Gázolaj árak 633 Ft Benzin árak 647 Ft EUR 391.24 Ft USD 365.1 Ft CHF 400.96 Ft GBP 458.09 Ft

Fórum

Becenév: samy76
Csatlakozott: 2011-01-23 17:11:41
Utolsó belépés: 2020-03-21 10:31:23
Fórum hozzászólás: 35

Fórumhozzászólásai

Előzmény: thomas01 #2903 hozzászólása



Hibridet (akár hús, akár tojó) nem éri meg otthon szaporítani. Az egy több, nagyon gondosan szelektált vonalból előállított végtermék, aminek az utódai soha nem tudják ugyanazt, mint a szülők. Különben nem lenne érdemes pénzt fektetni az előállításukba. Harco nekem nem volt, amelyik ismerősömnek igen, azok elégedettek voltak vele. Takarmányra és más tartási körülményre azt mondják kevésbé kényes, mint a Tetra SL, és szépen tojik.

Előzmény: Dávid Zoltán #2897 hozzászólása



Szia! A linken van országos forgalmazói hálózat. Az ár gondolom darabszámtól is függhet.

http://csibebolt.hu/rolunk/

Előzmény: zoli8419 #2898 hozzászólása



Szerintem nagyon jó ár az. Kinevelni, oltatni nem lenne olcsóbb.

Előzmény: hpsityu #2843 hozzászólása



ByeMite nevű permetező szer. A linken, a névre kattintva olvasható a használati utasítás. Hogy hol kapni, nem tudom.

ByeMite

Előzmény: Mercimaros #2779 hozzászólása



Szia! Szívesen. Az írás, amiről beszéltem, sok segítséget jelentett. Én a takarmányt darálva adom, mert könnyebben emésztik, nem tudnak válogatni, a zabot egyébként nem ennék meg (úgy vannak a baromfik vele, mint a gyerekek a spenóttal), és a borsó arányát is lehet némiképp emelni, ha darálva van.

"Gabonafélék

A kukorica a legkedvezőbb energiahordozó baromfitakarmány. Tápanyagtartalma legnagyobb a gabonafélék között. Alacsony fehérjetartalma (9-10 %) igen hiányos lizinben. A kukorica nemcsak kiváló energiabázis, ezenkívül egyéb előnyei is jelentkeznek. A sárga kukorica kitűnő xantofill forrás; ez az anyag tetszetőssé teszi a vágócsirke bőrét és a tojás sárgáját. A pigmentek egy része átalakulhat A-vitaminná, hozzájárulhat az állatok vitaminellátásához. A kukorica 4 % zsírtartalma esszenciális zsírsavakban igen gazdag, 50 %-a a növekedéshez, tojásrakáshoz nélkülözhetetlen linolsav.
A baromfifélék tápjában a kukoricát, a kortól és a hasznosítási iránytól függően 40-70 %-ban szerepeltethetjük. Többnyire darált formában, keverékben adjuk, de kifejlett állatokkal szemesen is etethető. Darált állapotban hosszabb ideig nem tárolható, kesernyéssé válik.

Takarmánybúza. A második legfontosabb gabonaféle. Fehérjetartalma viszont jóval nagyobb a kukoricáénál, 12-14 %, a gabonafélék közül a legmagasabb. A búza fehérjének aminosav összetétele hiányos, főleg lizinben, metioninban és triptofánban. Szénhidrát tartalmának emészthetőségét kismértékben rontják a pentozánok. Jobb emészthetősége érdekében, újabban pentazonáz enzim-kiegészítést alkalmaznak. Baromfitápokban 30-50 %-ban adagolható, jó hizlaló takarmány. Egyoldalú etetése - hiányos linolsav- tartalma miatt - rontja a tojástermelést, csökkenti a megtojt tojások tömegét.

