Gázolaj árak 633 Ft Benzin árak 647 Ft EUR 393.39 Ft USD 367.51 Ft CHF 401.77 Ft GBP 459.14 Ft

Fórum

50-80-150M Ft-ból milyen vállalkozást lehetne kezdeni...

Létrehozta: tothjanos1316 , 2022-01-17 15:25:37

Kedvencekhez Segítség

56 hozzászólás
Nincs profilkép
#56 .Richard.
2022-02-09 21:28:00

Válasz mihaszna #55 smile lol pedig falun kóbászbu van a kerítés.

Nincs profilkép
#55 mihaszna
2022-02-09 21:22:26

Válasz .Richard. #54. hozzászólására

Még azt nem írtam : aki zöld áruzik káposzta, karfiol, karalábé, zeller, paradicsom, paprika stb stb szabadföldön kint a falu végén a határba az kb a támogatásból 5 teljes napig tudja fizetni az éjjeli őrt (és kb négy hónapig kell kint lennie).
Aki támogatást se kap az is boldogul valahogy. Igaz hogy hátrányba van a támogatottal szemben, de ha valakit előtt csak az lebeg , hogy majd Ő mennyi sok pénzeket kap az államtól (mint támogatás) az bele se kezdjen. Mert nagyon meg fog lepődni

Nincs profilkép
#54 .Richard.
2022-02-09 21:06:30

Válasz mihaszna #52. hozzászólására

Egyéb okok miatt vanám aki nem kap támogatást!!!!az ugye elenyésző mert csak azt tudják van támogatás! Na meg van mikor nincs. Fontos dolog!!!! mégis élünk! Stb. smile thumbup tessék csak támogatás nélkül mazsolázni erős vad terheléssel!!abba lehetám nagyot akasztani! smile lolversenyképesnek lenni!

Nincs profilkép
#53 mihaszna
2022-02-09 20:54:25

Válasz mihaszna #52. hozzászólására


"Nektek akik a mezőgazdasággal foglalkoztak" = Nektek akik a mezőgazdasággal foglalkoztok

"tekintenek meg itt" = tekintenek még itt

Bocsi a telefon be javított

Nincs profilkép
#52 mihaszna
2022-02-09 20:47:29

Írjátok többen akik a mezőgazdaságot ajánlják mint befektetést, hogy "a támogatás ...a támogatás...a támogatás..."
A támogatás így , meg a támogatás úgy.
Nektek akik a mezőgazdasággal foglalkoztak Nektek kéne tudni a legjobban , hogy a mezőgazdaságban a támogatás az csak csepp a tengerben. Ha valaki kap például 10 millió forint terület alapú támogatást egy évben az azt jelenti, hogy például csak gázolajra költött valószínűleg 7-8 millió forintot.
Aki például burgonyával foglalkozik annak ebből a hatalmas hektáronkénti támogatásból meg lehet venni az üres krumplis zsákot ha jó a termés. Most Én 70.000 ft-os támogatással számolok. Egy hektár krumplira kell körülbelül 1000 zsák (azért ezer mer van olyan hogy háromból kettő szétszakad az első vödörnél, régi zsák kitudja mióta van a raktárba de a boltba azt mondják nincs más vagy ez van vagy semmi). Tehát legyen 1000 zsák (30 kg-os). Egy üres zsák 50-70 forint (milyen furcsa). Tehát a nagy 70 ezer forintos támogatás fedezi kb az üres zsákok árát. Ha a krumpli kilója mondjuk 100 forint (lehet 60 de lehet 160 is) most az egyszerűség kedvéért legyen 100 forint. Az azt jelenti hogy ha egy hektáron van 300 mázsa krumplid akkor 3 millió forint bevételed van egy hektáron (meg sok sok kiadásod) ezért írom hogy a támogatás ( pl a 70 ezer forint) az csak egy csepp a tengerben a bevétel és a sok sok kiadás között. Olyan ez mint mikor a méhészeknek adnak méh családonként 1000 forint támogatást. Abban biztos lehetsz hogy akinek van például 100 méh családja az nem ebből a 100.000 forint támogatásból fog terepjárót venni (100x1000 forint ). Nem azt mondom hogy a kicsinek nem kell örülni, és természetesen ha jár akkor meg kell igényelni, de a támogatásból nem fog meggazdagodni senki. Aki gazdag az azért az mert kb a támogatás ötszöröse vagy ötvenszerese folyik be a gazdaságába (attól függően mivel foglalkozik, mit termel)
Nem írok részleteket de a fenti példák között van az is ami akár a támogatás 50-szeresét is hozhatja egy jó évben. Ezt nektek kellene tudni a legjobban. Ezért nem értem miért tekintenek meg itt (szakmai fórumon is) sokan úgy a támogatásra mintha az lenne a szent grál. Mintha azzal a gazdálkodó megnyerné a lottó ötöst

