Gázolaj árak 647 Ft Benzin árak 650 Ft EUR 394.17 Ft USD 370.37 Ft CHF 407.5 Ft GBP 460.41 Ft

Fórum

Becenév: szarka.adam86
Csatlakozott: 2015-04-27 17:56:11
Utolsó belépés: 2018-11-21 10:57:42
Fórum hozzászólás: 25

Fórumhozzászólásai

Előzmény: UE-28 #5826 hozzászólása



Mindenképpen javasolt a perbe belépni, és érvényesíteni a jogaid. Később, más fórumon erre már nem lesz lehetőséged! Ha kell ügyvédi segítség keress bátran (+3620 616 6647)

Előzmény: tatusatus #2643 hozzászólása



NFA-nak kellene küldeni egy hivatalos ajánlatot. Tudok pár tippet adni, ha gondolod hívj nyugodtan (+36206166647)

Előzmény: Benitosz #2639 hozzászólása



Kedves Benitosz! Van aláírt használati rend a hozzá tartozó térképi melléklettel? Szerintem ezt jogi úton lehetne megoldani, de hogy erre választ tudjak adni több infóra lenne szükség... Ha gondolod beszéljünk róla (+36206166647)

Előzmény: .Richard. #212 hozzászólása



Biztosíthatlak, hogy amíg Te nem adod a hozzájárulásod, addig nem léphet rá a földedre, csak akkor, ha kisajátító határozatban foglaltak teljesültek. Hidd el, hogy így van smile wink

Előzmény: Zoli00 #203 hozzászólása



Megértelek, abszolút, hidd el. Viszont az a baj, hogy a jogszabályi rendelkezések eléggé egyértelműen fogalmaznak. A kártalanítás alapja a piaci ár. A piaci ár pedig a megvalósult adásvételi ügyletekből kerül meghatározásra. Az, hogy Neked éppen lenne egy vevőd 350,- Ft/m2-ért az nem sokat jelent (mert nem megvalósult jogügylet), ez maximum egy hivatkozási alap lehet a (pl.) elhelyezkedés miatti értéknövelő tényezőre. Sajnos a piaci ár nem azt jelenti, hogy Te mennyiért vagy hajlandó eladni a földet. Éppen azért kell egy hozzáértő szakértő (mondjuk egy ügyvéd) aki kiszúrja a szakvéleményben szereplő tévedéseket, vagy felhívja a figyelmet az egyes értéknövelő korrekciós tényezőkre, amivel lehet azért szép összegeket is elérni (feltéve, hogy van mire hivatkozni).

Előzmény: Zoli00 #210 hozzászólása



Nem kezdhetik meg! Maximum akkor ha hozzájárulsz, hogy előzetesen a területre lépjenek. Egyébként csak akkor léphet a területre, ha a kisajátítási (hatósági) eljárás lezárult és az abban szereplő szereplő kártalanítást megfizette, és az határozatban szereplő birtokátruházás időpontja bekövetkezett (pl. kártalanítás megfizetésének igazolását követő 15 nap).

Előzmény: Zoli00 #197 hozzászólása



A helyszíni szemléről értesíteniük kell, de csak arról a helyszíni szemléről, ami már a kisajátítási eljárás keretében történik. Ha a kisajátítási eljárást megelőző helyszíni szemléről van szó, abban az eljárásban sajnos a tulajdonos nem minősül ügyfélnek (agyrém), így arról tényleg nem fognak értesíteni. Hivatalosan a szakvéleményt is csak akkor kapod meg, ha a már megindult a kisajátítási eljárás és abban a szakértő nyilatkozik, hogy a korábbi szakvéleményében írtakat fenntartja. Ha ez meg van, a kisajátítási tárgyalás előtt meg kell kapnod a szakvéleményt, és legkésőbb a tárgyaláson lehet megtenni a kifogásokat.

Előzmény: Zoli00 #193 hozzászólása



Nincsen ilyen, hogy a piaci forgalmi értéket bármivel is meg kellene szorozni. Sajnálatos módon a kisajátításért járó kártalanítás alapja az ingatlan aktuális piaci forgalmi értéke. Ez az az összeg, amit az adott ingatlan értékesítése esetén az átlagos piaci forgalomban vételárként kapnál. Erre esetlegesen jön még rá az értékcsökkenés, zöldkár, és ha van az egyéb kisajátítással ok-okozati összefüggésben felmerülő egyéb költség (üzemáttelepítés, kerítés áthelyezés stb.)

Előzmény: Zoli00 #190 hozzászólása



Kedves Zoli! Én sokat foglalkozom kisajátítási ügyekkel. Szívesen segítek (+36206166647).

Előzmény: lemken #188 hozzászólása



Abszolút nem! Teljesen igazad van! Amikor feldarabolnak egy ingatlant az értékcsökkenés keretében vizsgálni azt is, hogy a visszamaradó terület művelése költségesebbé válik-e. Ha igen, akkor ezt az értékcsökkenést is kártalanítani kell. Éppen ezért mondom, hogy minden esetben van értelme annak, hogy egy szakember (ügyvéd) megvizsgálja az adott ügyet. Ha kell én tudok segíteni :)

Előzmény: etrz931 #2806 hozzászólása



Maximum környezetkárosítás vagy természetkárosítás lehetne (241-242 §§)... De az mitől társadalomra veszélyes magatartás, ha kivágom a saját erdőmet?

Előzmény: krisz19 #5136 hozzászólása



Én szerintem ez nem igaz... Meg kellett volna támadni bíróságon a jóváhagyó határozatot, mivel olyan eljárási hibát követett el a jegyző, amely az ügy érdemére kihatással volt, és így újra kellett volna indítani az eljárást (kifüggesztéstől jóváhagyásig).

