Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak633 FtBenzin árak647 FtEUR392.16 FtUSD366.03 FtCHF400.96 FtGBP458.3 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Hello
olvasom ezt az öko-s nem öko-s szaktanácsadós hírt, most akkor ha öko gyep területemet viszem be pályázni, akkor melyik szakterület (-ek) kell(enének) a szaktanácsadónak akivel szerződést kötök?
Ha földmérő által kimért terület akkor csak a mérőeszköz (telefon pontatlansága) zavarhat be.
A beadás biztos ne lógjon le a teálltalad jogszerűen használt területről.
Szintén fontos leadás előtt kikérni a földhasználati lapot, hogy biztos be van-e jelentve a földhasználat, valamint a földhasználat mérete megfelelő-e.
Van olyan eset mikor a kataszter (hrsz) méreténél a nyílvántartott földhasználat kevesebb.
De ültetvénynél ezek nem problémásak. Szántónál van gond, ahol minden évben máshol van a határ :)
Röviden a válasz a kérdésedre, sztem így nem problémás, nekem is van olyan földem, ami vagy 6 szomszédos helyrajziszámú terület egy blokk, és egy Ket. Csak a széleken kell figyelni, hogy ne menjek ki saját területről.
1. lényeg hogy egy Ket egy blokkban kell hogy legyen és a rajz nem lóghat ki. Erre figyelmeztet a beadáskor a rendszer, és lehet korrigálni.
2. Ne essen rajz nem támogatható részre, erre is ugyanaz a beadásnál a program jelezni fog ha ilyen hiba van.
A földmérő ezeket nem feltétlenül látja, így ezeket a beadáskor a berajzolásnál kell figyelni.
3. Itt egy KET mehet több helyrajziszámra ha ezok szomszédosak. Nem akkor van gond ha átlóg, hanem ha olyan helyre lóg a rajz ahol nem te vagy a földhasználó. Tehát pl szomszéd földje, út. Na itt nem jelez a rendszer, de a fedvényeknél rá lehet tetetni a kataszteri határokat. Akkor már lehet korrigálni, bár csak szemre, illeve ezt a földmérő elvileg látja, ő ezt figyelni fogja jó esetben. Magyarul lehet olyan hogy el van csúszva egy föld, és mondjuk te a művelésed alapján berajzolsz egy területet, de a valós helyrajziszámok határa el van csúszva, és a rajzzal lelógsz arról a részről amire földhasználat van. Ilyenkor lehet gond majd ellenőrzéskor.
Egy homogén ültetvényem két hrsz-en helyezkedik el, minkét hrsz az enyém, ráadásul egy blokkon belül helyezkednek el. Így is problémás a hrsz-en való "túlnyúlás"? Szomszéd hrsz-re nem lóg rá a kimért terület.
Valamint a területkimérési mellékletben szó sem esik hrsz.-ről, ennek ellenére a földmérőm is azt mondta, hrsz.-en belül kell maradni, és ezt ellenőrzi is az utómunkálatnál.
Válasz MrPoke #4931. hozzászólására
Ha földmérő méri ki, akkor jó esetben hozzáigazítja a ketet a Hrsz határokhoz, ha nem, akkor beadásnál rá kell tenni a kataszter fedvényt, és ahhoz igazítani a területet. Semmiképpen le lógjon ki területről.
Sokszor le lett már írva. De ha a mérés túllóg a kataszter határon legyen az elművelés, földosztáskor rossz kimérés, vagy GPS pontatlanság. Jogtalan igénylés miatt jár a bütetés. A terület mértékének fügvényében.....
Pár AKG, ÖKO, és terület kimérést irányadónak csináltam már. Vannak érdekes dolgok.
Ha PL valaki beleszalad egy olyanba hogy egy táblában az összes föld 5m el el van csúszva. Ott hamar lehet sok pénzt bukni.
Rendszeres probléma, hogy a földutak el vannak csúszva. Stb...
Szerintem digitálisan tudják összehasonlítani a katasztert a beadott polygonnal és ha túllóg a kataszteren, már mennek is kifele.
