Hirdetés
- Kinek milyen a repce, illetve a búza? új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Permetezéstechnika - fúvókák új
- Napraforgó-termesztés új
- MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus! új
- Bodza ára új
- AÖP-Agrár Ökológiai Program új
- Mikor jön az ESŐ?! Agrármeteorológia, időjárás új
- Agrártámogatások kifizetése új
- S.O.S. új
790 hozzászólás
Válasz Zoli1437 #685. hozzászólására
ellemőrzéskor a terület méretét ellenőúrzik, nem az elhelyezkedését, ha a másik kérelmező akivel rárajzoltatok egymásra is hó méretet ad meg, tehát megméri, a terület jó, de neki is rossz helyen van, az szerintem nem számít, a lényeg, hogy a nagyság kijöjjön. ha nem jön ki, akkor meg úgy is helyszíni ellenőrzés, és ott már az ő eszközükkel, amin már van valamilyen korrekciós jel is, vagyis abszulőt értelemben is jó helyre fogja tenni, plusz a területet is jól fogja mérni.
még én se töltöttem le ezt a mobil gazdát, sőt, soha egyetlen appot sem, nem is vagyok hajnalndóü, amíg úgy kezdődik a letöltés, hogy regisztrálajk a gugli fiókjába... fogalmam sincs hogy működik, amíg nem lesz kötelező, addig nem fogom, remélem soha nem lesz az, addig soha nem jut el a magyar törvényalkotás, hogy arra kötelezzeneek parasztot, hogy a gugli fiókjába kelljen regisztrálniuk. és különben is, okos telefonra kötelezhetnek bárkit is? majd jön a kamarai fószer, aztán megdolgozik a pénzéért...
Válasz Zoli1437 #688. hozzászólására
A foldmero pontos eszkozt hasznalt. Te pedig egy pontatlant.
A ketto kozotti diferenciat pedig megjelenitetted.
Poke bejegyzeset nezd meg kicsit visszab.
Az mg allami megrendelesre keszult, olyan eszkozokre mint amit hasznaltal.
Ezt az eredmenyt produkalta.
Nem koteleztek pontos meresre.
Az szep hogy korrekt akarsz lenni , azert hogy ne neked kelljen magyarazkodni a beadott terulet nagysagsra/ tamogatasra amikor a dokumentaciodban belelogsz egy nem igenyelheto teruletbe.
Innet kezd erdekekes lenni .Nem latja rosszul Ebcsont se.
Ez nem csak muszaki problema a peldad eseted alapjan .
Most akkor mi a jo?
Pontos meres , fenykep, dokumentacio korrekt igeny , arra a tamogatas vagy jo van az ugy oszt ennyi?
Nem vagyok erdekelt mert nincs foldem “a cserep muskatlin kivul. “De nem veszek foldet nem megyek el gazdalkodonak latva ezt a sok prolemat.
Válasz Csera #686. hozzászólására
Sima telefonnal és a cél csak annyi, hogy a térképen a mért terület oda legyen berajzolva, ahol a valóságban is van. (Egy hivatalosan kimért, minden szempontból a helyén lévő területbe nehogy egy telefonos mérés miatt kössenek bele.)
Válasz MrPoke #672. hozzászólására
Látom sekélyes a fantáziád. Kezdjük ott, hogy szerinted milyen hátránnyal jár és kire nézve egy centi pontosan végzett mérés (ebben az esetben a fénykép is egy mérés, illetve fotogrammetriai szempontból végtelen sok mérés egy álláspontból)? Folytassuk ott, hogy mennyi idő lesz rájönni a döntéshozóknál arra, hogy csak is RTK pontosságú mérések alapján adhatod be a támogatási kérelmedet? Gondolj bele, hogy az ilyen méretű és pontosságú adattömegben milyen jelentéktelenné válna a hibásan beadott kérelmek száma. Szakmailag erősen megkérdőjelezhető, hogy az elvileg lehetségeshez képest mennyire hiányosan van dokumentálva az MG-vel történő mérés.
