Gázolaj árak 605 Ft Benzin árak 607 Ft EUR 388.05 Ft USD 356.13 Ft CHF 391.85 Ft GBP 452.28 Ft

Fórum

Balla Imre: eladó gépek?

Létrehozta: jóska , 2008-05-06 01:29:28

Kedvencekhez Segítség

135 hozzászólás
Nincs profilkép
#35 Sanyi
2008-05-13 20:05:26

Nem csak ő, hanem a mellette lévő cég is piszok drága!
Név szerint a Temp.el.

Nincs profilkép
#34 jóska
2008-05-13 19:16:48

Ja az email-ja meg agroweb@web.de

Nincs profilkép
#33 jóska
2008-05-13 19:14:36

Válasz #31. hozzászólásra

A telefonszáma ausztriában 00 43 6506119740 ha meg otthon van magyarországon, azt mondja 2-3 hetente megy haza egy hétvégére akkor 06 70 7090776. Annyit említett az úton hogy az email-jára rendszeresen figyl, de volt már olyan probléma hogy nem kapta meg magarországról a levelet vagy fordítva, de ha drágának tartjátok a telefont csak kérjetek visszajelzést, hogy megkapta e a levelet. Aztán válaszol egy pár napon belül.

Nincs profilkép
#32 jóska
2008-05-13 19:08:15

Válasz #30. hozzászólásra

Ha nem veszel semmit akkor 1. a benzinköltség 2. a szállás, azt ö kikeresi elöre lefoglalja, de egy egyszerü kis fogadóban, nem csillagos száloda 3. ha hétköznap mentek akkor a napi bérkiesése (olyan 100 euro), ha nem hétvégén akkor azt mondja hogy semmi, elment világot látni és kész. Az út oda visszára majd 2500 kilométer volt. Csak 2 nap volt az egész egy éjszakával. Végülis azt mondj ha rugalmas a gazda, például nem csak egy Claas Lexion 420, 5 méteres asztallal, pótkocsival, autókontúrral, szecskázóval jó neki, hanem belefér egy mega 204es is esetleg 4,5ös asztallal mondjuk törhetövel, tehát az a lényeg ha több gép is megfelel csak ugyanabban a kategóriában legyen meg ugyan azt tudja, akkor össze tud szedni egy 200 kilométeres körzetben egy 5 kombányt, de ez attól is függ, milyen ár, milyen gép. De többet is tud nem messze egymástól. Nálam nem kellett mert ezzel is nagyon meg voltam elégedve. A jutaléka nem kevesebb mint a gép árának 2%-a és nem több mint 3%-a, hogy menyi pontosan azt ö számítja ki valamilyen séma alapján, de abba nem enged betekintést. Nekem 2,29% volt ami a 45000 euró árnál asszem 1030 euró körül volt.

#31 jólaci
2008-05-13 18:31:56

megirhatnád a közvatitő telszámát,jólehet még.vagy ide a fórumra,vagy a dobosizsofi@freemail.hu-cimre,köszönöm!

#30 VMisi
2008-05-13 18:24:55

Válasz #29. hozzászólásra

Ha nem veszel semmit, akkor milyen költségek terhelnek téged? Hány km. volt oda-vissza az út? Hány napig voltatok kint? Csak ezt a gépet mentetek ki megnézni, vagy több is volt? A jutaléka az hány százalék?

Nincs profilkép
#29 jóska
2008-05-13 17:06:23

Az Imikével sehova nem mennék, még ha meghív egy világkörüli útra amit ö fizet akkor sem! Csak kihasználja a magyar gazdákat! Neki az a lényeg hogy a saját zsebét megtömje, a gazda meg felöle éhen pusztulhat.

Egy bizonyos Katona Lászlóval voltam kint. Egy fiatal ember mincs még talán 30 éves sem. Ö meg azon az elven csinálja, hogy ha be lehet szerezni olcsóbban is, meg jobb gépet, akkor azzal csak segíteni próbál. Mindemellet meg egyrészt a pár 100 000 Ft-os jutaléka mégsem annyi mint a Balla pármilliós haszonkulcsa, meg az ÁFA-t sem kell kifizetni, úgyhogy végülis netto áron veszel gépet. Én csak ajánlani tudom! Esetleg annyi a hátulütöje hogy a hitelügyintézésbe nem akar beleszólni a Katona Úr, de azt is csak azért, mert azt mondja: egy hitellel akár tönkre is teheti magát valaki, ez egy felelöségtejjes döntés és ezt öszerinte csak a gazda hozhatja meg! De valószínüleg igaza van és ez emberileg így is a korrekt!

