Gázolaj árak 648 Ft Benzin árak 638 Ft EUR 394.63 Ft USD 365.36 Ft CHF 403.55 Ft GBP 461.04 Ft

Fórum

Becenév: Fülemüle
Csatlakozott: 2016-06-15 19:58:42
Utolsó belépés: 2021-02-09 21:55:17
Fórum hozzászólás: 101

Fórumhozzászólásai

Előzmény: b_gyorgy #671 hozzászólása



Ha nem hiszed el a méhek pusztulását én miért higgyem el azt, hogy a szántóföldi növényeket permetezni, csávázni kell lassan bomló vegyszerekkel? Ha már régebbi fórum tag leszel, biztos több ismeretet fogsz szerezni a természet működéséről.

Hát bizony mégiscsak a neonikotinoid lehet a hunyó. Tavaly az állományom 2/3 részét elvitte, teljesen, az idén napra közelébe se mertem menni és csodák csodájára nem volt elhullásom. Igaz a neohasználat is visszább esett. De a talaj azért még tartalmaz bőven. Ne higgyük azt, hogy ez nekünk is egészséges. Meg a glifozát se.

Előzmény: vargaberci1 #477 hozzászólása



Én legelőször szakirodalom tanulmányozásával kezdeném. Van fennt rengeteg film is, azok is okító k, tanulságosak. A mester keresést valamelyik Pest megyei egyesületben kezdeném,ott biztos vannak ilyenek. Meg most vannak a téli gyülések, ott is sokat lehet tanulni.

Előzmény: zsuzsa6204 #2934 hozzászólása


Igazából nemcsak a megvilágított órák száma számít, hanem a változása is. Ha folyamatosan növekszik a megvilágított órák száma, az a motiváló tényező.
Hirtelen sok óra, még ezt nem próbáltam.

Előzmény: N.. Tamás #472 hozzászólása



De az eredeti helyen igen. - omme.hu -


Tengelysúly-mérés
by Pungor Adrián • 2018-03-26
Röviden ismertetjük a meghatározott össztömeget, tengelyterhelést, tengelycsoport-terhelést és méretet meghaladó járművek közlekedéséről szóló 36/2017. (IX. 18.) NFM rendelettel (a továbbiakban: NFM rendelet) összefüggésben, amit a Nemzeti Tengelysúlymérő Rendszerről (a továbbiakban:TSM) tudni kell.

A TSM egy olyan intelligens úthálózati rendszer, amely megállítás nélkül, menet közben képes mérni a közúti járművek összsúlyát és tengelyterhelését, valamint képes az üzembentartót azonosítva automatikusan bírságolni az esetleges tengelysúly és össztömeg túllépéseket.

A TSM rendszer által mért adatok egy központi adatbázisban futnak össze más releváns hatósági adatokkal. Az informatikai háttérhálózat lehetővé teszi, hogy az adott jármű azonosítása mellett a fuvarfeladat minden vonatkozása (pld. az útdíj megfizetése, az esetleges EKAER regisztráció, a jármű és az üzembentartó igazgatásrendészeti és közlekedési hatósági adatai, stb.) egy időben, automatikusan ellenőrizhetővé váljanak.

A rendszer kétféle módon vizsgálhatja a közúti járművek súlyadatait. Ha a mérőponton való áthaladáskor az automatikus mérés megállapítja, hogy a jármű túlterhelt, helyszíni ellenőrzéssel, vagy objektív felelősség alapján is kiszabható a bírság. A szabályozás szerint alapesetben objektív ágon történik a szankcionálás, az automatikus mérést, és az üzembentartói azonosítást követően a hatóság legfeljebb 150 napon belül szabja ki a büntetést a nyilvántartásokban szereplő üzembentartó részére, amennyiben a jogsértés tényét megállapítja. Az ellenőrzés az automata rendszer jelzése alapján azonban a hagyományos kitereléses módon is megtörténhet, ez esetben a hatóság a helyszín közelébe telepített mérőállomásra tereli ki a bemért járművet, és helyszíni méréssel kontrollálja az adatokat. Az esetleges jogsértés esetén a túlsúlydíj, a bírság és az eljárási díj a helyszínen kerül megállapításra és kiszabásra, a jármű pedig abban az esetben folytathatja útját, ha a jogsértés alapjául szolgáló állapot – a szállított áru megbontásával, átrakással – megszüntetésre kerül.

Az NFM rendelet 2. § szerint túlsúlyos járműnek minősül az a jármű vagy járműszerelvény, amely az a) pontban meghatározott össztömeg vonatkozásában, a b) pontban meghatározott tengelyterhelés vonatkozásában, valamint a c) pontban meghatározott tengelycsoport-terhelés vonatkozásában a felsorolt alpontokban foglalt súlyhatárokat meghaladja.

