1999 Karsai Sándor_50602 | 2014-11-15 19:07:50

Megtudná-e mondani valaki, hogy jelzáloggal terhelt szántó ingatlant hivatalosan ki tudom-e bérelni?

• Válasz » #1998 belair | 2014-11-12 18:27:01

Üdvözletem!

Mennyire általános az, hogy egy bérleti szerződést, 5 évvel a lejárati idő előtt hosszabbítanak?

• Válasz » #1997 gyorfy10 | 2014-11-09 08:09:25

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

• Válasz » #1996 Radocz | 2014-11-09 07:37:18

Válasz #1994. hozzászólásra

" volt valami,"

Jól mondod volt. Legalábbis tulajdonos váltás esetén, meg lehetett szüntetni a bérleti szerződéseket. De csak pár hónapig volt.

smile cowboy

• Válasz » #1995 csontii | 2014-11-08 22:51:11

Válasz #1994. hozzászólásra
    A földtörvény 8 napos fizetési határidőt szab meg,addig kell kiegyenlíteni az elmaradt bérleti díjat.

• Válasz » #1994 ..MZ/X.. | 2014-11-08 21:42:33

Válasz #1990. hozzászólásra

Át kellene olvasni a földtörvényt, ha jól rémlik volt valami, hogy öröklésnél milyen feltétellel lehet megszüntetni a bérleti jogviszonyt.
    Először is be kellene menni a tsz-hez és beszélni velük, hogy te használni szeretnéd a területed és közös megegyezéssel bontsátok fel a szerződést. Amennyiben ez nem megy, írj egy fizetési felszólítást az elmaradt bérleti díjra mondjuk 5 napos határidővel (akár késedelmi kamattal is), amennyiben ezt nem teljesítik úgy a bérleti szerződést felmondod velük. Erre törvény adta lehetőséged van ha felszólításra sem fizeti meg a haszonbérlő a bérleti díjat. Természetesen mindent tértis levélben kell intézni, hogy nyoma legyen.
    Ha ezzel nem akarsz babrálni akkor keresel ügyvédet és ő elintézi.

• Válasz » #1993 UE-28 | 2014-11-08 21:30:43

Válasz #1978. hozzászólásra

Megírjátok a szerződést pár hónappal korábban, ilyenkor még ha szerencséd van nem nézi a föld használója a kifüggesztéseket=hirdetményeket, de a szerződésben természetesen január 1 -től leszel te az új földhasználó, ezt így is kell lepípírozni, mert egyébként nem jegyeznek be.

Ez működik, tudom.

• Válasz » #1992 apuci | 2014-11-08 20:33:39

Válasz #1991. hozzászólásra
    Ha nem fizetnek akkor biztosan vissza lehet venni, de szerintem egy jó ügyvéddel beszélj aki ért ezekhez a dolgokhoz és tudja mit hogy merre miért.
    Nekem volt egy hasonló esetem 5 éve akkor be mentem a TSZ -hez és szó nélkül ki adták sőt még arra iskértek hogy "azt a kis 0.8ha.os darabot is vegyem ki mert azzal nem tudnak mit kezdeni"

• Válasz » #1991 gyorfy10 | 2014-11-08 19:29:40

????

• Válasz » #1990 gyorfy10 | 2014-11-07 08:16:31

Jó Napot!

Segítséget szeretnék kérni! Édesapám 2 hónapja halt meg, neki vannak a TSZ-be földjei bérbe adva, na most én ezekre a földekre igényt tartanék, van valamilyen lehetőség arra hogy ezekhez a földekhez hozzá jussak ? Földjáradékot 1 éve nem kapunk a földek után, holott kellene mivel a bérleti szerződésben rögzítve van az a bizonyos X-összeg!

válaszokat előre is köszönöm!!

• Válasz » #1989 rongyos | 2014-10-28 04:41:19

Válasz #1987. hozzászólásra

Ugye a kérdés az, hogy mi a művelés??? az intenzív öntözött csemegekukorica is egy műfaj..meg a direkt vetett zöldtrágya is....

• Válasz » #1988 Zsolt74 | 2014-10-27 15:37:04

Válasz #1985. hozzászólásra

Hol van az leírva,hogy egy év az előhaszonbérleti jog?