#28 Géza
2008-05-13 16:19:42

Válasz #27. hozzászólásra
de úgye nem a Ballával mentél ki

Nincs profilkép
#27 jóska
2008-05-13 15:56:41

Jelentem kint voltunk németben, megnéztem a gépet azt ha már ott voltam meg is vettem! Pontosabban ausztriában felvettem autóval az urat, onnan mentünk tovább. Az elején alá kell írni egy szerzödést, hogy amennyiben megvételre kerül az XY alvázszámú - motorszámú - típusú gép Z eladótól, akkor öt megilleti a közvetítési díj. Ha nem veszem meg akkor a következö 5 évben kapcsolatban van a gazdával és ha ebben az idöben én mégis megveszem ezt a gépet akkor is jár neki a díj. Ha kereskedöröl van szó akkor a következö 5 évben bármilyen gépet veszek annál, akkor ragaszkodik a jutalékhoz. Ezt azért csinálja, hogy nehogy az legyen hogy kimennek megnézni, akkor azt mondja a vevö hogy nem tetszik, aztán vissza megy pár nap múlva egyedül és megveszei így megspórolva a közvetítési dijat. A pontos címet csak ö tudja, ö mondja meg hogy merre meddig hány méter, hol kell lekanyarodni. Mikor odaértünk a gazda már várt, a gép úgy ki volt készítve ahogy kértem. Vágóasztallal szerelve, hideg motorral. Megnéztem a gépet egy jó 2 órás szemlének vetettem alá. Namost annyiban különbözött a megbeszéltektöl, hogy nem volt rajta 3D rosta. Katona Úrat végülis megértem, mert a gazdától kapott ajánlatban benne volt, de olyan szögböl nem kapott fényképet, hogy le tudta volna ellenörizni, bár ezt mondta az elsö telefonbeszélgetésbe is, hogy ezt nem tudja garantálni. Tényleg nagyon jó állapotban volt a kombány az összes cserélt alkatrászen rajta van a CLAAS ORIGINAL. Végülis a 3D nemis baj, mert nálunk úgysem kell aztán ezért még engedett is egy kicsit az árból a német. A végén mondtam, hogy én megvenném de azért na nem mintha tellhetetlen lennék, de próbáljunk alkudni. Én nem értettem mit mondanak, de a végén mondta a Katona, hogy a német gazda szerint ez már amúgyis egy túl baráti ár mert jön már az 530 gép neki és meg kell ettöl szabadulnia, de a 3D miatt elenged még 2000€ aztán legyen 45.000 és mennyünk a jóisten hírével. De szerintem ezér a gépér nagyon jó az ár. A szállítást vele intéztetem. Azt montta hogy ha most azonnal kell behozni akkor kb egy millió, ha meg van idö akkor megvár egy viszfuvart úgy meg csak olyan 700 000 Ft. Hát mondom én ehez a géphez úgysem kell hozzányúljak szezon elött mert olyan mintha új lenne ezért legyen othon június közepére az már megteszi.

Aztmondja ha írok akkor mondjam meg nektek is hogy nem tud mindig ilyen jó áron gépet szerezni, de általában olcsobban jobb gépet szerez mint ami magyarországon van, csak azt mondja nem mernek nagyon kimenni a magyar gazdák. Hogy miér azt ö sem érti. Na száz szónak is egy a vége én nagyon örülök hogy ezt meg tuttuk venni!

#26 alesi007
2008-05-08 22:19:06

Válasz #23. hozzászólásra

Mert ismersőm van egy MX 210 és 340-es 6 szor kicseréltek az adagolót. Másik CVX-190-es könnyű traktor 1200 üzemóra után komplett motor kicseréltek, ez nem jó. Sok problémát van.....

Nincs profilkép
#25 Bolyki Bence
2008-05-08 22:02:07

Kedves Jóska!