Az árpa rosttartalma nagyobb, aminosav összetétele kedvezőbb, mint a kukoricáé és a búzáé. Szénhidrát tartalmának nehezebb emészthetőségét a roston kívül a béta- glükánok okozzák, melyek viszkózus anyagukkal az enzimeket semlegesítik. Baromfitápokban 20 %-os arányig javasolható. A víziszárnyasok (lúd, kacsa) 3-4 hetes kor után az árpa szénhidrát-tartalmát jobban emésztik, mint a csirke.

A zab nagy rost- és alacsony energiatartalma miatt hizlalásban nem alkalmazható. Fehérjetartalma biológiailag a gabonák közül a legértékesebb. Zsírja esszenciális zsírsavakban gazdag. A zab tenyészállatok takarmányozásában előnyös, az ivari életet serkenti. Általában szemesen etetik. Fiatal állatnak csak finomra darálva célszerű adni, mert durva rostos szerkezete a táplálóanyagok emésztését rontja.

A tritikálé az árpával közel egyenértékű takarmány. Fehérjében, lizinben, metioninban annál kissé gazdagabb, biológiai értéke a búzáéhoz hasonló. Baromfitápokban csak kis mennyiségben, 10-20 %-ban keverhető.

A cirok energiában gazdag, a kukorica után a legjobban értékesíti a baromfi . A kukorica helyettesítésére a legalkalmasabb gabonaféle. Fehérjetartalma a kukoricáénál nagyobb, de limitáló aminosavakban szintén hiányos. Baromfitápokban darálva 30-50 %-ban szerepeltethető. Színező anyagot nem tartalmaz és linolsav-tartalma is elmarad a kukoricáétól.

A kendermag a tollazatot fényesíti. Vedlés idején kedvező hatású.

Olajos magvak

Napraforgó. A fehérje biológiai értéke kedvező, lizin kivételével a többi esszenciális aminosavat megfelelő mennyiségben tartalmazza. Antinutritív anyagoktól mentes, így közvetlenül hasznosítható takarmányozásra. Ásványianyag és vitamin-tartalma jól kiegyensúlyozott. Energiában szegényebb, mint a szójadara. A tojótyúkok, tenyészbaromfik takarmányában 10-15 %-ban is hasznosíthatjuk. A napraforgómagot tyúkokkal, kifejlett pulykával, gyöngytyúkkal, víziszárnyasokkal szemes formában is etethetjük. Tudjuk, hogy a tojástermelést és a tollfejlődést előnyösen befolyásolja.

A repcemag Fehérjetartalma lizinben szegény. Broiler tápokban 5-10 %-ban szerepeltethető lizin- és energia- kiegészítés esetén. A barnahéjú tojást termelő tyúkokkal ne etessük, mert a tojások hal-ízűek lesznek. A teljes repcemag mint energia és esszenciális zsírsav forrás a broiler tápokban 3-5 %-ban használható fel.

A hüvelyes magvak közül a csillagfürt fehérjében és aminosavakban a leggazdagabb, a fehérje biológiai értékében a szójával vetekszik. Csak az édes csillagfürt alkalmas baromfi-takarmányozásban. A szójadara jelentős részét (50-70%-át) baromfitápokban csillagfürttel kiválthatjuk.

A borsó közepes fehérjetartalmú, baromfi számára nehezen emészthető takarmány, takarmánykeverékekben legfeljebb 5-6%-ban szerepeltethető. Dugító hatású takarmány. Elsősorban hízóállatokkal etessük, mert kedvezően befolyásolhatja a hús minőségét.
A hüvelyes magvak etetése esetén néhány százalék állati fehérjetakarmányt is etessünk, vagy szintetikus aminosav kiegészítésről gondoskodjunk, mert a hüvelyesek aminosav- összetétele hiányos.

Takarmánykiegészítők

A takarmánykiegészítők közé tartoznak az ásványi anyagok, nyomelemek, vitaminok, amelyeket többnyire premix, komplett premix, szuperpremix formában hoznak forgalomba.