Válasz Zoli1437 #685. hozzászólására
Visszaolvasva a hozzászólásaidat, nem derült ki számomra,
hogy milyen eszközzel mértél ? Sima telefonnal ?
Válasz envagyok2 #684. hozzászólására
Beadásnál ott a térképen a hrsz.-hez tartözó határvonalak. Az szerint be tudom adni. Megosztott területnél távolság méréssel megosztható.
Ami zavar, az az hogy önellenőrzésnél (MG) nem tudom a valós térkép rajzot megcsinálni, mert nem a valóságot fogja tükrözni. Területre igen, de elhelyezkedésre nem.
Az csak egy ötlet a részemről, hogy ha korrigálni lehet egy pontnál az eltérést, akkor a valós helyre rakja a területet. De a korrekciónak a MG-vel is együtt kellene működni.
Persze lehet, hogy túlgondolom és ilyen módon nem ellenőriznek vagy nagy eltérést megengednek.
Válasz Zoli1437 #683. hozzászólására
ha jól értem, akkor te így akarod beadni a kérelmet, ezzel a felméréssel, tehát nem rajzolgatni akarsz, hanem fölmérted, és beadod? erre akarod használni? mert ezt csak azzal az eltolással tudod megtenni, amit lentebb írtak. gondolom a zöld színű blokk a te felmérésed, és a fehár pedig kataszter? magyarul a zöld blokkot kicsit lejjebb, kicsit balra kéne eltolni, hogy a sarokpontja ott legyen a nem támogatható terüelt-kataszteri határok sarokpontjainál?
ha ismered annak a sarokpontnak a pontos koodinátáit, ahova el kéne tolnod (nem támogatható terüelt-kataszteri határok sarokpontjainál) meg ismered a saját zöld blokkod azon koordinátáját, amit ide el kéne tolnod, akkor nézd meg a kettő pont megfelelő koordinátáinak különbségét, és ezt a különbséget vond ki, add hozzá a te zöld blokkod sarokpontjainak koordinátáihoz, magyarul ezzel a különséggel az összes felmért pontodat korrigáld, így ezzel akülönbséggel eltolod a felmérésed a kíváűn irányba és távolságra. Ugye azt mondja kolléga, hogy a nem pontos készülék kitűzésre nem alkalmas, mert nagy a hibája, de ez a hiba rövid időn belül állandó, tehát ha gyorsan körülszaladsaz egy területet, akkor annak minden pontjában ugyan az a hiba lesz. és ha ismered ennek a területnek egy pontjának koordinátáját, és hogy erre a pontra te mit mértél, akkor a kettő különbsége lesz a készülék adott helyen, adott rövid időtartamban fennáló hibája.
sorvezetők így működnek, abszolút értelemben pontatlanok, 1-2 máteres hibákkal, tehát ugyan arra a pontra a rövid idő elteltén túl ilyen hibákkal visznek vissza, de rövid időn belül elfgadható pontossáak, ugye ezt mondjuk csatlakozási pontosságnak. elmész egyik fogáson, visszajössz másik fogáson, 10 perc, ez alatt nem váltopzik annyit a légkör, hogy métereket tévedjen, tehát vissza fog ugyan oda vezetni. de 3 nap múlva már totál nem.
szóval tudod korrigálni, kézzel ki kell vonogatni a koordinátákból ezt az eltérést, és ott a terület.
egyébként érdekes próba, tedd ki a készüléket egy helyre egy napra, hogy kis időközönként rögzítse a pozicíóját. és utána elemezd ki, hogy egy nap múlva mennyit csúszott el.
Nem akarok földet kimérni. Csak pontosítani az MG mérését a térképen. Két mérés 24 óra különbséggel:
A két mérés inkább hasonlít egymáshoz, mint a valósághoz.(Egy évvel korábban is hasonló volt az elcsúszás.) Ha megadhatnám a sarokpontot viszonyítási alapnak, akkor nem mérné be a területet nem támogatott területre. Magában a két mért területben alig van különbség.
Nem szeretnék egy számítógépnek magyarázkodni, hogy azért lóg be, mert mérési hiba.