Nekem jó ha sokan rosszul adják be, mert akkor rám nem jut idejük. :D
Hello lajoskam! Igen a telefonét! Ha kevés a mobilnet, akkor otthon Wifi mellett kell elindítani a programot, és kimenni a területre, ott mérni és így nem használja a mobilnetet.
Válasz colizoli #4920. hozzászólására
Szia!
Betöltöd a shp fájlt, majd kiválasztod a többi közül es fönt van két nyíl ami körbe mutat, rányomsz és megkérdi hogy tényleg leszeretnéd cserélni az aktuális rajzot, igen és ezzel fel is töltötte.
Az autómatikusan generált poligonazonositó annak a táblának lesz a száma amit beírsz a sorba!
Ha nem boldogulsz írd meg emil-be a számodat és segítek.
Válasz Földönfuto #4919. hozzászólására
Hello Földönfutó!
A youtube-on és az mvh honlapján van kezelési utmutató film, a regisztrációról, földmérésről stb. Ezt javaslom megnézni. Annyira nem bonyolult. Mobilgazda applikációra keress.
Szia!
A blokkazonosítót neked kell beírni, így azt fogja megjeleníteni térkép nézetben. A területet a program fogja kiszámolni miután betöltötted a shape fájlokat.
Sziasztok.
A térképet hogyan tudom megjeleniteni? Ha rákattintok az új sor beszúrásra, akkor bedob egy poligon azonósítót, amiről fogalmam sincs, hogy melyik blokk, melyik tábla, így beirni se tudom a blokkazonositót és a terület nagyságot.
Válasz AJj #4910. hozzászólására
Hello.Letöltöttem érdekességképpen ezt a mobilgazda alkalmazást,de mindenütt emelt szintü regisztrációt kér,azt nem tudom ,hogy kell csinálni.A regisztrációnál minden sort kitöltöttem.Megjegyzem nem nagyon értek ehhez a digitális témához.
Sziasztok! Őstermelők Családi Gazdaságának vezetője adhat e be AKG pályázatot azokra a területekre amikre valamelyik tag nevén van földhasználat bejegyezve?
területmérettöl függően többszázezerért vessél pl lucernát,méhlegelőt.ezek a hektárok kiesnek a termelésből jövö évben.majd mikor már elvetetted és kiesik egy évre közlik,hogy nem nyertél.ja több százezerért kiméreted még.egy száz hektáros gazdaság tud bukni lazán pár milliót.jól hangzik
Az én földmérőm oda-vissza csatol(na), ha lehetne kinyerni a frissen kimért shape fájlból beadott, majd a rendszer által levágott területet. Ez alapján módosítaná a koordinátákat, és adná ki a jegyzőkönyvet. De - elmondása szerint ő nem látja sem a blokkhatárt, sem a nem támogatható területet, ellenben hrsz-hez is igazít.
Ha a földmérőtől kaptatok jegyzőkönyvet azt ne módosítsátok, esetleg írjátok a jegyzőkönyvben szereplő terület mellé azt a területet, ami a levágás után maradt.
Ha megnézed a 3. számú mellékletet (Területmérési jegyzőkönyv), az általános adatoknál az utolsó előtti pont így szól: "Támogatható területnagyság (hektár, két tizedesjegy pontossággal, a kerekítés szabályai szerint, körbemért terület és a kivett terület(ek) különbsége):"
Szerintem elég kell legyen annyi, hogy ide beírod azt a területet, amit a MÁK felület vágása után kapsz a KET-edre. Ezt egyeztesd a földmérőddel, aki kinyomtatás előtt beírja azt a területet, ami támogatható, majd kinyomtatja, aláírja, elviszi neked, te is aláírod és 10 évig megőrzöd.
Ha nagyon precíz akarsz lenni, akkor a "Kötelezettségvállalással érintett egybefüggő terület egyedi azonosítója (az elektronikus benyújtó felület által generált egyedi azonosító):" is beírod.
