Gázolaj árak 609 Ft Benzin árak 612 Ft EUR 385.51 Ft USD 354.61 Ft CHF 392.62 Ft GBP 449.44 Ft

Fórum

Mezőgazdasági Szoftverek / Agrárinformatika

Létrehozta: kzoli , 2008-11-27 16:28:55

Kedvencekhez Segítség

309 hozzászólás
#209 Ebcsont
2012-02-24 15:46:37

Válasz #207. hozzászólásra

Ez azért nem ilyen egyszerű, hogy így a fórumon keresztül és a feladatok pontos ismerete nélkül elkezdünk ajánlgatni minden féle zseniális programot és hardvert.
Egyébként megint csak a kötelező nyilvántartások voltak megemlítve. A helyzet viszont az, hogy egy jól megtervezett rendszerrel, beleértve a szoftvereket, a hardvereket és a felhasználókat, az előbbiek elvégzése csak egy laza csukló mozdulat. Ugyanis a fentiekhez szükséges információknál jóval nagyobb adatmennyiség áll rendelkezésre egy ilyen információs háttér megléte esetén.
A 300000 forintban benne van az általam elkövetett összes hiba. smile blushing Amiket nem muszáj másoknak is elkövetni. smile biggrin Ha a hibáimból tanul valaki, akkor ez az összeg durván 150000 Ft-ra leszorítható. További spórolásokat a feladatok és a helyi specialitások ismeretében lehet kieszközölni.
A táblázatkezelőt és adatbázis kezelőt nem kellene ugyanarra használni. A táblázatkezelővel adatokat elemzünk, a másikkal adatokat tárolunk. A könnyebb érthetőség kedvéért. A kaját (adatot) a kamrában (adatbázisban) tároljuk, és a konyhában (táblázatkezelőben) dolgozzuk fel.

Nincs profilkép
#208 Batka
2012-02-24 11:43:50

Válasz #205. hozzászólásra

Akar a nyavalya pénzt keresni vele, van nekem elég bajom e nélkül is. Csak mindig van valami idegesítő apróság, amin elakadok. Legutóbb ott akadtam el, hogy egy jelentésben a jelentéslábban összesíteni akartam egy olyan oszlopot, amit a jelentésben számoltattam ki, tehát nem táblából vagy lekérdezésből húzta be a jelentés az adatot. Na ezt az istennek se akarja kiszámolni. Egyszerűen úgy csinál, mintha nem lenne meg meg a hivatkozott cella, és nem jövök ár, hogy mi a gondja. És ez a baj, hogy a könyvekben se találtam rá megoldást, mert azt gyönyörűen leírják mindenhol, hogy hogy is kell jelentést formázni, de ennyi. erre magától is rájön az ember.

#207 Radocz
2012-02-24 11:28:14

Amit írtok, az mind szép és jó.

Én a Turbo Pascal után nem követtem a programozást.
Az Acces helyett azért látom jobbnak az Excelt, mert ebben utólag tudok lekérdezéseket. Az Acces-nél előre kellene látnom a végét. Azt meg nem látom.

Ismerősöm kézzel, Én Excelben írtuk a GN.t Időben ő hamarabb kész lett.

Ha mindezek mellé még 300 000 Ft kell beruházásra, és "valamicske" számítástechnikai ismeret, akkor mit is javasoljak szerintetek az ügyfeleimnek?

Szerinted hány tanácsadó van benne az AKG-ban?

Információim szerint az előző körmány grátiszban kapott volna egy olyan szoftvert, amire gondolsz.

Ez már nem jött be.

A GAK TSZK segíti ügyfeleit szoftverrel.

Az én meglátásom, hogy a "kicsiknek" tovább tart megtanulni egy új szoftver használatá, mint kézzel megcsinálni a feladatot. A falugazdászhoz korábban sem küldtem őket, mert ha kicsit ügyes a gyereke, akkor ketten otthon fele annyi idő alatt elkészítenek mindent, ami kell. Ha gond van este felhívnak telefonon és "időnként" tudok segíteni. Azért időnként mert ezek a "gyerekek" profi felhasználói tudással rendelkeznek.