Nincs profilkép
#51 mihaszna
2022-02-09 19:52:06

Válasz VMisi #3. hozzászólására

Igen.
Bárhol.
Mivel minden eladó. Csak az ár a kérdéses

#50 This_no_all
2022-01-21 00:01:41

Válasz tothjanos1316 #1. hozzászólására

neves humoristánk szavaival élve, felénk ennyiért a falut megkapnád
ami felénk dívik az az erdő. a megyeszékhelyen lassan nincs olyan ügyvéd/jogász/orvos, akinek ne lenne nálunk erdeje.
NFA tól terebélyes földet veszel sokért, egy erdőgazdasággal lepaktálsz, ő intézi a pályázatot, a telepítést, a gondozást, Te fölveszed a támogatást és szépen lecsorgatod neki.
nehogy komolyan vegyél, ugyanis mindenütt van zöldbáró-jelenség, és mindig lesz az önkoriban aki leadja a helyben illetékes pohos-nagybirtokosnak a drótot, hogy ni, kifüggesztették az Ibituba birtokot, löhet rájelönközni... és a huzat még meg se lebegtette a hirdetményt, már megfogalmazva várja a kifüggesztés utolsó napját az elfogadó nyilatkozat...
az erdő irány amúgy helytálló, csak ne a Duna-Tisza közére gyere erdőzni, mert mi itt még termelni szeretnénk.

ja, és passzív jövedelem témát utoljára a szappanüzletes MLM előadásokon hallottam. a mezőgazdaság bizonyítottan aktív kiadást jelent.

#49 Vinkó
2022-01-19 05:29:50

Informatika-kereskedelem...hagyományos mezőgazdálkodással,ha nulláról kellene indulnom,most biztos nem ebbe az irányba mennék.

#48 bandigh
2022-01-19 04:56:19

Válasz Filler #47. hozzászólására

Ilyet csak valami nagy együttműködésben lévő helyen tudnék elképzelni. Amit felsoroltál, csak a papírmunkája több teljes munkaidős embert kíván, hogy nagyjából egyáltalán hihető legyen valamennyire. Itt a fiatalgazdák 10 mikulást kaptak de az is úgy eltünt mint petőfi a ködben, nemhogy 500-at smile lol

#47 Filler
2022-01-18 23:48:26

Válasz Praetor #44. hozzászólására

Nincs ebben semmi trükk sajnos. Asszony vett 60 ha + telket sor házzal. Fiatal gazda 500M marha istálló. Azt tudni kell ezekről az epitkezesekrol hogy általában 60-70%bol kijönnek. A fiatal gazda meg ugye 60% támogatott. Pár év pihi férjecske vesz 100ha 500 birkaval és 2 nagy épülettel. Ott is fiatal gazda kertészeti pályázat gépekkel 2-3 év aztán a két épületre atk teleszkóp osszák es termenyszarito tároló 100+100M. És így tovább. Ha van lóvé vissza forgatja az magát.

Nincs profilkép
#46 Róbert86
2022-01-18 17:38:44

Válasz Mihály #28. hozzászólására

Ez túl komplikált, ennyi erővel meg egy kicsit nagyobb csapattal akik összedobják a millákat, lehetne Afrikában gyémántbányát venni,lehetőleg hozzá tartozó faluval.smile oops

Nincs profilkép
#45 Rabó001
2022-01-18 16:16:20

Válasz Zsolty 79 #40. hozzászólására
Én abban sem vagyok biztos, hogy haszonélvezeti jogot lehet alapítani idegenek nevére. Inkább azt mondanám, hogy nem. Viszont a földtörvényben van egy rövid fejezet a haszonélvezeti jogról....ami így kezdődik:
"Semmis a haszonélvezeti jog, illetve a használat jogának (a továbbiakban együtt: haszonélvezeti jog) szerződéssel vagy végintézkedéssel történő alapítása, kivéve, ha a szerződés vagy végintézkedés közeli hozzátartozó javára alapít ilyen jogot."