Akkor ezek szerint most nem méretted újra a területeidet .És ezek szerint amit 6 évvel mérettél az tuti és azóta nem változott semmi nagy merészség de ezek szerint bátraké a szerencse mi van ha a szomszéd is beadja az AKG-t és Ő pontosan megméri és Ő a mostani valóságot adja be és lehet hogy Neki van igaza mert a te területedbe bele mért akkor szerinted kinek lesz igaza ??????????,
Hali Agrotomi!
Én kimértem a mobilgazda telefonos aplikációval a területeimet és feltöltöttem a rendszerbe, a térképen nézve nagyon pontosra sikerült, biztos hogy benne vagyok a 3m szórásba. A tábla szélei ugyanazok mint a SAPS rajzolásoknál.
A jegyzőkönyvet is össze lehet állítani a shap file-ből.
Én ezzel adom be.
Válasz A vasalás témája #4906. hozzászólására
Egyenlőre nem lehet a módosított shape file-okat visszakérni a rendszerből. Még csak ígéret van rá, hogy a rendszerből azokat majd vissza lehet kérni és automatikusan generál új mérési jegyzőkönyveket is a végleges adatokkal.
Aztán, hogy lesz is belőle valami azt senki nem tudja.
Egyenlőre mindenki "aktualizál" és bízik benne, hogy a módosított adatok maradnak.
A földmérő (pontos géppel) kimérte a területemet, ráhagyta a fél sortávolságot oldalt, meg a 3,5m fordulót. A shape fájlokat feltöltöttem a felületre. Egyes KET-ek esetében a rendszer automatikusan megvágta rajzot, merthogy rálógott nem támogatható területre/kilógott a blokkból.
A fenti esetben elfogadható az, hogy a rendszer vagdossa a kimért területeket? Utána kéne menni a shape file-val a levagdosott területekkel, vagyis addig variálni, hogy a kivett területekkel kevesebbet jelenítsen meg a shape file is, és így véglegesíteni a jegyzőkönyvet?
Földmérőm szerint valahogy a rendszer által megvágott, és így megváltozott rajzból vissza lehet nyerni shape filet. Hogyan?
Pontos készülékkel jegyzőkönyv és fájl készítés.
Elsősorban Dunántúlon, de ha belefér az időbe messzebb is megyek.
Terület és KET darabszám szerinti díjazás. Részletek személyesen.
Bejelentkezés +3630-5755-297 telefonszámon
Mindenféle szobából megszerkesztet kérelmet nem szabad beadni !!!!!!
Csak helyszini mérésben lehet bízni és a földhívatolból kikért koordinátákkal dolgozni életveszélyes mert az nem tükrőzi a valóságot miért nem akarják ezt megérteni a pályázok majd a helyszini ellenőrzéskor pedig bukik a mutatvány !!!!!!
Sziasztok!
Van köztünk olyan, aki megpróbálja mobilGazda applikációval bemérni a bevitt területeit? Valaki egyáltalán gondolkozott rajta? Milyen készülékek tudják a maximum 3m-es pontosságot? Sajnos másfajta megoldást nem tudnék.
Márciusra nem valószínű eredmény, szóval úgy kell gazdálkodni , mintha nyertél volna.
mi így is vetettük a gabonákat, és a szegélyt is elhagytuk. és még a szomszédra is figyeltünk, árpát vetett, úgyhogy mi tritikálét vetettünk melléje, majd csak utána árpát, hogy nehogy egybemérjék, mondjuk ki is van karózva
ha nem lesz eredmény kukorica vetésre, ott meg a két tábla közé bebaxunk egy vékony ugart, hogy elváljon egymástól, szal nem 100 cm-ezünk, attól szélesebb lesz az elválasztás.
1. Aki szeptember 20-25 körül elvetette a kalászosait, annak is van min gondolkodni.
2. Októberben kitalálják pl a túzokosnál, hogy vagy telibe lucerna, vagy 3-4 féle növény de közte van a repce……(októberben !!!??????)……
Sziasztok!
A 15% lucerna bevállalásánál szükséges a lucerna értékesítést igazolni, vagy csak a táblát ellenőrzik, hogy tényleg el van-e vetve? Kvázi az mind1 ,hogy mit csinálok vele?