Legtöbbször anniyt kell mondani, hogy indítsa újra a gépet, vagy folytassa holnap, mert mindent jól csinált.


smile cowboy


#206 Ebcsont
2012-02-23 20:27:31

Válasz #204. hozzászólásra

Nyugalom! Nekem kábé másfél évembe és durván 300 ezer forintomba került, mire megtaláltam a legalkalmasabb hardver összeállítást a feladatokhoz. Most tart ott a hardver rész, hogy tényleg csak néhány "extra" hiányzik belőle (pl.: SSD, kakaóbiztos billentyűzet, okostelefon, stb.). Most már csak néhány aktív felhasználó kéne a rendszerhez, és lehetne újabb kihívások után nézni. smile lol

#205 Bárány
2012-02-23 20:10:24

Válasz #204. hozzászólásra

Ha így állsz vele, semmi gond. Jöhet a sok tökölés, önszívatás! Csak így lehet előbbre jutni.
Amúgy meg itt is a cél szentesíti az eszközt. Ha működik valami, akkor használd úgy, még ha nem is tartod mondjuk elegánsnak az adott megoldást. Egyrészt ezt magadnak csinálod, nem akarsz pénzt kérni érte. (Vagy ilyen terved is van?), másrészt meg sok fizetős szoftver is recseg-ropog, csak a felhasználó nem mindig tud róla. Pedig azokat - állítólag - profik csinálják.

Nincs profilkép
#204 Batka
2012-02-23 18:51:51

Válasz #203. hozzászólásra

Hogy mennyire tartok az elején, az relatív. Mondjuk egy-két dolgot azért már össze tudok rakni, űrlapok, lekérdezések, jelentések, de a visual basic meg ilyenek, na az már sok nekem. Kaptam róla egy pár órás okítást, akkor figyeltem fel rá, hogy mennyire használható dolog ez. Megvettem pár könyvet is, de általában mindegyikben ugyanazt írják. Nagyjából meg tudom vele oldani a problémáimat, csak amikor egy makroba már a 20. lekérdezést rakom be, az az érzésem, hogy tuti meg lehetne ezt sokkal egyszerűbben is oldani, csak én vagyok hülye hozzá.

#203 Bárány
2012-02-23 10:06:27

Válasz #201. hozzászólásra

Oktatást azért inkább nem vállalnék, ha nem baj. Én is rendszerint időnként menet közben agyalok, keresgélek, ha elakadok. De ha adsz egy emailcímet, szívesen küldök olvasnivalót. Meg ott az internet is, rengeteg tananyag található.
De ha annyira az elején tartasz, inkább kezdj el a LibreOffice Base-zel foglalkozni. Ingyenes, a LibreOffice csomag része, megy Windows-zal is meg Linux-szal is. Szívem szerint éni is azt használnám, de lusta vagyok átszokni.
A személyes találkozóban ettől függetlenül bármikor benne vagyok. Katt a nickemre, és a hirdetéseimnél megtalálod az elérhetőségeimet. Vagy ha jársz mifelénk, és tudod, hol lakok, csengess be nyugodtan. Én csak annyit tudok rólad, hogy melyik faluban laksz.

#202 Ebcsont
2012-02-22 17:26:25

Válasz #200. hozzászólásra

"Igazából én sem tudom, van-e értelme ennyire belebonyolódni..."

Hú, hogy én ezt a kérdést hányszor, de hányszor feltettem magamnak! smile thumbupsmile lol

Én egy lusta dög vagyok, és csak egy OpenOffice táblát vezetek a bejövő számlákról. A számlákat beszkennelem és archíválom, viszont lassan ideje lesz átraknom valami adatbázisba.
A feladataim többségét Linuxon bütykölöm össze, csak egy virtuális XP van a gépemen az előbb említett progik miatt, de már dolgozok rajta, hogy még azok miatt se kelljen XP-t használni. smile rolleyes

Nincs profilkép
#201 Batka
2012-02-22 17:09:25

Válasz #200. hozzászólásra

Hú vazze, te ezt ennyire vágod?
Én is dolgozgatok vele, de messze nem másztam ennyire bele, de ha vállalsz, akkor megyek hozzád oktatásra. Amúgy is itt vagy a szomszédban!

#200 Bárány
2012-02-22 16:54:30

Válasz #199. hozzászólásra

Access nálam:

táblatörzskönyv, partner nyilvántartás, input anyagok nyilvántartása, készlet nyilvántartás, gazdálkodási napló, eszközpark, bizonyos nyomtatványok automatizált változata, üzemanyag felhasználás, stb.
Mostanra igen komplex, pl. gazdálkodási naplóban az egyes műveletek számolják az üa. felhasználást, input anyag fogyást, hozzárendelt eszközt, blablabla.
Még mindig alakul. Igazából gyakran inkább VBA és SQL, mint Access kattintgatás.
Igazából én sem tudom, van-e értelme ennyire belebonyolódni...

Amit leírtál, azzal megintcsak egyet kell, hogy értsek, de ha nem akar sehogy se beindulni a dolog, akkor hol a megoldás? Avagy ahogy írtad: "minek kellene bekövetkeznie ehhez"?

A piac láthatóan nem ad megoldást a kicsiknek.

#199 Ebcsont
2012-02-22 16:41:26

Válasz #198. hozzászólásra

"Lehet, hogy ez a piac bizonytalan, ezért (még) üzleti alapon nem éri meg ide fejleszteni. Ezért gondolom azt, hogy az államnak kellene megtennie az első(?) lépéseket."

