Gázolaj árak 633 Ft Benzin árak 647 Ft EUR 391.24 Ft USD 365.1 Ft CHF 400.96 Ft GBP 458.09 Ft

Fórum

Géptámogatás 2013? Ismét kertészeti géppályázat

Létrehozta: , 2010-02-04 20:36:36

Kedvencekhez Segítség

108 hozzászólás
#108 Czanik Sanyi
2013-10-16 18:43:47

Válasz #107. hozzászólásra
Szint úgy !!
Ki van ez találva, nem nekünk kicsiknek szánták.

Nincs profilkép
#107 Balu86
2013-10-16 18:41:04

Ma 2 bankkal beszéltem a 2.5%-os hitelről, még csak ne is álmodjon róla aki őstermelő vagy családi gazdálkodó smile mad

Nincs profilkép
#106 Szacsi
2013-10-11 08:11:03

Válasz #104. hozzászólásra

Amit hallottam, beruházás/gépbeszerzés 35 vagy 40% intenzitás. A hetekben jön ki a munkaanyag.

#105 ARES-826
2013-10-11 07:37:57

Válasz #103. hozzászólásra

Őstermelők nem kapnak abból a 2,5% hitelből, csak vállalkozók!!!!smile blinksmile blink

#104 MTZ1025.3
2013-10-10 21:39:23

Válasz #102. hozzászólásra

az állattartó telep korszerűsítésére milyen pályázat lesz és mit tartalmaz?

Nincs profilkép
#103 gjoe
2013-10-10 17:06:22

Válasz #100. hozzászólásra

A számlavezető bankodba menj be, és jelentkezzél a 2,5%-os mnb hitelre. Most írják össze a bankok az igényeket.
Beruházásra 10 évre adják elméletileg.

Nincs profilkép
#102 Szacsi
2013-10-10 15:49:55

Én úgy látom/ hallom hogy beigazolódni látszik, hogy el akarják költeni a lóvét. Szerintem aki rendes pályázatot adott be az nyert! Mellesleg elvileg dec. 1-től állattartó telep korszerűsítése 50 milliárddal! smile wink

#101 lszabi
2013-10-10 15:22:48

winner!!! smile thumbup

#100 Szőlős
2013-10-07 19:55:32

Örülök is , de a fejem is törhetem , hogy a maradékét hogy rakjam össze :)))

#99 ARES-826
2013-10-07 19:54:04

Válasz #98. hozzászólásra

Na akkor van nyerés, örülj neki!!smile thumbupcoolsmile thumbupcool

#98 Szőlős
2013-10-07 19:51:17

A vége a lényeg :)

#97 ARES-826
2013-10-07 19:44:28

Válasz #96. hozzászólásra

Mi ez a nagy nevetés???????? Este van sok a szám te érted de szerintem sokan meg nem.smile blinksmile blinksmile blink

#96 Szőlős
2013-10-07 19:39:25

ertészeti gépek, technológiai berendezések beszerzése Támogatási kérelem - 2013.08.15 2013.10.18 2013.08.15 Jóváhagyott 2013.10.07 smile lolsmile lolsmile lolsmile lolsmile lolsmile lol

#95 kukaccsosz
2013-09-27 17:57:10

Hihettlen, még mindig nem fogyott el a keret!!!!smile confused
Minek erőltetni ami nem megy!
Ha sima szántóföldi gépre is lehetett volna pályázni, már nyoma sem lenne annak a néhány milliárdnak.
Elképesztő a kormányzatnak ez az egyoldalú támogatási strartégiája csak állattenyésztés és kertészet.
Ami jövedelmező lenne azt kellene most jól felfejleszteni amikor megy a szekér. Persze ésszerüen.
Nem úgy ahogy az állattenyésztést, hogy csak rakják bele a pénzt, nem a hatékonyságot növelik, hogy jövedelmet is termeljen.
Kíványcsi leszek a következő 7 éves ciklus pénzét mire költik, de tartok tőle hogy egy csomó kamu, ésszerűtlen dologra mint a leader meg vidéki túrizmus stb.smile thumbdown

Nincs profilkép
#94 gjoe
2013-09-13 18:51:29

Nincs valakinek infója a pályázatról?
Mikor bírálják el? Mikorra várható eredmény?