Az NFM rendeletben foglaltak be nem tartása esetén kiszabott közigazgatási bírságok alapja ebben a tekintetben a közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvény (a továbbiakban: Kkt.) 20. §-a, az objektív bírságé pedig a 21.§.

Az NFM rendelet a méhcsaládok szállítását sem tartalmazza kivételként, elsősorban baleset-megelőzési célból!



A rendelet teljes szövege ITT tölthető le, olvasható el.

Egyesületünk a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Közlekedési Hatóság Jármű Módszertani Főosztályától állásfoglalást kért az ügyben, hogy a túlterhelt (ha a gépjármű túllépi a forgalmi engedélyben szereplő megengedett össztömegét) méhészeti gépjárművek esetében hogyan kell alkalmazni és értelmezni a hivatkozott NFM rendeletet. Amint választ kapunk, értesítjük méhésztársainkat.

Előzmény: madle #1304 hozzászólása



A fátyol nagyon jó, mi is csináltuk, egy fél fűtéssel felér.

Előzmény: madle #1302 hozzászólása



Mi a fóliában csináltuk azt a megoldást, hogy a közepén egy üst-üstházban vizet forraltunk, az gőzölt és a fóliára lecsapódva megfagyott. Valamelyest védte a fagytól. De -20 fokban működne-e ?

Volt olyan év, hogy február 2o.-án szabadföldbe palántoltuk a káposztát meg a karalábét, jött rá egy hó, bekékült mindnek a levele, de semmi baj nem lett. De most -13-18 fokot jósolnak, ami igen kemény! Ez fóliában is sok!

Előzmény: 74 Misi #2276 hozzászólása



Mi is használtunk régebben Balmazujvárosi tip. kazánt, az is ilyen volt. Minden felakadt benne, különösen a fa. Ha az ember nem piszkálta felülről el is aludt. Nem javaslom semmihez. Most nagy tűzterű kazánunk van /szalmás/, aprítékkal tüzelünk benne. Egyszerre beleborítunk 4-5 nagy műanyag vödörrel, a tetejére gyujtunk, ha beparázslott akkor állítjuk levegő szabályozóra. Hibátlanul működik.

Előzmény: ÖSzabi #1296 hozzászólása



Attól is függ a dolog milyen mennyiségű palántáról van szó. Esetleg nappalra valami ledes égőt nem lehet betenni? Ha meleg van /a 12 fok már a karalábéra az/ fény kevés, hamar felnyurgul. Néhány fokos fagyot ezek a palántok kibírnak. Annyit javasolok, hogy nappal szellőztessetek, hogy csak pár fok legyen, akkor jobban elviselik a fényszegénységet.

Előzmény: Matyi50 #88 hozzászólása


Ennek a végén van a gumigyűrű.

Előzmény: Matyi50 #88 hozzászólása


A három dugattyú után, ahogy megy ki a nyomáscső a pisztoly felé, egy függőleges furat, nálam a mosón /a képen/ egy ezüst színű csavarral van lezárva. Ez alatt egy rugós bypass szelep van.

A ki-be kapcsolgatásról meg az üresjárati nyomásingadozásról annyit tudok mondani, hogy a bypassz szelep szokott gondot okozni. A rajta lévő gumitömítés lehet hibás, nekem is volt ilyen bajom, újat tettem és ráragasztottam, hogy ne remegjen és jó lett.

Előzmény: zsuzsa6204 #2871 hozzászólása



Én azért nem találomra állítanám össze a tojótápot, valami rendszerességet kellene bele vinni. Régebben tettem fel szerintem jó tápösszetételt, lapozz vissza.

Előzmény: Czanik Sanyi #4907 hozzászólása



Nem biztos, hogy a gumik voltak jobbak, az önsúly sokkal kisebb!

Előzmény: kissrozi1117 #1297 hozzászólása



Igazából valóban úgy áll a helyzet, hogy két éves körül érnek be ezek a kutyák, de.... Már fiatal korban el kell kezdeni az iskolázást, akkor lesz használható a kutya. Amennyi munkát belefektetünk annyit várhatunk vissza. Így messziről keveset látok a kutyádból, nem tudom, hogyan áll, hol tart. Hogy esetleg többet segítsek több mindent írjál le róla. Nem úgy lesz egy kutyából őrkutya, hogy tegnap még nem volt, de holnap már az lesz. Ahhoz munkát kell bele fektetni. Nekem közép ázsiaim vannak, hasonló temperamentumúak.

Előzmény: csontii #2860 hozzászólása



A színe jobb.