Válasz Zoli1437 #674. hozzászólására
Nagyon valószínű, hogy ha még egyszer méred, akkor megint más eltérést tapasztalsz. A GPS mérések hibái közt sok, percek, 10 percek alatt alig változik, így ezen időtartamon belül mért pontok távolsága is alig, tehát a terület nagysága akár még jó is lehet, csak a koordináták nem stimmelnek. De ha egy nap múlva újra méred megint más koordinátákat kapsz, tehát egy programmal ezt nem lehet örökre kiküszöbölni. Nem kell ezt túl bonyolítani, pontos méréshez pontos eszköz kell és kész. Az elérhető pontosságok elég rég óta ismertek, sima GPS 5-10méter, EGNOS 0,5-2 méter, fizetős "EGNOS" (Trimble RTX, JD Starfire, stb...) 15cm, RTK 1-2 cm.
Válasz Zoli1437 #674. hozzászólására
Ebben a formában nincs rá lehetőség az adatok korrigálására. Vagyis a Mobile Topographer tudja azt, hogy egy referencia ponthoz told a kordinátákat, és utána egy darabig pontosabb lesz, de az is 1,5m es szórás és csak 20perc....
Válasz Szfapa #677. hozzászólására
QField ben használok felhőt. Azért, hogy syncronizáljam az asztali gép és a telefon közti adatokat. De oda nem kell nekem semmiféle adat. Nem vagyok földmérő nincs szükségem ezekre, még AKG mérés esetén sem.
Az hogy a MobilGazda milyen adatokat küld és rögzít az az ő dolga, az is hamisítható mint minden digitális adat. Csak nem éri meg mert lebukás esetén mint írtam a helyszinen el leszel ásva. Mondjuk teljes támogatás megvonással....
Nem értem mért erölteted ezt a hiteles mérés témát. Egyszerűen valamit szerintem nem értesz itt. A MobilGazda egy állam által létrehozott szoftver ami kialakítása a saját rendszerük használatára lett kitalálva. Maga a fejlesztő és a megbízó is tisztában van a mobilok 4-5m es pontatlanságával, és így is készítették el a programot. A fénykép készítési folyamat is több lépcsős hogy ki lehessen szűrni a hibákat. Szóval az azzal készült mérések, féyképek teljesen megfelelnek mindenkinek.
Válasz Szfapa #673. hozzászólására
Mert így nem kell semmit mentegetni, hanem automatikusan frissül minden.
Válasz Zoli1437 #674. hozzászólására
Van
SURV PC nek hivjak
Valosidejü Transzformacios Eljarassal dolgozo fájlokal hasznalhato. Csillagaszati árban. Cca 750 Euro + vitel licenc Kereskedoje valogatja atlag 80 ezer Ft ( 200 euro)
Ugy egy ezresböl megvagy. De nem valszinu , hogy megterül egy birtok kimeres ellenörzese soran.
Es eroforras gazdag adatgyüjtő hw kell hozza.
Nagy vas de hasit vele.
Es kepes jegyzokonyvet gyartani, amit a Magyar hivatalok elfogadnak.
Válasz MrPoke #672. hozzászólására
Poke
A projekt DCIM tartalma miatt gondoltal felho hasznaltra ?
Mert ott igen benne lesz a time, az eov, meg minden .
Ez egyertelmü, adatszolgaltatashoz.
Nehezen megkerdojelezheto hogy hamisitott.
(A helyszini azonnali elasas tetszik.)????
Válasz Zoli1437 #674. hozzászólására
Milyen eszkozokkel mert a foldmero , milyen eszkozokkel mert Zoli ur?
Mekkora az eltolas merteke. Mert ennek valamiböl adodni A ket meres azonos korrekcioval tortent?
Hazudos gnss vevot meg nem lattam.
Olyant hogy a beallitasok nem jok már igen
Válasz Szfapa #673. hozzászólására
Probald ki
Atkuldtem egy eov projekt fajlt.