Válasz #91. hozzászólásra

De, vállalok átnézést.
Épp nemrég néztem át egy "otthoni" beadású pályázatot.
Mint ne mondjak, tele volt hibával. Bebukta volna, ha nem nézem át.

Válasz #90. hozzászólásra

Mindig az számít, mekkora összeg kerül a pályázatba, mint tervezett vételár. Oda akármennyit írhatsz, jelen esetben az árajánlatos összeget érdemes. Bár, ha az Euro árfolyamhoz kötött, akkor rátennék egy kicsit.

Tehát ez kisértékű beszerzés lesz.

Nincs profilkép
#91 gjoe
2013-08-23 17:52:48

Válasz #89. hozzászólásra

És nincs kedved átnézni már beadott pályázatot?

Nincs profilkép
#90 Tinky
2013-08-23 15:16:19

Kérdésem lenne a géptámogatással kapcsolatban!
Ha az árajánlatos papíron a gép nettó értéke 13500000 Ft, de az MVH gépkatalógusában ugyanez a gép 18000000 Ft nettó áron szerepel, akkor ezt az MVH átsorolja nagy értékű gépbeszerzésre vagy sem. A pályázó áfa visszaigénylésre jogosult, tehát nettó ár számít.
Segítséget előre is köszönöm!smile thumbupcoolsmile thumbupcoolsmile thumbupcoolsmile thumbupcoolsmile thumbupcool

Válasz #86. hozzászólásra

Megértem a dühödet és a haragodat. Kiváltképp, hogy az NFA pályázatokat említed. Ilyet magam sem készítek, mert ismerem a pontozási módszert és a bírálat módját. Nem ecsetelném. :)
De az NFA egy teljesen magyar pályáztatás. Ennek semmi köze az uniós pályázatokhoz (EMVA), mint amilyen a mostani kertészeti gépek vagy bármely beruházást támogató pályázat.
Ennek bírálata egyértelműen szabályozott a rendeletben. Aki beadja és nem hibázott, mert hiánypótlás nincs, az nyer.
Kiemelném a "nem hibázott", mert 20-30 % el fogja rontani, mert úgy gondolja ez egyszerű és nem kellő alapossággal adja be. Majd persze a saját hibáját el nem ismerve a rendszert fogja okolni.
Nem hinném, hogy az általánosítás bármi jóhoz vezet.

Válasz #85. hozzászólásra

Nem pályázhatsz más helyett, még ha ő a feleséged is.
Az pályázhat, aki a 2013-ban kertészeti tevékenységgel rendelkezett 4 EUME értéken. Vagy induló vállalkozás. Indulónak számít, aki kevesebb, mint 1 éve gazdálkodik, vagy még nem gazdálkodott.

#87 Radocz
2013-08-22 23:31:40

Válasz #86. hozzászólásra

Szerintem tévedsz.

Hiba nélkül kell beadni és nyersz.

Én öntözésre nyertem, de nem lett szerződés a következő évre így csak a felét valósítottam meg, és nem adtam be kifizetési kérelmet.

No meg én is inkább növénytermesztek.

Rózsa Peti és a Kvalikó két külön cég volt régen is és ...

Ma Vókonya a sláger.
Nagyon jó marketingje van. Én már voltam rendezvényen és tetszett.
Minden év augusztus végén van. Jó buli, csak nagy a por.

Mi más utat is ismerünk, mint a tömeg.

smile cowboy

Nincs profilkép
#86 csödtermelö
2013-08-22 21:53:35

Miért van az az érzésem,hogy a lapok mŕr régen le vannak osztva a haveroknak.......had fussanak egy pŕr kört a kisemberek,egy jo kis szopŕsčrt.Majd valami nagy haver meg vesz 5-6 traktort meg kitudja mit,ami persze a több ezer ha birtokon fog kukoricĺt vetni,foliafektetčs helyett.Én cefettül kiŕbrŕndultam az Nfa pŕlyŕzattal az egčszböl.S ma mŕr čn is csodŕlkozom,hogy istĺllň ůjitŕsra kaptam 12čve.Ez ma kizŕrt,az Nfa-n okulva,hogy itt halando mezei majom egyszerü mňdon tĺmogatŕst kapjon.Szerintem.!!