Előzmény: csontii #2858 hozzászólása



Kösz a választ,az igaz, de nekem fekete kellene.

Ausztralorp jércék érdekelnének. Van e közöttünk tenyésztő?

Előzmény: zoli862 #2045 hozzászólása



A repceszalma jó tüzelő, de a gabona szalma hidd el sok hamut ad. Én havonta cc. 180 bálával számoltam, viszonylag elfogadható vele a munka, kivéve ha az egér nem rágja el a kötöző zsinórt.

Előzmény: hpsityu #2846 hozzászólása



Van még, de a bábolnaiakat kell megkérdezni hol van telepük, ahol ilyet tartanak. Ők tudják. Nekem Hy-line-ok voltak, nagyon ajánlom, Szeged mellől hoztam, jó életerősek, jó tojók, ha ezek a takarmányaid meg vannak, tápot is keverhetsz.

Előzmény: denkolevente #2834 hozzászólása



Egy átlag tojásnak 50 g felettinek kell lenni, ennyi pedig meg van. A jércék kisebbeket tojnak, az idősebb tyúkok nagyobbat. Ahogy idősödik a tyúk egyre nagyobbat, csak az a baj, hogy már ilyenkor egyre több a tojástermelésben a rövid szünet, vagyis kevesebbet tojnak. A hylinek nem is olyan kicsit tojnak, de van úgy, hogy sokszor 95 % fölé megy a termelés. Ez ám nagyon jó! Összességében ott sok a tojás.

Előzmény: denkolevente #2821 hozzászólása


Nekem egy hullámpala alatt van az önetető, eső nem éri és körbe hozzáférnek.

Előzmény: denkolevente #2813 hozzászólása



A véleményem, hogy a férgességtől még tojnának, de most mennyi a súlyuk? Elméletileg már cc 24 hetesek lehetnek, tehát kezdeni kellene. A táp majdnem jó, én a kukoricát felemelném 50%-ra, a búzát, árpát lecsökkenteném 10%-15%-ra. A premixből is lehet esetleg adni fél kilót. Meg gondolom tudod, a tojó tyúkot étvágy szerint kell takarmányozni.

Előzmény: zoli862 #1990 hozzászólása


A legjobb párosítás: nyáron napkollektor /6hónap/, télen indirekt bojler -80l-es- vegyeskazánra kötve /6hónap/ és mindig van melegvíz - gazdaságosan.

Előzmény: rongyos #18229 hozzászólása



Támogatói okirat van, de ezenkívül semmi.

https://www.agroinform.hu/szantofold/mavrik-duo-a-viragzo-kulturak-es-a-mehek-ore-32295-002
Ez tényleg ilyen jó?

Előzmény: drkis43 #1928 hozzászólása



Az apríték mérete sem egyforma. A két tengelyes nagyobbakat vág, az egyes általában apróbbat, de ez függ a kések számától. Nekem négy késes van, behúzó nélküli, egy tengelyes, ahogy vágja húzza is be magának. Apriték kb. 5-7 cm. Nagy előnye, hogy ahogy ráüt a gallyra és elvágja, hosszában szét is esik a fa, így sokkal gyorsabban szárad. A kéttengelyes szép egyforma hengereket vág, de egyben vannak. Választás előtt érdemes jól megnézni többet is.

Előzmény: t.im #1963 hozzászólása



Ha érdekel egyeztessünk a "fulemule21@gmail.com"-on.

Előzmény: t.im #1959 hozzászólása


Én nád aprítékkal tüzeltem, nagyon jó a hője, de kissé macerás vele. Ha van aki bebálázza neked szerintem jó. A repce szalma is nagyon jó, csak annyi baj lehet, ha az egér a belső báláknak a madzagját elrágja nehéz vele boldogulni. A repcemag miatt megy bele.

Előzmény: Kackac #2794 hozzászólása



Bizton mondhatom, hogy vércse nem lehet, mert az az egérnél nagyobb zsákmánnyal nem távozik. A karvaly kicsi, csak galamb nagyságú, az sem lehet. Héja a legvalószínűbb, bár még ezzel nem mégy sokra, hogy tudod. Tükrös gömböket szoktak kitenni, mert egyébként védett, nem bántható. A hálófedés a legjobb megoldás, tényleg több szempontból is megfelelő.

Előzmény: Pintér Zoltán #464 hozzászólása


Mérlegelési adatok nincsenek a fogyásra?smile cool

Előzmény: Pintér Zoltán #461 hozzászólása



Biztos rosszkedvűek a méhészek, mert sok család elpusztul a télen és a mézárak is gyengék. Meg hát a beígért "segítség" is csak késik.

