Gázolaj árak 633 Ft Benzin árak 647 Ft EUR 391.24 Ft USD 365.1 Ft CHF 400.96 Ft GBP 458.09 Ft

Fórum

GPS területmérés

Létrehozta: Vendég , 2008-02-10 18:39:36

Kedvencekhez Segítség

1042 hozzászólás
Nincs profilkép
#892 Szfapa
2021-02-11 20:06:38

Válasz Bárány #890. hozzászólására

Ok megtaláltam
Holnap letöltők és megnézem
Bocs ha néha félre gépének mert felváltva használom a fórumot a pc meg a iphon ön felváltva

Nincs profilkép
#891 Szfapa
2021-02-11 19:59:39

Válasz Bárány #890. hozzászólására
Koszonom a tippet.
Mielőtt telepítem

Agribus KÉR feloldo kulcsot ?

Csatolható hozza külső gps ?

Használod ezt az alkalmazást ?
Ha igen milyen gps van hozzárendelve,
Milyen a visszaáll pontosság a gyakorlatban terepen

Mit vizsgálják meg funkcióra . Mi az amiből profitálhatunk ebből ?
Illetve mit tudnak a többiek majd ezután ebből hasznosítani?



#890 Bárány
2021-02-11 18:45:54

Válasz Szfapa #889. hozzászólására

Köszi! Milyen NTRIP klienst telepítettél?
Egy tipp: a Machineryguide helyett próbáld ki az Agribus Navit!smile wink

Nincs profilkép
#889 Szfapa
2021-02-11 18:07:17

Válasz Bárány #888. hozzászólására

igen futtatom.

Telepítettem az NTRIP kliens-t.
Beállítottam a paramétereket.
1, Display settings: info boxok beállítása valamint audió jelzés ha fix a jel.
2, receiver settings: connection metod,antenna magasság, és a mock location.
- rem:
** allow external GPSdata to be used by other Android apps **
3, NTRIP settings : network ( hálózati) protokol, Caster IP, caster port, User név, és a felhasználói jelszó amit a FÖMI adott meg.
valamint az adat strem.
elmentve egy profilba

Ezen kivül pedig nincs ebben a telefonban sim kártya.

saját telefonom internet kapcsolatát használja.
mert minek vennék még egy adatkapcsolatot ha már ugyis van.

Remélem igy már világos, félreérthetetlen.
de ezek azok a dolgok amik már nem felhasználói szintüek. Ezért van hogy előre konfigurálja valaki aki ért a beállításokhoz.

tisztelettel megkérdezem kielégítettem a kérdésre adott válasszal a többieket is ? segítettem-e egy esetleges homályos kérdés értelmezésében ?
örülnék ha olyan is jelentkezne aki élesben használja a Machineryguidot.

Kérdeznék tőle én is a (tegnapi 5 órás trimble bemutatón) elhangzottak miatt bennem felmerült kérdésekre.
illetve a tapasztalatairól. ezzel az alkalmazással kapcsolatban.

#888 Bárány
2021-02-11 15:47:11

Válasz Szfapa #887. hozzászólására

Nem volt világos, lehet, hogy félreértettem(tük), hogy az NTRIP kliens a telefonon fut? Ha igen, ezt mivel oldottad meg, és hogy lesz ebből mock location?

Nincs profilkép
#887 Szfapa
2021-02-11 14:41:08

Válasz Bárány #884. hozzászólására

nem siklottam át, tegyél fel konkrét kérdést .
Tudom sokan profi fejlesztők. lásd erdőkerülőnek válaszom.
Az ötlet innen van, ha van pontos helymeghatározásom akkor hogyan tudom ezt csatolni pld egy sorvezetőhöz.

igy kiprobáltam a Machineryguid alkalmazással.