#85 bronksz
2013-08-22 21:32:33

Üdv.Segítséget kérnék.
Az anyós földjének lejár a bérleti szerződése kiveszi a feleségem bérbe én mint férj pályázhatok-e mint családtag??smile surrender

#84 Moderátor
2013-08-21 10:20:36

Moderálási elveink miatt törölve.

BNC (4849)

2013-08-21 10:29:02

Aktuális
2013-08-16 10:11

AKTUÁLIS

12 milliárd forint egy nap alatt!

Egy nappal a kertészeti géptámogatás megnyitása után, már a rendelkezésre álló keret 50%-ára, 12 milliárd forintra nyújtottak be kérelmet a gazdálkodók a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatalhoz!

A kérelmeket az MVH a beérkezés sorrendjében bírálja el, ezért a nagy érdeklődés miatt sem érdemes várnia annak, aki támogatást kíván igényelni.

Az elektronikus benyújtó felület a hosszú hétvége alatt is zavartalanul üzemel.

forrás: mvh.gov.hu

Válasz #78. hozzászólásra

Az első nap és talán holnap is nagy a roham, mert azért sokan készültek a pályázatra. Mi is töltjük fel folyamatosan a pályázatokat.
Szerintem az induláskori nagy roham 10 Mrd Ft-nál meg fog állni. Aztán majd lassacskán mennek fel a kérelmek.
Többen vannak, akik még nem döntöttek, vagy még nem jutottak el a pályázat beadás állapotába.
Egyetértek a lenti véleménnyel, hogy a 24 Mrd-os keret, "majdnem kimeríthetetlen".
Aki esetleg most szánja rá magát a pályázásra, még nem késett le.

Válasz #72. hozzászólásra

"Mekkora esélyünk van nyerni, ha az üzemméretünk 12 eume, de az elmúlt 2 évben (2011-2012) szinte semmi bevétel nem folyt be. Az eume 80% dió ültetvényből áll, ebben a két évben se dió se meggyünk nem volt, most meg már van. Van esély nyerni. A pályázott gépek összege 6millió alatt van."
100 % az esélyed. Csak a 4 EUME kell. Az árbevétellel nem foglalkoznak. Igaz, hogy kell pénzügyi tervet készíteni és ott ez szerepelni fog, de ez nem számít sem a bírálatnál, sem bevállalásnál.

"Hallottam valami olyasmit, hogy 14m alatt alanyi jogon jár, igaz ez? "
Ezt nem mondanám, akkor nem lenne pályázás. :)
De az igaz, hogy ez alatt az összeg alatt nincs pontozás és gyorsaság alapján megy a bírálat. És persze nem szabad hibázni, mert nincs hiánypótlás.

Válasz #70. hozzászólásra

Kedves Bence!

A rendelet a 2013 évi területalapút vagy Kormányhivatali igazolást veszi alapul az EUME számításnál, ha így nincs meg a 4 EUME-d, nem tudsz pályázni. Csak akkor pályázhatsz, ha induló vállalkozás vagy, vagyis nincs 1 éve, hogy gazdálkodsz és bevállalod a 4 EUME-t. De gondolom nálad ez nem áll fenn.
Sajnos nem tudsz pályázni.

#78 Mfpisti
2013-08-15 14:22:20

az mvh honlapjáról:

"2013-08-15 12:23
AKTUÁLIS

Nagy az érdeklődés a kertészeti géptámogatás iránt!

Már az elektronikus benyújtó felület megnyitása utáni első 2 órában 316 darab kérelmet nyújtottak be az ügyfelek, több mint 2 milliárd forintos támogatási igénnyel kertészeti géptámogatásra a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatalhoz.
Az adatokból látszik, hogy a gazdálkodók folyamatosan dolgoznak a rendszerben, a még nem véglegesített kérelmek támogatás igénye meghaladja az 5 milliárd forintot.

Támogatási kérelmet beadni kizárólag elektronikus úton, a 24 milliárd forintos keret kimerüléséig lehet."