Nincs profilkép
#44 Praetor
2022-01-18 15:54:00

Válasz Filler #41. hozzászólására

Azért a pályázat mellett kell némi finanszírozás is az önrészhez. 100misiből nem lesz 2Mrd pár év alatt. Se gazdálkodási nyereségből, se támogatásból, se mezei gazdálkodónak nyújtott kölcsönből. Könnyen lehet, hogy pénzmosoda az egész, vagy valahogy kapott alacsony kamatú kölcsönt 800-1000m ft összegben legalább. Könnyen lehet, hogy az illető stróman, és a feladata, hogy a gazdája pénzét tisztára mossa.

Nincs profilkép
#43 Mihály
2022-01-18 15:12:59

Válasz Filler #42. hozzászólására Sajnos erre megy ki a játék a kormány oldalon ha hiszed ha nem igaza volt Ángyán profnak ez csak lassítható míg lesz aki cállalja de elébb utóbb a nagyok beyelik a kicsiket smile cursingsmile cowboy

#42 Filler
2022-01-18 14:32:19

Válasz Filler #41. hozzászólására

“ gazdaság akkor kit fogunk mi enni.” Helyett gazdaság akkor mit fogunk mi enni. Fránya autokorrekt.

#41 Filler
2022-01-18 14:29:16

Szerintem nem látjátok át a mai mezőgazdaságot. Nálunk több ilyen kis király lett pár éven belül. Vettek földet állatot aztán ment a vegetálás szerencsétlenkedés pár évig mire rájöttek pályázatban van pénz. Azóta nagyobbnál nagyobb üres épületeket, új gép park a földeket meg kaszálják és annyit vetnek hogy az állatnak elég legyen. Amit lehet AKG vagy Ökoban hogy hektáronként 200-300 ezer jöjjön. Pár MTZ amivel az alkalmazott dolgozik pár nyugati amivel a gazda rallyzik. Mustang a papának, elektromos quad a gyereknek stb. Tanya felújítás kész is a ház napelemmel hőszivattyúval. 100 milióból rögtön 8-10 év alatt lett 2 milliárd beruházás a termelés meg meg mindig ott ahol azelőtt volt. Nem rég beszéltem egy gazdával aki eladta a 25 hektár földjét azt mondta. “Ezeké a jövő. Nem értünk már mi ezen új dolgokhoz. Most kell eladni amíg jó pénzt adnak érte.“ Jó gondolat de ha a gazda társadalom fele ilyen kis gazda lesz mivel ma már a 100 hektár kis gazdaság akkor kit fogunk mi enni.

Nincs profilkép
#40 Zsolty 79
2022-01-18 13:35:14

Válasz barazdabetyar. #16. hozzászólására

én úgy tudom nincsen már holtig tartó haszonélvezet csak 20 évigsmile sweatdrop

#39 Sanyee
2022-01-18 13:16:59

Ezt hogy munka nélkül minimális odafigyeléssel ilyen nincs a mezőgazdaságban.
80-100 millió befektetés se sok a mai világban.
Ingatlanba gondolkoni most nem rossz befektetés.
Pesten vagy preferált településen megvenni egy régi házat egy vidéki kőműves brigáddal rendbeszesni, plusz kicsit melléépíteni, mint ikerház. 50%-os haszon szorzó is elérhető. Most pörög is.
Vagy Budapesten munkásszálót csinálni. Az is szépen hoz a konyhára. A legszebb, hogy a tőkét se bukja el, ha nem jön ki mégse a számítás.
Van még egy harmadik mód is, 1% felügyelettel, de az elég rizikós. Segítek, hogy 5% nyereségadós.

Most a mezőgazdaságba, ha már a fórumnál tartunk, akkor 100 hektár föld. cca. 200 millióért plusz a hozzá tartozó géppark 100 millióért (épületeket, munkabér, változó költségeket nem is számolva), nem a legjobb befektetés a 0-ról indítva.
Egy aszályos évben, ha még van az inputon felül +1 tonna termés plusz a támogatás, akkor a +bruttó bevétel 10-15 milliónál megáll. Ha az infláció is 5%, akkor csak vegetálásra elég.

#38 fendt309
2022-01-18 12:51:33

Végig sem olvastam....
Ez kb olyan, hogy milyen autót vegyek?
Ahány ember, annyi félét mond!