• Válasz » #1987 ..MZ/X.. | 2014-10-27 12:45:43

Válasz #1983. hozzászólásra

Olyan kifogással lehet esetleg élni, hogy nem tett eleget a művelési kötelezettségének. De ezeket nehéz bizonyítani, pláne ha a bérlő nem akarja elengedni a területet. Hosszú évek pereskedése is lehet belőle.

• Válasz » #1986 ..MZ/X.. | 2014-10-27 12:44:05

Válasz #1979. hozzászólásra

Újra ki kell függeszteni ha módosul a szerződés időtartama vagy a bérleti díj.

• Válasz » #1985 ..MZ/X.. | 2014-10-27 12:43:16

A tulaj írjon egy levelet a jelenlegi bérlőnek (ajánlott, térti), hogy nem kívánja meghosszabbítani a lejáró szerződést. Két variáció van, vártok a szerződés lejártától számított egy évet és akkor csináljátok a papírt, akkor már nem lesz előbérleti joga. A másik variáció, hogy olyan kifüggesztést csináltok amit másnak nem lesz kedve elfogadni. Az nem megfelelő ha magas bérleti díjat írtok.
    Volt a közelemben olyan probléma, hogy a kis öreggel megegyezett a kolléga, volt egy valós díj és a kifüggesztésben egy 2,5x nagyobb. No mit ad isten, a bérlet 2. évében a papó eldobta a kanalat az örökösök meg megjelentek, hogy ki kellene csengetni a szerződésben foglalt bérleti díjat, hozzáteszem teljesen jogosan. A kolléga meg bukott 20x hekit mert nem sikerült megbeszélni az örökösökkel, hogy mennyi is az annyi. Ő pedig nem volt hajlandó a irreálisan magas bérleti díjat fizetni.

• Válasz » #1984 rongyos | 2014-10-27 05:10:30

Válasz #1983. hozzászólásra

Igen ez így van...elvileg!! de a gyakorlatban meg elég gumicsont szabály...mit jelent, hogy nincs megelégedve?? nem fizeti ki a bérleti díjat?? rongálja a talajt?? Szennyezi a környezetet?? nem ül mellé a misén a padba?? nem köszön az utcán?? marha nehéz bizonyítani termőföld esetében.....lakásnál és egyéb ingatlannál más a helyzet...

• Válasz » #1983 Fiatos Roland | 2014-10-26 18:25:25

Olyasmit hallottam,hogy ha a tulajok nincsenek megelégedve a bérlővel,akkor írásban kell értesíteniük a bérlőt,hogy nem kívánják meghosszabbítani a bérlést!Ez álltal elesik az előbérleti jogától!?!

• Válasz » #1982 Drisa | 2014-10-26 18:10:32

Válasz #1980. hozzászólásra

Hát legutóbb ezt a tájékoztatást adták a hivatalban... de legyen neked igazad.

• Válasz » #1981 abonyii | 2014-10-26 18:06:18

Válasz #1979. hozzászólásra

Csak az időtartamot.

• Válasz » #1980 .Szabi. | 2014-10-26 18:05:30

• Válasz » #1979 Drisa | 2014-10-26 18:03:01

Egyezz meg a tulajdonosokkal hogy magas bérleti díjat írtok a szerződésre, majd azt csökkentitek ha átment a dolog. A bérleti díjat lehet csökkenteni kifüggesztés nélkül ha jól tudom.

• Válasz » #1978 Fiatos Roland | 2014-10-26 15:49:56

Sziasztok!
    Egy kis segítséget,okítást szeretnék kérni!Van a környékünkön egy gazdálkodó,aki a földeket bérli,de nem műveli!Az egyik táblában év végén jár le a szerződése,s volna pár tulaj,aki ide adná a földjeiket,de nem tudom,hogy hogy tudnám kibérelni,mivel előbérleti joga van,mert már régóta bérli?!Előre is köszönöm a segítséget!
    smile surrendersmile confused