Válasz MrPoke #672. hozzászólására
Egy amatőr kérdés. Tegnap próbáltam egy területmérést, földmérő által kimért sarokpontokhoz. A terület megfelelően pontos lett, csak minden sarokpont a valóságoshoz képest ugyan annyit elcsúszott.
Ez az elcsúszás időben mennyire változékony?
Létezik olyan program aminél kalibrálni lehet az elcsúszást? (Mérek egy pontot, majd megadom a ténylegest és azután a különbséggel módosít minden mérést.)
Válasz MrPoke #671. hozzászólására
Nem tudom miert hasznalsz felhoszolgaltatast . Felesleges. A projektet atkuldod mailbe tomoritett allomanykent. Amikor a telefonon levo levelezo kliensel megnezed es raklikkelsz akkor automatikusan elfog indulni a qfield es betolti
Vissza fele ha mertel pontokat akkor a projekt mappabol tomoritett allomanykent elkuldod.
Qgis ben kinyitod pontexport csv es mar meg is vagy .
Ios alatt ez kicsit maskepp kell de ott sem kell felho
Válasz Ebcsont #659. hozzászólására
Mért kellene pontosnak lenni? Nem pár négyzetméteres területeket kell mérni, hanem több hektár, és most a fénykép 5-10m el odébb kerül akkor mi van?
Rengeteg egyéb információt is lement a fénykép esetén a program. De gondolom valahol az elfogadott felhasználási feltételek közt ott van, hogy az adatok manipulálása helyszínen elásással jár.
Szakmailag megkérdőjelezhető? Mi a szakmai? Ez egy új dolog új lehetőség. Eddig ilyen nem is volt soha.
Én jobban örülök annak, hogy nekem kell csinálni a fényképet, hiszen akarat kérdése miatt többféleképpen is el lehet készíteni a képet. Persze a napraforgó földet nehéz lesz káposzta földként lefényképezni....
Válasz Pondoray Béla Bütyök #662. hozzászólására
"van még mit fejleszteni a MG-án ????."
Az MG nem egy földmérő alkalmazás, nem is GIS, ezt a Kincstár azért, hozta létre mert folyamatosan nő ez ellenőrizni való feladat, és egyre kevesebb az ellenőr. Ez tényleg csak arra jó, hogy a gazda saját maga kimegy a területre megcsinálja a fényképeket feltölti kész.
Viszont kipróbáltam a qfield et elsőre nehezen találtam meg a pontra vezetést. De a felhő szolgáltatása miatt mindennapos lesz. Qgis el tudom szinkronizálni a telefonnal bármikor oda vissza.
Válasz Pondoray Béla Bütyök #668. hozzászólására
Üdv !
Nagyon jó dolgokat írsz, elismerésem.
Szoktam tesztelni az ingyenes bázisokat, ha arra járok megnézem a Kardos-t.
A múltkor a hajdúszoboszlóit, (SOLA) a Lechner-t és a Corrigo-t (Axiál)
hasonlítottam össze, az ingyenes bázistól 10 km-re voltam.
Mindhárom bázisra többször is csatlakoztam és 1 cm-en belül
voltak a mérések eredményei, és fél percen belüli RTK fix.
- A 6 cm-es hibát, -amit írtál- szerintem az okozza, hogy mondjuk a bázis
pozíciójában van 3 cm hiba (majd megnézem...) és ennyi simán
adódhat a koordináta-átszámításból is.
Örülnék, ha kipróbálnád a TopoXpress-t is, ez magyar fejlesztésű szoftver,
pontos EOV átszámítással és kitűzni az ingyenes verzióval is lehet !!
Az alábbi linkről tudsz EOV alaptérképet letölteni hozzá.
Ures_EOV
A programban engedélyezni kell (az Android miatt), a munkakönyvtárban
levő fájlok használatát, (migrálás) de külső Ntrip kliensre nincs szükség.
Válasz Pondoray Béla Bütyök #667. hozzászólására
Butyok
Ok. Ennek alapjan ugy tunik amit Poke mondott , igen rtk kepes kulso ntrippel a mobilgazda.
Csak az app egy kicsit hazudos a pontossagi erteket illetoen.