Érdekes cm pontos pozícióval megy.
És látom, hogy időnként mekkora gurítások mennek.
Természetesen nekem is az üzlet a lényeg de korrekt módon.
Mindezt pedig ami inspirálta, hogy egy neves kereskedő eladott (XXXXX) nek 12 db South 750 es -t hogy ez cm pontos horror 10 milla árért.
Hát méteres pontosság volt benne , sima autós gps van a készülékekben.
Miután ezt feltártam neki el is távolította a honlapjáról nehogy baj legyen.
A vásárlónak meg fejlesztettem hozzá egy ilyen külső vevőt....

- lehet hogy egy honlapot kell csinálnom

Nincs profilkép
#886 Szfapa
2021-02-11 14:28:46

Válasz Erdőjaro #885. hozzászólására

ok.
ilyen célra fejlesztettem a saját GNSS vevőt.
dxf, dwg.. állományok betölthetők a felhasználói alkalmazásba.
Kifejezetten a világelső Carlson programjához készült. És rekord idő alatt csinálták meg az amcsik hozzá az interfészt.

Van WindowsCE alapra. Van windowsPC/tablet alapra. És van Androidra készült változat.
A wince alapu adatgyüjtők kora lassan lejár. erre már nem fejlesztenek.
Win Pc/ Tablet még megy.
És uj az Androidos alkalmazás fejlesztésük. Nem házi sufni tunning ! Ezért drága a licence kb 1500 dollár. De ez se lista ár.

Én "földmérés" hibahelyek bemérésére valamint területek és földalattti nyomvonalak ellenörzéséhez vagy kitűzésekhez használom Win tablettel és a demó verzióval.

https://www.carlsonsw.com/product/carlson-survce


természetesen megvehető hozzá a licence is, ha nagyon kell. de ez kb 700 dollár. A listaárra is rákereshetsz (3000 Dolcsi) , hogy miért ? közvetlen kapcsolatban vagyok velük,és segítenek a magyar földmérő kollégákon. Nézd meg a BRX 7 terméküket.
Az enyém uazt tudja csak hiányzik belőle a döléskompenzátor.

https://www.carlsonsw.com/product/carlson-layout

EOV koordináta txt állományt generál cm pontosan.
a demo verzióban 15 pontig tudsz mérni egy munkamenetben. a PC/CE verzióban.

A layout viszont nem engedi hozzácsatolni az BRX fejen kivül senki müszerét, ha nincs licenced.

- erre is találtam megoldást.
de ezt inkább itt nem részletezem.
Ezt a műszert a FÖMI is elfogadta mivel egyedi és megmásíthatatlan az azonosítója.
Induláskor eleve UBLOX XXXXXXX seria számmal csatlakozik bluetoothon az adatgyüjtőhöz.
Kiváló szakfelügyeletekhez , hiba helyek rögzitéséhez... stb





Nincs profilkép
#885 Erdőjaro
2021-02-11 09:08:01

Válasz Szfapa #883. hozzászólására

Köszönöm! Igen qgist ismerem,dolgoztam már vele. Leginkább ellenőrzésekre ,területmérésre kell. Esetleg eltüntetett határkő vagy karó megkeresésre.

#884 Bárány
2021-02-10 23:05:59

Válasz Szfapa #883. hozzászólására

A #872. hozzászólásban már kérdezték, lehet, átsiklottál rajta: beszélnél kicsit a rendszeredről?
Tudod, vannak itt a fórumon is, akik építettek már, vagy épp építenek vevőt, bázist, vagy akár komplett robotpilóta rendszert. Mostanában ugyan inkább áthúzódott ez a társaság a FB-ra, meg egy kicsit épp csend is van, de hátha újra felpezsdül a téma.

Nincs profilkép
#883 Szfapa
2021-02-10 22:50:38

Válasz Erdőjaro #855. hozzászólására

T Erdojaro
A linkelt pdf igazolja hogy a teloval belso gps vevővel 1-5m között van az elérhető pontosság.