Nincs profilkép
#77 Balu86
2013-08-15 12:06:29

Üdv Mindenkinek!
Kíváncsi vagyok hány hét alatt lesz elbírálva a pályázat......smile huh

Nincs profilkép
#76 kalcsob
2013-08-13 14:43:39

Válasz #75. hozzászólásra

Hát sokan várják régóta.
De egy biztos, hiánypótlásra lehetőség nincs, ha valamiért visszadobják akkor ismét be kell nyújtani, de akkor egyből a végére sorolódik.
Csak egy minden feltételnek megfelelő patent pályázattal lehet indulni, amit véletlenül se dobnak vissza.

Nincs profilkép
#75 Dekalb
2013-08-13 14:25:34

Válasz #74. hozzászólásra

akkor egyröl beszélünk,ez a keret majdnem kimerithetetlen...

Nincs profilkép
#74 kalcsob
2013-08-13 13:18:58

Válasz #73. hozzászólásra

Eleve a nagygazdaságok is csak 50 MFt (ez a 35%) támogatható összegig pályázhatnak, vagyis teljes összeg max 142,8 MFt.
A kisgazdaságok pedig pont a tizedére pályázhatnak, vagyis 5 MFt a 35 %, vagyis a teljes pályázati érték 14,28 MFt.
És van egy arány, hogy az összes keret X %-át vihetik el a nagygazdaságok. Talán a felét, nem tudom. :)
Amit hallottam még, hogy a 70 Mrd Ft összeg körül szokott lenni Magyarországon az éves mezőgazdasági új gép forgalmazás. Annyi mint most a teljes elfogadható pályázati összeg.

Nincs profilkép
#73 Dekalb
2013-08-13 13:05:41

az én pályázat irom azt mondta,hogy mindenki pályázzo,n,mert ekkora összeget még nem nagyon kináltak fel a termelőknek,gondoljatok bele,a támogatandó -visszanem téritendő összeg 24 milliárd ft,tehát nekünk termelőknek össszértékben megközelitőleg 70 milliárd ft értékben kell beadni a pályázatokat,valamint azt is megsugta,hogy egy kisösszegü beruházáshoz egy nagy összegü kell hogy legyen az arány.tehát nem ugy lesz hogy néhány száz megabirtokos teleirja a keretet 150-200 millios összegekkel,mert igy elég hamar kimerülne a keret....

#72 lszabi
2013-08-13 12:59:00

Mekkora esélyünk van nyerni, ha az üzemméretünk 12 eume, de az elmúlt 2 évben (2011-2012) szinte semmi bevétel nem folyt be. Az eume 80% dió ültetvényből áll, ebben a két évben se dió se meggyünk nem volt, most meg már van. Van esély nyerni. A pályázott gépek összege 6millió alatt van.

Hallottam valami olyasmit, hogy 14m alatt alanyi jogon jár, igaz ez?

Nincs profilkép
#71 Lenz
2013-08-13 12:05:44

Van valami alsó limitösszeg, ami alatt nem lehet pályázni?

Nincs profilkép
#70 kalcsob
2013-08-13 10:42:06

Válasz #69. hozzászólásra

Kedves Jenő.

A véleményedre lennék kíváncsi.
Pont abban a helyzetben vagyunk, hogy a jelenlegi területeink alapján számított EUME érték csupán 3,2, viszont tavaly és idén vágtunk ki 1 ha szőlőt, valamint idén ősszel fogunk telepíteni 3 ha-t, amivel ugye vastagon meglenne a 4 EUME. További években még összesen 10-12 ha-t telepítése van betervezve.
Pályázhatunk valamilyen módon vagy nem?
Örülnék ha tudnál valamilyen megoldást a problémánkra.

Köszönöm: Bence

Válasz #68. hozzászólásra

Kedves ZZ!

A pontosság érdekében idézem a rendelet szövegét:
"Ki pályázhat:

a) aki a Vhr. 3. § 11. pontjában meghatározott mezőgazdasági tevékenységek közül a 01.1, 01.2, 01.3 vagy 01.5 alágazatba tartozó tevékenységet végez , és

b) akinek a kertészeti tevékenységet meghatározó standard fedezeti hozzájárulás (a továbbiakban: SFH) kódok alapján számított üzemmérete a támogatási kérelem benyújtási évében számított adatok alapján a 4 EUME kertészeti üzemméretet meghaladja."