De fix a pozicio es jol mér eov ben.
Ezt persze jo lenne ha a tobbi forumozo is igazolna a sajat meresevel.
Csak alatamasztott inf adhato a fejlesztoknek.
Látom , teged is komolyan erdekel ..
Van terepen hasznalhato windows op laptopod ? Olyan amiben van bluetooth es tudsz neki a telodrol wifi internettet adni ?
Válasz Bárány #665. hozzászólására
Egyetértek. Az ingyenes bázisok használata során mindig figyelembe kell venni, hogy a bázis bemérése esetleg nem tökéletes. Nézve a 23,5 km-es távolságot szerintem a használt bázis (Kardos nem Kardoskút) bemérése egész korrektül sikerült. És igen, a mostani napfolt ciklus csúcsán ez nehezített pálya.
Válasz Szfapa #663. hozzászólására
Az NTRIP kliens végig ment a mérés alatt. Külső RTK modul és NTRIP nélkül ezek az egyszerű telefonok, tabletek nem tudnak használható (értsd: 10 cm alatti) pontosságot szerintem.
Valamikor ’21-22 tájékán próbáltam fölmérő által hivatalosan kimért területen, minden külső extra nélkül mérni, a MG-val, a karókra tett telefonnal. Aztán a mért, és a mérnök által adott SHP-kat összehasonlítottam. Olyan 4 m volt az eltérés minden pontnál. Nagyon eszközfüggő (tablet, teló), hogy mi a pontosság kizárólag belső GNSS modul használatával. Nem véletlen, hogy tavaly egyetlen fotót sem tudtam készíteni a MÁK által küldött TMR végzésekre.
A megvett koordinátákat azért váltottam át ETRS89-be, mert a Mob. Topographert és az SW Maps-et is teszteltem, mit mérnek a mérőbottal. Értsd: ha van egy sarokpontod EOV-ban, azt ki tudod-e tűzni a Mob. Topo, vagy az SW, esetleg más app segítségével. A MG esetében csak EOV-t kell összehasonlítani EOV-vel.
Az ETRS89 a WGS84 „kisöccse”, az európai kontinentális lemezhez van rögzítve, mert az évente kb. 2,5 centit kúszik észak, észak-kelet felé. Hiába használja a méréshez használt app a WGS84-et, ha az NTRIP kliens egy olyan bázistól kapja a korrekciót ami ETRS89-be lett bemérve, a mért pont helyzete ETRS-ben lesz.
Válasz Ebcsont #659. hozzászólására
Ebcsont
Tényleg “ bekavar a korrekcio”
Csak jobb lesz .
Megnezted az android fejlesztoi beallitasokban a helyitanzat beallitasban ott van az ntrip alkalmazasod? Lefebure, vagy gnss master? Es azt is hogy milyen engedelyek vannak neki megadva?
( Csak egyet enged felvenni.Nekem legalabbis.
A relme c21 en.
Xiaomin is de ha ez be van ezen a keszuleken allitva akkor kikapcsolja a belso gps t. Nem fog futni a google navi.
Realme nem all fent az a jelenseg.
Viszont a hatterben az mg navigator (field navi) bekavart megfogta a procit. Letoroltem .
Vissza esett az aksi fogyasztasa , es gyorsabban lett fix pozicio elerese. )
Es ha rtk val akarsz mérni akkor csak azt hasznald. Kivetel olyan apk amibe beépitett ntrip kliens van. Pld sw maps
Az ios mas , ott tcp ip be adom at az nmea t.
De ugylatom Bütyök ur nagyon korrektul adja meg a tapasztalati informaciokat.
Ha megjon a reg szamom tudok merni majd . De ha tenyleg javitani kell az mg akkor nektek kell leirni mint erdekelt gazdalkodoknak a problemat a kincstar felé.
Válasz Pondoray Béla Bütyök #662. hozzászólására
Egybázisosnál sok az a 23,5 km, (VRS-nél is lehet problémás) főleg a mostanában gyakori ionoszféra problémák miatt. A lassan megjövő fix is emiatt lehet. Simán lehet, hogy az összes mért hiba ebből fakad.