Ha a teruleteidet igy mered fel es ez kielégítő neked akkor a gps field programot letoltod az áruházból. Ehhez veszel korrekciót és nem lesz jobb a kapott eredmény félméteres hibatolarenciánál a legjobb esetben.
Neked milyen célra kellenek az eov mérések ?
Fel tudod dolgozni za Qgis ben ?
Ami szerintem a legjobb alkalmazás a terinformatikában.
A kolobtári baleset kivizsgalasanal is ezt használtak az igazságügyi szakértok.
De a Nasa is a mars terjepezesnél

Nincs profilkép
#882 Szfapa
2021-02-10 22:34:18

Válasz Erdőjaro #870. hozzászólására

Gnss.hu
Van eves előfizetés van percdijas
Egyszeri reg dij kb 12000
Ft.

Ha egy órára használod percdijasan akkor kb 12 ft x 60 perc.
Feltétel hogy legyen internet kapcsolatod a telefonon
Ezenkívül pedig egy olyan profi ami menti is a mért adatokat.
Bovli alkalmazás van boven. Olyan ami jo androidra foldmérési célra az kevés. És fizetős

Külső antenna nélkül nehez lesz fix pozíciót szerezni .ha a jel nem fix nem pontos a mérés.
Nem véletlen hogy 1 misitol indul egy pontos gnss vevo ami képes megmutatni eov ben a pozíciód.
Ezt sikerült megoldanom alacsony koltseggel.

Egyebkent most gondolkodom egy saját bázis állomáson is . Ez sem lesz több szerintem 400ezernel.

A muszerbe egyebkent a svájci ublox legujabb nagypontossagu csipje van amit az onvezeto auto technologiához fejlesztettek.
Diszkuszalhatunk errol is.

#881 Csera
2021-02-10 22:11:51

Válasz Bárány #880. hozzászólására

Köszönöm. Miről is volt szó az előbb ? smile helpsmiliesmile thumbupsmile loveye

#880 Bárány
2021-02-10 21:44:11

Válasz Csera #879. hozzászólására

Dehogy haragszom. Aggódok!smile thumbup

#879 Csera
2021-02-10 21:37:53

Válasz Bárány #876. hozzászólására
Bocs, hogy elfelejtettem...
Naponta 10-20 emberrel beszélek GPS-ekről.
Néha arra sem emlékszem, amit egy hete hallottam, nemhogy amit egy éve. De elnézést kérek. Megpróbálom most megjegyezni.
Bár ebből, hogy "én LD-Agrot, meg egy TeeJet+Fieldbee öszvér cuccot használok" most sincs előttem kristálytisztán...smile lol

#878 Csera
2021-02-10 21:30:06

Válasz Bárány #877. hozzászólására

Igen, de ha pl. a GLONASS is megy rajta, akkor az EGNOS-t nem fogja venni...
Vagy GPS-EGNOS vagy GPS-GLONASS...
Talán az Ashtech vevő volt kivétel, nem tudom Ők hogy oldották meg. A Topcon vevőkkel (meg sok más jó drága cuccal) nem lehetett EGNOS korrekciót venni, ha ment a GLONASS.

#877 Bárány
2021-02-10 21:20:53

Válasz Csera #874. hozzászólására

A GPS-t mindegyik veszi. Legalábbis úgy tudom.

#876 Bárány
2021-02-10 21:19:50

Válasz Csera #875. hozzászólására

Ajjaj!smile scaredsmile biggrin
Bugacon beszéltünk erről (is). Lineguide 800, RTK-val, kormányforgatós robottal.smile thumbupcool

#875 Csera
2021-02-10 21:09:31

Válasz Bárány #866. hozzászólására
Milyen LD-Agro-t használsz ?
Nem MG Navigátort, remélem...smile blink

#874 Csera
2021-02-10 21:07:18

Válasz Bárány #856. hozzászólására
Mivel az EGNOS korrekció csak a GPS műholdakra vonatkozik, a több műholdrendszert (orosz, kínai, európai) használó vevők általában nem veszik az EGNOS-t.

