Gázolaj árak 647 Ft Benzin árak 650 Ft EUR 394.63 Ft USD 369.96 Ft CHF 406.34 Ft GBP 457.46 Ft

Fórum

Hidrokultúrás nővénytermesztés

Létrehozta: hasutas , 2014-09-11 11:00:10

Kedvencekhez Segítség

22 hozzászólás
Nincs profilkép
#22 Moderátor
2016-12-06 06:16:12

Moderálási elveink miatt törölve: 2016-12-06 11:35:51

Nincs profilkép
#21 Moderátor
2016-12-06 06:16:02

Moderálási elveink miatt törölve: 2016-12-06 11:35:55

Nincs profilkép
#20 begin
2016-12-05 18:34:35

Sziasztok, aki benne van a dolgoban attól kérdezem hogy mit gondoltok erről a videóról?

https://www.youtube.com/watch?v=Kg2O_xfHpsc&feature=youtu.be

Reális amiket mond?

#19 hasutas
2014-10-05 22:46:46

Remélem lesz még hozzászólás valakitől....smile blushingsmile blushingsmile blushingsmile blushingsmile blushingsmile blushingsmile blushing

Nincs profilkép
#17 kiskertész87
2014-09-13 13:35:50

Lattam mar ilyen gepet nekunk is van sikfoliafektetonk kozel hasonlo dolgokra kepes.

egy 10mx50m.es foliaba hany sort es milyes elosztassal tennel?
en ugy szamoltam 8 ikersor elferhet benne.ami azt jelenti hogz kb. 2800 palanta kellene.

javits ki ha tevedek.

jahes varom a kepeket;)


Elore is koszi
szepnapot.smile thumbupcool

#16 hasutas
2014-09-11 22:26:26

Válasz #15. hozzászólásra

Az előzőekre a válaszom (mert közben elfelejtettem ), nehezen hiszem el, hogy a frigo ott annyi lenne, max a szálas, amit abból nevelnek ki, vagy a tápkockás palánta...
Egy bakhátra, egy szalag megy.
Természetesen kell a méhecske,ha fóliába rakod, legfeljebb teszel poszméhet .
Vannak bakhátkészítő gépek, amik konkrétan egy menetben több dolgot is elvégeznek . Pl: csinálja a bakhátat, húzza a fóliát, a csepszalagot,szórja a talajfertőtlenítőt, és még a hosszan lebomló műtrágyát, és ezenkívül rövid idő alatt lebomlót, és ha ez még nem lenne elég jelöli a sor és tőtávot is !!!! smile cowboy

Nincs profilkép
#15 kiskertész87
2014-09-11 22:08:57

Hat csak ugy egy ket kep a kiultetett eperrol hogy ti hogy csinaljatok, meg hogy itt nalunk hogy csinaljak.hany csepszalagot raksz a bakhat ala? Minden sorra kulon kulon?

Ezek a fajtak onporzosak vagy kell hozzajuk mehecske?

a konyvekre meg egeszsegedre, en naponta nyalazom oket, hidd el rengeteg ujat fog mondani es utana atviszed a kerteszetedbe es a tudas kamatozik.....:)

#14 hasutas
2014-09-11 21:21:19

Válasz #13. hozzászólásra

Persze, tudok küldeni képeket, de mire is gondoltál, mire vagy kíváncsi ???
Nagyon szépen köszönöm a könyveket, Te egy Úr vagy smile cowboy

Nincs profilkép
#13 kiskertész87
2014-09-11 21:08:34

http://www.libri.hu/konyv/slezak_katalin.talaj-nelkuli-zoldseghajtatas.html
http://www.libri.hu/konyv/zoldsegtermesztes-termesztoberendezesekben.html
http://bookline.hu/product/home.action?id=2102226223&type=10&_v=Horinka_Tamas_Kerteszeti_novenyek_komplett_tapanyagellatasa

nav szoval az elso konyv az etalon az az alap.
a masodik konyv kb ugyanaz csak de megis mas, hasonlok a szerzok, de nemiben mas.
a 3dik konyvet nemreg kaptam csak,na az meg erdekesebb mert pl a paprika tapoldatozasat novekedesi tipushoz igazitja....minden konyv tele van receptekkel technologiakkal a-z.ig

Most nezem hogy en dragabban vettem kettot.

visszaterve az eperre
nalunk egy frigos palanta aszzem vmi 25ft.t mondtak, de nem nagyon latok bele.en sargadinnyeben utazok meg paprikaban de ezt mar mondtam.viszont erdekelne az eper is.kepeket esetlek nem tudsz kuldeni itt vagy priviben?