A fórum téma a főoldalról is elérhető, ezért úgy döntöttünk, hogy élünk moderálási lehetőségünkel.
A fórum téma eredeti jellegét ezzel nem változtattuk meg és hozzászólásából sem töröljük ki a minősítő jelzőt. Ezzel nem érhet az a vád minket, hogy hirdető partnerünkről nem lehet véleményt nyilvánítani.


Nincs profilkép
#24 jóska
2008-05-08 08:06:28

Nézzenek oda! Mint a kommunizmusban! Már itt sincs szólás szabadság?

KITÖRÖLTÉK A FÖCÍMBÖL A "SZAR" SZÓT!

Ha egyszer egy rakás szart akar eladni! és különben is, milyen alapon törlik?
Fogadunk ide is az imike szólt be, mert a végén nem lesz meg a pár száz milliós nyeresége!

#23 Marci
2008-05-08 07:33:25

Válasz #18. hozzászólásra

200 le-s a 7220-as és nagyon jó gép. A CVX és a MX miért nem jó?

#22 Feri
2008-05-07 22:50:12

Válasz #21. hozzászólásra

Szia Géza!
Nem rakok semmit,csak a pulsárt feleslegesen földre nem szórok semmit!Sávpermetezést nem tudtam megvalósitani (időzavar)!

#21 Géza
2008-05-07 22:47:32

Válasz #20. hozzászólásra

szeva Feri!
a pulsar mellé raksz lombtrágyát, vagy valami egyebet?

#20 Feri
2008-05-07 22:45:11

Válasz #19. hozzászólásra

Erre az üzletre én is kiváncsi vagyok! Legyen szerencséd!

Nincs profilkép
#19 jóska
2008-05-07 22:42:21

Na, ma beszéltem egy pasival, itt szokott hirdetni néha az agroweb vagy hogy hívják a céget. azt mondja 2500 üzemórás Claas Lexion 420est tud most szerezni 12,5 millióért. 2000es gyártmány 5,2 méteres asztallal, repcetoltat, autókontúr, 3d-s rosta pótkocsival. meg kukorica felszerelés, de az asztal nincs benne, na nemis kell telhetetlennek lenni. Asztmondja a szállítás max. 1 millió forint és a részesedése a gép árának 2%.

Hát ha ez összejön akkor hálát adok a jó istennek! Minden esetre hétvégén együtt kimegyünk németbe megnézni, meg ha stimmel a gép akkor egyezkedni, hátha még ez is aludható. Aztán ha behozzák 13,5 millióér akkor meg is érdemli azt a 250 ezer jutalékot. Na de hétfön írok hogy mi lett belölle!

#18 alesi007
2008-05-07 22:02:32

Válasz #15. hozzászólásra

igen? 7220-os hány lóerős?
Nekem 12 éves 7250-os, ez legjobb mint MX és CVX. Ez szar gépe CVX.

#17 Hús Futár
2008-05-07 21:58:29

Válasz #14. hozzászólásra
Hát igen kicsit kicsi a teljesítmánye bár sikerült 14 Ha-t lenyomni vele igaz akkor majd 16 órát mentem vele és 2 darabban volt a terület . 40 mázsás búzából sikerült az is igaz .

#16 alesi007
2008-05-07 21:58:20

Válasz #12. hozzászólásra

Régi NDK gyártmány Pneumant gumigyűrűk, szimmering legjobb hosszú élettartlam... már megszűnt.. Miért nem hoztak németországból alkatrészek és stb...

#15 Marci
2008-05-07 21:57:12

A külföldről hozott gépekről szeretnék pár szót ejteni. Tavaly vettünk egy CASE-IH 7220-ast ( egy orosházi faszi hordja be őket németből). 11 éves, 2700 órával. Elöregedett nagynyomású gumicsöveken kívül mást nem kellett cserélni rajta, nem eszi az olajat sem. Nem szivárog az olaj szinte sehol, egyedül hátul egy kicsit a hidraulika-csatlakozóknál.

#14 Marci
2008-05-07 21:49:33

Hát nekem nem jött be a 106-os, most van nálunk a 2., az elsőnek is meg ennek is dőlt már ki szezon kellős közepén a motorja (na persze nem a mercedes). Az 514-ről annyit hogy régen az volt apáméknak, és ha szezon előtt ki volt javítva meg átnézve, nem volt vele komolyabb gond. Bár azt mondta, hogy mikor 2 volt és egyikkel sem volt baj akkor ment le a 20-22 ha egy műszak alatt.