Ásványianyag- kiegészítők a Ca, P, Na, Cl pótló anyagok. A kalcium ellátásra a takarmánymeszet (CaCo3) vagy futort alkalmaznak. A takarmánymész csak 37-40% kalciumot tartalmaz, ezért több mint kétszeres mennyiséget kell belőle felhasználni a kalcium pótlására. A foszfor és kalcium kiegészítésére a MCP (monokalcium-foszfát: 26,6% foszfor, 16,9% kalciumtartalmú), a DCP (dikalcium-foszfát: 18% foszfor, 23,3% kalcium tartalmú), illetve ÁP-17 (21% Ca, 17% P tartalmú) készítményeket használnak. A Na és Cl pótlására a konyhasót alkalmazzák.

Nyomelem- és vitamin- kiegészítők a speciális baromfi premixek. A takarmánygyártók a különféle baromfifajok, eltérő korú és hasznosítású állományai részére forgalmaznak nyomelemeket, vitaminokat és gyógyszereket tartalmazó, 0,5 % felhasználású egységes premixeket. Újabban főleg a tápban 3,5-5 %-ban felhasználandó, makroelemeket (kalcium, foszfor, só), esetleg aminosavakat is tartalmazó komplett premixeket hoznak forgalomba. A szuperpremixek (5-10%-ban a tápban) még fehérjetakarmányokat is tartalmazhatnak. A komplett premixek könnyebben bekeverhetők a tápba, ezért elsősorban ezek használatát javasoljuk. A tyúkfaj esetében hús és tojástermelésre alkalmas fajták és hibridek részre külön-külön gyártanak premixeket. A kortól függően is kezdetben indító, majd nevelő és végül befejező premixet alkalmaznak. A tojótyúkok részére a termelési szinttől függően eltérő összetételű premixeket javasolnak.

A vitamin kiegészítő készítmények egyes vitaminokat, vagy komplett, a baromfi számára nélkülözhetetlen vitaminokat tartalmazzák porított, vagy folyékony állapotban. Előző esetben a takarmányba, utóbbiban az ivóvízbe keverjük.
A Phylasol Combi, a Jolovit B, a Tetravit Combi, a Vitasol Combi készítmények az összes nélkülözhetetlen vitamint tartalmazzák. A Vitasol-E és a Tetraselen-E az E- vitamin, a Tetracolin a B-vitaminok pótlására alkalmas."

Előzmény: Mercimaros #2777 hozzászólása



Milyen arányokban? Kukorica-búzában nagyon kevés a fehérje, és az is hiányos (kukorica: lizin, búza: lizin, metionin, triptofán), amin a napraforgó sem segíthet, mivel az esszenciális aminosavak közül a lizint az sem tartalmazza megfelelő mértékben. A kapirgálás addig jó, míg a jószágok le nem tarolják az adott területet, az meg elég hamar meg nekik. Onnan csak arra jó, hogy elfoglalják magukat. A takarmányt egyébként érdemes legalább 4-5 féle magból keverni. Nálam a keverék: kukorica 43%, búza 14%, árpa: 7%, zab: 7%, napraforgó: 15%, borsó: 7%, mészgritt: 3,5%, zeogritt 3,5%. Rendszeresen kapnak almaecetes vizet, zöldet (télen répa, káposzta reszelve, csíráztatott búza, egyéb konyhai zöld hulladék) és e-vitamin+szelénes kúrát. Több ismerős szokott adni kiegészítésnek olcsóbb kutyatápot áztatva (állati fehérje kiegészítésnek), illetve van, aki főtt, darát csirkelábat és/vagy fejet. Van egy mentett anyagom a baromfi takarmányozásáról, ma már az oldal, amin fent volt nem működik. Sok hasznos infó van benne a különböző alapanyagokról, hogy milyen arányban lehet adni, mi az, ami kevés van benne. Kezdőknek nagy segítség lehet.