Válasz Pondoray Béla Bütyök #662. hozzászólására
Egyebkent szep munkat vegeztel.
De itt jon be a a centipede kardoskut ?
Pontossaga, meg higy nem vitel eljarassal mertel egy rendes földmero alkalmazassal es nem fomi korrekcioval , valamint a 26 km tavolsag a bazistol.
Gyanitom ponton lettel volna.
Válasz Pondoray Béla Bütyök #662. hozzászólására
Bütyök
Csak , hogy én is értsem.
Amikor az mg vel mértél akkor futott a lefenure ?
Ha igen es fix volt akkor a pontossag meghatarozasa ami hibas. 3,9 m
Ha nem futott akkor a belso gps - t hasznalta az mg ,es hiheto a 3,9 meter
A korrekcios es anelkul valo meres közti kulonbseg lenne a lényeg.
Elinditod a lefeburet, fix lesz . Elinditod az mg - t . Adott ponton megmered a koordinatat eov be. Megnezed milyen pontossagot ad az mg.
Majd kikapcsolod a lefeburet , es a legjobb beallitassal mersz az mg vel belso gps -el ugyanazon a ponton eov be.
Megnezed milyen pontossagot mutat.
(Nagy ritkan osszejon olyan allapot amikor sima gps is szinte cm pontos .
1 az 5 milliohoz de lattam mar ilyent.)
Kicsit nehezen kovetem hogy vettel egy koordinatat, aztan atvaltottad, majd az atvaltott rendszerben mertel a megvasarolt koordinataju ponton es a meresed valamint a megvasarolt pont koordinata kozott 6 cm az elteres.
Az sw maps wgs 84 epsg. 4326 vetuletet hasznalja. emlekeim szerint
A megvasarolt koordinta eov.
Eov - gps atszamitast csinaltal.
Mert van wgs 84 merkator ez epsg 3857 ezt hasznalja a google maps, bing maps, openstreet maps….
Szinte az osszes online terkepszolgaltato.
Sziasztok!
Véleményem szerint a MobilGazda használja a helyutánzatot. Kipróbáltam:
Egy alappont koordinátáit megvettem a Geoshoptól.
A méréshez használt hardware: Ardusimple Simple RTK2B + bluetooth modul, mérőboton. Megjelenítés: Alldocube iPlay 50 Mini tablet, Andriod 13 oprendszer. Alkalmazások: Mobile Topographer, SW Maps, MobilGazda. Mock Location engedélyezve, a Lefebure NTRIP Client appon keresztül. Internet: Telekom mobilnet a telefonomról megosztva. RTK: Centipede, bázis: KARD, távolság a bázistól 23,5 km, ez volt a legközelebbi.
A klienssel csatlakozva a bázishoz eltelt pár perc mire RTK fix lett, de utána stabilan tartotta.
A Mobile Topograperbe célponként beírva a pont ETRS89-be átváltott koordinátáit, a botot a kőre téve az eltérés 6 cm.
Az SW Maps-el mért koordináták, és az ETRS89-be átváltottak között a távolság ugyancsak 6 cm.
A MG-val mért (a „csak műholdas adtok használata” kikapcs), és a hivatalos EOV koordináták:
Geoshop: Y: 768506.9 X: 141607.06
MG: Y: 768506.94 X: 141607.07
Az eltérés vízszintes (Y) irányban 4 cm, függőlegesben (X) 1 cm. Én elfogadom pontosnak, annak ellenére, hogy a MG 3,9m pontosságot ír.
Egyébként egyetértek, van még mit fejleszteni a MG-án ????.
Válasz Bárány #660. hozzászólására
Beleillik, vazze bele..
Mellesleg ebben a minisztériumban alkották meg a jelenleg is hatályos földmérési szabályozást. Tehát házon belül csak került volna egy hozzáértő.
Válasz Ebcsont #659. hozzászólására
Kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de (mivel ránk van erőszakolva) a miénk. Mint az eGN, mint az AÖP, mint a stb-stb.
Beleillik a sorba...