#873 Csera
2021-02-10 19:57:55

Válasz Matyi50 #834. hozzászólására

"Ez egy ilyen üzletág,abból élnek cégek,hogy a zavart jelet előfizetéssel számodra szabaddá teszik,korrigálják"

-Valakinek ez a tévképzete. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy az autószerelő direkt elrontja az autódat, hogy majd visszavidd hozzá javíttatni...

A zavarásról: "2000-ig az Egyesült Államok torzította a jelek vételét (SA - Selective Availability), így korlátozva a rendszer pontosságát, ezért a rendszert nem katonai jogosultsággal használók akár több száz métert is tévedhettek.
A pontos jelet kizárólag a katonai jel vételével lehetett biztosítani, ehhez azonban a katonai vevőn túl az adott napi kódra is szükség volt.
2000-ben Bill Clinton elnök elrendelte az SA jel sugárzásának megszüntetését."

Forrás: hadmernok.hu/2012_1_pdf

Nincs profilkép
#872 Pont
2021-02-10 19:57:24

Válasz Szfapa #869. hozzászólására

Mesélhetnél egy kicsit a rendszeredről, konkrét típus megjelöléssekkel, esetleg linkeket a beszerezhetőségekről, hogy tudjuk miről beszélünk.

Így elsőre olvasva nem igazán értem, hogy áll össze az androidon az RTK-d, melyik program végzi a korrekciószámítást, mock locationnal már a kész koordinátát küldi NTRIP kliens.....

#871 Csera
2021-02-10 19:42:47

Válasz Rabó001 #833. hozzászólására

Üdv !
Bocs, csak most olvastam a kérdéseket, látom többnyire már megválaszolták őket.
- Röviden: igen a geoshop hivatalos, állami oldal, a Lechner Tudásközpont (volt Fömi) működteti.
Másik kérdés a mérésekkel kapcsolatban:
- Vannak olyan helyzetek, amikor elég egy gyors ellenőrzés...Pl. a szomszéd vágja az erdőt, vagy kerítést csinál. Vagy valaki vásárolni szeretne földet és kíváncsi rá, hogy ott van-e a mezsgye, ahol művelik, hol kellene lenni a földútnak stb.
Volt olyan -többször is-, hogy megtaláltuk a hivatalos, földmérő által leütött karót, amit eddig rossz helyen kerestek.

Nincs profilkép
#870 Erdőjaro
2021-02-10 18:37:39

Bocs,ha hülyeséget kérdezek. Adott egy kétfrekvenciás belső vevővel rendelkező okostelefon. Ezt külső antenna nélkül lehet e valamelyik cég programjával, korrekciós jellel használni?
Második kérdésem: Korrekciós jel előfizetés csak hozzá rendelt szoftverrel kompatibilis,vagy ez teljesen külön dolog és bármelyik programmal müködik?
Harmadik: Létezik e olyan előfizetés,ami alkalmi,esetleg 24órás és nem százezres tétel?

Köszönöm

Nincs profilkép
#869 Szfapa
2021-02-10 17:32:37

Válasz Pont #858. hozzászólására

A MachineryGuid -t feltettem a telómra.
Mert ez is androidos alkalmazás.
Elindítottam egy Ntrip klienst. ( Fömi korrekció vétel) Hozzá csatlakoztattam a bluetooth antennámat.
Elinditottam a machineriguidot.
Hibátlan cm pontos.

igen a mock location jól jön ilyenkor.
Az Ntrip alkalmazás ugy viselkedik mintha belső gps kapcsolódna az alkalmazásokhoz.