Ez a piac nem bizonytalan, csak ide teljesen más elvek alapján kell(ene) fejleszteni. Ezt már írtam korábban is, hogy egy informatikai cucc nekem akkor lesz jó, ha minél több féle feladatot tudok vele megoldani.
Nálam most két szoftver van a szakmai feladatokra. Az egyik a TALP, amit a szarvasmarha tenyésztéshez használok. A másik a Bogarasi-féle Táblatörzskönyv. Mindkettőnek ugyanaz a nyavajája van, nincsenek kellő képpen letesztelve. Viszont azt is látni kell, hogy a fejlesztőknek nincs pénzük tesztelőket finanszírozni. Tehát marad a nyögve nyelősebb út, hogy élesben tesztelek, ami az álmoskönyvek szerint nem túl jó jel egyébként. smile biggrin
Én szerencsére egy-egy hibától nem pánikolok be, mert csinálom a képernyő mentést és/vagy jelzem a fejlesztő felé. DE valószínűleg más informatikában kevésbé jártas ember nem így reagálja le, amit meg is lehet érteni.
Az állam szerepvállalásában én némileg kételkedem. Az igazán járható utat én a mezőgazdasági szakközépiskolákban és egyetemekben látom. Ott igenis meg volna a lehetőség arra, hogy a tangazdaságokban "használhatóra" teszteljék ezeket a programokat. Kérdés csak az, hogy minek kellene bekövetkeznie ahhoz, hogy ez megtörténjen?? smile confused
Az Access ideig-óráig megteszi, de eléggé a ló és a szamár utánérzésem van. Tényleg mire használod az Accest?

#198 Bárány
2012-02-22 14:02:24

Válasz #197. hozzászólásra

Minden ponttal egyetértek? de kiemelném a következőket:

"a kisebb gazdaságok (max. 200 ha) számára az informatika óriási lehetőségeket rejt, de sajnos hiányzik hozzá a szaktudás"
Jelenleg csak az időhúzás zajlik. A generációváltás talán valamelyest gyorsít a dolgon, ugyanakkor más szakmákban már lezajlott (zajlik) ez a - nevezzük úgy - átállás. Pl. a könyvelők (igen, már megintsmile rolleyes sem sokkal képzettebbek az informatikában, mint a parasztok. Az ő képzésük is inkább csak Word meg Excel kezelésből áll. Aztán némi mérgelődéssel csak beletanultak, és amint valaki elkezdi érteni és használni ezeket az eszközöket, rövid időn belül nélkülözhetetlennek érzi őket, mert meglátja a lehetőségeket.

"nagyon kevés olyan informatikai eszköz érhető el a piacon, amiket a kisebb gazdaságokban is megéri alkalmazni"
(Hozzáteszem: amit LEHET alkalmazni.)

Pillanatnyilag ez a legfőbb probléma. Vannak ugyan a piacon ilyen alkalmazások, de vagy drágák, vagy nem épp kiforrottak, vagy nem igazán sikerült a felhasználók, a kisebb gazdaságok igényeit eltalálni velük. (Én pl. némi nézelődés után inkább Access-ben csinálom, amit gondolok.) Azt is tudom persze, hogy ezek az igények nagyon sokfélék.

Lehet, hogy ez a piac bizonytalan, ezért (még) üzleti alapon nem éri meg ide fejleszteni. Ezért gondolom azt, hogy az államnak kellene megtennie az első(?) lépéseket.

#197 Ebcsont
2012-02-22 13:29:43

Válasz #195. hozzászólásra

smile biggrin
Gondolom még nem ismerted a mondást:
Minden tanácsadónak maga felé hajlik az AKG-ja! smile rolleyes

Viszont az eredeti felvetéshez, néhány gondolat:
- a kisebb gazdaságok (max. 200 ha) számára az informatika óriási lehetőségeket rejt, de sajnos hiányzik hozzá a szaktudás
- a szaktanácsadók nagyon sok mindenben tudnak segíteni, de ők jellemzően nem tudnak bele gondolni egy kisebb gazdaság helyzetébe. Rendre olyan megoldásaik vannak egy-egy problémára ami csak a nagyobb üzemméretnél ésszerűbb.
- nagyon kevés olyan informatikai eszköz érhető el a piacon, amiket a kisebb gazdaságokban is megéri alkalmazni
- nagyon sokszor csak a kötelező nyilvántartások vezetése miatt használják a számítógépet, és a valós hasznot termelő elemzői munkára már nem (lsd. még nincs időm a gép előtt ülni egész nap!)
- a szaktudás hiánya miatt aztán csőstül jönnek a bajok pl.: feladatok rossz felmérése, ebből következően elhibázott eszköz beszerzés stb.