#13 Hús Futár
2008-05-07 12:18:07

Válasz #12. hozzászólásra
Nem találtam azokat a szuper 106-okat mert aki belement volna a részlet fizetébe annak olyan sz.r gépe volt ilyenárba hogy inkább a vas telepen lett volna a helye .

#12 jólaci
2008-05-07 08:51:23

Válasz #11. hozzászólásra

szerintem,rengeteg,ennyit még egy új 514 ért se adnék .ennyiért már szuper 106-ost kapsz.a kettő meg ég és föld.

#11 Hús Futár
2008-05-07 07:31:46

Válasz #6. hozzászólásra
3,3 milláért vettük pontosan a a14-est 4,2-es gabona asztallal , FKA-401-es kuki adapterrel és 4,2-es repce toldat vázzal , szecskázóval . 93-as kiadású a gép 3006 üa.-val vettük tőle . 2006 októberében . Azóta sem volt komolyabb gond csak egy dobcsapágy csere meg egy ékszíj csere az aztal indító szíj meg egy két munkahenger javítottunk de az is inkább a rossz minőségű (vulkán) karmantyúk miatt volt és az Fka-n két lánckerék csere .
Az asztal kocsit úgy adta hogy akkor nincs alku az árból és ki alkudtunk még egy két részletbeni fizetést

#10 claasm
2008-05-06 23:47:36

Ahogy nézegettem az árait én is nagyon sokkallom őket, igaz a gépeket nem láttam közelről csak képeken! Egyébként másnál is vannak drága gépek, épp ma néztem az expressz.hu-n, hogy egy 6 éves 208-as Megát 25.000.000 Ft-ért árulnak kukoricaasztallal! Annyit soha nem adnék érte, hiába Claas!! Az Axiálnál meg egy éves 360-as Mega 29.000.000 Ft, akkor inkább már az! Nagyon jól meg kell gondolni szerintem hogy honnan és mennyiért vesz az ember gépet!!!

Nincs profilkép
#9 mindenes
2008-05-06 23:24:58

Üdv mindenkinek! Hogy ne maradjak ki én sem,egy pár hónapja kerestünk repce toldatot a Balla I.-nél. Elmentünk hozzá megnézni,hogy milye van mondanom sem kell,hogy csomó roncs jó pénzért ami jobbnak látszott az pedig már el volt adva.A lényeg az,hogy ott mondtuk neki,nem baj majd rendelünk új BISO-t ,mire ő azt mondja,hogy kapcsolata van a gyárral meg se próbáljuk, mert idén biztos nem tudnak szálítani.Most az udvaron egy vadiúj BISO repce toldat van. Én ebböl azt a tapasztalatot szürtem le a Balla I.-vel kapcsolatban,hogy minden géptöl szeretne szabadulni sokszor talán a jó ízlés határán kívül is.És kedves jóska el ne hidd senkinek sem,hogy Magyarországon forgalomba helyezett 5000üó.-s gép még jó lehet. Mi kintröl vettünk egy MAXI-t immár 3 éve és idén a 4. szezonja előtt költünk rá komolyabb összeget, ezidáig csak apróbb gondok voltak vele! Ja 1890üó.-an vettük, és soha nem szedett kukoricát!!

#8 Maszek
2008-05-06 21:07:07

A környékünkön az egyik paraszt vet töle 2db konbájnt a telhetetlen mert .hogy menyi munkája lessz vele de csödbe ment es a gépeket vite Balla meg mást is!!!!!

#7 jólaci
2008-05-06 20:57:36

én csak telefonon beszéltem vele,egy 108-ast kérdeztem,de az a benyomásom róla,mintaki fél a maffiától.addig nem mondott semmit,mig meg nem mondtam ki vagyok,utánna csak egyszavas válaszokat adott.