Előzmény: gigigombas #2727 hozzászólása



"A zab nagy rost- és alacsony energiatartalma miatt hizlalásban nem alkalmazható. Fehérjetartalma biológiailag a gabonák közül a legértékesebb. Zsírja esszenciális zsírsavakban gazdag. A zab tenyészállatok takarmányozásában elõnyös, az ivari életet serkenti. Általában szemesen etetik. Fiatal állatnak csak finomra darálva célszerû adni, mert durva rostos szerkezete a táplálóanyagok emésztését rontja."

Én csak darálva adom (mint egyébként minden mást). Tenyészidőszakban (keltetéskor) 10, egyébként 5%-ban keverem be.

Előzmény: Peti1230 #2654 hozzászólása



Az Index fóruma. Több tyúkos topic van:

http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9220912&la=137959939

Előzmény: Peti1230 #2650 hozzászólása



Ez egy friss, december eleji hozzászólás egy másik fórumról:

"Nálam a Harco és a Tetra csapat évszaktól függetlenül termel, pedig szabadtartásban, saját keverésű takarmányon tartom. A vedlési időszak gyors, másodévben kicsit visszaesik a tojásszám, viszont nagyobb tömegűek, 75-80 g-os tojásokat produkálnak. Van egy parlagi társaság, már második hónapja pihennek, vedlettek, de az ősi szabályt követik, amit elemeztél, kivárják a tavaszt."

Előzmény: Peti1230 #2648 hozzászólása



Több helyről azt halottam, a Harco elég jól beválik háztájiban is. Én azt választanám.

Előzmény: Peti1230 #2648 hozzászólása



Több helyről azt halottam, a Harco elég jól beválik háztájiban is. Én azt választanám.

Előzmény: kanyar56 #2643 hozzászólása



Csak egy tipp, de nem lehet, hogy a Marek heveny, daganatos formája?

" A heveny daganatos forma többnyire szórványosan mutatkozik, olykor hónapokon át újabb és újabb megbetegedések formájában a növendékek között vagy a tojószezon kezdetén lévő állományokban.
A heveny daganatos forma klinikai tünetei jellegtelenek, az étvágytalan, bágyadt, fiatal állatok néhány nap, az idősebbek fokozatos lesoványodás és vérfogyottság után néhány hét alatt elpusztulnak"

http://drradnaiistvan.blogspot.hu/2012/12/marek-fele-betegseg.html

Előzmény: #541 hozzászólása



Köszönöm szépen mindkettőtöknek a gyors segítséget, ez nagyon megnyugtató. Nem lesz egy nagy állomány, néhány törpe Welsummer, pár darab Bielefeldi és pár darab Orpington. Ez utóbbi főleg azért, hogy legyen kotlósom.

Sziasztok! Olvasgattam a topicot mert lehet szükségem lesz őstermelői igazolványra. Egy kicsit szíven ütött, amit itt olvastam az előbb. Azt a havi 40 ezret akkor is be kellene fizetni minden hónapban, ha bejelentett munkahely mellett végezném a tevékenységet? Néhány dísztyúkot akarok venni, csak a felesleg tojást és csibét szeretném úgy eladni, hogy ne köthessen bele az APEH. Az éves bevétel tutira nem érné el a 600 ezret.

Előzmény: #1633 hozzászólása



Köszönöm szépen!

A gödöllői és hőgyészi vonal között egyébként mi a különbség? Én nem találtam erről infót csak annyit, hogy a gödöllői vonal szárnyredő-folt alapján szexálható.

Előzmény: #1630 hozzászólása



Pest megye, Mogyoród. Ha meg tudom oldani, akkor ha nem gond, alkalomadtán én mennék el. Látni szeretném majd az állományt, ha lehet. Nem tudom, mikorra várhatóak, nekem április-májusban lenne jó előnevelten.