Nincs profilkép
#37 Háromágú villa
2022-01-18 12:23:55

Válasz bandigh #36. hozzászólására

Megfizeted az illetéket, aztán még a különbözet után adózol is. Ez se olyan nagy üzlet, továbbá a felújítósdi igen szépen felemészti az ember idegrendszerét, ha közben kibukik egy-két dolog. Na meg rendes kőművest, szakembereket találni? Az se olyan egyszerű, nemhogy állandóra.

#36 bandigh
2022-01-18 12:17:23

Válasz Háromágú villa #35. hozzászólására

Szerintem nen kiadni biznisz hanem eladni. Vegyen fel állandóra egy kőmüvest meg egy segédet, aztán vegyen lakást 25 ért költsön rá 5-öt aztán mehet is el 35 ért. Itt a csok meg a 10+10 addig kell pörgetni az ügyet amíg rá nem jönnek sokan a buktatókra, és vesznek meg mindent aranyáron

Nincs profilkép
#35 Háromágú villa
2022-01-18 11:52:22

Válasz medikus #32. hozzászólására

Csak egy példa volt, de lehet ez akármelyik nagyváros, nem hoz minimum 10%-ot az albérleteztetés, inkább az értékállóság, a több lábon állás a szempont az ingatlanba való befektetésnél, mivel az állampapírba fektetéssel kb. annyit tud az ember elérni, hogy nem ér kevesebbet a pénze, az inflációt tudja vele ellensúlyozni, de igazi hasznot attól nem remélhet.

#34 bandigh
2022-01-18 11:49:45

Válasz medikus #29. hozzászólására

Ha tudsz “olcsón” venni, akkor most vegyél.

#32 medikus
2022-01-18 11:41:39

Válasz Háromágú villa #31. hozzászólására
Miért Pesten gondolkodsz?Van nálunk olyan,akinek 30-40 lakása van! Mind kiadva! Van közte üzlet meg lakóház is!A papirozás lényegtelen!smile lolsmile lolJól megél belőlesmile thumbup

Nincs profilkép
#31 Háromágú villa
2022-01-18 09:00:28

Válasz medikus #30. hozzászólására

Itt mi a matek? Pesten megveszed 30-35 millióért a panelt, kiadod jó esetben 150-200 ezerért havonta, és ebből még adóznod is kell, de lehet ez egy vidéki városban 20 milliós lakás, amit nagyon extrém esetben havi 100-ért tudsz kiadni. Hol a 10%? Azért vesznek az emberek ingatlant, mert értékálló befektetés, továbbá kicsit differenciálják a porfóliójukat, meg mert szarok a banki kamatok, hol van már a 8-10%-os banki kamat?

#30 medikus
2022-01-18 08:48:03

Válasz Róbert86 #27. hozzászólására
Legjobb az ingatlan!Az hoz min 10%-ot!smile thumbup

#29 medikus
2022-01-18 08:44:43

Válasz bandigh #23. hozzászólására
Nem csak Pest környékében gondolkozz!!Vannak elmaradottabb térségek is!

Nincs profilkép
#28 Mihály
2022-01-18 08:40:56

Válasz tothjanos1316 #1. hozzászólására Nos úgynéz ki hogy a nagyobb gazdák nem merik leírni mert félnek tőle hogy bejön: egy kis csapatott ha össze tudszszedni ami 3-4 száz milió tőkét jelentene akkor már csak egy külföldi tőke erős állat tartó kell aki hajlandó üzemeltetni azt az állat tartó telepet amit a te team-ed megvásáról lehetőleg olyn telepet nézz ahol bérelhető földek is vannak és amin van panzió szerű lakható épület ahová a team tagjai leugorhatnak hétvégére piknikelni mondjuk egy Holland tejelő állományt tartó gazda bele illik állítólag szívesen tesik más országba a telepeiket mert náluk nagyon szígorú előírások vannak .Ha sertés tartó vágna bele már nem biztos hogy kellemes piknikkelni a telep szóval dolgozzon a pénz ....smile oopssmile cowboy

Nincs profilkép
#27 Róbert86
2022-01-18 08:37:11

Válasz tothjanos1316 #1. hozzászólására

Akinek van sajátja az nem kér társtulajdonost v befektetőt, akinek nincs annak pedig nem is lessz akármennyit adsz neki.
Ha lenne ilyen h kevés kockázat,könnyű belépés, aránylag biztos haszon, akkor azt már mindenki csinálná.
Ezért vásárolnak a földművesek is lakásokat,nyaralókat befektetésként.smile thumbupsmile thumbup