#196 Radocz
2012-02-22 11:13:10

Válasz #195. hozzászólásra

Íme a hír.

Ez egyébként nem hír. Szerinted Bábolna jelenleg mivel végzi a nyilvántartását?
Olyan komplex szolgáltatást, ami mindenki igényét kiszolgálja nem lehet találni a piacon.

Hol olvastad, hogy velem csináltasson valaki valamit?
Ha lehet, akkor csak olyanokat írj, amit tőlem halottál vagy én fogalmaztam meg.
Tudod így terjed a pletyka.

"Mezőgazdasági integrált informatikai rendszert fejlesztett a Humansoft

Közepes és nagy mezőgazdasági vállalkozások számára fejlesztett uniós támogatással integrált informatikai rendszert a Humansoft Kft. - közölte Pap Katalin üzletág-igazgató.
Az Európai Unióban egyedülálló szoftver prototípusának elkészítését húsz hazai cégnél végzett helyzetfelmérés előzte meg, amely során kiderült, a különböző szakmai és számviteli rendszerek egymástól elkülönülten működnek, gyakran a különböző nyilvántartásokat papíron vezetik. A komplex vállalatirányítási rendszer a termeléstől az értékesítésig összegyűjti azokat az adatokat, amelyek most még csak „szigetszerűen” léteznek, hatékonyabbá, tervezhetőbbé téve a vállalkozások működését. Fegyvári Csaba fejlesztő elmondta, a rendszer növénytermesztési, állattenyésztési és a mezőgazdasági cégek általános tevékenységéhez kapcsolódó részekre tagolódik. A növénytermesztési rész alkalmas a tulajdoni lapok és a földbérleti szerződések kezelésére. Tervezhetők és nyilvántarthatók vele a különböző mezőgazdasági feladatok, az ezekhez kapcsolódó készletváltozások. A rendszerből előállíthatók az olyan kötelező adatszolgáltatáshoz kapcsolódó dokumentumok, mint a gazdálkodási, permetezési napló és tápanyagmérleg is. Az állattenyésztési modul elsősorban a sertés- és szarvasmarha-tenyésztéshez kapcsolódó feladatok ellátásában segíti a vállalkozásokat, de más ágazatokban is alkalmas az állomány alapadatainak nyilvántartására. A rendszer lehetővé teszi az egyes állatok egyedi azonosítók alapján történő nyilvántartását, az állatorvosi folyamatok kezelését, a párosítási, szaporodási, fejési, mérlegelési adatok rögzítését, úgy, hogy azok automatikusan belekerülnek a cég számviteli rendszerébe, illetve elkészíthetővé vállnak a különböző bevallások, bejelentések és kérelmek is. A kétéves munka, melyben tíz-tizenöt informatikus, mérnök, tanácsadó és néhány alvállalkozó vett részt 430 millió forint került, a költségekből 280 millió forintot uniós támogatás fedezett. Az 1989-ben kanadai-magyar vegyesvállalatként létrejött Humansoft Kft. jelenleg a tőzsdén jegyzett Freesoft-csoport tagja. A cég fő tevékenysége a hardverértékesítés mellett informatikai szolgáltatások nyújtása. Jelenleg a vállalkozás 210 munkavállalót foglalkoztat, 2011-es árbevétele mintegy 7,2 milliárd forint volt."
smile cowboy

#195 Bárány
2012-02-22 11:05:01

Válasz #194. hozzászólásra

OK, részemről ez a "mindenki hülye, és tönkre fog menni, aki nem téged választ" című vita lezárva.
Az eredeti hír jól hátra csúszott ismét...

#194 Radocz
2012-02-22 10:57:21

Válasz #193. hozzászólásra

"Ezeket tipikusan maguk végzik a kis és közepes gazdaságok, ezekről beszéltem."

ÉN meg arról beszéltem, hogy amelyik gazdaság ezt magának végzi, az meg is érdemli.

Most van folyamatban, agy kft, akinek eddig ........végezte a rá vonatkozó szakmai munkát, és engym javasolt utódjának.

Ráadásul a pályázat írója is ismer, és megkérdezte, hogy elvállalom-e?

Tudja rólam, hogy felmértunk 8 000 ha AKG területet.

És nem maga fogja ezután sem végezni, hanem tanácsadót fog továbbra is megbízni.