#12 hasutas
2014-09-11 20:45:40

Válasz #11. hozzászólásra

Kicsit távol lakunk egymástól, Somogy megye,Dráva-mente !
Nem bánnám, ha leírnád a címeket, mert nagyon érdekelne, úgyis jönnek ezek a szép idők, legalább lesz mit olvasgatni !
Én gépésztechnikus vagyok, engem az élet vitt rá erre az egészre smile blink, mert csak, bérből nem igazán lehet megélni.
Azért is tanulmányozom már most ezt, mert jövőre szeretnék indulni, és ha mégis úgy találom akkor is van egy B verzió !smile cowboy

Nincs profilkép
#11 kiskertész87
2014-09-11 20:02:59

Jo ez a jegyzet, tanulgasd olvasgasd, de ennel van sokkal komolyabb konyv nekem megvan mind a 3, ha erdekel leirom a cimeket.olyan 20.ezer a 3 db.de abban benne van minden asszem epret is olvastam.
amugy merre is laksz? En bekes megye.

nagyon oda kell figyelni a vegetativ generativ egyensulyra ez minden novenyre igaz, mert a tapoldatot nem eppen az aktualis klimahoz allitod akkor nagyon csunya dolgok tudnak fellepni.

en agrarmernok vagyok paprika intenziv hajtatasbol irtam a szakdogamat 2009ben.
azota teljesen bele vagyok szerelmesedve. Iden sikerult osszerakni a sajat tapoldatozomat.teljesen automata csak hetente kell az AB tartalyt tolteni, de mondom ez talajon van, mert meg nem tuti a gep...

#10 hasutas
2014-09-11 19:40:00

Válasz #9. hozzászólásra

Igen olasz frigo palánta megy ( van egy kis szerveződés a környéken és konkrétan a gyártótól jön a palánta, és természetesen jóval olcsóbb, mint amúgysmile biggrinsmile biggrin nagyjából a fele, de pszt! ), bakháton ikersorban megy, kb:25 cm a tőtáv! Én méterben számolok , olyan 400 ft-ra jön ki palántástól csepivel, fóliával,műtrágyákkal, szóval mindennel métere! A fajtákról csak annyit, hogy ami megy (nagyon) az clery, raktam én is + van joly,Nálunk kicsit kötöttebb a talaj azért raktam joly-t,a clery jobban szereti a homokosabb talajt.
Ezért gondolkodok ebben a termesztési módban, a pályázat elbírná smile biggrin, lehet,hogy csak a felét úgy 2500nm-rel kéne bepróbálkozni ! Te régóta csinálod, mire kell nagyon oda figyelni ????
Egyetlenegy dolgot találtam csak eddig róla ezt:http://www.emberiseg.hu/dokumentumok/hidrokultura.pdf
szerinted, ez jó valamire ???smile cowboy

Nincs profilkép
#9 kiskertész87
2014-09-11 19:01:44

Elmeletileg telen is kell locsolgatni egy.egy kicsit bar leall a noveny de a kozeg nem szaradhat ki. Az aramszunetre meg egy aggregator.

amugy olasz frigos palantat raksz vagy milyen a technologiad?
fajta telepites totav minden erdekelne...ha elmondanad..

#8 hasutas
2014-09-11 18:51:56

Válasz #7. hozzászólásra

Az epret ismerem, csinálom, tudom, hogy működik, én is a figben gondolkodok ( 2012-ben indultam, nem nyertem, idén kihagytam,majd jövőre). A fóliasátorról is van fogalmam, hisz azzal indultam, ugyanúgy eperrel, csak bakháton....Szóval az egész olyan 10-12 millió a kiépítése, ha jól számolok!!!!
És mi van télen? Mivel nem fűtött a fóliasátor !

A tápoldatozó, az teljesen automata, mi van ha nincs áram???