És ugye a 15% az nem táblánként értendő? Hanem az össz akg-ba vont területre értendő?
5644 hozzászólás
Hello
olvasom ezt az öko-s nem öko-s szaktanácsadós hírt, most akkor ha öko gyep területemet viszem be pályázni, akkor melyik szakterület (-ek) kell(enének) a szaktanácsadónak akivel szerződést kötök?
Válasz RkTomi #4942. hozzászólására
Köszi.
Válasz colizoli #4941. hozzászólására
Szaktanácsadói igazolást.
A csatolmányokba mit kell feltölteni, ha egyátalán kell valami?
Válasz MrPoke #4939. hozzászólására
Talajmegujitunk ezerrel.
Idén a direkt vetés is megvalósult.
45 q/ha kukorica. (sok haszonnal, ha a takaró növényt az elővetemenyre terhelem.
Válasz Radocz #4938. hozzászólására
Teljesen mindegy... Akkor is sokan hibáznak még mindig. Érdemes ismételni.
Csak nem még mindig próbáltok területet mérni?
Van GPS területmeres topik, ahol sok információt már megbeszéltunk 2015-ben.
Válasz A vasalás témája #4936. hozzászólására
Ha földmérő által kimért terület akkor csak a mérőeszköz (telefon pontatlansága) zavarhat be.
A beadás biztos ne lógjon le a teálltalad jogszerűen használt területről.
Szintén fontos leadás előtt kikérni a földhasználati lapot, hogy biztos be van-e jelentve a földhasználat, valamint a földhasználat mérete megfelelő-e.
Van olyan eset mikor a kataszter (hrsz) méreténél a nyílvántartott földhasználat kevesebb.
De ültetvénynél ezek nem problémásak. Szántónál van gond, ahol minden évben máshol van a határ :)
Válasz BartaZoli #4935. hozzászólására
Köszi!
Üdv.:
Válasz BartaZoli #4932. hozzászólására
Röviden a válasz a kérdésedre, sztem így nem problémás, nekem is van olyan földem, ami vagy 6 szomszédos helyrajziszámú terület egy blokk, és egy Ket. Csak a széleken kell figyelni, hogy ne menjek ki saját területről.
Válasz A vasalás témája #4933. hozzászólására
Ahogy én tudom, három dologra kell figyelni mérésnél.
1.Blokkhatár
2. Nem támogatható rész
3. Kataszteri határok
1. lényeg hogy egy Ket egy blokkban kell hogy legyen és a rajz nem lóghat ki. Erre figyelmeztet a beadáskor a rendszer, és lehet korrigálni.
2. Ne essen rajz nem támogatható részre, erre is ugyanaz a beadásnál a program jelezni fog ha ilyen hiba van.
A földmérő ezeket nem feltétlenül látja, így ezeket a beadáskor a berajzolásnál kell figyelni.
3. Itt egy KET mehet több helyrajziszámra ha ezok szomszédosak. Nem akkor van gond ha átlóg, hanem ha olyan helyre lóg a rajz ahol nem te vagy a földhasználó. Tehát pl szomszéd földje, út. Na itt nem jelez a rendszer, de a fedvényeknél rá lehet tetetni a kataszteri határokat. Akkor már lehet korrigálni, bár csak szemre, illeve ezt a földmérő elvileg látja, ő ezt figyelni fogja jó esetben. Magyarul lehet olyan hogy el van csúszva egy föld, és mondjuk te a művelésed alapján berajzolsz egy területet, de a valós helyrajziszámok határa el van csúszva, és a rajzzal lelógsz arról a részről amire földhasználat van. Ilyenkor lehet gond majd ellenőrzéskor.
(remélem jól mondom, én így értelmezem)
Válasz MrPoke #4931. hozzászólására
Szia!
Egy homogén ültetvényem két hrsz-en helyezkedik el, minkét hrsz az enyém, ráadásul egy blokkon belül helyezkednek el. Így is problémás a hrsz-en való "túlnyúlás"? Szomszéd hrsz-re nem lóg rá a kimért terület.