Nincs profilkép
#6 jóska
2008-05-06 20:40:14

Jó, én most nem ekéröl beszélek. Az vagy jó, vagy rossz, de amikor egy kombájnról van szó, ott már minden elöfordulhat. Vannak 5000 üzemórás gépek Magyarországon, ha jó a gazdája akkor semmi gond nincs vele, de vannak 2000 órás gépek is szar (buta) gazdával, azokkal már olyan fiatalon lehet gond. Én azt mondom, hogy a jó gép nagyon drága nála, a rossz gép meg egyszerüen drága. Mármint hogy lehet egy olyan kombájnért 15 milliót vagy többet kérni, amiben benne van a 4000 óra és látom (érzem) rajta, hogy ezt RENDESEN ki kell javítani, ami adott esetben még fél vagy akár egy millió!!!

Hús Futár te mennyiért vetted az 514est? Mintha emlékeznék valamire, hogy egyszer már írtál valami 3 millióról meg hogy pótkocsit sem adott hozzá. Te meg voltál elégedve azzal az árral (viszonyítva a mostani árakhoz)? Persze lehet hogy egy hibátlan, újabb gép volt, akkor megértem hogy ennyibe kerül. Mikori évjáratú gép volt?

Nem tudom, lehet hogy hülye vagyok, de nagyon mérges vagyok hogy ilyen pofátlan egy ember, azt este meg vasvillával forgatja a húszezreseit a padláson! Már belegondoltam, hogy hozatok egyet privátba külföldröl (Németország, Ausztria,tudom is én)
Ezzel esetleg tapasztalatok?

#5 alesi007
2008-05-06 19:25:48

Válasz #4. hozzászólásra

Kereskedőnél lehet alkut... Ha körülnézni jó vagy szar. Ha szar akkor alku lehet is....

#4 Hús Futár
2008-05-06 19:23:56

Válasz #2. hozzászólásra
Helyesbítek nem könnyű alkudni vele

#3 alesi007
2008-05-06 19:04:15

Novemberen vásároltam Ballától Kverenland váltvaforgó ekét. Nem volt baj, olyan mint újszerű volt. Nem volt piszkos.

#2 Hús Futár
2008-05-06 12:49:50

Válasz #1. hozzászólásra
Igazat megvalva nekem nem volt bajom az Imrével bár én csak egy 14-est hoztam tőle de ahogy elhoztam csak az olaj szinteket ellenőriztem és levágtam utána 40 Ha kukit baj nélkül . Hozzátartozik az is a dologhoz hogy mire hazaértem lábon a 14-essel (140 km ) az összes motor olajat kiverte az olajszűrő mellett de nem tudom hogy ez most az ő hibájuk vagy az előző gazdáé .

Nem olcsó és könnyü alkudni vele de nekem nem volt bajom vele .

Nincs profilkép
#1 jóska
2008-05-06 01:29:28

Üdvözlök minden fórumozót!

Az elmúlt hónapban kicsit körülnéztem a kombájn piacon, mondván le kellene cserélnem a 106os dominátort egy nagyobb, modernebb gépre (Mega, esetleg egy 5 ládás Lexion) Kérem a véleményüket, hogy milyen tapasztalataik vannak a Tiszakécskei Balla Imrétöl vett gépekkel, nameg az eladóval.
Én megnéztem már a gépeit meg egy kicsit körbehallgetóztam, de jót még nem mondtak. Azt hogy drágák a gépei tudom én is, hogy elég rosszak is, azt is tapasztaltam, de mégiscsak el lehet hozni a gépet 20% - 30% tól. Aztán most ki tudja, vagy belebukunk, vagy nem. Csak azért mégis, ennyi pénzt kiadni.

Kérem írják le véleményüket, tapasztalataikat, mennyire használhatók ezek a gépek, esetelg hol lehet olcsóbban részletre venni, mert amit kér az pofátlanság! És ha esetleg vettek már részletre nagyobb értékü gépet, mennyire korrektek a ráták?

Köszönöm a segítséget!

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Ez a terv: így válhat tartósan az EU-piac részévé az ukrán kukorica
Macron a műtrágyagyártásban is
Macron a műtrágyagyártásban is "robbantott"
Le akar számolni az Oroszországtól való függéssel.
MF70-es kistraktor eladó
MF70-es kistraktor eladó

450.000 Ft

Imants SX ásógép Mórahalmon eladó
Imants SX ásógép Mórahalmon eladó

6.200.000 Ft

Mélylazító
Mélylazító

680.000 Ft

Német fekete fejű
Német fekete fejű

120.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]