Gázolaj árak 630 Ft Benzin árak 644 Ft EUR 390.17 Ft USD 364.17 Ft CHF 397.61 Ft GBP 456.2 Ft

Fórum

Becenév: Rum.cájsz
Csatlakozott: 2016-03-21 21:31:32
Utolsó belépés: 2024-03-01 21:02:44
Fórum hozzászólás: 22

Fórumhozzászólásai

Előzmény: palocgyerek #3839 hozzászólása



Sokkal nagyobb gond lesz a Kft. erdőgazdálkodóként történő nyilvántartásba vétele. Ha a főtevékenysége nem erdőgazdálkodás (hanem mondjuk alapból mezőgazdasági tevékenység) akkor bukta, ha tulajnak nincs valamilyen erdészeti végzettsége akkor is bukta, ha nincs alkalmazásban felsőfokú végzettségű erdész, vagy külsős esetén erdészeti szakirányító vállalkozás akkor is bukta. És ezek egyidőben teljesítendő feltételek. Cégek esetén nem sok jót látni. Ugye a régi szerződések lejárata miatt új eset, új eljárás a júl 01-től érvényes jogszabályok alapján.

Előzmény: szakiranyito #3797 hozzászólása



Biztos, hogy van ilyen szakember. Javaslom, hogy a regionális igazgatóságon (10 db van az országban) érdeklődj a megfelelő szakember iránt.
Költségeket ebben a vonatkozásban sajnos nem ismerem, de biztos hogy függ az erdőrészletek számától, területétől és faji összetételétől is.

Előzmény: Quercus Maximus #3790 hozzászólása



Ha elsődleges, vagy inkább másodlagos cél a szarvasgomba termesztése akkor érdemes elolvasni az erdőtelepítési pályázat ide vonatkozó részét is.
Nagy a támogatás a mikorrhizált csemetékre, de csak pár talajtípus esetén lehetséges a támogatást elnyerni, erre a jogcímre.
Az hogy a tölgy mit bír egy jó kérdés. Én inkább úgy közelítem meg az ügyfeleimnél a dolgot, ha nincs plusszban víz a talajban, ez lehet alulról, vagy felülről jövő is, akkor hosszabb távon nem érdemes a kocsányos tölgyben gondolkodni, a változó klíma miatt sem. A kocsánytalan tölgy pedig eleve klímazonális faj, ami eldönti alkalmazhátóságának körét is.
Telepítési ügyben erdőmérnök felkeresése kötelező házi feladat, mert mindent a végzettséghez kötöttek, ami persze egyáltalán nem baj, sőt.

Előzmény: ratata-tata #132 hozzászólása



Amiket én tavasszal láttam új akác ültetéseket elég soknál volt hasonló tünet, bár ennyire extrém sárgulás, fehéredés nem annyira. Az eddigi időjárás az akác számára nem volt túl szerencsés. Száraz, hideg tavasz, ami okozhat ilyen tüneteket. Sok kukorica vetésen is lehetett látni, hogy fázik, nem kicsit. Továbbá a hideg erősen korlátozza a foszfor felvételt is. Ez a növényzet szenved, szemmel láthatóan. Ha megérkezik a meleg véleményem szerint változni fog a kép. Ha extrém meleg lesz, na az lesz az igazi az akác számára.
Az ápoltság minta értékű, csak így tovább!

Előzmény: bogdan19801022 #128 hozzászólása



Üdv!
A kapálással addig várj amíg lehet, vagyis legyen minél fejlettebb a csemete. Egy Pulsaros (imazamox) hatóanyagú kezelés azért jó lenne kapálás előtt. Ha sok az egyszikű akkor jöhet mellé egy szeletiv egyszikű irtás is, majd a gyógykapálás.

Előzmény: foldiricsy24 #127 hozzászólása



Üdv!