Valamint a területkimérési mellékletben szó sem esik hrsz.-ről, ennek ellenére a földmérőm is azt mondta, hrsz.-en belül kell maradni, és ezt ellenőrzi is az utómunkálatnál.
Köszi!
Válasz MrPoke #4931. hozzászólására
Ha földmérő méri ki, akkor jó esetben hozzáigazítja a ketet a Hrsz határokhoz, ha nem, akkor beadásnál rá kell tenni a kataszter fedvényt, és ahhoz igazítani a területet. Semmiképpen le lógjon ki területről.
Sokszor le lett már írva. De ha a mérés túllóg a kataszter határon legyen az elművelés, földosztáskor rossz kimérés, vagy GPS pontatlanság. Jogtalan igénylés miatt jár a bütetés. A terület mértékének fügvényében.....
Pár AKG, ÖKO, és terület kimérést irányadónak csináltam már. Vannak érdekes dolgok.
Ha PL valaki beleszalad egy olyanba hogy egy táblában az összes föld 5m el el van csúszva. Ott hamar lehet sok pénzt bukni.
Rendszeres probléma, hogy a földutak el vannak csúszva. Stb...
Szerintem digitálisan tudják összehasonlítani a katasztert a beadott polygonnal és ha túllóg a kataszteren, már mennek is kifele.
Nekem jó ha sokan rosszul adják be, mert akkor rám nem jut idejük. :D
Válasz MrPoke #4929. hozzászólására
Válasz AJj #4928. hozzászólására
Nagy bukta lesz ha kijönnek ellenőrizni. De a te pénzed.
Válasz lajoskam #4927. hozzászólására
Hello lajoskam! Igen a telefonét! Ha kevés a mobilnet, akkor otthon Wifi mellett kell elindítani a programot, és kimenni a területre, ott mérni és így nem használja a mobilnetet.
Válasz AJj #4910. hozzászólására
Milyen GPS-t használtál? A telefonét?
Válasz colizoli #4925. hozzászólására
Ok
Válasz 72 #4924. hozzászólására
Köszi, egy órás vergödés után rájöttem, hogy is müxik.
Válasz colizoli #4920. hozzászólására
Szia!
Betöltöd a shp fájlt, majd kiválasztod a többi közül es fönt van két nyíl ami körbe mutat, rányomsz és megkérdi hogy tényleg leszeretnéd cserélni az aktuális rajzot, igen és ezzel fel is töltötte.
Az autómatikusan generált poligonazonositó annak a táblának lesz a száma amit beírsz a sorba!
Ha nem boldogulsz írd meg emil-be a számodat és segítek.
Válasz AJj #4922. hozzászólására
Köszi megnézem,hátha sikerül valami.
Válasz Földönfuto #4919. hozzászólására
Hello Földönfutó!
A youtube-on és az mvh honlapján van kezelési utmutató film, a regisztrációról, földmérésről stb. Ezt javaslom megnézni. Annyira nem bonyolult. Mobilgazda applikációra keress.
Válasz colizoli #4920. hozzászólására
Szia!
A blokkazonosítót neked kell beírni, így azt fogja megjeleníteni térkép nézetben. A területet a program fogja kiszámolni miután betöltötted a shape fájlokat.
Sziasztok.
A térképet hogyan tudom megjeleniteni? Ha rákattintok az új sor beszúrásra, akkor bedob egy poligon azonósítót, amiről fogalmam sincs, hogy melyik blokk, melyik tábla, így beirni se tudom a blokkazonositót és a terület nagyságot.
Válasz AJj #4910. hozzászólására
Hello.Letöltöttem érdekességképpen ezt a mobilgazda alkalmazást,de mindenütt emelt szintü regisztrációt kér,azt nem tudom ,hogy kell csinálni.A regisztrációnál minden sort kitöltöttem.Megjegyzem nem nagyon értek ehhez a digitális témához.
Sziasztok! Őstermelők Családi Gazdaságának vezetője adhat e be AKG pályázatot azokra a területekre amikre valamelyik tag nevén van földhasználat bejegyezve?