Ha már itt tartunk két ügyfelem az Agroorg szoftverét megvásárolta, de bizonyos részeket velem végeztet, mert így sokkal olcsóbb neki.

smile cowboy

#193 Bárány
2012-02-22 10:36:33

Válasz #192. hozzászólásra

Látom, tényleg vakon gépelsz. Most nyisd ki a szemed, és olvasd el még egyszer:

"... Tervezhetők és nyilvántarthatók vele a különböző mezőgazdasági feladatok, az ezekhez kapcsolódó készletváltozások. A rendszerből előállíthatók az olyan kötelező adatszolgáltatáshoz kapcsolódó dokumentumok, mint a gazdálkodási, permetezési napló és tápanyagmérleg is. Az állattenyésztési modul elsősorban a sertés- és szarvasmarha-tenyésztéshez kapcsolódó feladatok ellátásában segíti a vállalkozásokat, de más ágazatokban is alkalmas az állomány alapadatainak nyilvántartására. A rendszer lehetővé teszi az egyes állatok egyedi azonosítók alapján történő nyilvántartását, az állatorvosi folyamatok kezelését, a párosítási, szaporodási, fejési, mérlegelési adatok rögzítését,..."

Ezeket tipikusan maguk végzik a kis és közepes gazdaságok, ezekről beszéltem.

#192 Radocz
2012-02-22 10:29:08

Válasz #191. hozzászólásra

Magaddal vitatkoznál?

Ki beszélt itt könyvelésről.

Olvass figyelmesen.

Valaki nem egyenlő könyvelő

Valaki=tanácsadó

A tanácsadó, amihez nem ért javasol hozzáértőt.
Legalábbis nálunk tudjuk, hogy "ki miben tudós."

Falugazdász, MVH, Állategészségügy, Térinformatika, Internethasználat.

Én meg vakon tudok gépelni.
smile cowboy

#191 Bárány
2012-02-22 10:24:50

Válasz #190. hozzászólásra

Bár azért vitatkoznék veled: itt nem könyvelésről van szó, hanem a gazdálkodás ügyeiről általában. Készletezés, munkaszervezés, stb.

#190 Bárány
2012-02-22 10:20:42

Válasz #189. hozzászólásra

Akkor szerinted ki fogja ezt megvenni?

#189 Radocz
2012-02-22 10:19:22

Válasz #188. hozzászólásra

Az 1000 ha felettinek ez már meg van.

A 20 ha feletti csináltatja valakivel,

A többi meg el fogja adni a földjeit.

Tíz év múlva látni fogjuk az eredményt.
smile cowboy

#188 Bárány
2012-02-22 10:12:46

Válasz #187. hozzászólásra

Szerintem az alább leírtak 3-500, de lehet, inkább 1000ha feletti gazdaságokban fognak megjelenni.
Ehhez képest értem a kicsiket.

#187 Radocz
2012-02-22 10:01:30

Válasz #185. hozzászólásra

Mit értél "kicsik" alatt?

Nekünk mindenünk meg van, és szolgáltatást is vállalunk.

A kicsiknek tovább tart elolvasni egy kitöltési útmutatót, mint elkészíteni az aktuális feladatot.
smile cowboy
http://www.agroinform.com/forum.php?act=addAddon&re=185&tid=1194#

#186 Bárány
2012-02-22 07:48:37

Válasz #185. hozzászólásra

Na jó, mielőtt belekötnének, az Abevjava rossz példa volt.
Az e-népszámlálás már jobb.

#185 Bárány
2012-02-22 07:46:22

Válasz #184. hozzászólásra

A kicsik részére is elérhetővé kellene ezeket tenni. Nyilván nem egy szoftverfejlesztő cégtől várnám ezt, hanem általában az agrárium támogatásaképp.
És ehhez nem is feltétlenül az egyedi szoftver lenne a jó megoldás, hanem mondjuk egy online felület, mint pl. az Abevjava.