Válasz MrPoke #658. hozzászólására
Direkt nem kapcsoltam be az RTK korrekciót.
Ugyanis azt feltételeztem, hogy az RTK zavar be valamiért a pontosságba. Ehhez képest kiderült, hogy nincs ilyen probléma. A hangsúly az ilyenen van, mert az így kapott "jegyzőkönyv" szakmailag erősen megkérdőjelezhető információkat tartalmaz. Induljunk ki abból, hogy egy (szakmailag) helyesen végrehajtott mérés teljeskörűen reprodukálható és ellenőrizhető. Na most a két képernyőkép megjegyzés rovata csak az átlagolt koordináták számában tér el, minden másban azonos tartalmú. Ezzel már sérülnek az előző feltételek. A generált jegyzőkönyv nem tartalmazza a mérés módszertanát.
Az MG által végzett területméréseket, georeferált képeket gyakorlatilag emiatt nem lehet objektív bizonyítéknak tekinteni, és a kör bezárult. Szóval értem én, hogy digitális ügyintézés, meg csináld magad ellenőrzés, de mi hajtja?
Válasz Ebcsont #655. hozzászólására
MG nek nem kell tudnia korrekciós jelet szolgáltatni, ha helyutánzatot használod. Arra van rengeteg program. Kapcsold be a korrekciót és már RTK ként is mérhetsz.
Válasz Pont #653. hozzászólására
Az ipari termékeket a multik elő állítják, nem tudsz versenyezni a 100eHa+ os gazdaságokkal. Kell valami plusz.
És nem mondtam, hogy termelni is kell, pénzt kell csinálni nem terményt.
Válasz MrPoke #646. hozzászólására
jó hosszú lábad van, hahah
Válasz Szfapa #654. hozzászólására
A fenti kép korrekciós jel használata nélkül bekapcsolt hely utánzattal készült. Szóval szerintem ez még nagyon alfa állapotú ficsőr az MG-ben.
Válasz MrPoke #646. hozzászólására
Szia Poke
Ezek szerint a kép alapjan Te tudtal pontosan mérni.?
Helyutanzat beallitva es veszi az adatokat?
Válasz MrPoke #650. hozzászólására
Tudod pont ez a probléma, hogy sokan elhiszik, hogy lehet csak ÖKO, meg vetőmagot termeszteni..... A lakosság kb 2% képes megvásárolni az ÖKO termékeket, azt meg talán nem kell magyaráznom, hogy mi lenne ha mindenki csak vetőmagot termelne, kinek adná el a következő évben, ha a konvencionális termelést megszüntetik ???
Válasz Ebcsont #647. hozzászólására
Igy van , az adatforras lesz a kulso eszkoz de az alkalmazasok ugy erzik mintha a belso gps kuldene az adatokat.
Az mg programozoinak nem kerult volna nagy munkaba ha az alkalmazasban csinalnak egy valasztasi lehetoseget. Belso gps vagy kulso ntrip klienssel es az adatokat direktbe fogadjak.
De regebben D ur elmondta mekkora a tolarencia hatar egy felmeresnel .
Az alkotok pedig figyelembe vettek , hogy nem minden gazdanak van gnss vevoje.
A telok/tabletek gps - vevojere igy egyszeruen megirtak az alkalmazast.
En ezt gondolom.
Es itt jon be amikor a dolgokat apropenzre valtjak .
Ki mennyit fog kapni a tamogatasokbol.
Tetszenek a hozzaszolasok vegigfutottam. Azert az adatok meghamisitasa … A felhasznaloi leirasban meg a kincstari rendelkezesekben elég sulyos kovetkezmennyel jarhat. Megha ha nincs is informatikai biztonsag.
Es zuros esetben mindig az adatbekuldonek kell bizonyitani.
De maradjunk az eredeti felvetesnel , hogy lehet pontosan merni az mgben
Ki min futtatja ?
Milyen kulso gnss vevovel milyen ntrip kliensel.
Ezek is adhatnak tampontot a megoldashoz.