• Válasz » #1977 rongyos | 2014-10-26 06:57:00

Válasz #1974. hozzászólásra

Itt a pont....neked van igazad, a PTK szerint....Én is így voltam csak fordítva. Kibéreltem egy területet 5 évre. A tulajdonos meghalt sajnos..nagyon jó kapcsolatom volt vele...jöttek a gyerekek s közölték, hogy húzzak a fenébe, mert jövőre ők szeretnék művelni, meg a támogatást felvenni..meg ugaroltatni stb.
    Mondtam nekik, hogy nem azért ruháztam be több millió forintot, hogy a következő évben kihúzzák a talajt a lábam alól. Az örökséget mint egészet elfogadtátok a közjegyző előtti hagyatéki eljárásban. Úgyhogy kitöltöm a maradék négy évet.
    Ha indokolatlanul bontjátok fel a szerződést, akkor én fogok keresetet benyújtani kártérítés címén, mert borul a hitelem, borul a foglalkoztatási rátám stb. ..nem én tehetek róla, hogy meghalt a papa. Nekem is be volt ütemezve ezen terület használata az üzleti tervbe. Amíg a szerződés minden pontját betartja a bérlő addig ....
    ennyi...smile oops

• Válasz » #1976 ..MZ/X.. | 2014-10-25 23:16:39

Válasz #1975. hozzászólásra

Csak az a nem mindegy, hogy a terület így haszonbérlővel nem "tehermentes". Normál halandó ember aki művelésre vesz földet nem adja meg ilyenért a piaci árat. Persze aki sz@rásig van lóvéval és annyi a célja vele, hogy elköltse annak tökre mindegy, hogy más műveli.

• Válasz » #1975 szanberg | 2014-10-25 10:09:38

Válasz #1972. hozzászólásra

Hát ha most örökölted akkor hagyatéktól számított 30napon belül felmondhatod a haszonbérleti szerződést egyébként nemtudod ezt megtenni.
    Én így tudom jelen pillanatban ez a helyzet.
    Eladni bármikor eltudod bárkinek idézőjelben, tehát a 3. félnek is, viszont ha nem bontod fel a szerződést akkor az új tulajnak megkell várnia amíg letelik a 4év. Tehát ha van 3. fél vevőd aki művelni akarja ezt a földet és meg is veszi neked megfelelő feltételek mellett, akkor ha felbontod most a szerződést a 3. fél megveszi és majd ő rendelkezik vele ahogy akar.

Viszont bármit is lépsz a jelenlegi földhasználót mindenképpen tájékoztasd döntésedről, ne légy barom sunyi alattomos majom.

Ha nem érti meg, hogy neked kell a föld ára akkor úgysem tudsz mit csinálni, a lehetőség megadott neki is, megvehetne ha akarná, ha nem és más veveő van rá akkor annak kell adnia.

Csak mindenki legyen képben! ez a korrekt dolog

• Válasz » #1974 Drisa | 2014-10-25 09:44:41

Válasz #1973. hozzászólásra

Minden határozott idejű bérleti szerződés csak mindkét fel beleegyezésével mondható fel határidő lejárta előtt. Kivétel a szerződésben vállalt feltételek megszegése, de azt nehéz bizonyítani.

• Válasz » #1973 halihó | 2014-10-25 09:31:40

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni abban a dologban hogy a mellettem lévő föld a TSz-nél van még bérbe adva 4 évre de az eladó eladná nekem a földet, azt akarnám megtudni hogy megkell-e várnom a 4 év leteltét hogy tudjam használni vagy van valaami törvény hogy kilehet hozni a földet a TSZ-ből???hallottam amúgy olyat hogy 6 hónapra rá ki kell adni a földet ha megvették, ez 2014-től érvényes elvileg. Ti tudtok valamit errről? Nagyon hálás lennék ha segítenétek!

• Válasz » #1972 domba | 2014-10-21 20:37:18

Abban szeretnék segítséget kérni, hogyan tudnék örökösként kilépni egy 4 év múlva lejáró haszonbérleti szerződésből. Szeretném eladni a földet, de a haszonbérlő megvásárolni nem akarja, neki az az érdeke, hogy továbbra is bérelje (hektárját 20eFt/év áron). El tudom-e adni úgy 3. személynek, hogy ne kelljen a jelenlegi haszonbérlővel szerződnie, mivel ő szeretné megművelni. Ha igen, kb. milyen átfutási idővel kell számolnom ?