Nincs profilkép
#7 kiskertész87
2014-09-11 18:08:54

Eper? Szep kultura csak a szedese iszonyat maceras es egy ekkora feluleT hatalmas munkaerot igenyel szedeskor.

a folia epites ha 12.es ha 16.os akkor is kb.1000 ft plusz afa az epitesi koltsege.ez a vazat merevitest meg a foliat takarja.
En a figet 4500 nm.re adtam be. Sargadinnye es paprika termesztesre talajon.

na tehat olyan 5.5 milla a berendezes felepitese.
A hidros eperhez kell egy taploldatozo automata 2mill+afa az 1 ha.os. felesleges kisebbetvennimert csak a szivattyuk ara csokken kb. Tehat egy fel hektaros tapoldatozo is 1.6+FA.
regen a legelterjedtebb a vodros meg a kozetgyapotos termesztes volt a meno, mostnaban kezdett eloterbe helyezkeni a kokuszpaplan.

atlagosan 7.5x15x100 vagy 7.5x20x100/200 cm paplanok vannak.aruk meretukben valtozik. A 7.5x20x200cm 1.86 eur+afa en az ret erre raknak 20cm totavval.

az ontorendszer meg megint penz plusz a palanta.

a 10 m.res satorba kb 20 sor kene 50 meter hosszan 20x25 paplan az 500 paplan x2euro=1000 euro na kb ennyi kell 500nm foliaba.szorozd fel aztan johet a kovetkezo gondolat....

#6 hasutas
2014-09-11 16:38:44

Válasz #5. hozzászólásra

Természetesen, nem saját pénzből szeretnék (pályázat) gazdálkodni... Ez csak érdeklődés szintjén kezdtem a topicot, de minden véleményére kíváncsi vagyok. Na mármost nincs túl nagy gyakorlatom, de szeretném csinálni, tanulni !
Szóval eperrel szeretnék próbálkozni, (természetesen ha túl sok lenne nekem akkor kihagyom, és sima bakhátas rendszer lesz, de egy próbát megérsmile biggrin )kb: 4500 nm-n. Tudom (nagyjából smile biggrin ), hogy nagy befektetés, azért is érdekelne minden ezzel kapcsolatosan, főleg a fólián belüli dolgok !!! Nem sok minden van a neten erről, de hátha így több ember megismerkedik velesmile cowboy

Nincs profilkép
#5 kiskertész87
2014-09-11 16:01:49

Tehat akkor azt kell mondjam,hogy meg gyakorlott kerteszek sem mernek belekezdeni,mert az elso beugro nagyon koltseges es ezt csak ket felekeppen lehet csinalni,vagy profin vagy sehogy..nagyon koltseges a redszer kiepitese.hosszabb tavon lesz kamatozó.itt pl kimarad egy ontozesed vagy 2 fokkal melegebb vagy huvosebb van a rendszeredben es a kozegben nem annyi es olyan kaja van akkor lehet egy kotest elrug az osszes novenyeden ami azt jelenti hogy csak ugy ugralnak ki a 10 ezresek a penztarcabol.vagyis bele sem mennek. Amugy te milyen novenyen gondolkozol mert akkor inkabb csak arrol beszelgessunk.meg milyen berendezesben?vagy nullarol kezdened?

Irj nyugodtan konkret elkepzelesek,mert errol a temarol alapbol regenyeket lehet beszelni,nemhogy egyes novenyekrol... varom a kerdeyeket...

#4 hasutas
2014-09-11 14:24:56

Válasz #2. hozzászólásra

Akkor ne tartsd magadban a véleményedet , fejtsd ki nyugodtan smile loveyesmile biggrinsmile thumbup!
Ahogy írtam, MINDEN érdekel, leginkább árak , tapasztalatod, tápoldatozás, szóval minden!?

Nincs profilkép
#3 kiskertész87
2014-09-11 14:19:37

Jah,szabadon semmifelekeppen ,mert csak penz pazarlas...:)
G

Nincs profilkép
#2 kiskertész87
2014-09-11 14:18:03

Hidrokultura?hmm... érdekes jatek.ha gondolod tudok rola par gondolatot mondani...nekem ez a mindenem bar meg csak csak tanulom a szakmat.

#1 hasutas
2014-09-11 11:00:10

Sziasztok.
Nem sok mindent lehet tudni erről a termesztési módról !
Én szeretnék minél többet tudni róla!!!
Esetleg ha van valaki (mert miért ne lenne?smile biggrin ), az kérem írja le tapasztalatát ! Fólia, üvegház, vagy csak szabadon termesztve??? Ki, hogy csinálja???smile cowboy
Köszönöm.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Hiába fizetnének több százezret, alig találnak embert erre a munkára
Csökkenő zöldségtermesztés, növekvő gazdaságok, borús jövőkép?
IFA W 50 LA/K Terepes billencs
IFA W 50 LA/K Terepes billencs

1.250.000 Ft

Lovas ekekapa (sorközművelő kultivátor) eladó
Lovas ekekapa (sorközművelő kultivátor)...

35.000 Ft

Bontott tégla
Bontott tégla

80 Ft

Eke vogel tipsú 3 fejes
Eke vogel tipsú 3 fejes

150.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]