Értelmezés:
a) Az a) pontban idézett 01.1, 01.2, 01.3 vagy 01.5 a TEÁOR'08 -ban található tevékenység osztály. Ezek pontos jelentését itt találod:
TEÁOR' 08 kódok jelentése
Amint látod, ebbe mindenki benne van, aki növénytermesztéssel foglalkozik.
b) a 4 EUME kertészeti üzemméretet meghaladja.
Az EUME az üzemre kitalált mutatószám, ami termelési értéket jelent. Növénykultúránként meghatározták, hogy 1 ha adott növény mekkora értéket termel, ez Ft-ban van megadva, ez az SFH. Ha ezeket összeadjuk a gazdaság összes növényére és átváltjuk EURO-ra, azt nevezzük EUME értéknek.
A gyakorlatban egyszerűen EUME kalkulátorral meghatározható érték.

A lényeg, hogy 4 EUME-t meg kell haladnod a kertészeti növényekből. (Az is fel van sorolva mik a kertészeti növények.)

A weblapomon a feliratkozást követő oldalon megtalálod a kertészeti növények felsorolását és egy kertészeti EUME kalkulátort.
Innét eléred: Kertészeti gép pályázat részletek és EUME kalkulátor

A pályázáshoz egy feltételnek kell meglennie, mégpedig a 4 EUME kertészeti üzemméretnek.
És a bevállalás, hogy az előző évi létszámot tartod.

#68 ZZ
2013-07-26 22:09:25

Válasz #67. hozzászólásra

ez a kérdés
magyarul ezek mint jelentenek, hogy érthető legyen számomra


Az 1, 2, és az 5 feltételt értelmezné valaki ??


A támogatás igénybevételének feltételei
A kertészeti géptámogatás abban az esetben vehető igénybe, amennyiben az ügyfél:

mezőgazdasági termelőként a TEÁOR '08 szerinti 01.1-01.3. és 01.5. tevékenységek valamelyikét végzi;

beszerzéssel érintett mezőgazdasági üzemének mérete meghaladja a 4 EUME-t, mely üzemén belül...

legalább 5 hektár szabadföldi területen zöldség-, gyümölcs-, vagy dísznövénytermesztést-,

vagy legalább 0,1 hektár járható takarás (üvegház, fóliasátor) alatti zöldség-, vagy dísznövénytermesztést végzett a 2012. évben,

és akiről, vagy amelyről a támogatási kérelem elbírálása során a 2013. évben benyújtott egységes területalapú támogatáshoz kapcsolódó hasznosítási kódok-, vagy az ügyfél nyilatkozata-, vagy helyszíni ellenőrzés alapján megállapításra kerül, hogy kertészeti tevékenységet végez.

#67 BNC
2013-07-26 21:21:38

Válasz #66. hozzászólásra

Szóval mi a kérdés?
A támogatás a június 25-e után beszerzett gépekre vonatkozik.
Írd meg és kiderítjük smile cool

A 2013-as kertészeti géptámogatás célja a kertészeti ágazat technológiai színvonalának javítása környezetbarát (energiatakarékos) gépek és technológiai berendezések beszerzése révén.

További részletekről írunk itt:
http://www.agroinform.com/aktualis/Gephirek-Augusztus-15-tol-igenyelheto-a-kerteszeti-geptamogatas-+VIDEO/20130722-21893/

#66 ZZ
2013-07-26 20:44:54

Válasz #62. hozzászólásra

szóval?
van aki tudná nekem értelmezi??

Készítettem a Kertészeti Gépkatalógus használatáról egy videót.

A videó linkje: Kertészeti Gépkatalógus használat

Végre megjelent a Kertészeti géptámogatás rendelete.

Minden letisztázódott. Az eddigi tervezethez képest változás, hogy kertészeti tevékenységből kell 4 EUME-t teljesíteni.
Másrészt nem lesz nyomtávkorlátozás.