Előzmény: #1620 hozzászólása



Szia! Neked a New Hampshire-ből nem lesz eladó véletlenül? Vagy nem tudod hol van olyan megbízható hely, ahonnan venni lehetne? Kakas is érdekelne majd, nem csak tyúk. Eredetileg az egyik fajta, amit akartam a zengő volt, de sajnos változott a tenyésztésvezető személye, az újban meg nem bízom....

Előzmény: #535 hozzászólása



Szerintem még 307 forintért is marha drága 1 kiló gabona.....

Előzmény: #1357 hozzászólása



Azt tudom, hogy kettőshasznú. Anyu eléggé idegenkedik sajnos a hibridektől, ezért is tettem le róluk. Szóba sem nagyon tudom hozni nála őket, mert mindig hárítja a dologot, beszélni sem nagyon akar róla. A zengővel kapcsolatban volt levél váltásom Krisztiánnal, és minden nagyon tetszett velük kapcsolatban amit írt, ezt kivéve. Sajnos a jelenlegi takarmány árak mellett nem tudom, gazdaságosan tudnám-e őket tartani. Egy 20-25 dekás napi takarmány adaggal ki tudnék egyezni, de a 30-35 dekás átlag, amit írt, nekem most sajnos nagyon sok. Ahogy számolgatom, kb. 130-140 ft-ból tudnék kihozni 1 kiló takarmányt. 2 kiló mondjuk 10 kettőshasznú hibridnek bőven elég lenne, nekik ezek szerint kevés és ez gond. A kakasok súlya engem annyira nem érdekel, nem lenne csak max. 1.

Előzmény: #5080 hozzászólása



Ezt a májkokcidiózis nevű betegség okozza, nem a takarmánytól van.

"Májkokcidiózis (májkövesedés)

Az Eimeria stiedae nevezetű egysejtű parazita okozza. A tünetei közé tartozik az étvágycsökkenése, súlycsökkenés, megnövekedett has, lehangoltság, székrekedés vagy hasmenés. A kokcídiózis ezen formájába az élősködők a májba vándorolnak és és blokkolják az epecsatornácskákat. Sokkal komolyabb mint a bélrendszer kokcídiózisa. Előrehaladott állapotban sárgaság is felléphet. Az elhullás rendszerint ritka, kivéve fiatal nyulaknál erős fertőzés esetén. A diagnózis felállítása az oocysták jelenlétének beazonosításával történik az ürülékből kenetvétellel.

A betegség iránt a 4-8 hetes kisnyulak a legfogékonyabbak. A betegség lassú, idült lefolyású, öt héten túl is elhúzódhat, tünetei határozatlanok.

Kezelés: többféle gyógyszer szükséges a kezeléséhez, amíg kialakul a természetes immunitás a kórokozó ellen. Az állataival igazán törődő gazda képes a betegség alacsony szinten tartására vagy annak teljes felszámolására is. Mindenekelőtt szükséges valamilyen elvezető rendszer amely az összegyűlt bélsarat és vizeletet elvezeti a nyulak ketreceiből, meggátolva, hogy az érintkezzen az ivóvízzel vagy az élelemmel. 10%-os ammónia oldatos fertőtlenítés elpusztítja az oocystákat. A fiatal nyulakat amint lehet el kell különíteni az anyaállattól, mivel a szopós nyulak különösen fogékonyak a kokcídiozisra, a férgekre is nagy figyelmet kell fordítani mert azok is átvihetik a betegséget.Szulfanamid tartalmú készítményeket ajánlanak az orvosok a gyógyítására, de jól alkalmazható a takarmányhoz 5%-os arányban kevert ultraseptyl por is. Ezt hét napon keresztül adagolva érhetünk el eredményt."