A Lumax az egyik legjobb preemergens gyomírtószer, de csak fakadás előtt szabad fújni 3,5-5,0 l/ha dózisban. Fitotoxikus tünetek tuti lesznek, de adni kell neki egy kis lombtrágyát.
Szintén jó preemergens gyomirtószer a Pledge 50 WP, a nagymagvú gyomokat nem bántja.
A Pulsar állományban is használható, de szintén jó preemergens szerként is. Állományban 0,8 l/ha-nál nagyobb dózisba nem használnám.
Az egyszikűek ellen bármikor lehet védekezni a vegetáció ideje alatt a szelektív egyszikű irtókkal, sok van belőlük.

Előzmény: ratata-tata #318 hozzászólása



Szia!

Szépen fejlődik az akácod! A tavaszi és a nyáreleji hidegek miatt lassan tér észhez az (át)ültetési sokkból az akác, ezért sok helyen még elég gyengék.
Tetű ellen célszerű védekezni, mert csak gyengíti a növényt, hiába erdő alapanyag, szereti a törődést különösen az első évben. Tehát minden olyan szer jó ami viszi a tetűt, nagyon sok ilyen van.
DE, ha már fújod, akkor pici pénzért tehetsz bele egy kis lombtrágyát meg valami egyszerűbb gombaölőt is, meg fogja hálálni!

Előzmény: poncsak52 #313 hozzászólása



Üdv!

A 10 ha nemesnyár kivágatása abban az esetben ha rendelkezel érvényes erdőtervvel (korábban üzemtervvel) és természetesen ennek a területnek már van regisztrált használója (erdőgazdálkodó) akkor egy fahasználati bejelentő kitöltése az erdészeti hatósághoz való beküldése után a beérkezéstől számított 21 napig semmi tennivaló sincs. A 22-dik napon lehet kiállítani a műveleti lapot ami még szükségeltetik a legális fahasználat elvégzéséhez. Mindkét nyomtatványt szakszemélyzetnek kell ellenjegyezni.
A szántóvá minősítés ahogyan korábban már írtam erdőterület igénybevételének minősül, csereerdősítés (újraerdősítés) terhe mellett oldható meg. Tehát máshol kell helyette erdőt létesíteni legalább az eredeti erdő természetességi kategóriájának megfelelőt, jelen esetben faültetvényt, vagy attól jobbat (minden más alternatíva jobb egyébként).
A föld és az álló erdő együttes értékesítése, ez már kicsit összetettebb folyamat és most nem az adás-vételről technikai értelemben beszélek.
Aki erdőt és vele együtt földet is vesz az általában úgy kalkulál, hogy a terhet is megveszi, mert az erdő véghasználata után a "nyűgö", vagyis a felújítási terhet is megveszi. Így nem tudom egyértelműen azt mondani, hogy a föld plussz értéktényező lenne. Láttam én már olyan értékbecslést, hogy dobtam tőle egy hátast (a hatalmas számoktól), ami persze igen messze volt a valódi piaci értékektől, a realitástól.
De hát minden annyit ér amennyit adnak érte. Az erdő értékét kizárólag a faanyag mennyisége (m3), az erdő paraméterei (átmérője) és egészségi állapota határozza meg.
Költségek, amennyiben újra szeretnéd ültetni az eredeti helyén az erdőt a következőkkel számolhatsz: tuskófúrás-150/180 Eft/ha, mélyforgatás-130/150 Eft/ha, felszíni elmunkálás- 30/40 Eft/ha, ültetés (suhángültetővel)-60/70 EFt/ha és a szaporítóanyag-80/100 Eft/ha.

Előzmény: gyorfy10 #310 hozzászólása



Szia!

Ebben az ügyben valami nem tiszta, mert alapvetően a jegyzőnek semmi köze egy külterületi szántó művelési ágú földterület beerdősítéséhez. Esetleg volt valami korlátozás előírás arra a területre korábban?

Előzmény: nemethsebestyen.2003 #38 hozzászólása



Üdv!