Ki pályázhat:

a) aki a Vhr. 3. § 11. pontjában meghatározott mezőgazdasági tevékenységek közül a 01.1, 01.2, 01.3 vagy 01.5 alágazatba tartozó tevékenységet végez (gyakorlatilag ebbe minden termelő benne van), és

b) akinek a kertészeti tevékenységet meghatározó standard fedezeti hozzájárulás (a továbbiakban: SFH) kódok alapján számított üzemmérete a támogatási kérelem benyújtási évében számított adatok alapján a 4 EUME kertészeti üzemméretet meghaladja.


Kertészeti tevékenység és a 4 EUME meghatározás, számító tábla: Részletekért kattints ide


Támogatás mértéke, összege:

A támogatás mértéke az elszámolható kiadások 35%-a, azonban az elszámolható kiadások nem haladhatják meg az MVH kertészeti gépkatalógusban szereplő referenciaárat.

A támogatás összege ügyfelenként legfeljebb 50 millió forint lehet.

Támogatható gépek: Részletekért kattints ide


További feltételek: Részletekért kattints ide

Egyet bizton állíthatok. A betervezett támogatási keret összeg nem lesz elég. Csak az fog nyerni, aki az elsők közt adja be pályázatát.

A pályázat támogatása gyorsaság alapján történik, és nem lesz hiánypótlás. A jól elkészített pályázatok fognak nyerni. Bízd ezt szakemberre! Lehetőleg rám. smile biggrin

Hogyan tudod összességében akár ingyen elkészíttetni pályázatod?

Részletekért kattints ide

Nincs profilkép
#63 Lenz
2013-07-25 10:07:51

Válasz #60. hozzászólásra

bevétel, vagy termelési érték, vagy mi?

#62 ZZ
2013-07-25 09:29:35

Ezeknek a feltételeknek mind meg kell felelni ????
Az 1, 2, és az 5 feltételt értelmezné valaki ??


A támogatás igénybevételének feltételei
A kertészeti géptámogatás abban az esetben vehető igénybe, amennyiben az ügyfél:

mezőgazdasági termelőként a TEÁOR '08 szerinti 01.1-01.3. és 01.5. tevékenységek valamelyikét végzi;

beszerzéssel érintett mezőgazdasági üzemének mérete meghaladja a 4 EUME-t, mely üzemén belül...

legalább 5 hektár szabadföldi területen zöldség-, gyümölcs-, vagy dísznövénytermesztést-,

vagy legalább 0,1 hektár járható takarás (üvegház, fóliasátor) alatti zöldség-, vagy dísznövénytermesztést végzett a 2012. évben,

és akiről, vagy amelyről a támogatási kérelem elbírálása során a 2013. évben benyújtott egységes területalapú támogatáshoz kapcsolódó hasznosítási kódok-, vagy az ügyfél nyilatkozata-, vagy helyszíni ellenőrzés alapján megállapításra kerül, hogy kertészeti tevékenységet végez.

Nincs profilkép
#61 Scipio
2013-07-23 08:57:14

Látott már valaki jogszabályt? A videóban az hangzik el, hogy pénteken aláírta...

Nincs profilkép
#59 Lenz
2013-07-22 22:30:08

mennyi az a 4 EUME?

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Fűszerpaprika-termelők, figyelem! Támogatás igényelhető
Fűszerpaprika-termelők, figyelem! Támogatás igényelhető
A termeléshez vásárolt fémzárolt vetőmag költségeinek részbeni kompenzálására.
MATE: a régió első számú agráregyeteme lehet – interjú Dr. Gyuricza Csaba rektorral
MATE: a régió első számú agráregyeteme lehet – interjú Dr. Gyuricza Csaba rektorral
A MATE révén megvalósult integráció valamennyi campuson előrelépést hozott.
Güttler 5 méteres SuperMaxx kultivátor (Demógép)
Güttler 5 méteres SuperMaxx kultivátor...

21.987 EUR

Tenyész hasas kocák
Tenyész hasas kocák

270.000 Ft

PÖTTINGER TOP 33 RENDSODRÓ,  RENDTERÍTŐ ELADÓ
PÖTTINGER TOP 33 RENDSODRÓ, RENDTERÍTŐ...

690.000 Ft

IFA HL 60.02 pótkocsi műszakival eladó
IFA HL 60.02 pótkocsi műszakival eladó

780.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]