Nincs profilkép
#26 Praetor
2022-01-18 08:24:22

Válasz tothjanos1316 #1. hozzászólására

Ahogy előttem leírták, a mezőgazdaságba többnyire úgy lehet passzívan befektetni, hogy vagy céget vesz valaki, vagy termőföldet, és kiadja haszonbérbe (ilyenkor illeték játszik). Mind a két esetben igaz, hogy a megnevezett összeg eléggé vékonyka, mert a mezőgazdaság magas belépési költségű piac.
A kertészetek, gyümölcsösök a munkaerőhiánnyal (is) küzdenek, az állattartókat az ág is húzza jelenleg. Bár ez utóbbiba belefogni még lehet reális, csak a nevezett összeg felső határának kb 10-20x-ával érdemes.
Amit sokan elfelejtenek (főleg a piac), az a kockázat. Nincs garancia a jó termésre. Amikor jó termés van, akkor általában alacsony az ára, amikor nincs termés, akkor bezzek adnának érte, de nincs árualap. Ennek azért drámai kihatása lehet a hozamokra.

Ha témaindító nem ért a mezőgazdaság egyes szegmenseihez, akkor nem biztos, hogy ebbe az irányba kellene törekednie. Főleg, ha passzív jövedelmet szeretne látni belőle, és nincs jó földvásárlási lehetősége képben.

Ha ezek a feltételek nem állnak, akkor _szerintem_ a megtakarításainak felével spekuláljon ingatlanba (BP előreláthatóan felfutó agglomerációiban), a másik felével BTC/ETH kriptókat (kisebb arányban), + sejthetően háború és válságállóbb részvényeket (nagyobb arányban) célozzon meg (lehetőleg osztalékfizetőket).

#25 Büresz
2022-01-18 07:53:21

Válasz Háromágú villa #22. hozzászólására

Venni nem de nyitni újat? Nem tudom csak agyalni szoktam mit lehetne.

#24 máris szomszéd
2022-01-18 07:49:39

Belvárosban garázsokat vegyél és add ki. Van aki ebből él.
Viszont most a garázs se olcsó már. Viszont mindegyik külön egység,így apránként is meg lehet venni és eladni is.

#23 bandigh
2022-01-18 07:39:23

Válasz medikus #21. hozzászólására

Ezt pár éve kellett volna mondani, mikor még százezrekért ment smile sweatdrop

Nincs profilkép
#22 Háromágú villa
2022-01-18 07:38:02

Válasz Büresz #18. hozzászólására

Tudsz azt te venni? Az is kihalásos alapon megy, vagy el se adják az öreg gyógyszerészek, csak kiadják bérbe fiatal gyógyszerészeknek.

#21 medikus
2022-01-18 07:34:19

Válasz dnsv #2. hozzászólására
Beteg vagy?Nem szántót kell venni!Azt csinálni kell!Gyep,szik,mocsár!Arra is jár a támogatás!
smile thumbup

#20 Büresz
2022-01-18 07:33:57

Válasz barazdabetyar. #19. hozzászólására

Nincs akkora haszon szerintem, nagyon romlandó, sok a befektetett energia alapanyag, munkabér. Persze mindenbe de ebbe meg végképp.

#19 barazdabetyar.
2022-01-18 07:29:15

Válasz Büresz #18. hozzászólására

Pékség.Míg lesz emberiség,addig enni is fog.

#18 Büresz
2022-01-18 07:28:08

Én is szoktam agyalni mibe lenne érdemes fektetni. Gyógyszertár lenne talán jó biznic.smile laugh Abból mindig több és több fogy.

Nincs profilkép
#17 Háromágú villa
2022-01-18 07:26:10

Válasz bandigh #15. hozzászólására

Az biztos, na meg ugye a rendes vezető, aki mondjuk agronómus, esetleg növényvédős is egyben, elvszi a hasznot, vagy annak nagy részét, továbbá ahogy mondod, egy hozzá nem értő, valahol földrajzilag is a távolban lévő tulajdonos könnyen le is húzható, ha egy évben pár alkalommal megy le szétnézni.

#16 barazdabetyar.
2022-01-18 07:25:18

Válasz Háromágú villa #14. hozzászólására

Pénzt adja egy helyben lakó családi gazdálkodónak,és bejegyezteti rá a holtig tartó haszonélvezeti jogot.Aztán kapja a bérleti díjat.