Minden olyan mag vetésére alkalmas a Nibex vetőgép, amely alakra kicsit lekerekített. A vethető magok fajtáját, vagy inkább faját a mag mérete és az ehhez igazított kanál mérete adja. Nagyon sokféle alakú, formájú kanál van, kapható a legtöbb maghoz. Ez egy precíziós vetőgép, pontosan oda rakja a magot és olyan mélységben ahova azt előzetesen beállítottad (mélység a csoroszjával, sűrűség az áttételek kiválasztásával). Én akác magot vetek vele, soha nem volt vele bajom. Én az eredetit ajánlom a Hermextől, fém, masszív, időtálló, kézi verzióban is jól használható és szerintem még tetszetős is.

Előzmény: uff #307 hozzászólása



Üdv!
Legelőből erdőt lehet, de előtte az adott megye Kormányhivatalának Környezetvédelmi és Természetvédelmi Főosztályától be kell szerezni az erdősítéshez való hozzájárulást. Ők a hivatalos Természetvédelmi Hatóság.
Több út lehetséges, ha nem védett és nem Naturás (a kettő nem ugyanaz!), akkor nem szoktak kötözködni, a pecsétes engedély jön.
Ha Naturás akkor jöhetnek a korlátozások, hogy ezt meg ezt ekkor meg ekkor nem lehet csinálni, de amúgy lehet erdősíteni, lehetőleg őshonos fajokkal.
Ha védett is, akkor általában bevonják még a természetvédelmi kezelő szervet is és itt aztán lehet még irgum/burgum is, sőt olyan levelet is láttam, hogy megfenyegették a gazdát, amennyiben feltöri a gyepet komoly szankciókra számíthat smile hammer.
Én azért elgondolkodnék, hogy érdemes-e azt a gyepet feltörni és erdővé alakítani, hiszen az ősgyepek jórésze nem véletlenül az ami. Ezek alatt rendszerint a mélyebb rétegekbe igen kedvezőtlen adottságok is lehetnek, ami erősen korlátozza, vagy lehetetlenné tesz az erdő létesítését. Nekem most tavasszal két ilyen esetem is volt, sajnos azt kellett mondanom, hogy ide erdőt ne, mert a talaj ezt nem teszi lehetővé.

Erdő megszüntetése és szántóvá alakítása lehetséges, ezt úgy hívják, hogy erdőterület igénybevétele mezőgazdasági művelésbe vonása. Csereerdősítést kell helyette csinálni, ez az erdészeti hatósági része. A földhivatali része pedig az hogy a területnek szántott állapotban kell lennie ahhoz, hogy engedélyezzék a szántóvá minősítést. Tuskós földet megszántani?! hát na, nem lennék az eke helyébe...

Előzmény: Földönfuto #304 hozzászólása



2 X 0,5 l/ha, az első kezelés után ha nincsenek fitotoxikus tünetek az akácon (erős színelváltozás, levél deformáció) akkor a második kezelést 2-3 hét után lehet elvégezni. Tapadó használata NEM ajánlott egyik kezelés esetén sem.

Előzmény: Földönfuto #296 hozzászólása



Egyszikűre:
kletodim,
propaquizafop,
quizalofop-p-etil,
quizalofop-p-tefuril,
haloxifop-P-metil-észter,
fluazifop-P-butil
hatóanyagú szerek bármelyike jó, a vegyszeres könyvben hátul hatóanyag szerint is van egy szép kis táblázat, ott megtalálod az ehhez illő szereket.

Előzmény: Erdőjaro #299 hozzászólása



Igen, jó szer, de már csak volt. Sokan szerették a 2 éves tartamhatását is.

Előzmény: Földönfuto #291 hozzászólása



Bölcs döntés volt fakadás előtt totálissal lefújni, sokan félnek tőle, de igazán nem kell.
A bújást elsősorban a hőmérséklet befolyásolja, igen fény,- és hőigényes az akác, a csapadék kevésbé, persze némi nedvesség nem árt. A Pulsar (Cleaner, Divine, I-Maza, Listego, Passat, Relay, Wing) kb. jó 2 hónapos védettséget fog adni, ha lehetőséged van rá, akár osztott kezeléssel is fújhatod, ez kíméli az akácot is.
Az egyszikűekre különösen figyelni kell, mert a tarackos növények könnyen odavágnak neki. Ilyenkor célzottan szelektív egyszikűirtót kell bevetni.
Az akácot első éves korában javasolt patyolat tisztán tartani, ezt extra növedékkel hálálja meg, képes 3-4 m-re is megnőni, ezzel a következő év ápolása is igen mérsékelt lesz.