Nincs profilkép
#184 .Melcsi.
2012-02-21 14:29:53

Mezőgazdasági integrált informatikai rendszert fejlesztett a Humansoft

Közepes és nagy mezőgazdasági vállalkozások számára fejlesztett uniós támogatással integrált informatikai rendszert a Humansoft Kft. - közölte Pap Katalin üzletág-igazgató.
Az Európai Unióban egyedülálló szoftver prototípusának elkészítését húsz hazai cégnél végzett helyzetfelmérés előzte meg, amely során kiderült, a különböző szakmai és számviteli rendszerek egymástól elkülönülten működnek, gyakran a különböző nyilvántartásokat papíron vezetik. A komplex vállalatirányítási rendszer a termeléstől az értékesítésig összegyűjti azokat az adatokat, amelyek most még csak „szigetszerűen” léteznek, hatékonyabbá, tervezhetőbbé téve a vállalkozások működését. Fegyvári Csaba fejlesztő elmondta, a rendszer növénytermesztési, állattenyésztési és a mezőgazdasági cégek általános tevékenységéhez kapcsolódó részekre tagolódik. A növénytermesztési rész alkalmas a tulajdoni lapok és a földbérleti szerződések kezelésére. Tervezhetők és nyilvántarthatók vele a különböző mezőgazdasági feladatok, az ezekhez kapcsolódó készletváltozások. A rendszerből előállíthatók az olyan kötelező adatszolgáltatáshoz kapcsolódó dokumentumok, mint a gazdálkodási, permetezési napló és tápanyagmérleg is. Az állattenyésztési modul elsősorban a sertés- és szarvasmarha-tenyésztéshez kapcsolódó feladatok ellátásában segíti a vállalkozásokat, de más ágazatokban is alkalmas az állomány alapadatainak nyilvántartására. A rendszer lehetővé teszi az egyes állatok egyedi azonosítók alapján történő nyilvántartását, az állatorvosi folyamatok kezelését, a párosítási, szaporodási, fejési, mérlegelési adatok rögzítését, úgy, hogy azok automatikusan belekerülnek a cég számviteli rendszerébe, illetve elkészíthetővé vállnak a különböző bevallások, bejelentések és kérelmek is. A kétéves munka, melyben tíz-tizenöt informatikus, mérnök, tanácsadó és néhány alvállalkozó vett részt 430 millió forint került, a költségekből 280 millió forintot uniós támogatás fedezett. Az 1989-ben kanadai-magyar vegyesvállalatként létrejött Humansoft Kft. jelenleg a tőzsdén jegyzett Freesoft-csoport tagja. A cég fő tevékenysége a hardverértékesítés mellett informatikai szolgáltatások nyújtása. Jelenleg a vállalkozás 210 munkavállalót foglalkoztat, 2011-es árbevétele mintegy 7,2 milliárd forint volt.

#183 csera 70 245 8365
2012-01-25 12:45:17

Válasz #159. hozzászólásra

Kedves Holmer !

"Márpedig professzionális állami szakigazgatási hivataloknál is rendszeresített mérőeszközökkel összevetve szinte ugyanott van pontosságban!"

-Ha csak a terület nagyságát ellenőrzi a hivatal,
vagy a gazda, akkor elég az olcsóbb kategóriájú
készülék. De ilyennel NE AKARJUK egy terület
határvonalát kitűzni, mert nagyon el tud menni
a pontosság, főleg ha fák, vagy épületek vannak
a közelben, 5-10 métert is tévedhetünk.

A másik állításod:

"Térinformatikai vevő a sorvezetőhöz,hídépítéshez kell ahol tényleg centiméteres pontosság van előírva."

-Nem, nem. A centiméteres pontosságú, fizetős
korrekciót használó készülékeket GEODÉZIAI GPS-ek,
áruk 2 és fél milliónál kezdődik.

- A TÉRINFORMATIKAI VEVŐK jellemzően -ingyenes
EGNOS korrekcióval- 1 méteren belüli pontosságot
tudnak. Áruk 850.000.-Ft-nál kezdődik.
Az újabb típusok továbbfejleszthetők, akár cm-es
pontosságig.
Vannak köztes megoldások például a 30-50 cm-es
pontosság elérése az általam forgalmazott egyik
készülék esetében 300.000.-Ft-os fejlesztéssel
megoldható és a korrekció vétele 3 évig INGYENES.

De létezik olcsóbb és pontosabb megoldás: az
utókorrekció. Ekkor a mérés befejezése után
számítógépen tudjuk korrigálni a méréseket és
30 cm-en belüli pontosságot érhetünk el.
Ez a fejlesztés 130.000.-Ft-ba kerül és 3 évig
szintén nincs semmilyen további költsége.

Ha ennél nagyobb pontosság szükséges, az
már valóban geodézia, de azzal csak hivatásos
földmérők foglalkozzanak...

További információ:WWW.GPSDEBRECEN.HU

#182 csera 70 245 8365
2012-01-25 11:43:47

Válasz #173. hozzászólásra

Kedves Holmer!

" Földi referencia jel "korrekció" arra lett kitalálva hogy a szándékosan rontott gps jelet a valós tartományba korrigálja,mindezt jó üzleti érdekek is vezérlik"

-Régebben, amíg a gps rendszert főleg katonai célokra
használták, tényleg rontották a jelet (SA).
Ezt azonban 2000. május 2-án beszüntették.
Tehát lassan már 12 éve...

" Az meg hogy több professzionális mérő program szoftveresen szándékosan rontja a pontosságot és ezzel előfizetős korrekciót kér a használótól,az lassan köztudott lesz... "

-Érdekes feltételezéseid vannak...

De tudok rá válaszolni.
Én azt a szoftvert, amit területméréshez forgalmazok (DIGITERRA) néhány hete összevetettem egy
professzionális, földmérőknek fejlesztett programmal,
mert kíváncsi voltam, mennyi lesz a különbség.
Az eredmény 2-3 cm volt, ami valószínűleg a GPS pontatlanságából adódott. EOV vetületi rendszert
használtam mindkét program esetében.