• Válasz » #1971 halihó | 2014-10-16 19:55:03

sziasztok van egy föld amit nyíregyházán szeretnék kibérelni helyben lakó szomszéd családi gazdálkodó vagyok a másik úr ő is szomszéd családi gazdálkodó de a másik faluba lakik 8 km-re , akkor ki az első rá???

• Válasz » #1970 Drisa | 2014-10-15 11:10:35

Válasz #1969. hozzászólásra

Az adásvételnél biztos nézik és csak bejegyzett állattartó telepre lehet hivatkozni. Nagyon komoly változások voltak a földhivataloknál, kifejezetten ezért vannak jogászok akik döntenek az egyes beadott papírok felett és minden betűbe belekötnek ha nem jó helyen van, nem véletlen. Fentről szóltak rájuk, már nem lehet csak úgy beírni valamit mindent ellenőriznek. NÉBIH-nél kell a nyilvántartásban szerepelni, ha nem vagy ott nyilvántartva akkor nem lehet állattartásra hivatkozni semmilyen földügyletben.

Gép- és alkatrész kereskedők, gépgyártók

Lista megtekintése
4P Agro LXV Kft.
Agramír Kft.
Agri Mach Kft.
Agro-Alfa Kft
Agro-Contakt 2000 Kft.
Agro-man
Agro-Viko Kft.
Agrobazár
Agrogama Kft
Agroker Holding Zrt.
Agroko95 Kft.
Agromaster Kft.
Agrosat Gépker
Agrospic Kft.
Agrotec Magyarország Kft.
Alfa-Gép Kft.
Atra Kecskemét Kft.
Austro Diesel
Bács-Agrogép Kft.
Bartifarm Kft.
Bezerédi Agro Kft.
Bihar-Express Kft.
Bodzsár András Tibor
Busa Bt.
Crystal- Mezőtúr Kft
D+V 1999 Kft.
Diós-Gumi Kft
Egyedi GépKer Kft.
Faragó Bt.
Ferro-Flex Gép és Szerkezetgyártó Kft.
Forestdepo Kft.
General-Agri Hungary Kft.
GG 55 Kft.
Győri Agroker Zrt.
Hergon Plus Kft
Hoffmann Zsolt e.v.
Horváth Ákos
Idea-Agro Kft.
IKR Gépkereskedelmi Kft.
Interat Zrt.
Invest Gépkereskedelmi Kft
KaposFlex Gumikereskedelmi Kft.
KC-Békés Kft.
Kelet Agro Kft.
Két Kata Kft.
KissGép
Kőrös-Welt Kft
Lakkos Kft.
M.C.I. Kft.
Magtár Kft.
Mark-Opall Kft.
Mercatron Kft.
Mező-Gép Agro Kft.
Novis Trade Kft.
Nyírhidraulik Kft.
Odisys Bt.
Oraker Kft.
Pap-Agro Kft.
RapidAgro Kft.
Rexxon-Trade Kft.
Royal-Kert Kft.
Sasform Agrotechnika Kft
SC Interoffice Trade Service Srl Magyarországi Fióktelepe
Selector Export-Import Kft
Sióagrár Kft
Speed-ex Kft.
Starex Pro Kft.
Szakadáth-Gépker Kft.
Szegána Kft.
Szunyogh József Egyéni Vállalkozó
Té-Géta-68 Kft.
Trade Impact Kft
Újhelyi Kft.
Valbert Bt.
Városkert Gépipari és Kereskedeli Kft.
Velox-Ker Kft.
Wild Control Kft.
Wirax-Hungária Kft.
Agráció Kft.
Agrárkert Centrum Kft.
Agriline Kft.
Agro-Békés Kft.
Agro-Krisz Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.
Agro-Tipp Kft.
Agroázis Kft.
Agrobörze
Agrogép 2004 Kft.
Agroker Pannonia Kft.
Agrolánc Kft.
Agromehanika Kft.
Agroshop
Agrosprinter
Alexagro Kft.
APS Agro Kft
Auditker Kft.