#15 bandigh
2022-01-18 07:13:37

Válasz Háromágú villa #14. hozzászólására

Ha ez a szakma tényleg olyan lenne, hogy beleteszel 100 gurigát aztán kapsz belőle évente 10-et, úgy hogy oda se kell menned csak év végén várod az utalást, akkor nem lenne az hogy 60-70 éves főnökök is ott keccsolnak szezonben a sötétben. Csak úgy megy ha te csinálod, vagy napi szinten bennevagy. Tudom, egy helytartó is motiválttá tehető, csak szerintem többnyire túlmotiválja magát előbb utóbb

Nincs profilkép
#14 Háromágú villa
2022-01-18 06:53:24

Válasz bandigh #11. hozzászólására

Olyat kell venni, ahol legalább 10-15 évre meg van kötve a bérleti szerződések java. Máshogy egy "külsősnek" esélye sincs bejutni a mezőgazdaságba, földművelésbe. Állattenyésztéstől óva inteném a befektetni vágyót, hihetetlenül kiszámíthatatlan az iparág, nehéz jó munkaerőt találni, itt a környéken elég sűrűn kaszabolnak le állományokat (sertéspedtis, madárinfluenza), stb. Ezt a falusi turizmust sem látom én olyan hú de nagy üzletnek, meg a rengeteg szállásos pályázat miatt már van bőven kínálat.

Nincs profilkép
#13 ..,-:)
2022-01-18 06:46:25

Válasz .Richard. #12. hozzászólására

Jön a másik “story” is…..
(italbóót)

#11 bandigh
2022-01-17 21:46:43

Válasz Háromágú villa #6. hozzászólására

Ez a cég bérelt földön dolog szerintem szép lassan kimegy majd.. Ahányszor lejár a szerződés mindig exponenciálisan emelnék a bérleti díjat, valami ki fog bukni

#10 Gumóka
2022-01-17 21:45:58

Falusi turizmus.
Panzió, állatsimogató miegymás. Ma már úgy is ez a divat, a gyerek meg azt hiszi, a tojás a teszkóba' terem. Aztán viszik vidékre tyúkot kergetni. Pénzért.

Épp pár napja láttam 3 nap 2 éjszaka, disznóvágás a program, nem akarok hazudni, de közel volt a 100e/főhöz.

Cégek is viszik a dolgozóikat ilyesmi csapatépítőkre.

Nincs profilkép
#9 Háromágú villa
2022-01-17 21:13:07

Válasz dnsv #7. hozzászólására

Nemrég itt elkelt egy ilyen kisebb cég, 120 millió körül, plusz az új tulaj ugye átvállalta a hitelállományt, az is valamivel 100 millió felett lehetett, 200-250 hektárnyi bérelt területtel, amiből 30-40 öntözhető.

Nincs profilkép
#8 horvath.agro
2022-01-17 21:05:56

földet biztos nem tudsz venni, mert még a már eleve gazdálkodóknak is esélytelen a nagyokkal szemben.
80 millió körül kb kapsz 18-20 hektárt itt nálunk, amit ki tudsz adni 200e forintért ami maximum 4 milla évente, így 20 évig csak állna benne a pénzed.

én ennyiből betársulnék mondjuk gépekkel egy már meglevő működő gazdasági vállalkozásba és kivennék osztalékot a betett tőke fejében.

de itt meg jön az, hogy a 80m az semmi egy nagy cégnek abból veszel egy 300 lóerő körüli traktort vagy egy 3/4 kombájnt, amik után meg szintén kérdèses mennyit tudsz kivenni a cégből.

érdekes kérdés ez.
az állampapír egyszerűbb és hoz is ha hoz smile thumbup

Nincs profilkép
#7 dnsv
2022-01-17 21:05:36

Válasz Háromágú villa #6. hozzászólására

Csak 150 millióért milyen cégecskét veszel?
Mikor már egy rozsadkupac MTZ is 2 millió.

Elértük már sztem azt, hogy 100 millió Ft aprópénz. Lassan egy kombájn nem jön ki belőle újonnan.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Mitől függ a magyar agrárium sorsa, és mire kell most figyelni a gazdáknak?
Búzatermés: gyenge hozamoktól tartanak a gazdák
Búzatermés: gyenge hozamoktól tartanak a gazdák
A reméltnél kevesebb gabonát takaríthatnak be.
Hw 8011
Hw 8011

2.850.000 Ft

Forgókap
Forgókap

1.800.000 Ft

Volkswagen transporter 2,4 diesel,  3m plato
Volkswagen transporter 2,4 diesel, 3m...

1.280.000 Ft

Siloking etetőkocsi
Siloking etetőkocsi

7.950.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]