( bocs a beleszólásokér, nem vagyok mgazdász csak érdekelt egy kicsit a téma)

Nincs profilkép
#868 Szfapa
2021-02-10 17:19:24

Válasz MZ79 #839. hozzászólására

Van megoldás, de kell hozzá egy olyan antenna amelyik Bluetooth kapcsolattal csatlakozik a telódhoz és legalább többfrekvenciás. A másik feltétel pedig hogy legyen korrekciód amit jól irtak a fórumozók. Fömi
a harmadik ami az alkalmazást illeti hogy EOV koordinatat kapj pld: Carlson Layout.
Viszont az EOV koordinátát a GPS adatokból egy VITEL valósidejü transzformáció állitja elő ami benne van a programban . Ez is licenc díjas egyébként. De nincs tévedés az átszámításokból

Ezzel már földmérői pontosságod lesz .
Tuti én is ezt használom.
Én saját cuccot építettem magamnak a mérésekhez
A bluetooth Gnss vevő megállt 321 ezerből és cm pontos. ehhez egy tartó rud kell 5/8 ' menettel meg egy teló tartó . nekem tablett van tablett tartóval.occcó kinai .

Nincs profilkép
#867 A.I.
2021-02-08 21:41:15

Válasz Bárány #866. hozzászólására

Igen van asszem jd sorvezető topic is, átnyargalok oda! Köszi

#866 Bárány
2021-02-08 21:23:26

Válasz A.I. #865. hozzászólására

Ja, én LD-Agrot, meg egy TeeJet+Fieldbee öszvér cuccot használok. A JD-t sajnos nem ismerem.
A JD traktoros topicban szokott erről menni a szó, ott érdemes érdeklődnöd.

Nincs profilkép
#865 A.I.
2021-02-08 21:17:12

Válasz Bárány #864. hozzászólására

Bocs, gyökér voltam, nem jól kérdeztem, milyen hardvert használsz, mert szeretném betanítani a 4240 JD monitort koordináták alapján minden parcellánkra, és ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem.

#864 Bárány
2021-02-08 21:13:19

Válasz A.I. #863. hozzászólására

Én a FÖMI-ét használom: FarmRTK
Ez jó JD-hoz is, de persze van még más szolgáltató is a piacon.

Nincs profilkép
#863 A.I.
2021-02-08 21:09:14

Bárány lehetne néhány kérdésem, ha jól gondolom Te használsz RTK jelkorrekciós technikát?
Melyik gyártójét használod? JDhez kérnék segítséget, mint "kezdő", ha azt használsz!
Ha nem akkor átkocogok a megfelelő topic a, aztán ott kérdezősködök!

#862 Gumóka
2021-02-08 19:03:20

Válasz Bárány #861. hozzászólására

Igazad van. Kicsit beleolvastam a topikba, bizony nekem sok dolog ismeretlen, mert én sosem foglalkoztam eddig "agrárinformatikával", sőt egyébként se vagyok infomájer.

Néztem a fieldbee alapját 835 erkát ír rá, egyébként tetszik is, meg árban is ott van a pénztárcámhoz. Bár erősödhetne a forintsmile sweatdrop

#861 Bárány
2021-02-08 17:20:19

Válasz Gumóka #860. hozzászólására

Tudod hányan járták ezt végig csak itt a fórumon?
Aztán csak az lett a vége, hogy az egy-két megszállott kivételével vettek "bótit".
Még a megszállottak közül is van többnek valami gyári, mert azért az csak megbízhatóbb.

"Koki vagy" = vegyél készet. Hidd el, ez a legjobb tanács.smile wink

#860 Gumóka
2021-02-08 17:09:27

Válasz Pont #858. hozzászólására

Nincs külső antennám. Azt kéne szerezni bt-n tud csatlakozni a telefonhoz, aztán elvileg adna pontosabb jelet.

App ugye adott. Mert a telefon vevőjével néha megy mindenfelé a jel...

Én mondjuk koki vagyok ebben a témában, kicsit jobban bele kéne ásni magam.

#859 Bárány
2021-02-08 16:37:38

Válasz Gumóka #857. hozzászólására

A Machinery vevője egyfrekvenciás, a Fieldbee viszont (már egy ideje) kettő. Pontosságra ugyanazt tudja mindkettő, de a kétfrekvenciás stabilabb.