Előzmény: B.Bali #3825 hozzászólása



Két szivattyú összekötve..., hát is nem tudom.
A WH-20X-em közel 15 éves, erre már igazán nem számolok, mint vezérgép, még ha lenne egy ikertestvére is. Ez marad harmadik verziónak.

Előzmény: Rabó001 #3826 hozzászólása



smile thumbup
Még utánanézek ennek a nyomatékigénynek, mert gyanítom a háromfázisú motor helyből többet tud, mint egy belső égésű motor nekifutásból.

Előzmény: B.Bali #3823 hozzászólása



A Honda kevés, tudja a megfelelő nyomást, de az ehhez tartozó vízhozam már édeskevés + a behúzó sokat levesz a nyomásból. 10-es fúvókával meg az idők végezetéig nem szívesen öntöznék. Elvileg a WH-30X már jól lehetne, vagy valami egyhengeres dízel motoros szivattyú is, ami elvileg tud 650 l/perc hozamot és max 7 bar-t. Még nem döntöttem melyik legyen. A négyhengeres 50 lovas kis dízel motorban valahogy több a bizodalmam, már csak egy jó szivattyút kéne ráapplikálni, nem aranyárban.

Sziasztok, Üdv mindenkinek!
Gyakorló erdőmérnök vagyok, ha van kérdés jöhet. Pályázat, erdő létesítés, vegyszerezés, fenntartás, csemete nevelés stb.

Sziasztok, Üdv mindenkinek!
Gyakorló erdőmérnök vagyok, ha van kérdés jöhet. Pályázat, erdő létesítés, vegyszerezés, fenntartás, csemete nevelés stb.

Előzmény: B.Bali #3819 hozzászólása



Elvileg a Forrás 50-es dobnak nem kell 600 liter se, de mivel vannak nagyobb fúvókáim, ezért gondoltam nem árt ha több is van. A Honda WH-20X egy percen belül koppra tölti a 450 literes permetezőt jó félgázon. Felénk sz@rásig van víz, a Maros hordalékkúpján vagyok. Közben nézegettem a szivattyúkat. Nem tudom, hogy az elektromos szivattyúkon lévő szivattyú rész átmenthető-e robbanómotoros meghajtásra? Ott legalább fix fordulathoz vannak rendelve az adatok, ami kiindulásnak tökéletes lenne. Ahogy elmélyedtem szivattyú témában, nem látok különbséget elektromos motoron lévő és traktorhajtású centrifugál szivattyú működése között.

Kedves Gazdatársak!

Forrás 50/160-hoz keresek szivattyút, melyhez van már egy hibátlan állapotú 1,5-ös 50 LE-s dízel motorom és 2 db közösített 63-as kúttal rendelkezem. Ezek a modern olasz szivattyúk használtan is igen drágák. Valakinek van ötlete, javaslata régebbi, akár nem áttételes szivattyúra, hogy miben érdemes gondolkodni? Legalább 600 l/perc, 6-7 bar mellett jó lenne. Köszönettel

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Piros vagy lila lesz a jövő búzatáblája?
Piros vagy lila lesz a jövő búzatáblája?
Megváltoztathatják a kultúrnövények levélszínét.
Sajtóközlemény
Ez még gondokat okozhat: Sok az idős és kevés a nő a hazai agráriumban
Ez még gondokat okozhat: Sok az idős és kevés a nő a hazai agráriumban
Jó hír viszont, hogy a képzettséggel rendelkezők száma folyamatosan emelkedik.
Class 340cmes fűkasza
Class 340cmes fűkasza

1.499.999 Ft

Pöttinger 290cmes fűkasza
Pöttinger 290cmes fűkasza

799.999 Ft

Krone 7, 4méteres rendsodró
Krone 7, 4méteres rendsodró

7 Ft

Eladó üszők
Eladó üszők

450.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]