Sziasztok! Korábban írtam ide, nem tudom emlékeztek-e rá. Úgy volt, hogy még idén veszek hibrideket, de nem jött össze sajnos, csak jövőre lesznek tyúkok. Lehet nem hibrid, hanem egy új magyar fajta, amire felhívták a figyelmem, a Zengő. Volt levél váltásom a fajta jogainak jelenlegi tulajdonosával, tetszett is, amit írt, egy dolgot kivéve: a napi takarmány igény, amit ő kb. 30 dekára saccolt.smile scaredsmile oops Nos, egy ez nagytestű fajta, a tyúkok lehetnek 4 kiló körüliek is, de megmondom őszintén én akkor is sokallom ezt a mennyiséget. Tényleg szüksége van ennyi kajára egy nap, mit gondoltok? smile confusedsmile helpsmilie

Előzmény: #976 hozzászólása



Nem mostani a hirdetés, de hátha még megvannak. Írnak SL-t és Harcot is:

http://szendro.olx.hu/babolnai-naposcsibe-iid-69492171

Előzmény: #953 hozzászólása



A Nagisznak van keltetője Derecskén, az oldaluk szerint ROSS-308-assal foglalkoznak.

http://www.nagisz.hu/menu.html

Sziasztok! Egy kis off, mert nem tojótyúk, hanem húshibrid, de remélem tudtok segíteni. smile helpsmilie Mint írtam, a tojók előtt akartuk egy garnitúra húscsirkét is. Ma megjött 40 darab ross-308-as húshibrid. Sajnos nem voltam itthon, mikor meghozták őket, mert van egy köztük, aki (mint most kiderült 2 perce) apám szerint már átvételkor sem bírt lábra állni.... Beraktam egy dobozba, úgy raktam az infra alá vízzel és kajával. Ez fertőző?? Van esély, hogy megmaradjon? Az már csak a hab a tortán, hogy a kb.2 hetes csirkék átlagsúlyban kb. a felét tudják, mint amit a teljesítmény mutatók szerint tudniuk kéne és 390 helyett 410-ért adták darabját..... smile angry Itt vannak róluk képek: http://gallery.site.hu/u/Northmyth/csirkek/

Előzmény: #453 hozzászólása



Például féreghajtó. Esedékes lenne májusban a féreghajtás, ami nálam összesen 24 tablettát jelent, és évente egyszer meg szoktam csinálni a nagy, 3×os féreghajtást is.

Előzmény: #451 hozzászólása



Ilyen az én szerencsém....smile wacko

Előzmény: #444 hozzászólása



Szia! Ott csak haszonállatoknak való dolgokat lehet rendelni? smile confusedsmile confusedMert érdekelne engem is egy-két dolog, de az kutyának való.

Előzmény: #835 hozzászólása



Hát, ha a tojás érdekel, van nagy terület, akkor jó lehet szerintem az Itáliai is. Azt olvastam nagyon jó tojó, ha a megfelelő körülményeket biztosítják neki, akár évi 300 tojás is megvan. De mert elég élénkek, szeretnek repülni, nálam kizárt a tartásuk, én csak zárt helyen, ólban tudnám őket elhelyezni.

Előzmény: #823 hozzászólása



Szia! Ők azok:

http://www.pipi-ter.hu/

Előzmény: #764 hozzászólása



Na, nagyon úgy néz ki, hogy csak májusra lesz esetleg tojó tyúk. Pesten találtam egy helyet, ahol 18 hetes jércék várhatóak a Tetra SL-ből, ha minden igaz 2200 ft/db áron. A család úgy döntött, hogy addig a helyükön felnevelünk egy adag húscsirkét. Na, náluk is találtam olyan koncentrátumot, amit kukoricával és esetleg búzával kell bekeverni (2 féle recept van). Etetett már valaki ilyennel? Meg merjük kockáztatni, vagy maradjunk a normál tápnál? smile confused