Nincs profilkép
#858 Pont
2021-02-08 16:00:21

Válasz Gumóka #857. hozzászólására

"A play áruházas ingyenes appokat néztem, ezt is, csak ugye a telefon gps vevőjével játszani jó.
" Nem tudom pontosan mire gondolsz, de pl. az Agribusznavi, az tud külső antennához csatlakozni, többféleképpen is (BT, TCP, stb.)Az olyan alkalmazásokat meg amik csak a belső antennával dolgoznának, be lehet csapni, ha engedélyezed a mock locationt.

#857 Gumóka
2021-02-08 15:31:17

Most nézem, a fieldbee mellett ugyanúgy android alapon van ez a machineryguide. Itthon is árulják szettben. Az milyen lehet vajon?

A play áruházas ingyenes appokat néztem, ezt is, csak ugye a telefon gps vevőjével játszani jó.

#856 Bárány
2021-02-08 15:23:30

Válasz Erdőjaro #855. hozzászólására

Érdekes, hogy egyik sem használ EGNOS korrekciót. Biztos meg van az oka. (Talán az, hogy arra rá is kellene látni.)
Csak GPS+EGNOS-szal már kb. 2,5 m alatti abszolút pontosság érhető el, azaz jobb, mint a lenti tesztben még nyílt terepen is bármelyik telefon eredménye.

Nincs profilkép
#855 Erdőjaro
2021-02-08 15:12:51

Egy kis érdekességet találtam a témában
http://www.agt.bme.hu/gis/workshop8/eloadasok/gnss.pdf

Nincs profilkép
#853 A.I.
2021-02-07 20:48:33

Válasz Bárány #848. hozzászólására

Ne is mond itt is van olyan aki sportot űz abból hogy baxassa ki a mezsgye karót!
Jövő héttől RTK, ha minden igaz, minden koordinátát megveszek, ami még nincs meg, aztán permetező majd kirajzolja a mezsgyétsmile thumbupcool!

Nincs profilkép
#852 Rabó001
2021-02-07 20:38:26

Válasz Bárány #846. hozzászólására
Szerintem meg értem én. Már a múltkor is, mikor valaki írta hogy mire lehet használni és mire nem. smile rolleyes

#851 Bárány
2021-02-07 20:22:10

Válasz Batka #850. hozzászólására

Hehe, azzal mostanában nem volt bajom.
De van helyette itt a mi falunkban másik. Ennek (ezeknek) is van köze a mézhez.smile wink

Nincs profilkép
#850 Batka
2021-02-07 20:19:31

Válasz Bárány #848. hozzászólására

Mik vannak, véletlenül nem a nyugati szomszéd faluból való?

#849 Bárány
2021-02-07 20:17:54

Válasz Bárány #848. hozzászólására

Az elgépekésekből mindig meg lehet mondani, hogy mikor írok telefonról.smile sweatdropsmile lol

#848 Bárány
2021-02-07 20:15:38

Válasz A.I. #847. hozzászólására

Így van, ahogy mondod. De van olyan fafejű szomszédom, akivel écekig pingpongozhattam volna a megyén oda-vissza, így inkább még egyszer utoljára kimérettem.
A dolog szépséfe, hogy két karót a.kimérés után odébb tett. A robot szépen megmutatta, és közelebbről látazot is a karókon, hogy ki lettek húzva, és a festés után kalapálták a tetejüket.
Ez van...

Nincs profilkép
#847 A.I.
2021-02-07 20:11:45

Válasz Bárány #846. hozzászólására

Most még én csipogok bele, de ha RTKval kiegyenesíted és nem tetszik neki, akkor méréssen csak ő, nem fog nagy csoda történni, szerintem ott lesz az, ahol a robot elment! Az ilyen meg fizessen csak az igazáértsmile lol!