Előzmény: Pityesz90 #5132 hozzászólása



Elbirtoklod és kész. smile thumbup

Előzmény: csabaijanos88 #2803 hozzászólása



Szerintem a feljelentés, ha az erdő az övé, nem állná meg a helyét (bűncselekményt nem követ el). De az engedély nélküli fakitermelés bírságolhatja az erdészet.

Csak jelezni szeretném, hogy a korábbi kisajátítási eljárás során szerzett tapasztalatok manapság már nem állják meg a helyüket, ami köszönhető egy ügyes jogszabálymódosításnak. Útépítés esetén ugyanis kötelező még a kisajátítási eljárást megelőzően kirendeltetni egy szakértőt, aki már ekkor elkészíti a szakvéleményt. Az építtető pedig a legtöbb esetben nem ad 1,- Ft-tal sem többet az ajánlatában, mint amit a szakértő megállapított. Ha nem fogadja el a tulajdonos az ajánlatot megindul a kisajátítási eljárás ahol ezt a korábban elkészített szakvéleményt KELL felhasználni. Így gyakorlatilag borítékolható, hogy ha a tulajdonos nem fogadja el az ajánlatot, akkor ugyanezt az értéket meg fogják állapítani a kisajátítási eljárásban is. Vesztenivaló tehát nincs. De! Aki küzd, annak legalább van esélye, hogy ezt az árat feljebb tornássza. Aki nem áll bele a harcba és elfogadja az ajánlatot nem kap többet semmivel sem, de elveszti az esélyét annak, hogy egy kicsit magasabb összeget elérjen akár megállapodással, akár egy bírósági eljárásban.

Előzmény: csoszi80 #159 hozzászólása



Szerintem nem szabad az ilyen ajánlatot elfogadni. A gyümölcsös értékét úgy szokás megállapítani, hogy egyrészt veszik a föld értékét (ezt általában egy szántó értékével szokták azonosítani) és erre jön rá a fák értéke (zöldkár), amit gyakorlatilag egyesével meg kell, hogy vizsgáljon a szakértő.

Előzmény: Zoli00 #154 hozzászólása



Ha a visszamaradó terület gazdaságilag alkalmatlanná válik a mezőgazdasági művelésre kérhető a teljes ingatlan kisajátítása.

Előzmény: ND #151 hozzászólása



Ez elég alacsony érték... A gyümölcsöst szántóként szokták (kell!) értékelni, és erre jön rá a zöldkár.

Előzmény: Zoli00 #147 hozzászólása



Ez értékcsökkentő tényező a visszamaradt területeken, erre szabály van hogy azt értékelni kell, és kártalanítani a tulajdonost.

Előzmény: Mézga #3072 hozzászólása



Módosítani kell a haszonbérleti szerződést, úgy, hogy csökkentik a haszonbérelt területet. Ezen kívül csinálni kell egy használati rendet ábrázoló térképet + megállapodást. A térképet mellékelni kell a földhivatalhoz. Ha kell segítség szólj! (szarka@ecovis.hu)

Előzmény: bhenzo.bhenzo #2976 hozzászólása



Kedves bhenzo!

Mindenképpen meg kell nézni azt a haszonbérleti szerződést, amit a korábbi tulajdonos kötött a használóval. És természetesen a kivonási engedélyt is. Ha még a kivonás előtt kötötték a szerződést - mint termőföldre - akkor szerintem megszűnt a szerződés, hiszen már nem minősül termőföldnek az ingatlan. Ha kell segítség, szólj és megadom az elérhetőségem. Üdv!

Kedves kisajátítással érintett földtulajdonosok! Ügyvédként sok kisajátítási üggyel foglalkozom, így akinek szüksége van a témával kapcsolatosan jogi tanácsadásra, bátran keressen, szívesen segítek. Elérhetőségeim: telefon: +36206166647, e-mail: szarka@ecovis.hu

Előzmény: #2474 hozzászólása



Ha az a bizonyos föld termőföldnek minősül, akkor csak a földforgalmi tv-ben meghatározott jogcímeken van lehetőség a használat átengedésére.

A szívességi földhasználati szerződés ilyen tv-ben meghatározott, megfelelő jogcímnek minősül, de szívességi földhasználati szerződést csak közeli hozzátartozók köthetnek egymással.

közeli hozzátartozó: a házastárs, az egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha- és a nevelt gyermek, az örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő és a testvér

Tehát ha a tulajdonos nem közeli hozzátartozó, akkor nem lehet ilyen szerződést kötni.

Remélem tudtam segíteni! smile smile


Jaj! Most látom, hogy ezt nem is hasutas kérdezte smile oops

smile blushing

Előzmény: #2468 hozzászólása



Kedves hasutas!
A feles bérleti szerződést nem kell kifüggeszteni, de a szerződéshez szükséges a mezőgazdasági igazgatási szerv jóváhagyása!

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Sajtóközlemény
Új agrártámogatási honlapot indított az Agrárminisztérium
Új agrártámogatási honlapot indított az Agrárminisztérium
Ezentúl a KAP Stratégiai Terv kapcsán minden releváns információ egy helyen...
Sajtóközlemény
Hatalmas lehetőség előtt áll az agrárium, de fel kell készülni a szigorodó követelményekre is
Pótkocsi
Pótkocsi

4.200.000 Ft

Volvo EW160C átrakógép / 2008 / 16300üó / Lízing 20%-tól
Volvo EW160C átrakógép / 2008 / 16300üó...

32.900 EUR

Függesztett tárcsa 10 leveles
Függesztett tárcsa 10 leveles

149.000 Ft

JCB 15C-1 gumiláncos minikotró
JCB 15C-1 gumiláncos minikotró

6.200.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]