Előzmény: balazs1155 #16450 hozzászólása



Nem akarok indiszkrét lenni, de méhész fiatal gazda vagy?

Előzmény: balazs1155 #16427 hozzászólása



Milyen számítottra gondolsz?

Előzmény: balazs1155 #16422 hozzászólása



Megnéztem a státust, az van benne, hogy "lezárva". Ez mit jelent?

Előzmény: szakasszisztens.oh #16333 hozzászólása



A többieket nem tudom, de én még nem.

Előzmény: Gabesz66 #2792 hozzászólása



Én takarmány káposztát tennék és lucernát. A lucerna zölden is etethető és szárítva, darálva jó takarmány összetevő. Meg kevés a gond is vele.

Előzmény: stefanmihaly #2783 hozzászólása



A "fényprogram tojótyúkokra" a pontos időket rákeresve megtalálod. Ez hetente változik, ott részletesen le van írva.

Előzmény: stefanmihaly #2787 hozzászólása



Jól gondolod egy hasonló megoldás, csak fölötte vannak ülőrudak és pihenéskor ide ülnek a trágya pedig alul gyűlik.

Előzmény: stefanmihaly #2783 hozzászólása



Igazából programban érdemes a megvilágítást csinálni, vagyis folyamatosan növekedjen 5-5 perccel és ez stimulálja legjobban a tojótyúkokat.

Előzmény: Mercimaros #2775 hozzászólása



Nem az indiszkréció miatt kértem a számot, hanem mert másként lehet kevesebb állománnyal bánni, mint sokkal. A tollcsipkedés, mint az előttem hozzászólók is jól írták, valamilyen hiányra utal. A vitamin hiányt ilyenkor hidegben, ha van lehetőség zölddel lehet pótolni, a kertből szedett tyúkhúrral. A kén hiányt arról lehet észre venni, hogy az elhullott tollat azonnal felcsípik. A tollcsipkedés fehérje hiányt is jelezhet, ezt napraforgó, borsó etetéssel lehet orvosolni. Ásványi anyag hiányt az előttem szólók már ecsetelték. Ha esetleg kicsi a hely, az unalom is szülhet ilyen dolgokat. Ezek közül ki kellene választanod melyik lehetséges és eszerint orvosolni.

Mint írtam kisebb fóliáknál lehet segíteni a takarítással, hogy könnyítsünk a hatalmas súlyon, de nagyobbaknál már elérhetetlen a magasság miatt.

Előzmény: Mercimaros #2771 hozzászólása


Mennyi tyúkról van szó?

Előzmény: denkolevente #2769 hozzászólása



Borsót, napraforgó pogácsát, premixet. De visszább leírtam a receptet.

Előzmény: Rranbax #2767 hozzászólása



Nem tettem bele szóját.

Előzmény: kproff #1159 hozzászólása



Nekem a gerinc alá támaszték volt, így nem volt gond. Persze a hó és fagy egyensúlyától függ, mert ha túl sok a hó bizony... A 8.5m fólia sátrat kicsit könnyebb takarítani, mint a 12m-est. Ezt 4-5 db-nál meg lehet csinálni, de többnél bajos. Persze én fűtetlenről beszélek.

Előzmény: denkolevente #2764 hozzászólása


Igazából a hőmérséklet jobb, ha fagypont feletti. Ha nem túl meleg még elviselik, ha van egy zárt rész és egy kifutó. A fényt pótolni kell, bár ez a ledes időkben nem probléma.
A takarmányt én magamnak kevertem, biztos benne volt, amit számoltam. Meg a gmo-t kihagytam.

Szerintem turkesztáni szilt mondott, de ha sövény lesz iszonyatos nagyon vágni kell.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Két rendeletet is módosítottak a dohánytámogatással kapcsolatban
Támogatott tartalom
A földi és a légi adatgyűjtés összehangolásával megfelelő pontosságú terméselőrejelzést adhatunk
A földi és a légi adatgyűjtés összehangolásával megfelelő pontosságú terméselőrejelzést adhatunk
A dróntechnológia használata lehetővé tette a növényi jellemzők elemzését.
MTZ BELARUS 882.2 2015évj Klímás
MTZ BELARUS 882.2 2015évj Klímás

7.700.000 Ft

Eladó IH Ciclo 800 szemenkénti vetőgép üzemképesen
Eladó IH Ciclo 800 szemenkénti vetőgép...

420.000 Ft

Kühne 6200 gabonavetőgép eladó
Kühne 6200 gabonavetőgép eladó

1.550.000 Ft

Eladó piros rendszámos Mbp 6,5 tonnás billenős pótkocsi
Eladó piros rendszámos Mbp 6,5 tonnás...

1.150.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]