Válasz Wilde #4915. hozzászólására
A pillangósra jár fehérje támogatás az visszahozza, mérésnél is van aki nem húz le.
Válasz Wilde #4915. hozzászólására
Aki mer az nyer :)
területmérettöl függően többszázezerért vessél pl lucernát,méhlegelőt.ezek a hektárok kiesnek a termelésből jövö évben.majd mikor már elvetetted és kiesik egy évre közlik,hogy nem nyertél.ja több százezerért kiméreted még.egy száz hektáros gazdaság tud bukni lazán pár milliót.jól hangzik
Válasz Zöldvíz #4913. hozzászólására
Az én földmérőm oda-vissza csatol(na), ha lehetne kinyerni a frissen kimért shape fájlból beadott, majd a rendszer által levágott területet. Ez alapján módosítaná a koordinátákat, és adná ki a jegyzőkönyvet. De - elmondása szerint ő nem látja sem a blokkhatárt, sem a nem támogatható területet, ellenben hrsz-hez is igazít.
Ha a földmérőtől kaptatok jegyzőkönyvet azt ne módosítsátok, esetleg írjátok a jegyzőkönyvben szereplő terület mellé azt a területet, ami a levágás után maradt.
Válasz A vasalás témája #4906. hozzászólására
Ha megnézed a 3. számú mellékletet (Területmérési jegyzőkönyv), az általános adatoknál az utolsó előtti pont így szól: "Támogatható területnagyság (hektár, két tizedesjegy pontossággal, a kerekítés szabályai szerint, körbemért terület és a kivett terület(ek) különbsége):"
Szerintem elég kell legyen annyi, hogy ide beírod azt a területet, amit a MÁK felület vágása után kapsz a KET-edre. Ezt egyeztesd a földmérőddel, aki kinyomtatás előtt beírja azt a területet, ami támogatható, majd kinyomtatja, aláírja, elviszi neked, te is aláírod és 10 évig megőrzöd.
Ha nagyon precíz akarsz lenni, akkor a "Kötelezettségvállalással érintett egybefüggő terület egyedi azonosítója (az elektronikus benyújtó felület által generált egyedi azonosító):" is beírod.
Akkor ezek szerint most nem méretted újra a területeidet .És ezek szerint amit 6 évvel mérettél az tuti és azóta nem változott semmi nagy merészség de ezek szerint bátraké a szerencse mi van ha a szomszéd is beadja az AKG-t és Ő pontosan megméri és Ő a mostani valóságot adja be és lehet hogy Neki van igaza mert a te területedbe bele mért akkor szerinted kinek lesz igaza ??????????,
Hali Agrotomi!
Én kimértem a mobilgazda telefonos aplikációval a területeimet és feltöltöttem a rendszerbe, a térképen nézve nagyon pontosra sikerült, biztos hogy benne vagyok a 3m szórásba. A tábla szélei ugyanazok mint a SAPS rajzolásoknál.
A jegyzőkönyvet is össze lehet állítani a shap file-ből.
Én ezzel adom be.
Válasz A vasalás témája #4906. hozzászólására
Egyenlőre nem lehet a módosított shape file-okat visszakérni a rendszerből. Még csak ígéret van rá, hogy a rendszerből azokat majd vissza lehet kérni és automatikusan generál új mérési jegyzőkönyveket is a végleges adatokkal.
Aztán, hogy lesz is belőle valami azt senki nem tudja.
Egyenlőre mindenki "aktualizál" és bízik benne, hogy a módosított adatok maradnak.
Válasz tothgazda #4907. hozzászólására
Köszönöm, bár ezzel a módszerrel csak a 2015-ös AKG területeimet tudtam kinyerni, a mostani kimért, majd levágottat nem.
MVH / Elektronikus kérelemkezelés / VP 2014-2020 / Támogatás kérelem / AKG 2015 / Támogatás okirat / Végleges / Rajzok mentése /Válasz A vasalás témája #4906. hozzászólására
Sziasztok!