#846 Bárány
2021-02-07 19:58:06

Válasz Rabó001 #845. hozzászólására

Szerintem nem értetted meg, mit akart mondani.smile wink
Böködhetsz te karókat, amennyit akarsz, akármilyen koordináták alapján, csak az senkit semmire nem kötelez. Ha a szomszédod azt mondja, hogy az az ő földjén van, és kidobja, egy szavad se lehet.
Ugyanígy a robottal én is cm pontosan el tudok menni a megyén, de ha a szomszédnak ez nem tetszik, földmérőt kell hívni.

Nincs profilkép
#845 Rabó001
2021-02-07 19:50:19

Válasz Zöldvíz #844. hozzászólására
Ugyan már, ez egy fórum, erre van. Kösz.
A jogi részét tényleg csak érintsük, nem szeretnék túl mélyen belemenni. Ezért írtam korábban, hogy azt nem tudja senki leellenőrizni, hogy én egy koordinátát használtam-e mérésre, vagy csak találomra leböktem egy karót. Ha jogi útra terelődik a dolog, akkor természetesen mindjárt más a helyzet.

Nincs profilkép
#844 Zöldvíz
2021-02-07 19:29:04

Válasz Rabó001 #833. hozzászólására

Elnézést hogy beleszólok, de talán tudok segíteni.
Elvileg megveheted a földed töréspontjainak a koordinátáit a földhivatalban is, struktúrált pontként. De a földhivatalok nem szívesen adják.
a Geoshop kormányzati oldal a Lehner Tudásközpont (ide tartozik a volt FÖMI is), üzemelteti, ők üzemeltetik az állami GNSS hálózatot is.
Ha jó a koordinátád és a műszered, akkor valószínűleg fizikailag nem lesz különbség a karóhelyében ha te ütöd le, illetve egy földmérő.
Jogilag van benne különbség.
Az egyik az, hogy a megvásárolt koordinátákat csak arra a célra használhatod, amire vásároltad, tehát térinformatikai célra, pl sorvezetés stb. Ha megjelölöd hát megjelölöd, teljesen mindegy ki üti le a karót, de nem lehet rá hivatkozni egy esetleges birtokvitában.Egyéb esetleges jogi következményekbe most ne menjünk bele.
Ha kitűzésre jogosult fölmérővel, kitűzés céljára vásárolt adatokkal történik a kitűzés, akkor tudsz birtok vitában a karókra, illetve a földmérőre hivatkozni, illetve a kapott papírokkal eljárást indítani, illetve védekezni ha szükséges. (bár itt is vannak érdekes dolgok a jogszabályokban).

#843 Gumóka
2021-02-07 17:59:09

Válasz Bárány #832. hozzászólására

Megoldható, azért köszönömsmile cowboy

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Fűszerpaprika-termelők, figyelem! Támogatás igényelhető
Fűszerpaprika-termelők, figyelem! Támogatás igényelhető
A termeléshez vásárolt fémzárolt vetőmag költségeinek részbeni kompenzálására.
MATE: a régió első számú agráregyeteme lehet – interjú Dr. Gyuricza Csaba rektorral
MATE: a régió első számú agráregyeteme lehet – interjú Dr. Gyuricza Csaba rektorral
A MATE révén megvalósult integráció valamennyi campuson előrelépést hozott.
Güttler 5 méteres SuperMaxx kultivátor (Demógép)
Güttler 5 méteres SuperMaxx kultivátor...

21.987 EUR

Tenyész hasas kocák
Tenyész hasas kocák

270.000 Ft

PÖTTINGER TOP 33 RENDSODRÓ,  RENDTERÍTŐ ELADÓ
PÖTTINGER TOP 33 RENDSODRÓ, RENDTERÍTŐ...

690.000 Ft

IFA HL 60.02 pótkocsi műszakival eladó
IFA HL 60.02 pótkocsi műszakival eladó

780.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]