Előzmény: #763 hozzászólása



Nem is olyan régen, olyan 6-7 évvel ezelőtt még volt disznó és tyúkólunk, saját füstölőnk. Amikor kettéválasztottuk a telket, sajnos el kellett bontani őket. Apámnak nagy szerelme volt mindig is a baromfi, volt indiai selyem tyúkunk is, éveken át az keltette ki a következő generációt, mert nagyon megbízhatóan, kb. félévente megült. Emlékszem, sok éve (még elég kicsi voltam) Zalakaros mellett egy kis faluban voltunk nyaralni. Apuék elmentek sétálni. Meglátott az egyik ház udvarában kopasz nyakúakat. Anyu alig bírta lebeszélni arról, hogy bemenjen és vegyen párat. Azzal győzte meg nagy nehezen, hogy hogy az ördögbe hozzuk haza őket a vonaton :-) Volt régen (míg volt hová tenni őket) évente legalább 40 brojler csirke, sőt 6-7 pulyka is, amit kifejezetten enni, vágásra tartottunk, talán valahogy sikerül megoldani idén az ő helyüket is, úgyhogy nem gond, ha nem olyan nagyok és húsosak. Nem tudja valaki, hogy hol lehet ezeket a hibrideket kapni? A Kamarásék Mogyoródon úgy hallottam tönkrementek, úgyhogy nem tudom, honnan tudnék venni.

Előzmény: #757 hozzászólása



Voltam fent a Bábolnások honlapján, végig olvastam a tartási technológiát a világítási programmal együtt. Tudom, hogy nekik kell a tojótáp (volt már tyúkunk régen, hibrid is ha jól emlékszem). Ahogy a takarmányról olvasgattam, találtam egy koncentrátumot, amit kukoricával, búzával és mésszel kell bekeverni, első körben erre gondoltam etetni őket, hogy a sárgája is szép legyen.

Üdvözlök mindenkit! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Mostanában egyre komolyabban gondolkodunk azon, hogy újra tartunk itthon tojótyúkokat. Viszonylag zárt tyúkólban lennének. Nem sokat, csak pár darabot (5-6) elsősorban a család tojás-igényének kielégítésére, mert jelen árak mellett talán már megérné tartani őket. Nézegettem a fajtákat, és a Bábolna Tetra SL szimpatikus. Mit gondoltok, beválhat ez a fajta, vagy keressek inkább mást? Fót-Gödöllő környékén hol lehet kapni ezt a hibridet? A havi tartási költség megállna ennyi állatnál kb. 4 ezer forintban, vagy el vagyok tévedve (táp, kukorica, meg némi zöldtakarmány)?

Sziasztok! Nem régen merült fel, hogy nyulat tartsunk. Munka mellett húsért a családnak, eladásra és esetleg később leadásra. Mit javasoltok, milyen fajtával érdemes foglalkozni, ami nem túl érzékeny, elég nagy almokat hoz (5 felett) és viszonylag gyorsan (3 hónapon belül) megnő vágósúlyra? Van egyáltalán olyan, ami megfelel a kívánalmaknak? Bár a család régen tartott nyulat, én abszolút kezdő vagyok. Köszönök minden segítséget.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Fűszerpaprika-termelők, figyelem! Támogatás igényelhető
Fűszerpaprika-termelők, figyelem! Támogatás igényelhető
A termeléshez vásárolt fémzárolt vetőmag költségeinek részbeni kompenzálására.
MATE: a régió első számú agráregyeteme lehet – interjú Dr. Gyuricza Csaba rektorral
MATE: a régió első számú agráregyeteme lehet – interjú Dr. Gyuricza Csaba rektorral
A MATE révén megvalósult integráció valamennyi campuson előrelépést hozott.
Hesston M 1300 bálázó
Hesston M 1300 bálázó

680.000 Ft

Krobath mechanikus kukorica szemenkénti vetőgép
Krobath mechanikus kukorica szemenkénti...

250.000 Ft

Eladó Mitsubishi MT25-ös típusú kistraktor
Eladó Mitsubishi MT25-ös típusú...

2.580.000 Ft

Güttler 5 méteres SuperMaxx kultivátor (Demógép)
Güttler 5 méteres SuperMaxx kultivátor...

21.987 EUR

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]