A földmérő (pontos géppel) kimérte a területemet, ráhagyta a fél sortávolságot oldalt, meg a 3,5m fordulót. A shape fájlokat feltöltöttem a felületre. Egyes KET-ek esetében a rendszer automatikusan megvágta rajzot, merthogy rálógott nem támogatható területre/kilógott a blokkból.
A fenti esetben elfogadható az, hogy a rendszer vagdossa a kimért területeket? Utána kéne menni a shape file-val a levagdosott területekkel, vagyis addig variálni, hogy a kivett területekkel kevesebbet jelenítsen meg a shape file is, és így véglegesíteni a jegyzőkönyvet?
Földmérőm szerint valahogy a rendszer által megvágott, és így megváltozott rajzból vissza lehet nyerni shape filet. Hogyan?
Köszi.
Területmérés Akg beadásához.
Pontos készülékkel jegyzőkönyv és fájl készítés.
Elsősorban Dunántúlon, de ha belefér az időbe messzebb is megyek.
Terület és KET darabszám szerinti díjazás. Részletek személyesen.
Bejelentkezés +3630-5755-297 telefonszámon
Mindenféle szobából megszerkesztet kérelmet nem szabad beadni !!!!!!
Csak helyszini mérésben lehet bízni és a földhívatolból kikért koordinátákkal dolgozni életveszélyes mert az nem tükrőzi a valóságot miért nem akarják ezt megérteni a pályázok majd a helyszini ellenőrzéskor pedig bukik a mutatvány !!!!!!
Válasz agrotomi #4901. hozzászólására
Felejtsd el. A földeket is ki kell mérni. És igaz, hogy 3m es mérővel elég kimérni. De amikor jönnek ellenőrizni akkor cm potosan elenőriznek.
És jön a szankció ha mondjuk 2m rávetsz a szomszédra a 3m-es szegélyből, mert így csak 1m-es a szegélyed.
Válasz agrotomi #4901. hozzászólására
Azt elfogadják egyáltalán?Mert mérési jegyzőkönyv kell,mindenféle koordinátákat megadni stb.Én földmérővel csináltattam.
Sziasztok!
Van köztünk olyan, aki megpróbálja mobilGazda applikációval bemérni a bevitt területeit? Valaki egyáltalán gondolkozott rajta? Milyen készülékek tudják a maximum 3m-es pontosságot? Sajnos másfajta megoldást nem tudnék.
Válasz Blackalex #4896. hozzászólására
Annyi változás van még,hogy évente meg kell lenni a 15%-nak,most már nem lehet pl. egy év alatt letudni.
Válasz Nskype #4890. hozzászólására
Márciusra nem valószínű eredmény, szóval úgy kell gazdálkodni , mintha nyertél volna.
mi így is vetettük a gabonákat, és a szegélyt is elhagytuk. és még a szomszédra is figyeltünk, árpát vetett, úgyhogy mi tritikálét vetettünk melléje, majd csak utána árpát, hogy nehogy egybemérjék, mondjuk ki is van karózva
ha nem lesz eredmény kukorica vetésre, ott meg a két tábla közé bebaxunk egy vékony ugart, hogy elváljon egymástól, szal nem 100 cm-ezünk, attól szélesebb lesz az elválasztás.
ha meg nem nyerünk, akkor meg így jártunk.
Válasz Selvin #4892. hozzászólására
1. Aki szeptember 20-25 körül elvetette a kalászosait, annak is van min gondolkodni.
2. Októberben kitalálják pl a túzokosnál, hogy vagy telibe lucerna, vagy 3-4 féle növény de közte van a repce……(októberben !!!??????)……
Válasz Blackalex #4896. hozzászólására
Szárzúzni is lehet nem fontos értékesíteni. A bevitt terület 15%-a nem kell táblánként kijelölni.
Sziasztok!
A 15% lucerna bevállalásánál szükséges a lucerna értékesítést igazolni, vagy csak a táblát ellenőrzik, hogy tényleg el van-e vetve? Kvázi az mind1 ,hogy mit csinálok vele?
És ugye a 15% az nem táblánként értendő? Hanem az össz akg-ba vont területre értendő?
Válasz Renault Ares #4894. hozzászólására
Kb Akác-szürknyár.