Válasz Pont #648. hozzászólására
Hát ez azért nem ennyire "pofon egyszerű": https://www.appdome.com/how-to/geo-compliance/mobile-geo-compliance/detect-fake-location-in-android-apps/
Válasz Pont #649. hozzászólására
Már pedig kényszerítve leszel rá. Mert ha nem teszel eleget a fénykép készítésének, mostmár nem jönnek ki. Hanem szonnal jön a bünti. Különben is a mostani gazdasági környezetben csak konvencionális növénytermesztéssel csak a minuszt lehet gyártani.
AKG, ÖKO, vetőmag stb termesztés szükséges ahoz hogy fent tudj maradni. Ezek pedig elenőrzésekkel, online jelentésekkel stb járnak.
Vége a régi vállágnak üdv a jövő kezdetén.
Válasz MrPoke #644. hozzászólására
Csak, ha kényszerítene rá. Ez nem mezőgazdaság, ez a tehetségtelenségük/lustaságuk okán a szakmában rendesen elhelyezkedni nem tudó, infantilis hülye gyerekek, "találj ki egy addig nem létező problémát, és győzz meg pár dilettáns döntéshozót" tipikus esete....
Válasz Ebcsont #647. hozzászólására
Nem is arra gondoltam, hogy véletlenül jönnek létre adatok, hanem ha pl. egy BT-uart átalakítón érkező adatot is elfogad, akkor bármilyen előre megszerkesztett NMEA üzenetet benyel, így ami az egész lényege lenne, hogy hol és mikor készült a kép, azt pofon egyszerűen ki lehet kijátszani.
Válasz Pont #641. hozzászólására
Itt van egy kis félreértés szerintem. A Mock Locations engedélyezése nem jelenti automatikusan álhelyadatok létrejöttét. Ez csak a helymeghatározás adatforrását módosítja azáltal, hogy kikapcsolja a telefon idevonatkozó gyári beállításait. Ezt a lehetőséget pedig program függően vagy tényleges helyhamisításra (Fake GPS), vagy pedig külső vevő használatára (GNSS Master) lehet hasznosítani.
Válasz MrPoke #645. hozzászólására
Ez egy korábbi mérés. De ma is sikerült addig nyomogatni míg jó nem lett....
Válasz Bárány #635. hozzászólására
2 hete még működött, valamint van mikor megy és van mikor nem. Még nem jöttem rá az okára. Én már kérdeztem a fejlesztőket és a válasz sz volt, hogy működnie kell helyutánzatokkal.
Válasz Pont #641. hozzászólására
Nem nagy dolog becsapni, minden is megoldható. De kezdj el ismerkedni a programmal mert az idén több fénykép készítésére is számíthatunk.
Az MI-t tovább bővítették és további jogosultságok elenőrzését fogják végezni, és mivel sz MI a sok adatból tanul előtte sokat fog tévedni.
Válasz Csera #634. hozzászólására
én is rátettem egy alappontra, igaz susnya közepén, én se tudtam felegyenesedni, nemhogy függőbe tartani, jóbarátom hivatalban azt mondja, hogy 10 cm mindkét irányba, úgyhogy tökéletes, hahahah. néztem alappontokat, csak mind ilyen nyomorult susnyás helyen van, két magassági pontot találtam, ahol van koordináta, és út mellett, betonon van. kiváncsi vagyok.
én corrigot használok, már ha használatnak lehet nevezni amit csinálok...
Válasz Pont #641. hozzászólására
Hát, ha engedné a külső vevőt, meg a pontra navigálást, akkor a király lenne. Pedig a hatóság kérésére fénykép készítés esetén tudja pontra navigálást, csak ugye egy kb10 méteres sugarú kört ad meg helynek.
Válasz Bárány #638. hozzászólására
Én sem regisztráltam, remélem elfelejtik ezt az infantilis nintendózgatást. Abban is igazad van, ha működne az álhelyadat engedélyezés, akkor hogyan lenne hiteles egy geolokációs fénykép. Bár szerintem nagyon hamar meglesz a feltörése, ha komolyra fordulna a dolog. Ahol informatika van, ott megbízhatóság nincs......