Szerintem "szoftveres hibák" akkor adódhatnak, ha
nem megfelelő programot használunk, vagy olyannal
dolgozunk, ami nem ismeri az EOV rendszert és utólag
konvertáljuk a méréseket.

HA VALAKINEK PDA-JA VAN én mindenképpen a
DIGITERRA BASIC VÁLTOZATÁT tudom ajánlani,
mely most 39.000 Ft + Áfa.

#180 Bárány
2012-01-23 23:03:13

Válasz #178. hozzászólásra

Vagyogatok, kösz a kérdésedet. De inkább usgyi az Offtopicba!

#179 *** HM ***
2012-01-23 23:02:14

Válasz #177. hozzászólásra

oszt zippeléshez vlm zippzárkioldó nemköll?
egy mezei paraszt tud zipelni egymagába kint a tanyán?smile surrender

#178 *** HM ***
2012-01-23 23:00:17

Válasz #177. hozzászólásra

hogy mennyire tudtam h. jössz majdsmile lol
elvagy régi bajtárs megvagy??smile aikidosmile pimp

#177 Bárány
2012-01-23 22:52:22

ZIP-peld le a képeket tartalmazó mappát.

Holmer meg mosson fogat, akkora marhaságot mondott!!

#176 *** HM ***
2012-01-23 22:39:34

Válasz #175. hozzászólásra

fogok regelni minden szar helyekre asszed mikor itt megvan minden mint a teszkóbasmile lolsmile lolsmile mad

Nincs profilkép
#175 Adorex
2012-01-23 22:32:15

Válasz #174. hozzászólásra

Bammeg, tudod a paraszttársadalmat sokkolni a kérdéseiddel............ebben az időben
Ezt dobd fel egy IT fórumrasmile crying

#174 *** HM ***
2012-01-23 22:28:41

ó máj Haart Manci kérdés van smile pimp
sok képet egyszerre hogy tömöriteni???????????

#173 Holmer
2012-01-23 21:42:20

Válasz #169. hozzászólásra

A földi referencia jel "korrekció" arra lett kitalálva hogy a szándékosan rontott gps jelet a valós tartományba korrigálja,mindezt jó üzleti érdekek is vezérlik,mert marhajó pénzeket lehet vele beszedni.... az meg hogy több professzionális mérő program szoftveresen szándékosan rontja a pontosságot és ezzel előfizetős korrekciót kér a használótól,az lassan köztudott lesz... smile pimp

#172 drenthe evo
2012-01-23 20:56:39

Válasz #171. hozzászólásra

Akkor ajánlanám az ingyenes törött cserép darabokat !smile lolsmile lolsmile lol

#170 drenthe evo
2012-01-23 20:13:20

Válasz #169. hozzászólásra

Ahhoz képest hogy "ős" tag vagy itt , hogy bírod , hogy évente egyszer irkálsz ?smile whistling

#169 Bárány
2012-01-23 20:01:30

Kb. három éve fejembe, pontosabban fejünkbe vettük, hogy kifejlesztünk egy saját mezőgazdasági GPS-t, hardvert és szoftvert is. Ne tessék nagyon röhögni...smile lolsmile blink
Ez addig jutott, hogy jelenleg van egy működő összeállításunk, amellyel valóban alapos próbaméréseket is végeztünk.
A konklúzió: a GPS-technológia szabta határokat nekünk sem sikerült átlépni. A Suzuki nem megy 250-nel! Földi referencia jel nélkül a +/- 2 méteres pontosságot sem tudjuk minden körülmények között garantálni, noha a mérések kb. 80%-ában bő egy méteres csatlakozó pontosságnál nem rosszabb értékeket mértünk. Ez a vevőig eljutó jel torzulásából adódik elsősorban. Tehát aki a PDA-ja paramétereinek buherálásával már szinte gyémántot hasít, az azt állítja, hogy pl. a légkörön átjutva torzul jelet "ki tudta egyengetni", azaz nem mond igazat. Hogy ezt jó vagy rosszhiszeműen teszi, azt nem tudni.
Annyit talán érdemes megjegyezni, hogy aki mélyebben utánaolvas, az találhat a Trimble okosságairól ezt-azt. De ez az ő titkuk.

#168 ZT Anti
2012-01-23 17:04:30

Válasz #166. hozzászólásra

Bocsánat, nem akarom a forgalmazókat összeugrasztani. Az Mg navigátor V2 is ilyen PDA-rendszerű? 15-20cm-es pontosságot említenek a termékleírásban. smile confused

#167 drenthe evo
2012-01-23 16:55:52

Válasz #166. hozzászólásra

Nyugi , tudjuk a PDA mire való...smile rolleyes

#166 csera 70 245 8365
2012-01-23 14:47:27

Válasz #165. hozzászólásra

Igazad van, és örülök, hogy
ezt írod.
Moderngazda, ha merne velem fogadni
nagyon sok sört bukna:

" Bármilyen Sirf chip-es PDA-t be tudok úgy hangolni, hogy 30-60cm-től többet soha nem téved és reggelire eszi a többszörös áron elérhető modelleket. Ami nem használ URH vagy GSM referenciállomást, az nem lehet pontosabb az én PDA-mtól. "

Ezt gyakorlatban kapásból tudom cáfolni, nekem
is van Mio PDA-m, ismerem a képességeit.
Autós hasonlattal élve olyan mintha azt írná:
az Ő tuningolt Ladája veri bármelyik BMW-t.

