Gyakorlati tapasztalat, hogy a repce teljes termésének kb. 70 %-a - a virágzás kezdetétől a teljes érésig tartó 70-75 napos érési időszak alatt - kb. a betakarítás előtti 14. napig alakul ki. Ekkor alakulnak ki az oldalhajtások, a becőtermés fala és a magok. Az intenzív növekedés biztosításához az adott időben, megfelelő mennyiségben rendelkezésre álló fényre, hőmérsékletre, vízre, valamint tápanyagokra van szükség. Ezért tavasszal sem engedhető meg, hogy a repce magára maradjon!
A csekély számú oldalelágazást fejlesztő, megdőlésre-kipergésre hajlamos repce 10-15%-al kevesebbet terem, míg egy közepes vagy erősebb mértékű rovarkártétel esetén a várható termés akár 20-25%-át is elveszíthetjük!

Az egyre intenzívebbé váló repcetermesztési technológiák egyik sarokpontja a tavasszal célzottan elvégzett gombaölő és regulátor hatású kezelés. A Bayer CropScience tebukonazol hatóanyag tartalmú gombaölő készítménye, a FOLICUR SOLO, hazai alkalmazása már egy évtizedes múltra tekint vissza. Kora tavasszal - a repce szárba indulásának kezdetén alkalmazva elsősorban a regulátor hatás érvényesül: a növényi hormonok arányainak változása (auxin és citokinin tartalom nő, a gibberelin és etilén tartalom csökken) azt eredményezi, hogy több és erőteljesebb oldalelágazódás képződik a növényeken. Ennek a folyamatnak a fontosságát nem lehet figyelmen kívül hagyni, ugyanis a repce becők 60-70% az oldal-elágozásokon található! A regulátor hatására az érési idő is meghosszabbodik és a becőkben a magok biztosabban ülnek. A szilárdabb növényállomány estében csökken a betakarításkori termésveszteség, a növények ellenállóbbak lesznek a záporokkal, a széllel szemben.