Én minden GPS-t kipróbálok, mielőtt forgalmazni
kezdeném, azért, hogy NE CSAPJAK BE SENKIT.
( Néha a gyártók is szeretnek nagyot mondani. )

Utolsó gondolat: az sem mindegy, hogy sorcsatlakozási
pontosságról beszélünk, vagy visszatérési pontosságról,
nem ugyanaz a kettő...smile unsure
WWW.GPSDEBRECEN.HU

#165 Bárány
2012-01-21 13:53:44

Válasz #151. hozzászólásra

Ez az állításod olyan, mintha azt mondtad volna, hogy az 1.2-es Suzukiddal 250-nel mentél az autópályán, mivel ennyit mutatott a sebességmérő.
Az nem vitatnám, hogy annyit mutatott, de nyilvánvalóan valami nem stimmelne.

#164 csera 70 245 8365
2012-01-21 13:13:41

Válasz #163. hozzászólásra
Milyen szoftvert használsz
területmérésre ?

#163 Holmer
2012-01-20 13:11:39

"És ugye olcsó húsnak híg a leve." Ez igaz,ahogyan az is,hogy nem mindig a drága a jó...

#162 Kémlelő
2012-01-20 12:59:12

Válasz #161. hozzászólásra

"a kézi garminok amit a hivatal használ ellenőrzésre. Sőt! Dxf térképfájlra illesztve az én mio gps em által mért koordináták ugyanoda estek 4mérés után is! "

Szerintem ez kb egy kastegória.

Egy másik kategória aminek asz ára millió körülvan.

Topcon, Magellán. (ebből is van olcsó válotazt is). És ugye olcsó húsnak híg a leve.

smile surrendersmile surrendersmile surrender

#161 Holmer
2012-01-20 12:46:48

Márpedig saját tapasztalatról beszélek! Egy sima sirf vevős gps statikus navigáció kikapcsolásával és külső antennával kiegészítve ugyanott van mint a kézi garminok amit a hivatal használ ellenőrzésre. Sőt! Dxf térképfájlra illesztve az én mio gps em által mért koordináták ugyanoda estek 4mérés után is! Ennyit a pontatlanságról!

AZt nem vitatom hogy akinek pontos nem ellenőrző jellegű hanem pontosabb mérésre van szüksége az válassza a fizetős korrekcióval kiegészíthető szoftvert jó pénzért meg előfizetéssel,milliós készülékkel,de aki ezeket nem tudja és nem is akarja megfizetni annak tökéletes a fentebbi módszer.

#160 Radocz
2012-01-20 09:10:39

Válasz #159. hozzászólásra

Nem a hivatal számít, hanem az eszköz, amit használ.

"Szerintem ezért is nagyon fontos, hogy valóban a
célnak megfelelő GPS készüléket ÉS SZOFTVERT !!!
válasszuk.(És a forgalmazók valós információt adjanak)"

Ezzel maximálisan egyetértek.

Ugyanazt a területet, ugyanazzal a PDA-val hat évvel később ismét felmértem.

A pont bekerült a földút közepére. Viszont a területmérés megegyezik az ölfa pontossággal. Ez szabálytalan alaknál .....
smile cowboy

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Május 16-tól elérhetők a 30 év feletti álláskeresőket segítő támogatások
Május 16-tól elérhetők a 30 év feletti álláskeresőket segítő támogatások
A GINOP Plusz keretében 461,4 milliárd forint áll rendelkezésre foglalkoztatási...
Több mint tízezer család kap jó hírt ezzel a pályázattal kapcsolatban
Több mint tízezer család kap jó hírt ezzel a pályázattal kapcsolatban
40 milliárd forint állami hozzájárulást ítéltek oda a Napenergia Plusz...
TONUTTI GT 500 rendterítő
TONUTTI GT 500 rendterítő

680.000 Ft

Forrás 3000l permetező eladó
Forrás 3000l permetező eladó

2.400.000 Ft

225/45R17 DUNLOP SP BLURESPONSE 91W Új nyári gumi akció
225/45R17 DUNLOP SP BLURESPONSE 91W Új...

30.000 Ft

Magyartarka-limusin üsző borjú
Magyartarka-limusin üsző borjú

1.250 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]